1. 1
  MustafaSevdali Emekli
  MustafaSevdali
  Emekli

  Üye No: 1568
  Mesaj Sayısı: 59
  Tecrübe Puanı: 0

  Resim çizmek


  Es selamün aleyküm.

  Rahmet meleklerinin odama dolmasını isterim. Hele ki Amin'lerimizin aynı ana denk gelmesini isterim. Odamda canlı insan ve hayvan resmi bulunmasını istemem. Bu gibi resimleri de yapmak da istemem. Kıyamet gününde o resimlere can verilip azap olunmak istemem.
  Şahsi görüşlerimdir.

  Es selamün aleyküm.
  Allahümme salli ala Muhammedin ve ala ali Muhammed.

  İlgili Yazılar

 2. 2
  pıcasso Üye
  pıcasso
  Üye

  Üye No: 6926
  Mesaj Sayısı: 1
  Tecrübe Puanı: 2
  Yaş: 32
  Yer: konya

  --->: Resim çizmek


  Allah razı olsun...Gerçekten üzerinde çok düşündüğüm bir konuydu...TEŞEKKÜRLER...


 3. 3
  alyoci Üye
  alyoci
  Üye

  Üye No: 45811
  Mesaj Sayısı: 3
  Tecrübe Puanı: 2
  Yaş: 78

  --->: Resim çizmek


  İslamoğlunun ve diğerlerinin , bu ümmetin selefine (en hayırlı önceki nesillere) aykırı her sözünden Allah te'alaya sığınırım.

  bu fetva yorumdan başka birşey içermeyen, ve delililerin topluca değerlendirilmesinden yoksun olan bir fetvadır. En doğrusunu Allah te'ala bilir.

  Şuna değinmek kafi gelecektir; putperest bir toplumda, putperestliğin izleri kalmasın diye bu yasağın maksadını anlatıp günümüzde yok saymaya çalışanlar hiç bilmiyorlar mı ki Allah rasulü aleyhissalatu ves selam bu ümmette tekrar puta tapıcılığın paşlayacağını söylemiştir. bu hadisler kütüb-i sitte hadisleridir. ve en doğrusunu Allah bilir, bunun sebeplerinden birisi de Allah ın dinindeki bu suret yasağına uymamak olacak.

  Rabbim, hepimize hidayet ver . amin.


 4. Reklam

 5. 4
  betafix huzur yüreğinde saklı
  betafix
  huzur yüreğinde saklı

  Üye No: 38403
  Mesaj Sayısı: 141
  Tecrübe Puanı: 4

  --->: Resim çizmek


  bu sorunun cavabına gercekten ıhtıyacım vardı rabbım razı olsun hocam...ve büşra kardes...cunku cok guzel manzara resmı yaparım... ama ıcım bı turlu rahat etmezdı...ve babamın kucuklukten berı soyledıgı bu sevdadan vazgec kelımesı olmustu...


 6. 5
  Ahmet46 Üye
  Ahmet46
  Üye

  Üye No: 112285
  Mesaj Sayısı: 2
  Tecrübe Puanı: 1

  Selamun Aleyküm Ben 13 Yaşındayım 8. Sınıf Öğrencisiyim, İnternette Resim Çizmenin Büyük Bir Günah Olduğunu Ahirette Çizdiğin Resme Can Ver Diye Azap Olunduğunu Okudum. Bildiğiniz Üzere Okullarda Resim Dersi Var. Ben Bu Ders İçin Resim Çizsem Yine De Günah Olurmu?


 7. 6
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Aleykum selam. Okullarda resim dersleri zorunlu olup bunlar zaruretten sayılır. Bu durum mazur kabul edilebilir. Bunun dışında canlı resimlerini çizmek caiz değildir.


+ Yorum Gönder