Git İlk 12
 1. 15
  biyolog26 Üye
  biyolog26
  Üye

  Üye No: 522
  Mesaj Sayısı: 34
  Tecrübe Puanı: 2
  Yaş: 43

  Yorum: Ben kapanmak istiyorum! Aileme kapanmak istediğimi söyledim ama karşı çıktılar.


  Kızının emrini Allah'ın emrinin üzerinde tutuyorsan vay haline. Bir sopa alıp bir güzel döversen kanımca psikolojisi düzelir.


 2. 16
  vel Fecr Üye
  vel Fecr
  Üye

  Üye No: 116932
  Mesaj Sayısı: 1,264
  Tecrübe Puanı: 13
  Yer: Ahir Zaman

  Yorum: Ben kapanmak istiyorum! Aileme kapanmak istediğimi söyledim ama karşı çıktılar.


  Hacer Hanım Nickli Üyeden Alıntı
  Hayırlı günler ben 36 yaşındayım ve kapanmayı istiyorum ama 15 yaşındaki kızım karşı çıkıyor ve beni tehdit edici sözler söylüyor. Kendine göre ben kapanırsam yanında dolaştığım zaman kendisi kapanmayı hiç düşünmediği için etraftaki insanların anası kapalı kızı açık diye laf söylemlerinden korkuyor. Benle kızım konuşmuyor. Kapanmayı da kesinlikle düşünüyorum. Sizce doğrumu yapıyorum. Kızımın psikolojisi sizce bozulur mu.
  yok artık ne hale geldik. kızını seni yetiştirmen gerekirken düştüğün hale bak. kızını sen yetiştireceksin kızın seni değil.
  bu çorbacı kız kim oluyorda Allahın hükmüne karşı geliyor. hiç bir tehditine maruz kalma. yerim psikolojisini, bozulursa bozulsun belki Allahtan korkarda hidayete erer. senin kızına şuanda namazı çoktan öğretmen gerekiyordu biliyorsun demi ?

  yarın yevmil kıyameh gününde gelip yakana " anne neden bana islam anlatmadın, şuandaki harap oluşumun nedeni sensin, senden davacıyım " derse kızına ne cevap vereceksin bunlarıda düşündün mü ?

  lütfen kızınla mesai harca.


 3. 17
  emrenazli Üye
  emrenazli
  Üye

  Üye No: 119619
  Mesaj Sayısı: 11
  Tecrübe Puanı: 1

  Yorum: Ben kapanmak istiyorum! Aileme kapanmak istediğimi söyledim ama karşı çıktılar.


  Mesajları okudukça hayretler içerisinde kalıyorum. 14 yaşında kızın aklı Rabbi nin rızası için kapanmaya eriyor da ailesi karşı çıkıyor . Olacak şey değil . Bu kadar aptal bi aileye sahip olmadığım için ne kadar şükretsem az . Ailesine sorsan eminim müslümanız diyeceklerdir. Sen merak etme kardeşim Allah senin yanındadır bu sıkıntıların sonu selamettir inşaAllah...


 4. Reklam

 5. 18
  Alettin ve (Cezalı)
  Alettin ve
  (Cezalı)

  Üye No: 119592
  Mesaj Sayısı: 45
  Tecrübe Puanı: 0

  Yorum: Ben kapanmak istiyorum! Aileme kapanmak istediğimi söyledim ama karşı çıktılar.


  En üstteki tesettür giymek isteyip ailesinin izin vermediği mücahid bacıya selam olsun.

  Dilerim ömür boyu İslam derdi ile dolu olursunuz ve bu azminiz ,şevkiniz hiç bitmez.

  Dilerim o tesettür giysinize tez zamanda kavuşursunuz ve onu ölünceye kadar taşımaya layık kalırsınız.

  Diğer yazar için; Kızını döv (irşad et) anam, ki dizini dövmeyesin.

  15 yaşındaki bir genç ailesini beğenmeye bilir. Diğer arkadaşlarının yanında ailesinin hor görüldüğüne inanabilir. Bunlar gençlik psikolojisinde var.

  Onun için ağacı yaşken eğiniz. Eğerken de kırmayınız.


 6. 19
  ixa Üye
  ixa
  Üye

  Üye No: 117067
  Mesaj Sayısı: 126
  Tecrübe Puanı: 2

  Kapanma hususunda mesele kapanmak değildir,kendimizi haramlara kapatmaktır.Elbette aile karşı çıkabilir,arkadaşlarınız,çevreniz,akrabalarınız açık halinize alıştığı için,şaşırabilir,tuhaf bulabilir,alay edebilir,saçma sapan cümleler kurup hevesinizi incitebilirler ve daha bir çok şey olabilir...Bunların hepsi sizin kapanmaya olan arzunuz derecesinde artabilir azalabilir olumsuzluklar.Kapanmaya karar vermek 2 dakikalık bir mesele,asıl önemli olan bir ömür size getireceği sorumluluklardır.Lütfen kapanınca bir çok zorlukla ve güçlükle karşılaşacağınızı unutmayın ama asla pes etmeyin,verdiğiniz kararın arkasında durun,sabredin..Sabrederseniz Allah, kesinlikle size yardımını gönderecek,karşılığını verecektir..Ama yardım gelene kadar pes etmeyin,sabredin..Cahillere,ön yargı sahiplerine,din düşmanı ırkçılara,kapanmaya gericilik,araplara veya iranlılara özgü bir şey zannedenlere yenilmeyin..Size Allah yeter,sebat edin..Bayan arkadaşlara bir erkek olarak söylüyorum,gerçekten kapalı bayanlar hele ki İslamın istediği şekilde kapanmış bayanlara inanılmaz saygı ve sevgi duyarım,sokakta öyle insanlar gördüğüm zaman etrafımda Dini gereği gibi yaşayanların olduğu hissi paha biçilemez derecede beni mutlu eder..Hele ki camiden çıkarken cemaatin beraber aynı yoldan eve gitmeleri durumu gözlerimi yaşartır..Lütfen korkmayın,gerekirse canınızı verin ama lütfen bunu Rabbiniz Allah'ın rızası için,O istediği için yapın..Başkalarının hikayelerini okumaktan vazgeçin artık,Birer erkek ve kadın müminler olarak,kendi hikayenizi yazın..Hesap defterinizin ilk sayfasında İslam için yaptığınız fedakarlıklar,önsöz olarak yazsın..Vallahi İnananlar ve sabredenler kazanacak...


+ Yorum Gönder
Git İlk 12