1. 1
  mum Admin
  mum
  Admin

  Üye No: 2
  Mesaj Sayısı: 9,236
  Tecrübe Puanı: 95

  Cünüp olmak orucu bozar mı?


  Cünüp olanın orucu bozulur mu?

  Cünüplük istenmeden olursa oruç bozulmaz. İhtilam (rüyalanma) gibi.
  Ama isteyerek elle veya eşiyle sürtünerek meni çıkarsa oruç bozulur.
  Oruçluyken ibadet halinde olduğumuz için harama bakmaktan ve şehveti kabartan hal ve hareketlerden uzak duralım.

  İlgili Yazılar

 2. 2
  İslam Yardım Üye
  İslam Yardım
  Üye

  Üye No: 112463
  Mesaj Sayısı: 1
  Tecrübe Puanı: 1

  Yorum: Cünüp olmak orucu bozar mı?


  Ben çok kötü bir şey yaptım oruçluyken açık resimlere baktım.Sonra biraz avret yerimle oynadım sonra durdum önüme bir resim daha çıktı kapatırken ondan sonra aktı.Aynı şey 2. defe daha oldu.Oynadım sonra resim çıkınca aktı bıraktığımda akmadı resim çıkınca aktı.Bunlar istemeden oldu.Orucum bozuldu mu Kefalet gerekir mi.

  pekala istemeden akarsa.
  Yani sen örneğin istemedim değelim ilk önce mast yaptın sonra elini çektin sonra tam kapatırken bir resim daha açıldı.Ondan sonra aktı sen direndin ama yine aktı orucum bozulur mu kefalet gerekir mi.


 3. 3
  ACİLSERVİS Admin
  ACİLSERVİS
  Admin

  Üye No: 1
  Mesaj Sayısı: 3,611
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: Cünüp olmak orucu bozar mı?


  Gelen akıntı meni ise orucun bozulmuştur. Daha önce veya bundan sonra yapmayacaksan bir gün kaza edersin.
  Gelen mezi ise orucu bozmaz ama harama bakmakla orucunun içini boşaltmış oldun. Gözlerine de organına da oruç tutturacaksın. Mide yetmez.


 4. Reklam

 5. 4
  emrahg Üye
  emrahg
  Üye

  Üye No: 118168
  Mesaj Sayısı: 2
  Tecrübe Puanı: 1

  Oruçluyken istemeden cunup olmak


  Selamünaleyküm. 24 yaşındayım ve her sabah işe otobüsle gitmekteyim. Bindiğim otobüsler tıka basa dolu. Ve bu sabah duraktan bindiğimde inanın iğne atacak kadar yer yoktu ve o otobüsü kaçırırsam işe gidemezdim binmek zorundaydım. Önüme bir kız arkasını donuk durdu 23 yaşlarında ve kapalı. Bugün de oruç tuttum. Ancak kız tam önüme durdu ne ben arkamı dönebiliyordum ne de o uzaklaşamadı. Dolayısıyla istemeden de olsa temas ettik ve inene kadar sürtünme oldu. Çok fazla yaklaştık birbirimize ve bir anda dayanamadım cunup oldum ve oruçluyken bozulduğu için çok utandım üzüldüm. Ben niyet edip gece uykumu bölüp tuttuğum orucu iki dakikada istemeden de olsa bozdum. Kefaret mi gerekir kaza mı. Şuan iş yerindeyim ve cunup olarak dolaşıyorum. Keşke binmeseydim otobüse o kapalı kıza da üzüldüm öyle bir durum yaşattığım için. O da rahatsız oldu ama hiç hareket edemiyorduk 😒 detaylı şekilde bilgi verebilir misiniz rica etsem?


 6. 5
  ACİLSERVİS Admin
  ACİLSERVİS
  Admin

  Üye No: 1
  Mesaj Sayısı: 3,611
  Tecrübe Puanı: 10

  Ve aleykümüsselam. Böyle bir durumda insan şehvete gelmez utançtan kan-ter içinde kalması gerek. Yani sende bir sıkıntı var. Böyle bir durumda meni de gelmez meni gelmeyeceği için oruçta bozulmaz. Meni geldi diyorsan kaza edersin.


 7. 6
  emrahg Üye
  emrahg
  Üye

  Üye No: 118168
  Mesaj Sayısı: 2
  Tecrübe Puanı: 1

  Ama her surtunmede ilk başlarda sakindim sonra zaten otobüs çok sıkışık dolayısıyla kızla çok fazla temasta bulunduk. Hareket de edemiyordum. Zaman geçtikçe kendimi çok ama çok tuhaf hissettim ve bi anda oldu. gerçekten boyle olsun istemedim isteyerek yapmadım otobüste cunup ilk defa oldum. Akşama kadar bişey de yemedim. Orucumun bozulduğunu biliyorum ama kefaret gerekir mi. Akşama kadar düşünmeden edemedim. İlk defa başıma geldi 🤔


 8. 7
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Selamunaleyküm, Ben az önce uykuda veya hafif uyanirken cünüb oldum. Cinsel iliski kuruldugunu görmedim rüyamda, daha cok kendime dokunuyordum ve uykulu halimlede gercekten kendime dokuniyordum.
  Ama masta karsiyim, yani aklim biloncli olsa yapmam. Uykulu uykulu yaptim hafif uyanik sekildeydim. Sonra uyandim (ama hala uykusuzdum) ve yatagimda döneyim derken yine dokundum zevk aldihim icin. Ama bunu tamamiyle uyanik olsam yapmam yani. Bu durumda orucum bozulmusmudur?
  Simdiden Allah Razi olsun.


 9. 8
  mum Admin
  mum
  Admin

  Üye No: 2
  Mesaj Sayısı: 9,236
  Tecrübe Puanı: 95

  Uyku halinde boşalmaya ihtilam denir, ihtilam orucu bozmaz.
  İhtilam -da önemli olan meni çıkmasıdır, rüya görmek önemli değildir.


+ Yorum Gönder