1. 1
  mum Admin
  mum
  Admin

  Üye No: 2
  Mesaj Sayısı: 9,236
  Tecrübe Puanı: 95

  12000 ihlas okumanın fazileti


  Binlerce (12000) ihlas okumanın sevabı nedir?

  4000 hatim sevabı elde edilmiş olur.


  Buhari'nin başka bir rivayetinde Ebu Said el-Hudri'den Rasulullah (s.a.)'ın ashabına şöyle buyurduğu nakledilmektedir: "Sizden biriniz bir gecede Kur'an'ın üçte birini okuyamaz mı?" Bu onlara zor geldi ve buna hangimiz dayanabiliriz ey Allah'ın elçisi? dediler. "Allahu'l-Vahidu's-Samed" Kur'an'ın üçte biridir." buyurdu.
  Müslim ve Tirmizi, Ebu Hureyre'den rivayet etti. Rasulullah (s.a.) buyurdular ki: "Toplanın; size Kur'an'ın üçte birini okuyacağım." Toplanan toplandı. Sonra da Allah'ın Nebisi (s.a.) çıkıp İhlâs suresini okudu. Ardından da içeri girdi. Birbirimize, Rasulullah (s.a.) size Kur'an'ın üçte birini okuyacağım, ben bunu gökten gelmiş bir hayır görüyorum, demişti diye konuştuk. Allah'ın Nebisi (s.a.) çıktı ve: "Ben, size Kur'an'ın üçte birini okuyacağım dedim. Bilesiniz ki o, Kur'an'ın üçte birine muadildir." dedi.
  İmam Ahmed ve Tirmizi, Nesai, Ebu Eyyüb el-Ensari'den Peygamber (s.a.)'in şöyle buyurduklarını naklettiler: "Sizden biriniz bir gecede Kur'an'ın üçte birini okumaktan aciz olur mu? Kim İhlâs suresini bir gecede okursa, Cenab-ı Hakka sığınmak için Kur'an'ın üçte birini okumuştur.

  İlgili Yazılar

 2. 2
  ASUDE Bayan Üye
  ASUDE
  Bayan Üye

  Üye No: 108924
  Mesaj Sayısı: 368
  Tecrübe Puanı: 4

  Cevap: 12000 ihlas okumanın fazileti


  ihlas suresi değerli surelerdendir bu surenin sıkça okunması çok önemlidir kişi faziletine nail olur duaları makbul olur ve dha çok imanı kuvvetlenir


 3. 3
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yorum: 12000 ihlas okumanın fazileti


  Ramazan da 12 Bintane ihlas okucam bir hocayı vekil kılmak zorundamıyım bide her okuduğumda bismillah çekmem mi lazım


 4. Reklam

 5. 4
  Ensar Süper Moderator
  Ensar
  Süper Moderator

  Üye No: 122485
  Mesaj Sayısı: 1,125
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: 12000 ihlas okumanın fazileti


  İhlas süresini okumanız için herhangi birini veya bir hocayı vekil tutma zorunluğu yoktur, buna gerek yok. Her ihlas okuduğunuz da, binlerce adet okusanız da besmele çekin, sure başında besmele çekmek sünnettir.


 6. 5
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Selamün Aleyküm . Çok çaresizim.
  Babam bana kardeşlerime anneme çok kötü davranıyor. Yaptığı herşeyi bilerek ve zarar vermek niyetiyle yapıyor. Ömrüm olduğu sürece size çektirecem diyor. Anneme iftira attı. Dışarıya çıkacak yüzümüz kalmadı. Yaşadığımız bölgeden dolayı boşanamıyorlar. Aynı evde yaşıyoruz. Psikolojik sorunlar yaşamama sebep oldu. Sinir hastasıyım ilaç kullanıyorum. Öyle şeyler yapıyor ki tepkisiz kalamıyorum . Tartışmalarımız büyüyor. Küfüre şiddete kadar gidiyor. Kaç defa Tövbe ettim. Tövbemi bozmama vesile olduğu için daha da öfkeleniyorum. Artık Allaha dua edecek tövbe edecek yüzüm kalmadı. Ne bu dünyada ne de diğer dünyada işim rast gitmez diye düşünüp duruyorum. İbadetlerimi bıraktım. Kabul olmuyormuş gibi hissediyorum. Hocam baba hakkı deniliyor. Evladın da hakkı yok mu?? Bize bu kadar zulmediyor. Baba diye bunları yapmaya hakkı var mı ?? Bu mübarek günlerde Allahı anamıyorum.
  Efendim, ana baba hakkı hakkında, ana babaya itaat hakkında kitaplarda yazılanı nakledelim:


 7. 6
  alimlervelil Misafir
  Misafir

  Kardeşim sabredin mutlaka ve mutlaka Allah'ın bilip sizin bilmediğiniz bir hikmet deryası ve her yaradılan kainatta bir domino taşıdır o olmazsa oyun bozulur sinemada biri mutlaka katıl yada kötü rol alır oyunu senaryoya göre hareket ediniz mutlaka sabredin sonu selamettir ve hayra alamettir


+ Yorum Gönder