1. 1
  mum Admin
  mum
  Admin

  Üye No: 2
  Mesaj Sayısı: 9,236
  Tecrübe Puanı: 95

  Bankada çalışmak günah mı?


  Bankada çalışmak dinen sakıncalı mıdır?

  Faizli işlem yapan bir bankada hangi isimle olursa olsun kazanılan para dinimizin bereketsiz ve hayırsız gördüğü bir paradır. İlk fırsatta o işi terk etmenizi tavsiye ederim. Aile huzurunuz, yavrularınızla ilgili emelleriniz, dininiz, duanız ve takvanız açısından imanınızın gereğini yapmalısınız. Ahiretinizi kurtarın, sizin ve ailenizin huzuru için böyle yapın.
  Nureddin Yıldız Hoca Efendi

  İlgili Yazılar

 2. 2
  ASUDE Bayan Üye
  ASUDE
  Bayan Üye

  Üye No: 108924
  Mesaj Sayısı: 368
  Tecrübe Puanı: 4

  Cevap: Bankada çalışmak günah mı?


  bankalar faiz üzerine çalışır ve faizle uğraşmak o işle meşgul olmak çok günahtır bu yüzden bankada çalışmak dinen hoş karşılanmamıştır


 3. 3
  Dumam Üye
  Dumam
  Üye

  Üye No: 118495
  Mesaj Sayısı: 117
  Tecrübe Puanı: 2

  Bankada çalışmak günah mıdor?


  Selamın aleyküm. Ben üniversiteyi bitirmiş ve yükseltme sınavına hazırlanıyorum önümüzdeki yıl Allah nasip ederse sınava gireceğim ailemin maddi durumu pek yerinde değil bu yüzden ünversite hayatımda biraz borca girdim bu borçları ödemek için ailemden destek almak istemediğim onları sıkıntıya sokmak istemediğim için yaklaşık 6-7 ay çalışmak için çağrı merkezine iş başvırusunda bulundum beni bir bankanın satış bölümüne atadılar insanlara bankanın sattığı ürünleri satmamı istiyorlar sattıkçada prim kazanılıyor bu konuda dinimizin emirleri ve yasakları nelerdir?

  Zorunluluktan bu işe girdiğimide belirtmek isterim sınav hazırlığında olduğum için ve yeni mezun olduğum için kendi alanımda iş bulamadım özellikle yaşadığım şehirde iş imkanları çok çol kısıtlı.


 4. Reklam

 5. 4
  1393mk Üye
  1393mk
  Üye

  Üye No: 117681
  Mesaj Sayısı: 68
  Tecrübe Puanı: 1

  Yorum: Bankada çalışmak günah mı?


  Dumam kardeşim, hangi şehirde çalışıyorsun bilmiyorum ama call center-çağrı merkezi işleri genelde çok çeşitli ve personel bulma konusunda sıkıntı yaşıyorlar. Yani sen ben banka call center'ı istemiyorum başka bir şey ayarlayın dersen yahutta farklı call center işlerine bakarsan rahatlıkla bulursun kanaatimce. Yani yaptığın iş pek çok alternatifini barındıran, alternatifini aradığında bulmak için seni çok zorlayacak bir iş kolu değil. O yüzden naçizane tavsiyem banka call center'i olmak yerine Türk telekom gibi internet/komünikasyon firmalarının call-center larına başvurman. Aynı gün iş bulursun hatta hangi şehirde ilçede olduğunu söylersen biz de araştıralım.


 6. 5
  Dumam Üye
  Dumam
  Üye

  Üye No: 118495
  Mesaj Sayısı: 117
  Tecrübe Puanı: 2

  Ben malatyadayım en başta bir hata edip duamın kabul olduğunu düşünüp banka işini kabul ettim bana sadece o alanda boşluk olduğunu söylediler para konusunda hiçbir endişem yok Allah beni kimseye muhtaç etmeyecektir eminim fakat şuan işten çıksam 500tl ödemek zorunda kalacağım ve benim böyle bir param yok üstelik ödemem gereken borçlarım var sizce işten ayrılmalımıyım dinimizce bir mahsuru varmıdır haram para yemek beni çokca endişelendiriyor.


 7. 6
  1393mk Üye
  1393mk
  Üye

  Üye No: 117681
  Mesaj Sayısı: 68
  Tecrübe Puanı: 1

  Bu tarz bir ceza kesemezler kanunen hakları yok korkutmak için söylüyorlar, en fazla maaşına el koymaya çalışırlar ücretini aldığın gün çıkarsın.

  Ben bir kaç yer buldum ilk bakışta sen de değerlendir istersen:

  [url]https://www.kariyer.net/is-ilani/netlog-lojistik-a-s-musteri-hizmetleri-temsilcisi-2074200[/url]
  [url]https://www.kariyer.net/is-ilani/gizli-firma-cagri-merkezi-musteri-temsilcisi-inbound-1834123[/url]
  [url]https://www.kariyer.net/is-ilani/key-bilgi-sistemleri-satis-destek-temsilcisi-2092069[/url]
  [url]https://www.kariyer.net/is-ilani/cmc-customer-management-center-cagri-merkezi-musteri-temsilcisi-malatya-1774435[/url]


 8. 7
  Dumam Üye
  Dumam
  Üye

  Üye No: 118495
  Mesaj Sayısı: 117
  Tecrübe Puanı: 2

  Teşekkür ederim kardeşim Allah razı olsun senden yalnız imza attım sözleşmenin bir maddesi idi 6 aydan önce işi terketme durumunda eğitim karşılığında 500tl kesiyolar son maaştan ben henüz başlamadım çalışmaya eğitim için çağırmalarını bekliyorum


+ Yorum Gönder