1. 1
  emrenazli Üye
  emrenazli
  Üye

  Üye No: 119619
  Mesaj Sayısı: 11
  Tecrübe Puanı: 1

  Bu İşlem Faize Girer Mi?


  Selamün aleyküm arkadaşlar... Allah nasip ederse internet üzerinden satışa başlıyorum. Çocuk giyim işi yapıyorum. Türkiye'de herkesçe kabul görmüş bikaç tane ödeme altyapısı var . Bunlardan biri '' ıyzıco'' adında bi ödeme altyapısı. Iyzıco nun görevi 20 kadar banka ile anlaşıp bize kendi komisyon oranını sunmak . Bu komisyon oranı tek çekimde %2.29 +25 kuruş. Taksitli satışlarda bu oranın taksitin sayısına göre değişiyor. Örneğin 2 taksitte %3 4 taksitte %3.33 vs gibi. Iyzıco gibi firmalar bankalarla bizim aramızdaki problemleri de kendi yöntemleriyle ve uzman kadrosuyla sizin uğraşmanıza gerek kalmaksızın çözüyor. Parayı size haftada 1 gün düzenli olarak yatırıyor.

  Bikaç hocaya sordum genel olarak burda aracı bi kurum olduğu için hizmet bedeli olarak değerlendirileceğini dolayısıyla caiz olduğunu söylediler . Bankalarla direkt olan işlemde caiz olmuyormuş direk faize giriyormuş. Ama burada aracı kurum varmış .Ancak içim yeterince rahatlamadı. Siz değerli hocalarıma da sormak istedim.

  Yani kısaca sormak istediğim bu ödeme altyapısıyla çalışarak faiz ödeyip Allah ve Resulu ne savaş açmış mı oluruz? (Muahafaza eyle ya Rabbi) Yoksa işlerimizi kolaylaştıracak bi şirkete faiz mi vermiş oluruz? Allah razı olsun

  Yoksa işlerimizi kolaylaştırıcak bi şirkete komisyon mu vermiş oluruz ? diyecektim ...

  İlgili Yazılar

+ Yorum Gönder