Git İlk 123 Son
 1. 15
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yorum: Rüyada Gemi görmek (İmam Nablusi)


  Bir savaş gemisiyle karada sokaklarda hızlıca ilerliyordum. Başka bir rüyada karada sokakların evlerin arasında kalmış bir savaş gemisini kalabalık bir ekiple vinç vs flnla onarıp kurtarıp sefere hazırlamaya çalışıyordum.


 2. 16
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: Rüyada Gemi görmek (İmam Nablusi)


  Doğru kararlar vereceğine, işlerinin yoluna gireceğine, başarıları sayesinde düşmanlarını kahredeceğine ve Allah'ın izniyle hedeflerine varacağına tabir edilir. Ayrıca şansın yaver gitmesi ve kararlarını doğru vermesi manasında da kabul edilir. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.


 3. 17
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir


  Selam.Görüyorumki,teyze kızı ile beni,bir erkek (genç) kovalıyor.koşuyoruz.1gemiye biniyoruz.ama gemi karada haraket ediyor.yani yolda.çok hızlı hareket ediyor.ondan iniyoruz eve geliyorum yine o erkek peşimde.yine annem ben,amcamın karısı,amca kızı kaçıyoruz.Və benim yanımda amcakızı kalıyor.bir samanlıkda saklanıyoruz.ordada yakalanıyoruz.ve bitiyor.


 4. Reklam

 5. 18
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: Rüyada Gemi görmek (İmam Nablusi)


  Aleykum selam. Bu rüyayı gören kişinin gerçek hayatta da çekindiği, korktuğu veya endişe ettiği bazı durumların varlığı anlamındadır. Özellikle de mutluluğu ile kendisi arasına girmesinden korktuğu şeylere işaret olarak yorumlanır. Tamamen psikolojiktir. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.


 6. 19
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  selamün aleyküm hocam ilk önce BİLGİLENDİRME VEREYİM SİZE : RÜYAMIN SADECE HATIRLADIĞIMI YAZDIM YADA BU KADARDIR.

  Ben rüyamda gemideydim ve gemide bayağa kişi vardı ama ben onların yüzlerinin çoğunu bilmiyorum birde hatırladığım beş kişi galiba insan var fakat onları daha önce hiç görmedim son olarak gemide tek müslüman benim Rüyamda geçeyim:hocam şimdi gemide denizde midir artık okyanustamıdır bilmem yolculuk yaparken arkamızda bizimkinden daha büyük güzel bir gemi bizi takip ediyor bende kimdir bu diye soruyorum onlar köt7 insanlarmış işte amaçları bizi öldürüp gemiyi almak biz kaçıyoruz onlar kovalıyor sonra bu fırtına oluyor arkadan ilde fırtınada batıyor biz kurtuluyoruz ama fırtına hala devam ediyor köpek balıkları falan görüyorum ama yüzleri değişik zorla kaçıyoruz çeşitli zorluklar oluyor geminin arkası az bişi kırılıyo gemi ahşap bu arada içine sular doluyo başlatıyoruz

  sonra bir adaya varıyoruz adada insanlar yaşıyo o insanlarda müslüman adamlar bizi güzellikle karşılıyor sofraya oturuyoruz ben diyorum gemidekilere yemek yemek için şehadet gerek diyorum onlarda müslüman oluyor yüzlerini hatırlamıyorum ama neyse bizde günlerdir açız yemekleri yiyoruz ama gemide yukarda BİLGİLENDİRMEDE
  SÖYLEDİĞİM O BEŞ KİŞİ FLAN kavga ediyor gemi dede ortü var sesleri geliyo HERKEZ ORAYA BAKIYO sonra gemiden bi kişi dışarı fırlıyor o bişiler diyor ama unuttum sonra bi kişi daha fırlıyor o gemi den suya düşüyo suya düşme suya düşme diyoruz o gemiden ilk düşen adam elinden tutup onu kurtarıyor sonra bi adam daha düşüyor gemiden ama bu adam iri şişko onada suya düşme diyoruz panikle işte sonra o ilk düşen iki kişide o adamı kurtarıyor sonra onlarda müslüman oluyor gelip hep birlikte adada yemek yiyoruz a hocam birde YUKARIDA
  RUYAD gemiyi KIYIYA YANAŞTIRAN KIŞİ NAMUSSUZ OLUR DİNDE NİFAK ÇIKARIR YAZIYOR

  ben rüyamda gemiyi kullaniyomuydum veya yanaştırdımmı hatırlamıyorum ama içimde bir şüphe vardır ben öyle biri olmaktan korkarım yani hocam bişiler der misiniz bunla ilgili de sevinirim inşallah rüyam iyidir hayırlıdır...


 7. 20
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Aleykum selam. Rüyada gördüğün tüm ayrıntıları tabir edemem. Genel olarak hayatında oluşan çok önemli sorunlardan, maddi sıkıntılardan veya ailevi tartışmalardan Allah'ın izniyle kurtulacağına ve sonunda selamete ulaşacağına tabir edilir. Önemli olan yorumu budur. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.


 8. 21
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Slm aleyküm ben inş bir rüya gördüm deniz sahilindeydim deniz suyu sakin ve durgundu ve çok açık berrak görünüyordu üzerinde yüz veya yüzyirmi metre uzunluğunda açık mavi renginde çok muazzam güzellikte bir gemi vardı.o gemi yakıtını aldı biraz ilerledi yanında küçük vapurlar vardı sonra büyük gemi aynı deniz altı gibi birden sistematik olarak denizin içine daldı baya derine inmesi rağmen suyun berrakligindan gemiyi yine görebiliyordum. Acaba bunun manası nedir yorumlarsanız çok sevinirim. ALLAH razı olsun.


 9. 22
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Aleykum selam. Bu şekilde bir gemi görmek iyi ve hayırlıdır. Bu rüya sahibi için sıkıntı ve zorlukla geçen bir dönemden sonra ferahlığa çıkılacağına, mutlu ve huzurlu bir yuvaya sahip olunacağına ve geçmişteki hatalarını bir daha yapmayacağına alamet olarak tabir edilir. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.


 10. 23
  Yunus İ. Misafir
  Misafir

  Selamın Aleyküm. Rüyamda iş arkadaşlarımla iki katlı ahşap bir tur teknesindeyiz ve alkol kullanıyoruz. Alkoller soğuk kalsın diye poşetsiz şekilde denizde duruyorlar. Biz yeni alkol isteyince geminin kaptanı bize şişeleri getirmek için suya atlıyor. Ve aniden deniz köpürmeye yükselmeye başlıyor. Kaptan tekrar gemiye yetişemeden gemi inanılmaz bir süratle ilerliyor dümende kimse yok. Daha sonra aynı gemi yokuş aşağı sokakları olan bir semtte karada sürükleniyor yine yokuş aşağı. Yolda arkadaşın arabasına çarpıp paramparça ediyor. En son benim arabama hafif sürtüp arabanın yanında duruyor. (Taksiciyim iş arkadaşım dediklerimde taksici bahsettiğim arabalarda bizim taksiler)
  Yorumunuz için şimdiden teşekkür ederim kolay gelsin.


 11. 24
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Aleykum selam. En isabetli yorumu sana özel yani yüz yüze ve durumuna bakılarak tabir edilmesi ile mümkün olabilir. Bu gene olarak ikilemde kaldığın durumlarının olduğuna ama bunlara kısa bir zamanda çözüm bularak kararsızlıktan kurtulacağına işaret eder. Ayrıca bir diğer görüşe göre ise iş konusunda atılacak adımları çok büyük bir dikkatle atmak gerektiğine tabir edilir. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.


 12. 25
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Merhaba. Ruyamda is yerinin camindan disari bakiyorum. Disarda deniz varmis. Hava karlı denizin ustu kopuk kopuk ve cok dalgali, mavisi gorunmuyor bile. Baktigimla denizde bulunan buyuk hir gemi kendisine carpan dalgayla bi anda denize batiyo tamamen. Gemi batti diye baya panik oluyorum.


 13. 26
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Merhaba. Rüya sahibi için çok zor ve sıkıntılı bir dönemden geçtikten sonra Allah'ın izniyle kendisini toparlayacağına ve çok karşı çok olumlu işlere girişeceğine işaret olarak tabir edilir. Allah'a sığın ve ondan hayırlısını dile bu yeterlidir. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.


 14. 27
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Merhabalar öncelikle emeğiniz yorumlarınız için sagolun Allah razı olsun..
  Rüyamda babam benden para istiyordu ama bende sadece çeyrek altın vardı, o an bozduramadı, kardeşime sordu ondada para yoktu sonra babam bi köşeye oturdu. Bizde kardeşim ve annemle gemi bekliyoruz yurtdışıymıs ama kısa mesafeli ufak bi gezi. Beklerken ben odada oyalanırken kaçırıyorum gemiyi; kardeşimle annem binmiş gitmiş. Ben bi sonraki gemiye biniyorum o anda erkek arkadaşımın ailesiyle biniyoruz. Dönüştede onlara gidip evlerinde duş alıyorum, duşakabinde onlardan kalanlarıda temizleyip çıkıyorum. Babamsa gelmemişti hiç.


 15. 28
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Merhaba. Aile ile ilgili olarak yorumlanır. İçinde bulunduğun sıkıntıların ve sorunların devam edeceğine ve bu durumdan kurtulmak için çok enerji harcayacağına işaret olarak tabir edilir. Bunun dışında ise ancak sana özel yorumlanmalıdır. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.


Git İlk 123 Son