Git İlk 34
 1. 43
  Boxwood Üye
  Boxwood
  Üye

  Üye No: 122560
  Mesaj Sayısı: 1
  Tecrübe Puanı: 1

  Yorum: Rüyada Gemi görmek (İmam Nablusi)


  Hocam rüyamda cuma namazı kılmak için hoca ile kucuk bir tekneye biniyor üst katına çıkıyoruz. Hocam cemaat ne olcak sığamıyoruz diyorum o da limanda saf tutsunlar diyor. Bikaç kişi teknede geri kalan cemaat limanda saf tutuyor. Bir ara tekne hareket ediyor cemaat var diyorum tekrar geri yanasiyoruz ve namazımızı kılıyoruz.
  Hocam ben işsizim ve hayirli taktir edilen bir iş kapısı gormek niyetiyle yatmiştım. Tabiriniz için teşekkür ederim.


 2. 44
  Tohat Yönetici
  Tohat
  Yönetici

  Üye No: 104729
  Mesaj Sayısı: 5,373
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: Rüyada Gemi görmek (İmam Nablusi)


  Hayırlı günler. Hayatında her ne olursa olsun hak yoldan ayrılmayan imanı kuvvetli, hakka ve hukuku riayet eden, haram yemekten uzak duran, işini ve hayatını Allah'ın rızasını gözeterek yapan bir kimse olduğuna, yapacağın işleri de buna ayak uydurarak gerçekleştireceğine, karşına çıkacak sorunlara rağmen umudunu kesmeyerek halledecek ve feraha çıkmayı başaracağına delalet eder. Allah en iyisini bilendir.


 3. 45
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Rüyada titanic'i görmek


  Selamün Aleyküm Hocalarım,

  Çok ilginç bir rüya gördüm yorumlarsanız çok mutlu olurum. Gece rüyamda yanımda bir arkadaşım vardı ama kimdi ya da gerçekte tanıdığım biri miydi hatırlayamıyorum. Bir de bekarım ama rüyamda 12 -13 yaşlarında 2 tane çok güzel kız çocuğum vardı onlarla birlikte Titanik isimli gemiye binecektik. Deniz buz tutmuştu ve buzları yararak kıyıya yanaşmıştı gemi açıkçası biraz korkmadım değil rüyamda. Geminin içi tamamen el oyması ahşaptan tasarlanmış çok lükstü ama Titanik battığı için ben korkarak biniyordum. Daha sonra rüyam başka bir bölüme geçiyor ben kolumda bir bez çantayla arkadaşımın evine gidiyorum. Çantadan maddi kıymeti olmayan rastgele ipe dizilmiş süslü taşlardan oluşan bir kolye düşüyor yere ve ben alayım derken ipinin koptuğunu ve boncuklarının dağıldığını görüyorum arkadaşın annesi de eğiliyor almak için ama kopup dağıldığını görünce yüzü düşüyor arkadaşıma bakıp "ben hediye etmiştim bu kolyeyi ona" diyor. Çok merak ettiğim bir rüyaydı yorumunuz çok mutlu eder hocalarım. Allah hepinizden razı olsun. İyi çalışmalar diliyorum.


 4. Reklam

 5. 46
  Tohat Yönetici
  Tohat
  Yönetici

  Üye No: 104729
  Mesaj Sayısı: 5,373
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: Rüyada Gemi görmek (İmam Nablusi)


  Ve aleyküm selam. Yenilik ve değişimlere açık biri olduğun, adım atmaktan korkmadığın, hayatında gerektiğinde bazı şeyleri değiştirmekten imtina etmediğin hayata ve olaylara bu bakış açısıyla bakıyor olman sana bir çok avantajı dokunacağına, sürekli kendini yenileyerek tecrübelerini artıracak, fikirlerine fikir katacak, hayatına yeni yönler verecek ve ufkun genişleyeceği gibi başarıların artacak manasındadır. Allah hepimizden razı olur inşallah. Doğrusunu bilen bir tek Allah'tır.


 6. 47
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Selamun Aleyküm. Rüyamda muazzam büyük bir gemideyim.insanlar güvertede geziyorlar. Çocuklar da var güvertede. Denizin dalgaları ile birlikte su güverteden içeri giriyor ya da geminin güverte kısmı suya çok yakın. Deniz dalgalarında bir tehlike yok. Bu gemi sanki büyük yük gemileri kadar büyük ama yük yok gemide. Bir yere gidiyorum bu gemide ama bisikletle. Gemide bisiklet sürerek bir vakit sanki yokuş çıkar gibi ve yanımda 6 yaşında oğlum da var. Gitmek istediğim yer sanki Risalei nur sohbetlerinin olduğu yer ve burada buluyorum bir anda kendimi. Yaklaşık 500 kadar kişinin namaz kılabileceği büyüklükte bir yer burası ama 10 15 kişi dağınık oturuyoruz ve bulunduğum yerde yuvarlak sütunları var. Risale dersini normal hayatta derslerini dinlediğim ünlü bir prof veriyor ama ders risale dersi mi fıkıh ya da başka bir şey mi hatırlamıyorum. yanımda oğlum yaramazlık yaparken sanki bu prof kızacak gibi bakıyor ama bir şey söylemiyor oğluma ben kızıyorum. Burası ne karanlık ne de aydınlık herkes oturmuş ders veren prof diz üstü oturmuş yerde ve önünde rahleye benzer masası var. Dersten sonra kapıdayım ve buraya bir iki kiloluk tahin bıraktığımı biliyorum. Dikkatimi çeken kapıdayken bu ders yerinin yukarıda yaklaşık 5 6 basamak yukarıda oluşu. Bıraktığım tahini tanıdığım bir abim açık kahverengi ve ahşap gibi olan kapının arkasından alıp büyük salona doğru geçiyor ama hızlı ve bu tahin sanki pekmezli oluyor o esna. Benim getirdiğimi herkesin değil abinin bilmesini istiyorum Allah razı olsun demelerini felan ama hiç bir şey söylemiyor. Dikkatimi çeken geminin büyüklüğü suyun güverteye girip boşalması gemide bisiklet sürüşüm ve risalei nur dershanesine bıraktığım sonradan pekmezli hissettiğim tahin. Ve bu tahini alan abinin beklememe rağmen bana bir şey demeden alarak bir yere koştururcasına belini büküp saklanır gibi eğilip koşan birinin koşması gibi götürmesi. Teşekkürler..


 7. 48
  Tohat Yönetici
  Tohat
  Yönetici

  Üye No: 104729
  Mesaj Sayısı: 5,373
  Tecrübe Puanı: 10

  Ve aleyküm selam. Geminin büyük olması hayal bile edemeyeceğin güzel bir hayata nail olabileceğine delalet eder. Mal ile mükafatlandırılacağına ve bu gelir ile yeni ve çok büyük bir eve sahip olabileceğine, bazı kazanımlarda bulunabileceğine, maddi gücünle birlikte daha ferah bir yaşantı sürdüreceğine, buna karşın imtihan dünyasında bazı ufak tefek sorunlar görebilirsin fakat halledilebilecek küçük mevzular olacaktır. Sana yol gösterecek olan bir kimseye veya bir cemaatten daimi suretle faydalanacağına, hayatını yönlendirmeni sağlayacak bilgiler edineceğine, maddi ve manevi olarak alacağın yardımlara ve senin bu yardımlara karşılık cömert bir şekilde cevap vermene delalet eder. Allah'ın sevdiği sıfatları taşıma özelliğine de işaret eden hayırlı bir rüyadır. Allah en iyisini bilendir.


Git İlk 34