Git 12 Son
 1. 1
  Ensar2 لا اله ا لا ا لله
  Ensar2
  لا اله ا لا ا لله

  Üye No: 56476
  Mesaj Sayısı: 886
  Tecrübe Puanı: 10

  Rüyada Gemi görmek (İmam Nablusi)


  GEMİ

  Rüyada gemi görmek, üzüntü, keder, sıkıntı, hastalık, darlık veya kıtlık içinde bulunan kimse için, kurtuluştur.

  Geminin karada görülmesi kurtuluşa yaklaşmaktır. Rüyada gemiyi karaya çeken kimse, namussuz olur ve dinde nifak çıkarır. Salih kimselerle gemiye bindiğini gören kimse kurtuluşa erer ve Allah (C.C.) onu affeder. Gemiden çıksa, o kimse saadete erer ve düşmanından kurtulur.

  Bir kimse deniz kenarında olduğunu ve denizde bir geminin gayet hoş ve güzel bir şekilde gittiğini görse, bu rüya bütün insanlar için hayır ve yolculuğa, yolcu olan birisinin de yolculuktan dönmesine yorumlanır. Bazen bu rüya, deniz tarafından gelecek haberlere yorumlanır.

  Gemi cehalet ve fitneden kurtaran İslam'a yorumlanır. Bazen de gemi imanlı kimseleri cehennemden kurtaran doğru yola yorumlanır.

  Hasta olan bir kimse ölü ile beraber gemiye bindiğini görse, o şahıs dünya fitnelerinden kurtulur. Talebe olan bir şahıs hasta olduğu halde gemiye bindiğini görse, Musa (A.S.)'ın Hızır (A.S.) ile gemiye binmek kıssasına binaen bir alimle sohbet eder ve kendisini cehaletten kurtaracak bir ilmi onda öğrenir.

  Borçlu bir kimse bu rüyayı görse, borcu ödenir, üzüntü ve kederi gider. Eğer geçimi dar bir kimse görse, Allah (C.C.) hatırına gelmediği bir yerden ona rızık ihsan eder.

  Gemi ağır yükleri taşıyan deveye, güç işlerin kolaylaştırılmasına ve korkudan emin olmaya yorumlanır. Gemi bazen de mescide, halkın toplandığı çarşı ve pazara yorumlanır. Rüyada görülen gemiler, Hz. Peygamberin (S.A.V.) ehli

  beytine muhabbet etmeye yorumlanır. Çünkü onlar kurtuluş gemisidirler. Gemi, ayık olarak girip, sarhoş olarak çıkılan meyhaneye de yorumlanır.

  Vazifesinden alınmış bir kimse, rüyasında gemiye bindiğini görmüşse, önemli bir devlet görevine atanır ve yeni işinde geminin sağlamlığı ve genişliği kadar güçlü olur. Rüyada görülen geminin karadan uzaklığı, onun görevinden geç alınacağına işarettir. Bu rüyayı memur, olamayacak birisi görmüşse, kurtulacağı bir korku içinde bulunur.

  Hayatının sonu gelen bir kimse rüyasında gemiye bindiğini görmüşse, bu onun ömrünü uzatır.

  Rüyasında geminin battığını ve bir tahta parçasına tutunarak kurtulduğunu gören kimse, işinde ve görevinde tehlikeler yaşar ve sonra tekrar düzelir.

  Rüyasında gemi battığında, tahtalarının dağıldığını gören rüya sahibinin babası, amcası ya da değerli akrabaları hakkında bela ve uğursuzluk vardır. Geminin battığının görülmesi, salimen yapılan yolculuk da sayılabilir.

  Rüyada görülen boş gemiz, ticarette kazanç ve fayda demektir.

  Rüyasında bir yelkenli ile denizi geçtiğini gören kimse, kendisine üzüntü ve keder isabet edecek tehlikeli bir iş yapar.

  Rüyada deniz kenarında olduğunu ve denizde bir geminin güzel bir şekilde gittiğini görmek, her açıdan ve herkes için hayırlıdır.

  Bekar biri rüyasında bir gemi satın aldığını görse, evlenir. Rüyada görülen geminin küreği, onu elinden gören kimse için ilmi ifade eder. Rüyasında havada giden gemiye bindiğini gören kimse ölür. Rüyasında bir gemide öldüğünü gören kimse, ahiret azabı ve dünya korkusundan emin olur.

  Hasta olan bir kimse rüyasında ölü ile beraber gemiye bindiğini görse, o kimse dünya fitnelerinden kurtulur. Bir öğrenci, rüyasında hasta olduğu halde gemiye bindiğini görse, bir alimle sohbet eder ve kendisini cehaletten kurtaracak bir ilmi ondan öğrenir.

  Bu rüyayı borçlu bir kimse görürse, borcu ödenir, üzüntü ve kederi dağılır. Bir dar gelirli görmüşse, hatırına getirmediği bir yerden ona bir fayda gelir.

  Rüyada gemi görmek, ana, baba, hoca, öğretmen, mal, ev, eş ve kadını ifade eder.

  Rüyada görülen gemiyi helak olmaktan kurtarmak, yapılan iyi işleri, sanat veya işte elde edilen başarıyı ifade eder.

  Gemi görmek, korku ve ümide de işarettir.

  Rüyada görülen geminin demirden veya bakırdan olması, geminin ifade ettiği kimsenin ömrünün uzun olmasını veya rahatlığının devam etmesini, bazısının demirden, bazısının da ağaçtan olması ise, geminin ifade ettiği kimsenin şüpheli olmasını ifade eder.

  Rüyada Nuh Aleyhisselam'ın gemisini görmek, ferahlık, sevinç ve yağmurun yağmasını ifade eder. Rüyayı gören zalim biri ise kıtlık ve belayı ifade eder.

  Rüyada gemi görmek sekiz şekilde tabir edilir. Evlat, baba, eş, binmek, ferah, emniyet, içki, şarkı söylemek. Eğer rüya gören gemiden selametle çıkarsa, bu sekiz şeyin iyi olması ile yorumlanır. Gemiye kaptan olup gemiyi idare ettiğini gören, halk arasında iyi karşılanır ve sözü dinlenir. Eğer dümeni iyi kullanmadığını görse, bu bir rivayete göre, zarar, ziyan ve tehlikeye yorumlanır.

  Bir gemide olup karada yürüdüğünü görmek, işinde ayrılık, nikahta haram, faydasız yolculuk veya hastalıktır. Bindiği geminin havada uçtuğunu gören kimse ölüme yaklaşmış demektir. Bir geminin kan içinde olduğunu ve kendisinin de o gemide bulunduğunu gören bir hastalığa tutulur.

  Bazılarına göre; geminin çeşidine ve cinsine göre yorumları vardır. Genellikle gemi cesur ve kahraman bir kadın ve bazen büyük bir erkekle kıyaslanır. Büyük gemiler, ticaret ve yolcu gemileri görmek hayırlıdır. Küçük gemiler, eşkıya, yol kesici, savaş ve fitre; yatlar zevk ve eğlence; üç direkli gemiler evlenme; parçalanmış gemiler keder; batık gemiler ise kurtuluş ile yorumlanır.

  Rüyada gemiye binmek isteğe kavuşmaktır. Eğer gemi küçük olursa istenilen de küçük; büyük olursa büyük olur. Batan bir gemiden denize düşen bir adamın tahta parçasına sarılarak karaya çıkması, eğer tüccar ise önce zarar edip sonra kazanacağına; memur ise önce işinden ayrılıp sonra yine işine gireceğine; ölüm derecesinde hasta ise iyileşeceğine; zengin ise malını kaybedip sonra tekrar elde edeceğine; fakir ise daha fakir olup sonra yeniden halinin iyileşeceğine delalet eder. Gemide yalnız başına kaldığını gören evlenir.

  İlgili Yazılar

 2. 2
  İLGİN Bayan Üye
  İLGİN
  Bayan Üye

  Üye No: 103535
  Mesaj Sayısı: 359
  Tecrübe Puanı: 4

  Cevap: Rüyada Gemi görmek (İmam Nablusi)


  Rüyada gemi görmek aile içinde yaşanılan üzüntülü olayların olmasından dolayı kederleneceğinize ve sıkıntılar içine gireceğinize yada hastalıklarınız dan kurtulacağınıza ve yaşanılan kötü olayların son bularak yeni güzel mutlu bir hayata başlayacağınıza işaret eder.


 3. 3
  ckn1983 Üye
  ckn1983
  Üye

  Üye No: 110032
  Mesaj Sayısı: 1
  Tecrübe Puanı: 1

  Yorum: Rüyada Gemi görmek (İmam Nablusi)


  selam rüyamda bir sahil de cadde üzerinde ofisteyim iki kişi ile ofis içinde konuşuyoruz birden bire dışarıdan ses geliyor dışarı baktığımda ticari bir gemi karaya çıkmış, bulunduğumuz yere doğru sürüklendi bizde kaçmak için uğraştık yanımda oğlumda vardı fakat ofisten çıkamadık ve camdan dışarıda olanlara baka kaldık tam gemi binaya çarpacağı sırada durdu ve binadan dışarı oğlumla çıktık rüyamı yorumlarsanız sevinirim.


 4. Reklam

 5. 4
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: Rüyada Gemi görmek (İmam Nablusi)


  Aleykum selam. Gemi genellikle hayırla yorumlanan en güzel rüyalardan biridir. Ancak karaya çıkması ve korkutması çevrenizde sizi endişelendiren bazı olaylara yorumlanır. En doğrusunu Allah bilir.


 6. 5
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  hayirli aksamalar.ruyamda bir gemideyiz.gemide balya balya paralar vardi.paralari denize attik.kiyiya yakin olmaliyiz ki kiyida fakir insanlar denizden paralari almak icin denize atladilar ve paralari toplamaya başladilar.biz gemiyle onlara aklaştik onlarda korkup kactilar.belki paralari geri almaya belki kiyiya tam hatirlamiyorum bu noktasini.Teşekkurler...


 7. 6
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Hayırlı günler. Bu rüya rahat ve huzur içerisinde iyilik yapmaya işarettir. Rüya sahibinin birilerinin açığını ya da eksiğini kapatacağına, ona imkanları el verdiği oranda destek sağlayacağına alamet eden güzel bir rüyadır. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.


 8. 7
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Merhaba. Ruyamda kucuk bi gemide oldugumuzu goruyorum. Ilk olarak gemi iki evin arasindan akan bi suyun icinde duruyor. Sonra ben dumene geciyorum, dumeni ceviriyorum ve gemiyi surmeye basliyorum. Sonra bir anda gemiyi suda degil de cok genis bir otoyolun ustunde surdugumu goruyorum. Etrafta bir suru toma ve polisler var bana el hareketiyle gec gec diyorlar. Ben de arabalarin yaninda gemiyi surerek geciyorum. Gecerken yollarda hep toma lar goruyorum. Sonra gemiyi ayni sekilde o gordugum suyun ustune ayni sekilde park ediyorum.


 9. 8
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Merhaba. İş ve aile hayatı gibi önemli konularda sorumluluk almaya ve Allah'ın izniyle çok zor şartlarda da olsa başarılı olmaya tabir edilir. Gemi dümenine geçmek önemli görevler yüklenmek manasındadır. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.


 10. 9
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Merhaba rüyamda Bodrum da deniz kenarında bir ev-otel deymişim.dışarı baktığımda seyir halinde büyük gezinti gemisi aniden hızlanmaya ve burnu denize batacak şekilde dikleşme ye başlıyor hesapta altta köpek balığı saldırısına uğruyor içlerinden bir adam kıyıya yaklaşmaktayken denize atlıyor yüzerek kurtuluyor ama geminin içinde hala insanlar var ve o kadar darbe alıyor larki ölüyorlar içlerinde hiristiyanlar da varmış bu felaket ten ötürü kıyıdakiler hac işareti yapıolardı gazeteciler geldi ben meğer iş için ordaymışım bir kaç hasta geliyor onlarla ilgileniyorum


 11. 10
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Merhaba. Bu rüya eğer iş hayatın varsa onunla ilgilidir. Uzun süredir yaşanan sıkıntıların ardından gelecek olan büyük bir kurtuluşa ve rahatlığa tabir edilir. Her ne kadar hoş gibi gelmese de gemi batması görmek bu şekilde yorumlanır. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.


 12. 11
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Merhaba,

  rüyamda büyük bir geminin icerisindeymisiz ailemden bazi kisilerle birlikte. Geminin icine su geliyor gemi batmak üzere, cirpiniyoruz kurtulmaya calisiyoruz. Iceride bizi tehdit eden kötülük etmek isteyen esir almak isteyenlerde var. Sonunda kurtuluyoruz. Disaridayiz bitkin ve elbiselerimiz kirli bir halde. Esir almak isteyenler disaridada pesimizde. Bu rüyanin yorumu nedir acaba?


 13. 12
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Merhaba. Bu rüya hem iş hemde hayatta çeşitli sıkıntıları yaşamak anlamındadır. Bu zor dönemden sonra başarıya ulaşarak sıkıntılı günleri geride bırakacağına ve rahata kavuşacağına tabir edilir. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.


 14. 13
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Merhaba ben rüyamda deniz kenarında bir yerdeyim önce nehir zannediyorum sonra etrafa baktığımda ucu görünmeyen büyük bir deniz görüyorum ve falezler oluşmuş falez kenarında dalgarın oluşturduğu mağaralar oluşmuş sonra etrafta çalışan yaşlı bir teyze görüyorum maşşAllah teyzeye yaşına göre çok Çalışkan diyorum bu teyze etrafta takdir edilen biriymiş rüyam be anlama geliyor yorum yaparsanız çok sevinirim


 15. 14
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Merhaba. Bu rüya çok hayırlıdır ve genel olarak rüyayı gören kişinin maddi olarak rahatlamaya ve bereketlenmeye tabir edilir. Gördüğün tüm şeyler hemen hemen aynı manada kabul edilir ve maddi manevi huzura yorumlanır. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.


Git 12 Son