1. 1
  Ensar2 لا اله ا لا ا لله
  Ensar2
  لا اله ا لا ا لله

  Üye No: 56476
  Mesaj Sayısı: 886
  Tecrübe Puanı: 10

  Rüyada Gerdanlık görmek (İmam Nablusi)


  GERDANLIK

  Rüyada bir kimsenin boynunda gerdanlık görmesi, o kimsenin cimri olduğuna yorumlanır. Gerdanlık hanımın kocasına yapacağı iyilikle ona devamlı saygı göstermesine ve kocasının malından hanımın elinde bulunacak mala yorumlanır.

  Kadın için gerdanlık görmek, onun kocasıdır. Eğer gerdanlık gümüşten, geniş ve kuvvetli olursa kocasının mert, yumuşak ve zengin bir kimse olduğuna; eğer gerdanlık zayıf olursa, kocasının yaramaz olduğuna, demirden olursa, kocasının kuvvetli olduğuna yorumlanır.

  Gerdanlık takınmak, cimriliğe yorumlanır. Bazen de gerdanlık takınmak mülke, çocuğa kavuşmaya ve emanete yorumlanır.

  Rüyada gerdanlık görmek, kadınlar için güzellik ve bezektir.

  Bir kimse rüyada kendisinde altın, inci ve yakuttan bir gerdanlık olduğunu görse, müslümanların işi ile ilgili bir vazife verilir. Veya emaneti kabul eder.

  Gerdanlık erkek kimse için güzel bir kadınla evlenmeye yorumlanır. Eğer gerdanlık ile birlikte gümüşten bir boyun bağı da görülmüşse, gerdanlıkta bulunan yakut ve mücevher kadının güzelliğini ifade eder. Eğer gerdanlık gümüş ve mücevherden ise, mal ve refahla beraber devleti, demirden olursa, kuvvetle beraber memuriyeti ifade eder.

  Rüyasında yarısı altından gerdanlık alıp boynuna taktığını gören kimse, hacca gider. Gerdanlık yalnız altından olursa muradına erişir. Boynunda altın gerdanlık olduğunu gören, eğer kötü bir adam ise, suç işlemekle tanınmış kimse olacağına; boynunda herhangi bir madenden gerdanlık görenin yine kötülükle tanınmış olup işlerini kötülükle yapacağına ve emanete hiyanet edeceğine delildir. Bu rüya iyi insanlar için aksine yorumlanır.

  İlgili Yazılar

 2. 2
  İLGİN Bayan Üye
  İLGİN
  Bayan Üye

  Üye No: 103535
  Mesaj Sayısı: 359
  Tecrübe Puanı: 4

  Cevap: Rüyada Gerdanlık görmek (İmam Nablusi)


  Rüyada bir kimsenin boynunda gerdanlık görmek sizin çok cimri biri olduğunuza ve para harcarken çok dikkatli davranan ve ailenizin bu cimrilik yüzünden gönülleri gibi yaşayamadıklarına işaret eder.


 3. 3
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yorum: Rüyada Gerdanlık görmek (İmam Nablusi)


  Selamunaleykum
  Rüyamda bir ormandaydım ve iki direğe asılmış taşlı çok büyük kolyeye benzer bir şey asılıydı. Bende cebimden normal boyutlarda taşlı kolye çıkarıp o büyük kolyeye taktım daha sonra birileri geliyor diye kaçtım.


 4. Reklam

 5. 4
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: Rüyada Gerdanlık görmek (İmam Nablusi)


  Aleykum selam. Rüyanda gördüklerini bir yorum vererek yorumlayamayız. Yani tabir edebilecek şekilde berrak ve açık bir rüya değildir. En doğrusu Allah'a havale ederek hayırlısını dilemek olur. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.


 6. 5
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Selamun aleyküm..rüyamda bir doğum oluyor..ve ben doğum olan yerde bir çekmece görüyorum onu açıyorum gümuşten bir kolye buluyorum bu kolye de benim ve görüştüğüm ama şu sıralar onun problemleri yüzünden pek iyi olmadığımız insanın baş harfini görüyorum..kolye çekmece'deki eşyalara hafif dolanmış hemen çıkaramıyorum..bir yandan da benden 30 35 yaş büyük bir kadın bana saldırmaya çalışıyor ikidebir onunla dövüşüyorum tekrar kalkıp o kolyeyi çözmeye çalışıyorum ama o kadın rahat durmuyor ikidebir bana bulaşıyor..ama ben ondan daha güçlüyüm


 7. 6
  Tohat Yönetici
  Tohat
  Yönetici

  Üye No: 104729
  Mesaj Sayısı: 5,373
  Tecrübe Puanı: 10

  Ve aleyküm selam. Tartışmak veya biriyle kavga etmek kişinin neye ihtiyacı varsa onların gerçekleşeceğini, kolyenin gümüşten olması ilişkinizin olumluluk derecesini gösterir ki Allah'ın izniyle hayırlı olarak tabirlenebilir.


 8. 7
  Kifiriki Üye
  Kifiriki
  Üye

  Üye No: 121261
  Mesaj Sayısı: 8
  Tecrübe Puanı: 1

  Rüyamda boynumda çok güzel beyaz taşlı büyük bir gerdanlık takıyordum. Üstünde her tarafı taşlı sarı bir alyans vardı. Çok şık duruyordu. Ben de semtimizde deniz olduğunu keşfediyorum çok şaşırıyor ve seviniyorum. Daha sonra gelme planı yapıyorum evimize de çok yakınmış deniz yıllardır nasıl keşfetmemişiz hayret ediyorum. Bu arada ankaralıyım ve ankarada da deniz yok.

  Merhaba. Rüyamda boynumda çok güzel bir gerdanlık var pırıl pırıl parlıyor. Üzerinde tam tur alyans yüzük var üstüste çok şık duruyorlarmış. Ankarada kendi semtimde deniz olduğunu görüyorum yıllardır nasıl farketmemısım diyorum sonra gelmek için plan yapıyorum. Bu arada çok da güzelim bunu hissediyorum. Ne anlama geliyor yardımcı olur musunuz. Bu arada 2 senedir evliyim.

  Merhaba. Rüyamda ankarada bizim semtimizde gizli bir deniz varmış ben nasıl olur da yıllarca ferketmemişim diyorum daha sonra gelmek üzere planlar yapıyorum. Bu arada kendimi çok güzel ve iyi hissediyorum. Boynumda harika büyük bir gerdanlık var çok şık. Üstünde de tam tur taşlarla süslü alyans yüzük. Üst-üste takmama rağmen çok şık duruyorlarmış. Bu arada 2 yıllık evliyim


 9. 8
  Tohat Yönetici
  Tohat
  Yönetici

  Üye No: 104729
  Mesaj Sayısı: 5,373
  Tecrübe Puanı: 10

  Merhaba. Güzel ve hayırlı olabilecek bir kısmete işarettir. Nitekim sevdiği olanlar sevdikleri ile olmayanlar ise karşılarına çıkacak hayırlı bir kısmet ile evliliğe doğru adım atmalarına, evli olanlar içinse daha iyi günlere kapı aralayabileceklerine olan işarettir. Doğrusunu en iyi bilen bir tek Allah'tır.