Git 12 Son
 1. 1
  Ensar2 لا اله ا لا ا لله
  Ensar2
  لا اله ا لا ا لله

  Üye No: 56476
  Mesaj Sayısı: 886
  Tecrübe Puanı: 10

  Rüyada Gök görmek (İmam nablusi)


  GÖK

  Rüyada göğe yaklaşmak, ibadet eden ve iyi amel sahibi kimseler için Allah-ü Teala Hazretlerine (C.C.) yaklaşmaya yorumlanır. Bazen de, imam ve sultana, alime, ana-babaya, eşe, efendiye ve arzu ettiği şeye yaklaşmaya yorumlanır.

  Göğe doğru yükseldiğini ve oraya girdiğini görse, o kimse şahadete ve bununla beraber şeref ve medhe kavuşur. Allah'ın (C.C.) yardımıyla kurtuluşa erer.

  Bir kimse rüyada gökte olduğunu görse, emir ve yasak sahibi olur. Yeryüzüne bakmak için göğe çıktığını görse, yüksekliğe kavuşur, kaçırdığı bir şey için üzüntü ve kedere düşer.

  Göğün yeşillendiğini görmek, o sene ziraat ve hububatın bol olmasına yorumlanır. Göğün sararması ise, o sene hastalığın olmasıdır.

  Göğün demirden görülmesi, o senenin yağmurunun azlığıdır.

  Rüyada göğe bakmak, dünya meliklerinden birisine bakmaktır. Doğu ve batı taraflarına baksa, o kimse yolculuğa çıkar. Bazen de o kimse büyük saltanata kavuşur.

  Düz olarak göğe çıktığını gören kimse, beden ve malında noksanlığa düşer. Kaplayarak ve meşakkatsiz göğe çıktığını gören kimse, devlet ve saltanata kavuşur. Düşmanının şer ve hilesinden emin olur.

  Göğe çıkıp oradan inmediğini görse, ölümü yaklaşmasına işarettir.

  Ne zaman çıktığını bilmediği halde göğe çıkmış olduğunu gören kimse, inşallah cennete girer.

  Bir kimse rüyada gökten nur çıktığını görse, o yer halkının hidayetine, gökte karanlığın meydana geldiğini görse, o yer halkının sapıklığına yorumlanır.

  Rüyada gökleri görmek, ilim sahipleri için eşyanın hakikatını keşfetmeye ve ona muttali olmaya, ahiret işlerine ihtimam göstermeye yorumlanır.

  Rüyada göğün yarılarak, içerisinden ihtiyar birisinin çıktığının görülmesi o yer halkına gelecek hayrı, ucuzluk ve bollukla beraber dostluk ve sevinci ifade eder. Genç birisinin çıktığının görülmesi, düşmanın o yer halkına fenalık etmesini ve aralarından düşmanlık ve bölücülüğün meydana çıkmasını ifade eder.

  Rüyasında göğü dişleriyle tuttuğunu gören kimsenin, kendisine yahut malına bir noksanlık erişir, yahut erişemeyeceği bir iş talebinde bulunur veya amiri tarafından gazaba uğrar.

  Rüyasında göğe çıkıp, orada dolaştığını gören kimse astronomi ilmini ve gizli ilimleri öğrenerek halk arasında meşhur olur.

  Rüyada göğün yeşillendiğini görmek, o yıl tarım ve ürünün bol olmasına, göğün sarardığını görmek ise o yıl hastalığın olmasına işaret eder.

  Rüyasında gök tarafından bir iple asılı olduğunu gören, yerden ayrıldığı kadar saltanat ve nimet kazanır.

  Gökyüzünde bir iple asılı olduğunu gören, başarıya ulaşır ve hayır görür. Göğün kapılarını açık görmek, duasının kabul edileceğine, bereketli yağmurlara ve mahsulün bol olacağına işarettir.

  Gökyüzündeki yıldızların birbirine karıştığını ve yerlerini değiştirdiklerini görmek, milletler arasında savaş çıkacağına işarettir. Gökyüzüne asılı bir takım fenerler ve kandiller görmek, bunları milletlerin büyükleri, ilim adamları olarak kabul edersek, bunlardan birisinin birden bire söndüğünü görmek, o büyüklerden birisinin öleceğine işaret eder. Bunlardan bir çoğunun söndüğünü görmek, veba, kolera gibi salgın hastalıklardan birisinin çıkması veya büyüklerden bir kaçının ölmesi ile yorumlanır.

  Bir kuşun üzerine binmiş olarak gökyüzüne doğru uçtuğunu görmek, hayırlı bir şekilde işinde yükseleceğine, memursa terfi edeceğine, işçi ise ücretinin artacağına, tüccar ise kazancının bollaşacağına, ev kadını ise rızkının artacağına, hasta ise iyileşeceğine, gurbette ise sılaya döneceğine delalet eder.

  Göğün rengini beyaz görmek bereket ve nimettir. Yeşil görmek hayır ve bolluktur. Sarı görmek hastalıktır. Kırmızı görmek savaş ve kan alametidir. Siyah görmek kıtlık ve darlıktır. Gökyüzünün renkten renge girip durmadan değiştiğini görmek,

  o yerde büyük bir karışıklığın çıkacağına işarettir.

  Gökyüzünde büyük çizgiler halinde kırmızı işaretler görmek, o yerin devlet başkanının başarılı işler yaparak halkı mutlu edeceğine delalet eder.

  Gökten buğday, un ve benzeri şeylerin yağdığını görmek, berekete ve çok büyük bir nimete ulaşacağına delalet eder. Gökyüzünde bir takım kandillerin yandığını görmek, dünyadaki insanlardan büyük bir kitlenin savaşıp öleceklerine işarettir.

  Gökyüzünden yere doğru salınmış ip, zincir gibi şeyler görmek, Cenab-ı Hakk'ın (C.C.) kullarını kurtarmak için uzattığı ipler din, İslam, sünnet, farz ve vacipler olarak kabul edilmiş olup, rüya sahibi bu iplerden birine sarılır ise, sırat köprüsünden kolayca geçeceğine işarettir. İnsanlardan bir çoğunu bu iplere asılmış ve tutunmuş olarak görmek, halkın hak dini İslam'a nefislerini teslim ettiklerine işaret sayılır.

  Bir kimse rüyasında, bulunduğu yerden bir direğin yükselerek göğe kadar ulaştığını görse, bu onun duasının kabul edildiği anlamına gelir.

  İlgili Yazılar

 2. 2
  İLGİN Bayan Üye
  İLGİN
  Bayan Üye

  Üye No: 103535
  Mesaj Sayısı: 359
  Tecrübe Puanı: 4

  Cevap: Rüyada Gök görmek (İmam nablusi)


  Rüyada göğe doğru yaklaştığını görmek arzu ettiklerinize ulaşacağınıza ve dinine bağlı biri olduğunuzdan dolayı sizi yanlış yola saplamaya çalışsalar da siz dininize bağlı bir kişi olduğunuzdan dolayı sizi kandıramayıp doğru yoldan ayıramayacağına işaret eder.


 3. 3
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yorum: Rüyada Gök görmek (İmam nablusi)


  Ruyamda yem yeşil bir ormanda yalnız başıma yürüyorum. Nereye gittiğimi bilmiyorum ama dümdüz yürüyorum. Kafamı kaldırıp göklere baktığımda önümdeki gök kapkaranlık. Arkamı döndüğümde arkamdakı gök aydınlık böyle güneş batışı gibi bir rengi var. Ben yoluma devam ediyorum sürekli yürüyorum sanki yolun sonuna geldim ve devam etmiyorum sonra rüyamda o ormandan kendimi evde buluyorum birden. Bu rüyamı birisi yorumluyabilirmi lütfen. Çok karmaşık birşey. Ve bu göklerin bir aydınlık bir karankık olmasına anlam veremedim. Lütfen yorumlarmısınız. Saygılarımla.


 4. Reklam

 5. 4
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: Rüyada Gök görmek (İmam nablusi)


  Bu rüyanda ki aydınlık ve karanlık ile ormanda tek başına yürümen içinde bulunduğun sorunlarayada karşılaşacağın zorlu bir duruma ve düzeninin bozulmasına işaret eder. Sonunda kendini evde bulman ise bu sıkıntıların son bulacağına yorumlanır. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.


 6. 5
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Merhabalar. Rüyamda teyzem evlenmeden önce (bu arada teyzem gerçek hayatta bekar) teyzemle dağa çıkıyoruz. Ne zaman olduğunu bilmiyorm ama yüksek bir dağa çıkıyoruz. Gök de baya yüksekte. Dağın tepesine vardığımızda gök bi anda kararıp yarılıyor ve o yarık yerden sütun gibi bir ışık çıkıyor. O ışık çıktıktan sonra teyzemle benim alnımda mor parlayan dörtgen gibi bişi oluyor. Sonra eve dönüyoruz ama ben tekrardan aynı yere geliyorum bu sefer yine aynı şekilde gökte ışık ama önümde eğimsiz bi uçurum var ve sonu görünmüyor. Arkamdaki ipi çıkarıp sert bir kayaya bağlıyorum ve uçurumdan aşağı inerken ip kopuyor. Ama ben aşağı düşmüyorum tam aksine ışığa doğru yükseliyorum. Anlamı nedir?


 7. 6
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Merhaba. İleri görüşlü olmaktan dolayı önündeki sorunları erkenden fardekerek tedbirli davranmaya ve sorunların üstesinden gelmeye işaret eder. Ayrıca bu rüya, kendisine verilen görevleri başarıyla tamamlayacağına, sıkıntılarını geride bırakacağına tabir edilir. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.


 8. 7
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  merhabalar, rüyamda evimizin damına çıkmışım ve gökyüzünden bana doğru 3 tane uçan balon geliyor. bir tanesi kırmızı 2 si beyaz. Ben bu balonları biraz elimde tuttuktan sonra, geri gitmesi gerektiğini söyleyip elimden bırakıyorum. 3 tane balonun yükselip yükselip gözden kayboluyor ve o esnada gökyüzünün bembeyaz olduğunu fark ediyorum.


 9. 8
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Merhaba. Bu rüya genellikle insanın hedefleri ile ilgilidir. Rüya sahibinin içinde bulunduğu sıkıntılı durumdan kurtulmak için hayallerini gerçekleştirmek ve hedeflerine ulaşmak için çaba sarfetmesi gerektiğine tabir edilir. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.


 10. 9
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Rüyamda annem gökyüzüne bakarmisin diyor ve gökyüzünde bir sürü küme küme yıldızların ve başka gök cisimlerinin katman halinde yere çok yakin olduklarını görüyorum.Ve çok güzel bir görüntü olduğunu farkedip gökyüzünü seyrediyorum. Ama sonradan bu doğa olayının doğal afete sebep olabileceği endişesi içimi kaplıyor. Korkuyorum ve yeryüzünün tamamen değiştiğini kıtaların farklılaştığını evimi bile tanıyamaz halde buluyorum. İnsanlar dehşete kapılmış doğal afetlerden kaçmakta olduğunu görüyorum ve sadece insanları seyrediyorum ve bana hiçbirşey olmuyor.


 11. 10
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Bu rüya gerçek hayatta toplumda ve çevrede işlenen günahlara ve gören kişiye de bir ibret ve bir ders alarak tövbe istiğfar etmesi gerektiğine alamet olarak kabul edilir. Bu şekilde görülen rüyalar genellikle insana bir ihtar ve hatırlatma gibi tabir edilir. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.


 12. 11
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Selamunaleykum. Ben rüyamda şerli bir kadından kaçıp (elinde silah vardı) bir tepeye koşarak tırmanıyorum korku içinde. Tepe birden bitiyor ve sonuna geliyorum en yükseğe çıkmışım farkında olmadan .Başımı oraya koyup Allahım sana sığınıyorum diye dua ediyorum ve masmavi olan gök yüzüne bakıyorum.


 13. 12
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Aleykum selam. Sen kadın ve erkek ol farketmez bu rüya sahibi için bir kadından dolayı kendisi hakkında gizli planları olduğuna, sana zarar vermek istediğine ve bu konuda endişe içinde olacağına tabir edilir. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.


 14. 13
  Havva26ay Misafir
  Misafir

  Merhabalar. Ruyamda mutfakta corba yaparken boden gokyuzunde oturur halde buluyorum kendimi. Normalde gece yildizli gecelerde nasilsa gokyuzu aynem oyleydi. Oturdugum yerde yeri elliyorum .burdan bi dussem diyorum bidaha geri donusum olmaz beni kimse bulamaz gibi dusuncelere kapiliyorum.sanki boyle oturdugum ve elledigim yer ancak bir yorgan yumusakliginda altinsert. Oyle dusunurken uyaniyorum. Sizce hayirmidir.teskkur ederim


 15. 14
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Merhaba. Bu rüya sahibi için çok büyük atılımlar, çok büyük fırsatlar ve hayatında yapacağı çok köklü ve güçlü değişiklikler anlamında yorumlanabilir. Elbette daha isabetli bir yorum için sana ve durumuna özel yorumlanmalıdır. Sen yinede Allah'tan hayırlısını dilemelisin. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.


Git 12 Son