Git 124 Son
 1. 1
  Ensar2 لا اله ا لا ا لله
  Ensar2
  لا اله ا لا ا لله

  Üye No: 56476
  Mesaj Sayısı: 886
  Tecrübe Puanı: 10

  Rüyada Göz görmek (İmam Nablusi)


  GÖZ

  Rüyada görülen göz, kişinin dini ve hidayet ve sap ıklık yolunu gören kalp gözüdür.

  Bir kimse rüyada vücudunda çokça göz bulunduğunu görse, çok dindar ve salih bir kimse olduğuna yorumlanır.

  Keskin gören göz, insanların hepsi için iyidir. Az görmek sahibinin yakında mala muhtaç olacağına ve boşta kalacağına yorumlanır.

  Rüyada gözlerinin kör olduğunu gören kimsenin, çocuğu ölür. Bu rüyay ı gören fakir veya hapis ise, yaptığı işi bir daha yapamayacağına yorumlanır. Eğer bu rüyay ı gören bir felakete uğramışsa kendisini felaketten kurtaracak birisini bulacağına yorumlanır. Nitekim halkın çoğu, körlerin elini tutarak, ona hizmet

  etmekle rahatlığa kavuştururları.

  Rüyada gözlerinin güzel olduğunu gören kimse, hidayet, ilim ve basiretle rızıklanır. Eğer yanında hasta olan bir çocuğu yahut hanımı veya sevdiği bir kimsesi varsa hastalıktan iyileşir.

  Rüyasında kötü bir kimseye göz ucuyla baktığını gören kimse, o kişiyi aldatır veya ona kin tutar.

  Rüyasında gözünün demirden olduğunu gören kimse, namus perdesini yırtar ve halk içerisinde ona şiddetli bir keder isabet eder.

  Rüyasında gözünün koyu renkte olduğunu gören kimse, dostunun eşine yan bakar.

  Rüyada gözlerinin yabancı bir kimsenin gözleri olduğunu görmek, o kimsenin erkek kardeşinin, oğlunun veya yakınlarının ölmesine işarettir.

  Rüyada gözlerinin ağrıdığını görmek, dinende yaptığı eksiklik ve kusuru ifade eder.

  Rüyasında gözlerine ilaç sürdüğünü gören kimse, dinini veya malınııslah eder, ya da o kimsenin bir çocuğu dünyaya gelir.

  Bir kimse rüyasında gözünün insanların hepsinden daha kuvvetli ve keskin olduğunu hissederse, o kimse daha hayırlı birisidir.

  Bir kimse rüyasında gözlerinde beyazlık bulunduğunu görmüşse, ona üzüntü ve keder vardır, ya da o kimse sevdiği bir kimseden ayrılır.

  Rüyasında kalbinde bir göz bulunduğunu gören kimse hikmetli şeyler biliyor demektir.

  Rüyasında başka bir kimsenin gözünü yediğini gören kimse, o kimsenin malını yer.

  Rüyasında iki gözünde de kirpik bulunmadığını gören kimse, islam dinine zarar verir.

  Rüyada göz oymak, uzun ömrü; göz çıkarmak, gözde meydana gelecek ağrıyı işaret eder. Rüyada gözlerini tedavi ettirdiğini gören beş olaydan biri ile

  karşılaşır: Dini kuvvetlenir, malı artar, yolcusu gelir, çocuğu olur, gözleri kuvvetlenir. Süs için gözlerine sürme çektiğini gören kimse, kendisine ün getirecek iyi bir iş yapar, bekar ise evlenir, fakir ise eline helal mal geçer.

  Kalbinde bir göz olduğunu görmek, o kimsenin iyi yolda olduğuna işarettir. Gözlerini yediğini görmek, malını yemek ile yorumlanır. Gözlerinde kirpik olmadığını görmek, şeriata aykırı davrandığına ve Allah'ın inayetinden yoksun olduğuna yorumlanır. Göz kapaklarının kenarlarının beyazladığını görmek, baş kısımda bir azasının hastalanacağına işarettir.

  Olduğundan daha büyük bir gözü olduğunu veya başka birinde böyle bir göz olduğunu görmek, Allahü Teala (C.C) Hazretleri tarafından hidayete eriştiğine delildir. Gözlerinin yerinden fırlayıp bir kişinin üzerine düştüğünü görmek, o kişiyi iyice tanıyacağına işarettir.

  İlgili Yazılar

 2. 2
  İLGİN Bayan Üye
  İLGİN
  Bayan Üye

  Üye No: 103535
  Mesaj Sayısı: 359
  Tecrübe Puanı: 4

  Cevap: Rüyada Göz görmek (İmam Nablusi)


  Rüyada göz görmek sizin kalp gözünü olarak bilinmekte olup bildiğiniz doğru yollardan ayrılarak kötü yollara meyili olacağınıza ve tüm dininizi ve dini görevlerinizi unutum sapıklık yönünde işlerle uğraşacağınıza işaret eder.


 3. 3
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Cevap: Rüyada Göz görmek (İmam Nablusi)


  arkadaşlar ben rüyamda Açık kahve rengi gözlü cok tatlı bir bebek gördüm ama cinsiyetini bilmiorum üzerinde çok acık mavi ve beyazlı tulum vardı ve kucagımdan hiç indirmiyordum cok seviyordum ama cocugun gözlerinden gözlerimi alamıyordum o kadr güzeldiki acık kahverengi cam gibi parlaktı acaba bu rüyanın yorumu nedir bilen varmı ??


 4. Reklam

 5. 4
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10


  Selamun aleykum kardeşim. Rüyada güzel gözlü ve tatlı bir bebek görmek çok hayırlı olarak yorumlanır. Allah'ın o kimseye ihsan edeceği kolaylıklara ve nimetlere işaret eder. En doğrusunu Allah bilir.


 6. 5
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  1 - Ben rüyamda bir küvet ve o küvetin içinde babamın gözü açık bir vaziyette öldüğümü gördüm Lütfen nasıl yorumlandığını yazın


  2 - Ben rüyamda tek gözümü beyaz gördüm bilen varmı arkaşlar


 7. 6
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  1- Bu rüyanız hayırla yorumlanır. Göz ve ölüm rüyada hayırlıdır inşaallah.

  2- Göz renginin değiştiğini görmek rengine göre yorumlanır. Beyaz renge dönüşen göz ise hayırlı olarak yorumlanmıştır.


 8. 7
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yanıma siyah bir adam getirdiler,hareketsizdi.Onu bıçakladılar.Sonra elime bir şırınga verdiler.İçindekini delik açtığımız yerlere boşalt dediler.Yavaş yavaş mayışmaya başladım.Bıçakladıkları en son yeri tutturamayınca içimin parçalandığını hissettim.Gözüme yabancı bir cisim geldi ve göz bebeğimi kaybettim.Gözlerim kanlanmaya başladı.Annem feryat ederek ağlıyordu.Beni kurtarmaya çalışıyordu.Gözlerim git gide daha da beyazlaşmaya başladı.Nefesim bir an kesildi...bunun yorumunu yapabilir misiniz?Şimdiden teşekkür ederim.


 9. 8
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Rüyanız hayırlara vesile olu inşaallah. Çekeceğiniz çok sıkıntılı dönemden sonra feraha kavuşacağınıza yorumlanır elbette gerçeği ancak Allah bilir.


 10. 9
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Rüyamda gözümden sağ işaret parmagimla kurt cikardim ve sonrada yine rüyamda kendi rüyamı yorumluyordum Allahın izni ile insanlarin hücrelerini görebiliceğime yorumluyordum nedir acaba Allah bu yazilari yazanlardan da razi olsun inşallah


 11. 10
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Rüyanız nazar değmeye yorumlanır. Şerlerden Allah'a sığının ve güzel bir şey gördüğünüzde maşaallah deyin. En doğrusunu Allah bilir.


 12. 11
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  1 - Rüyada kendi gözümü çıkarmıştım ve gözümü çıkardığım halde (süt dişi gibi) göz geldi


  2 - Ben de rüyamda çok büyük mavi tek göz resmi gördüm. buyuk bir kağıda çizilmişti bu göz ve küs olduğum insanlarla aynı masaa oturuyordum. lütfen yorumlar mısınız?


 13. 12
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  1- Rüyanız olumsuz manada yorumlanır. Tövbe ve istiğfar etmeniz gerektiğine ve dininize dikkat etmeniz gerektiğine işaret eder.

  2- Rüyada görülen mavi göz hayırla yorumlanmaz. Daha çok bu tür rüyalar nazara işaret eder.


 14. 13
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Ben rüyamda bir erkek çocuğu gördümbi gözü sol gözü beyazdi ne anlama gelir


 15. 14
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Rüyada göz genellikle nazara yorumlanır ancak beyaz göz hayırlı olarak tabir eden alimlerimiz de olmuştur. Rüyanız hayırlı bir rüyadır inşaallah.


Git 124 Son