1. 1
  Ensar2 لا اله ا لا ا لله
  Ensar2
  لا اله ا لا ا لله

  Üye No: 56476
  Mesaj Sayısı: 886
  Tecrübe Puanı: 10

  Rüyada Gustlenmek görmek (İmam Nablusi)


  GUSTLENMEK

  Rüyada cünüplükten dolayı ve Cuma namazı için gustlenmek, günahlardan tövbe etmeye, ana ve babası veyahut ahbapları hakkında gereken iyiliği yerine getirmeye yorumlanır.

  Gusledip yeni elbise giymediğini gören kimsenin, üzüntü ve kederi gider ve vücudu sıhhatli olur. Guslettiğini ve eski elbise giydiğini gören kimsenin üzüntü ve kederi gider, ancak fakirleşir.

  Guslünün tamamlandığını gören kimsenin işi de tamamlanır. Guslünü tamamlayamadığını gören kimsenin arzu ettiği işi de tamamlanmaz.

  Gusletmek için bir havuza veya küçük bir kuyuya ve bunlar gibi şeylere girdiğini gören kimse, bekarsa evlenir. Tünelde guslettiğini veya abdest aldığını gören kimse, çalınan şeyini bulur.

  Bir kimse fazla sıcak su ile guslettiğini görse, o suyun sıcaklığı nisbetinde o kimse üzüntü ve kedere düşer.

  Kendisini başka birinin yıkadığını görmek, onun kendi hakkında iyi düşündüğüne işarettir. Yıkanması caiz olmayan bir şeyi görmek, hakikatle eğri olan bir şeyi doğru sandığına delalet eder.

  Kış mevsiminde soğuk su ile gusül ettiğini gören gama, kedere ve hastalığa düçar olur. Yaz gününde soğuk su ile gusül etmek ise bunun aksidir. Kışın sıcak su ile gusül ettiğini görmek, kazanç ve her yönden faydalanmaya, hasta ise şifaya delalet eder. Yazın sıcak su ile gusül etmek ise bunun aksine yorumlanır.

  Gusül için bir havuza veya banyoya ve benzeri bir su içine girdiğini gören bekar ise evlenir. Bir kabdan abdest aldığını gören, çalınmış malını tekrar eline geçirir.

  Tanımadığı bir kadının gusül ettiğini görmek yağmur yağacağına; ellerini kil (toprak) ile yıkamak bir kimse ile aralarındaki düşmanlığın biteceğine, bir insandan beklediği bir şeye kavuşacağına, günahkar ise tövbeye; kil ve sabun gibi bir şeyle yıkandığını görmek, kederinin kalmayacağına, din kuvvetine, borç ödemeye, gizli şeylerin çıkacağına delalet eder.

  Rüyada cenazeyi yıkamak, onun borcunu ödeyeceğine; ölünün kendi kendine yıkandığını görmek, çocuk ve torunlarının kederden kurtularak hayır ve berekete kavuşacaklarına, malının artacağına, çocuğu olacağına; ölüyü başka bir adamın yıkadığını görmek, onun aracılığı ile günahlarının affedileceğine; ölünün elbisesini yıkamak için birini çağırdığını görmek duaya muhtaç olduğuna, sadakaya, borcun ödenmesine, vasiyetinin yerine getirilmesine ve özetle sorumu olduğu şeylerin hepsini yerine getirmesine işarettir.

  İlgili Yazılar

 2. 2
  İLGİN Bayan Üye
  İLGİN
  Bayan Üye

  Üye No: 103535
  Mesaj Sayısı: 359
  Tecrübe Puanı: 4

  Cevap: Rüyada Gustlenmek görmek (İmam Nablusi)


  Rüyada cünüplükten dolayı gustlendiğini görmek doğru yolu bularak işlediğin tüm günahlar için alla ha el açıp tövbe edeceğine ailenize ve anne babanıza karşı tüm görevlerinizi yerine getireceğinize işaret eder.