Git 12 Son
 1. 1
  Ensar2 لا اله ا لا ا لله
  Ensar2
  لا اله ا لا ا لله

  Üye No: 56476
  Mesaj Sayısı: 886
  Tecrübe Puanı: 10

  Rüyada Gül görmek (İmam Nablusi)


  GÜL

  Rüyada gül görmek, şerefli bir kadına, adama veya çocuğa yahut kay ıp bir kimsenin gelmesine yorumlanır.

  Rüyada gül topladığını gören kimse, hay ır, iyilik, sevgi ve nimete kavuşur.

  Rüyada gül toplamak sevinçtir. Bazen de sarı gül, hastalığa; kırmızı gül, güzellik ve zinete yorumlanır. Kırmızı gül, delil ve iddia edilen şeyin açıklığa kavuşmasına da yorumlanır.

  Rüyasında bir bahçeden beyaz bir gül kopardığını gören kimse, Allah'tan korkan bir kadını öper. Çok gül koparmak, peşpeşe öpüşmeleri ifade eder.

  Açılmamış gül. devamlı olmayan ferahlık ve sevinçtir.

  Gül yağı, zekaya, dinç bir dimağa, halka yakınlığa, mütevazı ve yumuşak olmaya işarettir.

  İlgili Yazılar

 2. 2
  m mahmut Üye
  m mahmut
  Üye

  Üye No: 55175
  Mesaj Sayısı: 13
  Tecrübe Puanı: 2
  Yaş: 52

  --->: Rüyada Gül görmek (İmam Nablusi)


  ben pembe kuru gülleri kaselere uerleştiriyordom süs için .normaldede evimde süs için gül yaprakları vardır yorum yapabilen varmı.......?.


 3. 3
  isil Üye
  isil
  Üye

  Üye No: 78777
  Mesaj Sayısı: 10
  Tecrübe Puanı: 2
  Yaş: 30
  Yer: istanbul ümraniye

  Rüyada gül görmek


  teşekkürler yorum için ensar kardeşim...benim bildiğim gül peyğamber efendimizden gelir ve bu yüzden de rüyada gül görmek hayırlıdır diye duydum...  merhaba arkadaşlar eşim bana gül getirmişti ben o gülü kuruttum öyle kenarda hatıra olarak duruy gece rüyamda gördümdüm eşimin getirdiği o gül birden canlandı yeşerdi bunun anlamı nedir .....teşekkürler...


 4. Reklam

 5. 4
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Cevap: Rüyada gül görmek


  Merhaba. Rüyada solmuş gül görmek, zayıflamış ilişkilere ve uzaklıklara yorumlanır. Bu gülün canlanması ve yeşermesi ise hayırlıdır. Bu ilişkinin tekrar güzel bir hale geleceğine işarettir. En doğrusunu Allah bilir.


 6. 5
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Merhabalar ben rüyamda sevdiğim erkeğin bana bir kırmızı gül ve kırmızı yüzük kutusunda yüzük almıştı bana vermek için.
  Rüyamı yorumlar mısınız. Teşekkür ederim.


 7. 6
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Merhabalar. Bu hayırlı ve güzel anlamları olan bir rüyadır. Bu rüya nasibin ve bereketin artmasına ve kişinin istek ve arzularına kavuşmasına işarettir. Elbette herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.


 8. 7
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Selamunaleykum sizden gördüğüm bir rüyayı anlatmak istiyorum.Ruyada kalabalik insanlarin arasindayim hicbirini tanimiyorum masada kahvaltilik yicekler var.Daha sonra tanimdagim bir kadinla birlikte bahceye giderek çeşit cesit çiçek topluyoruz,daha tomurcuk halindeki gul fideleri vardi yanliz bir tana açık pembe gül görüyorum cok hosuma gitti gidip gülü koparıp cicek vazosuna yerleştirdim guzel bir bahceydi toprağı kirmiziydi.Ruyami yorumlarsaniz cok sevinirim simdiden emeginiz icin teşekkür ederim.


 9. 8
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Aleykum selam. Bu rüya hem dünya hemde ahiretle ilgili olarak yorumlanmıştır. Hem dünyada hemde ahirette huzur, mutluluk ve saadete tabir edilmiştir. Kişinin hayatının daima mutlu ve huzurlu geçmesine yorumlanır. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.


 10. 9
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Selamun Aleyküm rüyamda gökte devasa büyüklükte kırmızı gül çiçeği vardı. Çiçek kapalıyken açıldı. Çiçek sanki büyülü gibi etrafa farklı renkler saçıyordu bu ne anlama geliyor ?


 11. 10
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Aleykum selam. Çok özel bir rüyadır. Bu rüya kişinin yaşayacağı heyecanın daha önce yaşadıklarının hiç birine benzemeyeceğine, çok mutlu olacağına ve beklentilerini Allah'ın izniyle elde edeceğine tabir edilir. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.


 12. 11
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Selamun aleyküm,
  Rüyamda uzun beyaz bir yoldan geçtiğimi her iki tarafta sıra ile dizilmiş melekler olduğunu görüyorum. Her yer huzur verici uçsuz bucaksız beyazlık .. Allah’ın huzuruna çıkarılacağımı söylüyor kuran kursundan 2-3 hocam ve bana huzura kadar eşlik ediyor bu esnada korkma sakin ol diyorlar tebessüm ederek.. belli bi yerden sonra ayrılıyorlar. Ve ben huzura çıkıyorum cemalullaha dayanamayacağım için başhocamızın suretinde gördüğümü hissediyorum..
  Huzurunda ayakta duruyorum
  Sonra küçük bir sandık getiriliyor önüme kapağını açıyorum toz pembe bir gül Elmas gibi parlıyor hayretler içerisinde kalıyorum güzelliği karşısında
  Yaradan hitap ta bulunuyor bu gülü ahirette sana vereceğim diyor.
  bu nasıl güzel bir gül diyorum heyecanla..
  Rahmetini hissediyorum iliklerime kadar
  -keşke bu renk bir elbisem olsa diyorum sonra üstelik o an o kadar çok içten istiyorum ki
  - kulum çok mu isterdin diyor merhametle
  Evet rabbim çok isterdim diyorum
  Kısa bi an sessizlik oluyor o an nazar ettiğini hissediyorum yine merhamet ederek
  Ardından üzerimde tamamen gülün renginde toz pembe uzun bol çok güzel bir elbise bu kadar çabuk olmasına hayret ediyor ve çok mutlu oluyorum.. yine hissediyorum Sevinç’ime merhametle nazar ettiğini
  Ve Cebrail as ile dünyaya evime dönüyorum yanımda bana eşlik ediyor fakat ben görmüyorum Cebrail a.s sadece hissediyorum elbise de Gül de huzurda kalıyor..
  evime geldiğimde heryer dağınık karmaşık geliyor gözüme keşke diyorum dünyada zenginlik isteseydim..
  en iyisini yaptın istememekle Allah muhakkak verirdi fakat sen takat yetiremezdin diyor tanımadığım biri ve dünyada çok zengin olduğumda ilerde nasıl bir yaşamım olurdu izletiyor tv ekranından izler gibi izliyor ve korkuyorum.. çünkü onca malım mülküm olması durumunda kendimi bir akıl hastanesinde görüyorum. Huzur ama aynı zamanda korku ile uyandım.. biraz uzun oldu ama tabiri nedir


  Rüyayı göreli 10 yıldan fazla oldu gülün olduğu sandıkta toprak yoktu ama toprakta gibiydi.. gül verilirken tebessüm ediyor elbiseyi istediğimde sanki istemesen der gibi merhametle nazar ediyordu.. ama ben istemiştim artık çok istiyorum evet derken Mahçuptum.. son andaki korkum akıl hastanesine düşme ihtimalimi görüp korkuyla karışık huzura dönmüştü. Allah bana merhamet etmiş ve dimağıma düşürmemişti zenginlik istemeyi..


 13. 12
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Aleykum selam. Görülen en güzel ve en makbul olan rüyalardandır. Uzunca tabir etmek zordur ama kısaca rahmet, bereket, huzur, duaların kabulü, borçların ödenmesi ve dertlerin bitmesi gibi güzel manalarda tabir edilir. Allah'a şükret ve ona layık bir kul olmak için gayret et. Şüphesiz herşeyi hakkıylan bilen sadece Allah'tır.


 14. 13
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  S.a rüyamda ev gibi kapalı bir yerdeyim iki tane kapısı var bn icerideyim benden başka kimse yok kapıların ikisinide aciyorum kapının birinde bir buket kırmızı güller asılı diğer kapida da bir buket beyaz papatyalar asılı olarak goruyorum nedir acaba ruyami tabiri


 15. 14
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Aleykum selam. Rüyan genel olarak değerlendirildiğinde hayırlıdır. Bu rüya gören kimse için mutluluk verecek olaylarla karşılaşmaya, huzura kavuşmaya, sevgiye ve iyi düşüncelerle tabir edilir. Bekar kimseler için ayrıca hayırlı kısmetlerinin olmasına işarettir. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.


Git 12 Son