Git 12 Son
 1. 1
  Ensar2 لا اله ا لا ا لله
  Ensar2
  لا اله ا لا ا لله

  Üye No: 56476
  Mesaj Sayısı: 886
  Tecrübe Puanı: 10

  Rüyada Güneş görmek (İmam Nablusi)


  GÜNEŞ

  Rüyada görülen güneş, baba, altın, devlet adamı veya güzel bir kadındır.

  Güneşin batıdan doğması, mülke; bazı yorumcular, rüya sahibinin rezil olacağına; bazıları tövbe edeceğine; bazıları ise, ecelinin yaklaşacağına; bazıları da yeryüzünde meydana gelecek bir hadiseye yorumlanır, dediler. Bu rüya hasta için sıhhate yorumlanır.

  Güneşin yerin üstünde doğması; kıtlık ve yangına işarettir.

  Bazen güneş kendisiyle hidayete kavuşulan bir alimdir.

  Güneşin doğduktan sonra kaybolduğunun görülmesi, yanında hamile bulunan kimsenin doğum yaptıktan sonra çocuğun ölmesine, hapisli kimsenin hapisten çıktıktan sonra yine hapse girmesine; küfrü terkederek Müslüman olan veya zulümden dolay ı tövbe eden kimsenin tekrar sapıtmasına yorumlanır.
  Güneş ve ayın kendi üzerine doğduklarını gören kimsenin ana ve babası kendisinden memnundur. Eğer onlar ışıklı ve parlak değilseler, ana ve babası da, ona dargındır.

  Bir kimse rüyada kış gününde güneşte oturduğunu veya güneşe malik olduğunu gören kimse için, üzüntü, keder, sıkıntı, fakirlik ve hastalıklara yorumlanır. Bazen de güneşi görmek doğu veya batı tarafına yolculuk yapmaya yorumlanır.

  Güneşi yüksek bulunduğu yerinde görmek, rüya sahibinin, kadr ve şanının yüce olmasına; güneşi yüksekten aşağı meylettiği yerinde görmek ise, fakirlik, zarar, keder ve sıkıntıya yorumlanır.

  Bir kimse rüyasında gökte bir takım güneşler olduğunu ve insanlara eziyet verdiklerini görse, bu zalim ve kötü kimseleri ifade eder.

  Rüyada, gökte birçok güneşlerin bulunduğunu ve onların ışığından insanların faydalandıklarını görmek, adil ve kazanç sahibi kimselere ve güneşe muhtaç olan her şeye güneşin erişmesine işaret eder.

  Bir kimsenin rüyasında güneşin tarımı, bağ ve bostanları yaktığını veya hararetinin insanlara zarar verdiğini görmesi, hastalıklara veya ileri gelen insanlar tarafından yapılacak zulme veya yiyecek maddelerinde fiyatların yükselmesine yorulur.

  Gökyüzünde güneşi eliyle tuttuğunu, kendisine mal ettiğini veya güneşin yanında durduğunu, yahut güneş gibi ışık saçtığını gören kimse eğer o işe layıksa, en yüksek mevkilere ulaşır. Rüyayı gören eğer halktan biri ise, kendi derecesine göre hayır ve mutluluğa erişir.

  Güneşi elinde tuttuğunu, ama onda nur ve ışık olmadığını ve simsiyah olduğunu gören gamdan, kederden ve sıkıntıdan kurtulur.

  Güneş battıktan sonra yeniden doğduğunu görmek, ümit etmediği bir işinin yoluna gireceğine, tüccar ise elindeki malının satılacağına veya nikah tazeleyeceğine ve şaşıracağına delildir.

  Gökyüzünde iki güneş görmek iki komşu hükümet arasında dostluk ve barışın devam ettiğine işarettir. İki güneşin birbiriyle çarpıştığını görmek, iki milletin birbiriyle savaşacaklarına delalet eder.

  Güneşin gökten inerek kendi yanına geldiğini gören veya kendisinin güneşin yanına gittiğini gören, devlet büyüklerine yakın olur. Güneşin yanına gelerek koynuna, koluna girdiğini veya kendisinin güneşin içine girdiğini gören, devlet büyüğü tarafından büyük bir rütbe veya hediyeye nail olur.

  İlgili Yazılar

 2. 2
  İLGİN Bayan Üye
  İLGİN
  Bayan Üye

  Üye No: 103535
  Mesaj Sayısı: 359
  Tecrübe Puanı: 4

  Cevap: Rüyada Güneş görmek (İmam Nablusi)


  Rüyada güneşin battığını görmek devlet dairesinde devlet büyükleri ile bir işinizin olacağına bunun size memuriyetlik yada rütbeniz de yükselişe geçeceğinize size verilen fırsatları en iyi şekilde değerlendirmeniz gerektiğine işaret eder.


 3. 3
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yorum: Rüyada Güneş görmek (İmam Nablusi)


  Selamünaleyküm bugün rüyamda evde uyumadığımı, ormanlık bir alanın seyrek bir yerinde annem kız kardeşim ve ben uyurken birden bire karşı taraf ormanlık bir alanda araba yolu olmadığı halde arabaların ve birde zürafaya benzer bir hayvanın hızlı bir şekilde gittiğini ve gördüm. Daha sonra üzerimizdeki ormanlık alandan arabaların takla atarak aşağı doğru savrulduduğunu gördüm ancak savrulan arabalarda hiç bir hasar meydana gelmiyordu. Bunun sonrasında ise güneşin batıdan doğduğunu gördüm. O arada şehadet kelimesi getirdim Ve güneş batıdan Doğuya doğru biraz ilerleyince kayboldu ve bulutların arasına girdi daha sonra bir ara zannedersem tekrar ortaya çıktı. Daha sonra bir çok kişinin yabancı dil konuştuğunu ve bana çeşitli şekilde vücut hakaretleri ettiğini gördüm. Bir arada whatsapp ımda adı Arapça yazan bir kişiyi gördüm ama resmi yoktu. Daha sonra kendime tanımlı mail adresini uyandıktan sonra uyanıkken mi gördüm yoksa uykudaykenmi gördüm emin değilim. Cevabınızı maytekin461988@gmail.com adresine gönderebilirsiniz. Şimdiden teşekkürler


 4. Reklam

 5. 4
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: Rüyada Güneş görmek (İmam Nablusi)


  Aleykum selam. Rüyan bir ikaz manasındadır. Bu rüya kişinin başına gelecek uğursuzluktan ve şanssızlıktan son anda Allah’ın izni ve yardımı ile kurtulacağına, yaşayacağı felaketlerden burnu dahi kanamadan kurtulmayı başaracağına alamet eder. En doğrusunu Allah bilir.


 6. 5
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Rüyamda güneş ve ayın birbiriyle çarpıştığını ve bunun sonucunda karşımdaki bütün binaların aynı anda yıkıldığını gördüm bu neye işarettir


 7. 6
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Böyle bir rüya kıyamet görmek olarak yorumlanır. Bu tür rüyalar insana ahireti bir hatırlatma olarak tabir edilir. İnsanın günahlarından tövbe etmesi gerektiğine ve kendisine çeki düzen vererek salih ameller işlemesine yorumlanır. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.


 8. 7
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Merhaba. Rüyamda gün biterken güneş tam batacakken batıdan tekrar doğduğunu gördüm yükselerek doğuya doğru ilerledi..anlamı nedir ?


 9. 8
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Merhaba. Bu rüyanı genel bir ifade ile yorumlayabiliriz. Batıdan doğması ayıp bir iş yapmaya yahut büyük olayları haber veren bir alamete tabir edilir. Allah'tan daima hayırlısını dilemek gerekir. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.


 10. 9
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Merhaba,
  Rüyamda yeşillik bir ormanda gece sabaha karşı kızımla dışarı çıktığımızı ama daha sabah olmadı diye tam geri dönecekken güneşin doğduğunu gördüm. Üstelik güneş o kadar yakından doğuyordu ki detayları ile görebiliyorduk çok yakındı. Aynı akşam eşim de güneşin doğduğunu görmüş, aynı şekilde güneş çok yakınmış üzerindeki kraterleri bile görebiliyormuş. Aynı rüyayı görmemiz ve anlamı ne olabilir acaba?


 11. 10
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Merhaba. Bu şekilde güneşin doğuşunu görmek kişi için son derecede hayırlı başlangıçlar anlamına gelir. Her türlü yeniliği simgelediği gibi, mutluluk verici gelişmeler ve haberlere de tabir edilir. İkiniz aynı gecede görmeniz ise o rüyanın sahih olmasına daha çok işarettir. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.


 12. 11
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Rüyamda balkona çıkıyorum karsımda istabul bogazı ve tam gün dogumu günes denize vurmus iceri kosarak gidiyorum telefonu alıp fotograflamak için o arada bir kac kişi daha oluyo yanımda kuzenim var onlardan biride bizim resmimizi cekmeye calısıyo ama izin vermiyoruzanlamı ne rüyamın teşekkür ederim şimdiden


 13. 12
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Güneşin doğuşunu görmek çok hayırlıdır. Gören kişi için son derece hayırlı ve mutlu başlangıçlara tabir edilir. Her türlü yeniliği simgelediği gibi, mutluluk verici gelişmeler ve haberlere işaret eder. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.


 14. 13
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Selamünaleyküm.Rüyamda güneşin batışını ızledım ama tamamen koybolmadı battıktan sonra bellı bi yerde duruyodu ve yorum yapan arkadaşlar güneşin doğudan doğup batıdan battığını rüyada mı hissediyolar yoksa uyandıktan sonra mı farkına varıyorlar eğer öyleyse bende yorumları gördükten sonra doğudan batışını görmüş olduğumu anladım


 15. 14
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Aleykum selam. Rüyada güneşin doğudan battığını görmek hayırlıdır ve sadece seninle ilgili değil o yöre halkı için, o ülke için iyi şeylerin olacağına, hayra ve iyiliğe ereceklerine tabir edilir. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.


Git 12 Son