1. 1
  Ensar2 لا اله ا لا ا لله
  Ensar2
  لا اله ا لا ا لله

  Üye No: 56476
  Mesaj Sayısı: 886
  Tecrübe Puanı: 10

  Rüyada Haber Vermek görmek (İmam Nablusi)


  HABER VERMEK

  Gizlenmesi icap eden bir şeyi rüyada haber vermek, malını israf etmeye, hikmeti ehil olmayana vermeye, Allah'a şükretmeye ve verdiği nimete hamd etmeye yorumlanır.

  İlgili Yazılar

 2. 2
  İLGİN Bayan Üye
  İLGİN
  Bayan Üye

  Üye No: 103535
  Mesaj Sayısı: 359
  Tecrübe Puanı: 4

  Cevap: Rüyada Haber Vermek görmek (İmam Nablusi)


  Rüyada birilerine haber verdiğini görmek elinizdeki tüm mallarınızı israf ederek kullanmaya ve alla ha şükretmeniz gerektiğine ve vermiş olduğu nimetleri israf edeceğine şükretmeyi bilmen gerektiğine işaret eder.


 3. 3
  BlackPearlXV Emekli
  BlackPearlXV
  Emekli

  Üye No: 114285
  Mesaj Sayısı: 153
  Tecrübe Puanı: 0

  Yorum: Rüyada Haber Vermek görmek (İmam Nablusi)


  Selamın Aleyküm. Şimdi hatırladım. O motor kazası rüyası sonrasında birkaç tane daha rüya gördümdü ve gördüklerimden bir tanesi şöyle; Rüyamda benim eski, ilkokuldan kalma bir kız sınıf arkadaşım bana sevdiğim kızın da aslında beni sevdiğini, sadece kendisini zamanında sevmediğim için bana sinirli olduğunu öğrendim ve daha sonra ya sevdiğim kıza telefon açarak ondan özür diledim ya da eski sınıf arkadaşım bunu bana söylerken, sevdiğim kız da oradaydı ve yüzüne söyleyerek özür diledim.
  Çok kısa bir şey rüya daha (bu üstteki rüyadan ayrı, bu anlatacağım farklı bir rüya da gördüm.)
  2. Rüyamda; bir ev gibi bir yerdeyiz ve yanımda birisi var ama kim emin değilim. Saat geç oldu ve sanki parti falan vardı evde ve biz yanımdaki kişiyle beraber partiden ve kızlardan bahsediyoruz, yani bir nevi dedikodu gibi bir şey ama tam öyle de değil. Neyse, sonra benim eski kız sınıf arkadaşım bu dedikodu gibi olan şeyi duyuyor ve bizim yanımıza gelip bana mı dedin tarzı bir şey diyor. Sonrasını hatırlamıyorum.
  (Sizce bu rüyalar ne anlama geliyor olabilir? Açıklarsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.)


 4. Reklam

 5. 4
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: Rüyada Haber Vermek görmek (İmam Nablusi)


  Aleykum selam. Sevdiğin kız ile ilgili görmüş olduğun rüyan ancak gerçek hayattan etkilenmekten ve bilinçaltına yerleşen düşüncelerden dolayı görülmüş olabilir. Diğer rüyan ise berrak değildir ve özel bir şekilde maalesef tabir edemeyiz. Allah'a havale ederek hayırlısını dilemek yeterlidir. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.