1. 1
  Ensar2 لا اله ا لا ا لله
  Ensar2
  لا اله ا لا ا لله

  Üye No: 56476
  Mesaj Sayısı: 886
  Tecrübe Puanı: 10

  Rüyada Hamam görmek (İmam Nablusi)


  HAMAM

  Rüyada görülen hamam, kötü görülen bir eve yorumlanır. Bundan dolayı hamama girdiğini gören kimse, devamlı olmayan bir üzüntüye düşer. Çünkü hamam günah yeridir.

  Hamam ilim evine, tekkeye, cami ve kazanç ve borç yeri olan çarşıya, mevsime, tövbeye, sapik için hidayete, fakir için zenginliğe ve hasta için şifaya yorumlanır.

  Hasta olan bir kimsenin rüyada hamama girip tabiatına, uygun ılık su ile yıkandığını görmesi, hastalığının gitmesine yorumlanır.

  Tabiatına uygun olmayan su ile yıkanması üzüntü ve kedere, sıkıntı ve hastalığının artmasına yorumlanır.

  Sağlam ve sıhhatli olan bir kimse hamamda yıkanıp temizlenirse, kendisini hidayete götürecek bir ilme kavuşur. Yahut borcunu öder ve kazandığı günah dolayısıyle yaptığı tövbesini Allah (C.C.) kabul eder. Eğer bekar ise evlenir. Fakir ise zengin olur.

  Hamama girip y ıkandıktan sonra çıktığını gören kimse, üzüntüsünden veyahut borcundan kurtulur.

  Hamamda güzel sesle türkü söylediğini gören kimse cevabı kendisine işittirilecek bir söz söyler.

  Karanlık hamam hapistir.

  Rüyasında bir hamam yaptırdığını gören kimse, çirkin ve uygunsuz işler yapar. Dedikodu her tarafa yayılır. O kimse, bu işleri yapanlara karşı ilgi duyar.

  Rüyasında hamamı kendisine mesken edinen kimse, günah işlemekte ısrar eder.

  İbn-i Kesir'e göre; bir hamam yaptığını gören, evlenir. Hamama girdiğini gören, hamamın sıcaklığı derecesinde, kedere ve sıkıntıya uğrar. Hamamda bir yerden bir yere gittiğini gören halden hale girer. iyi ve temiz bir yerden kötü ve pis bir yere gelmek, iyi halden kötü hale ve aksi de bunun aksine işarettir. Hamamda yalnız kaldığını gören, kadınların diline düşer. Elbisesi ile hamamda bulunduğunu görenin annesi, kızkardeşi veya yakını bir kadın yüzünden sıkıntıya düşer.

  Bazı yorumcular hamamışöyle yorumlamaktadırlar:

  Hamam mahkeme, hamamcı kadı.

  Hamam kadın, hamamcı kocası.

  Hamam zina yeri, hamamcı yardımcısı.

  Hamam deniz, hamamcı gemi kaptanı,

  Bunlar görülen rüyanın şekline göre yorumlanarak o rüya sahibine böylece anlatılır.

  Bir hastanın hamama girip yıkanarak çıktığını görmesi, hastalıktan kurtulmaktır. Mahkemede davası olan bir adam hamama girip yıkandığını görse davasını kazanır.

  İlgili Yazılar

 2. 2
  İLGİN Bayan Üye
  İLGİN
  Bayan Üye

  Üye No: 103535
  Mesaj Sayısı: 359
  Tecrübe Puanı: 4

  Cevap: Rüyada Hamam görmek (İmam Nablusi)


  Rüyada hamam görmek evin içinde yaşanılacak huzursuzluklara veya hamamın içine girdiğini görmüş isen kısa zamanlı bir üzüntü yaşayacağınıza fakat bu üzüntünüzün fazla uzun sürmeyeceğine işaret eder.


 3. 3
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yorum: Rüyada Hamam görmek (İmam Nablusi)


  Selamunaleykum rüyamda kaybolmuştum hastaneye benzer bir yere girdim oradaki kıza sordum o da bana bir kapı gösterdi o kapıyı açınca içerisi erkek hamamı gibiydi bende kapıyı kapatıp, kıza bağırıp orada uzaklaştım. Açıklamasını yaparsanız sevinirim. Allah razı olsun.


 4. Reklam

 5. 4
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: Rüyada Hamam görmek (İmam Nablusi)


  Aleykum selam. Bu rüya genellikle psikolojik açıdan yorumlanır ve rüyayı gören kişinin duygusal olarak yorgun olduğu, kafasının ve hislerinin de karışmış olduğu manasında tabir edilir. Sende Allah'tan hayırlısını dilemen en güzelidir. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.