1. 1
  Ensar2 لا اله ا لا ا لله
  Ensar2
  لا اله ا لا ا لله

  Üye No: 56476
  Mesaj Sayısı: 886
  Tecrübe Puanı: 10

  Rüyada Hastalık görmek (İmam Nablusi)


  HASTALIK

  Rüyada hissedilen hastalık nifaktır.

  Bir kimse rüyada kendisinin hasta olduğunu görse, o sene içinde o kimsenin vücudu sıhhatli ve dini noksan olur.

  Bir hasta rüyada kendisinin yağ içinde yuvarlandığını veya bir domuza, deveye veya öküze bindiğini görse, o hastanın öleceğinden korkulur.

  Ateşli hastalıklar üzüntüye, gücünün yetmeyeceği nafakaya, muhtelif hastalıklara, azaba ve farzlarda tembellik etmeye yorumlanır.

  Bazı yorumcular, rüyada hasta olduğunu gören kimse, düşmanını kahreder. Güzel bir şekilde yaşar ve büyük bir mala erişir, ömrü uzun olur ve sevince kavuşur, dediler.

  Bir kimse rüyada tanıdığı bir kimsenin hasta olduğunu görse, o kimse hastalanır. Tanımadığı bir kimsenin hasta olduğunu görse, rüyayı gören hastalanır.

  Bazı yorumcular, hasta olduğunu gören kimse, sıhhat bulur, derler.

  Başka birisiyle düşmanlığı olan bir kimse kendisinin hasta olduğunu görse, düşmanı kendisine galip gelir.

  Rüyada babasının hasta olduğunu gören kimsenin, başı ağarır. Çünkü baş, baba mevkiindedir.

  Bazı yorumcular, rüyada hastalığının uzadığını ve günahlardan temizlenmiş bir hasta olduğunu gören kimse, ölür ve güzel bir halle Allah (C.C.)'a kavuşur, dediler.

  Bazı yorumcular, hastalık o hastalığın derecesine göre rüya sahibine isabet edecek üzüntü ve kederdir, dediler.

  Alimlerin hastalığı dince zayıflıktır.

  Küçük çocuğun hastalığı üzüntüye ve ebeveyni için de keder ve sıkıntıya yorumlanır.

  Ölmesi arzu edilen kimsenin hastalığı üzüntü ve kederden kurtulmaktır.

  Birisine rüyada bir adamın hastalığından şikayet edilmesi, o kimseye o adam tarafından yönelecek üzüntü ve sıkıntıya yorumlanır. Ancak şikayet edecek adam eğer o kimsenin uyanıkken düşmanı ise, bu halde o kimsede ferahlık, rahatlık ve sevinç meydana gelir.

  Sıkıntı içerisinde olan bir kimse rüyasında hasta olduğunu görürse, sıkıntıdan kurtulur.

  İlgili Yazılar

 2. 2
  İLGİN Bayan Üye
  İLGİN
  Bayan Üye

  Üye No: 103535
  Mesaj Sayısı: 359
  Tecrübe Puanı: 4

  Cevap: Rüyada Hastalık görmek (İmam Nablusi)


  Rüyada hasta olduğunu görmek ömrünüzün uzun olacağına ve büyük bir mirasa konacağınıza ve bu miras sayesinde güzel bir hayat süreceğinize çok sevineceğinize işaret eder.


 3. 3
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yorum: Rüyada Hastalık görmek (İmam Nablusi)


  Selamün aleyküm Hocam rüyamda arkadaşım beni arıyor haber veriyor sevdiğim kişi hastaymış televizyona röportaj veriyor pekmez ve zeytin karışımından zehirlenmiş. Yatakta yatıyor bir yandan da röportaj veriyor suratı falan kötü olmuş hastalıktan annesi de basında bekliyor.. bakarsanız çok sevinirim


 4. Reklam

 5. 4
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: Rüyada Hastalık görmek (İmam Nablusi)


  Aleykum selam. Bu rüya aksi ile yorumlanır. Hasta olan kişi için sağlıklı olmasına ve senin içinde sevinçli ve müjdeli haberler alacağına işaret olarak tabir edilir. Ayrıca güzel günlerin habercisidir denilmiştir. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.


 6. 5
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Selamün aleyküm Hocam rüyamda sevdiğim kişi İstanbul’a gelmiş bi dolmuşun içindeyiz ben bi okulun önünde dersim olduğu için iniyorum o hastaneye gidiyor ablamda ona eşlik ediyor beyninde tümör varmış sevdiğim kişi üzülüyor acaba içkiyi bıraktım ondan mı böyle bişey çıkmış olabilir diyor ve inanmıyor ben ona mesaj atıyorum bana bir de geç cevap veriyor başkasına haber vermiş bu durumla ilgili bana da olayları ablam anlatıyor. Şimdiden teşekkür ederim


 7. 6
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Aleykum selam. Sevdiğini bu şekilde gören kişi için bu hayırlıdır. Onun özel sırlarını öğrenmeye, aradaki ilgi ve muhabbetin artmasına ve mutlu bir döneme girmesine işaret olarak tabir edilir. Ayrıca o kişiden gelecek olan bazı olumlu adımları işaret eder. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.


 8. 7
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Hocam merhaba yorumlarsanız çok sevinirim. Benim sevdiğim biri var ama uzun süredir görüşmüyoruz. Rüyamda gördüm bir yere gidiyoruz tiyatro gibi kalabalık bir yer. Orada aslında kanser olduğunu öğreniyorum ama hiç hasta gibi durmuyordu. Lavaboya gitmek için oğlunu bana emanet ediyor. Sonra da arabayla başka bir yere dönüyoruz. Ne demektir


 9. 8
  Tohat Yönetici
  Tohat
  Yönetici

  Üye No: 104729
  Mesaj Sayısı: 5,373
  Tecrübe Puanı: 10

  Merhaba. Bunun tersi olarak yorulan bir rüyadır. Çevrende, ailende veya akrabalarından hasta olup şifa bekleyen birisinin şifasına kavuşarak ayaklanacağına eski sağlığına kavuşacağına delalet etmektedir. Doğrusunu en iyi bilen bir tek Allah'tır.