1. 1
  Ensar2 لا اله ا لا ا لله
  Ensar2
  لا اله ا لا ا لله

  Üye No: 56476
  Mesaj Sayısı: 886
  Tecrübe Puanı: 10

  Rüyada Hz. Ömer b. Hattab (r.a) görmek (İmam Nablusi)


  HAZRETİ ÖMER b. HATTAB (R.A.)

  Hz. Ömer'i rüyada gören kimsenin, ömrü uzun, işi makbul olur ve pervasızca hakkı söyler. Rüyada Hz. Ömer (R.A.)'le musafaha yaptığını görmek, dünyada genişliğe, takvaya, anlayışlı olmaya ve himayeye yorumlanır.

  Hz. Ömer (R.A.)'in dargın gören kimse, Allah (C.C.)'ın rızasını arar, iyilikle emir ve kötülükten kaçınır. Bir kimse Hz. Ömer (R.A.)'i kıtlık olan bir şehirde görse, oraya yağmur yağar ve orada bereket olur. Rüyada Hz. Ömer (R.A.)'in kendisini kamçı ile dövdüğünü ve cezalandırmakla korkuttuğunu gören kimse, bulunduğu halden dönsün.

  Bir kimse rüyada Hz. Ömer (R.A.)'i sevinçli görse, rüya sahibinin sünnete riayet ettiğine yorumlanır. Hz. Ömer (R.A.)'i silahlı olarak asker içerisinde bulunduğunu gören kimse, muttaki, halktan korkan ve emin bir kişi olur. Rüyada Hz. Ömer (R.A.)'i Resullullah ile beraber gören kimse, büyük bir hayra erişir. Bazen de Hz. Ömer (R.A.)'i görmek, düşmanlıktan sonra sulh yapmaya, nefretten sonra sevgiye, akrabalıktan dolayı nasibe, dünyaca kudretli ve kuvvetli olmakla beraber zühdü tercih etmeye yorumlanır.

  İlgili Yazılar

 2. 2
  İLGİN Bayan Üye
  İLGİN
  Bayan Üye

  Üye No: 103535
  Mesaj Sayısı: 359
  Tecrübe Puanı: 4

  Cevap: Rüyada Hz. Ömer b. Hattab (r.a) görmek (İmam Nablusi)


  Rüyada Hz. Ömer'i görmek yapmış olduğunuz işlerin üstesinden gelerek en makbul olanını yaptığınıza ve bu yoldan ayrılmamanız gerektiğine ve böyle yapmaya devam ettiğiniz sürece hayır duaları üstünüzden eksik olmayacağına ve ömrünüzün uzun olacağına işaret eder.


 3. 3
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yorum: Rüyada Hz. Ömer b. Hattab (r.a) görmek (İmam Nablusi)


  Hayırlı sabahlar. Rüyamda Hz.ömer yerde bir bez parçası üzerinde yaralı ve ölüm sıtması halinde duruyor gördüm. kimsin dedim, ömer bin hattab'ım dedi. bir kişiyide (40-45 yaşlarında) askerler tutmuş götürüyordu (o günün şartları ve askerleri). Hz.Ömer kişinin arkasından bakarken çok üzüntülüydü. götürülen kişinin yakını olduğunu düşündük. Korkuyorum diyordu Hz. Ömer. Neden korktuğunu sorduğumuzda, imanımı kaybetmekten korkuyorum diyordu. Sonra oranın halkı istemiyoruz seni dediler. O yaralı halde sürünerek uzaklaşıp kale surlarının yanına vardığında insanlara karışmış ve donup kalmıştı. ve orda bulunan ahali şöyle dedi. Onun Ömer olduğu ne kadar belli.Ömer ölmüştü ve dedilerki surlar onun o acısına eğrildi. Ağlayarak uyandım. Hayırlara vesile olur inşallah.


 4. Reklam

 5. 4
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: Rüyada Hz. Ömer b. Hattab (r.a) görmek (İmam Nablusi)


  Hayırlı günler kardeşim. Hz. Ömeri görmek onun özelliklerine işarettir. Adalete, cesarete ve sözünde durmak gibi yorumları olur. Onu bu şekilde görmek ise yaşadığın toplumu ilgilendiren haksızlıklara işaret eder. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.


 6. 5
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Ruyamda hz ömer bir odada sohbet ediyor bende o odaya elimde kocaman bir yatakla giriyorum yatağı ortaya bırakıyorum ve oturuyorum yanımda bir kalıp yağ var yağı kağıda sarıyorumki etrafa bulaşmasın sonra içerdeki insanlar diyorlarki gz ömere buraya sığmıyoruz birkaç kişi çıksın bir kadını çıkardılar hz ömerde benimde adımı söyledi bende tamam dedim ortadaki yatağı orda duvara dayadım çıktım


 7. 6
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Rüya sahibinin hayatında helal ve harama dikkat etmesi, nimetlerin ve imkanların kıymetinin bilinmesi gerektiğine dair bir hatırlatmadır. Ayrıca dünya ve ahiret açısından hayırlara işaret olarak yorumlanır. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.