1. 1
  Ensar2 لا اله ا لا ا لله
  Ensar2
  لا اله ا لا ا لله

  Üye No: 56476
  Mesaj Sayısı: 886
  Tecrübe Puanı: 10

  Rüyada Helva görmek (İmam Nablusi)


  HELVA

  Rüyada helva görmek, dinde ihlasa, hapisin kurtuluşuna, yolcunun dönmesine, hastanın şifa bulmasına, bekarlar için evlenmeye, hidayet ve tövbeye, ilim ve Kur'ân'a, yeni evlada, iyi hizmetçilere ve helal rızıklara yorumlanır.

  Kudret helvası ve ondan yapılmış olan şeyler bereket ve nimettir. Mevsim helvası, mevsimlere kavuşmaya yahut adalet sahibi bir kimse için velayetin yenilenmesine işarettir.

  Kavrulmuşşeyden yapılan helva faydalı bir ortaklıktır.

  Baldan yapılmış çiğ helva az bir rızıktır yahut düşük bir rütbedir.

  Yemekleri hazmettirmek ve ağız kokusunu gidermek için yapılan helva yükseklik ve rif'at, üzüntü ve kederin, sıkıntı ve hastalığın gitmesidir. Bazen de tatlı, hastalığa şifadır. Yine insanın yemesiyle hastalığını fazlalaştıran her ekşi şeyi rüyada yemek, soğuk algınlığı hastalıklarının fazlalaşmasına yorumlanır.

  Yemeklerden sayılan tatlılar dört şekilden meydana gelmişlerdir: Bal, şeker, kudret helvası ve hurmadır. Bunlardan her birini rüyada mevsiminde yemek, güzel geçime, sevince ve harislikten doğan tehlikelerden kurtuluşa yorumlanır.

  Helva, helal rızk, güzel sözdür. Helva mümin için iman, günahkar için de dünya tatlılığıdır.

  İlgili Yazılar

 2. 2
  İLGİN Bayan Üye
  İLGİN
  Bayan Üye

  Üye No: 103535
  Mesaj Sayısı: 359
  Tecrübe Puanı: 4

  Cevap: Rüyada Helva görmek (İmam Nablusi)


  Rüyada helva görmek rüyayı gören bekar biri ise evliliğe yada evli ise uzaklarda olan bir yolcunuz un geri döneceğine şayet hasta biri var ise şifa bulacağına işaret eder.


 3. 3
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Helva Görmek


  Selamun aleyküm hocam rüyamda annem bi dükkanda sıcak helva kavuruyor büyük bi tencerede kazan gibi eski erkek arkadaşım içeriye girip oturdu annem sıcak helva yerine soguk helva koydu önüne bende neden sıcak helvayı koymadın dedim


 4. Reklam

 5. 4
  Tohat Yönetici
  Tohat
  Yönetici

  Üye No: 104729
  Mesaj Sayısı: 5,373
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: Rüyada Helva görmek (İmam Nablusi)


  Ve aleyküm selam. Herhangi olumsuz yorumu yapılmayacak hayırlı ve güzel rüyalardan biridir. Kişinin şahsi durumuna göre tabir edilmesi gereken bir rüya olup maddi ve manevi olarak her ne eksiği varsa bunların kabul olup gerçekleşmesi anlamı taşımaktadır. Allah en iyisini bilendir tabi.