Git 12 Son
 1. 1
  Ensar2 لا اله ا لا ا لله
  Ensar2
  لا اله ا لا ا لله

  Üye No: 56476
  Mesaj Sayısı: 886
  Tecrübe Puanı: 10

  Rüyada Hırsız görmek (İmam Nablusi)


  HIRSIZ

  Rüyada hırsız görmek, hastalık ve derttir. Eğer gördüğü hırsız siyah olursa, hastalık, sevdadır, kızıl olursa, hastalık kandadır, sarı olursa safradır, beyaz olursa balgamdır.

  Bir kimse hırsızın bir şey yüklendiğini görse, hastalıko hırsızın aldığı şeyin cevherine nisbet edilir. Eğer hırsız bir şey yüklenmezse o kimse bir hastalığa düşer. Ve ondan çabucak kurtulur.

  Eğer hırsıza yapışsa, o kimse hastanın ilacını bilir ve onu kullanır.

  Hırsız görmek, Azrail (A.S.)'e, misafirin gelmesine veya nikah yapmak isteyen bir kimsenin gelmesine yorumlanır. Evinde hasta bulunan bir kimse bir hırsızın kendi evine girdiğini ve bir şey

  almadığını görse, o hastanın hastalığından kurtulmasına yorumlanır. Rüyada bir hırsızı öldürdüğünü gören kimse hastalıktan kurtulur.

  İçinde bekar bir kız bulunan bir eve hırsız girse, o kız için bir dünür çıkar.

  Hırsız, hilekar bir kimse ile yorumlanır.

  Hırsız, gıybet eden, kötüleyen ve kendisinde bulunmayan şeyi isteyen bir kimsedir.

  Bazen de hırsız yırtıcı ve yabani hayvana, yılana, şeytana ve nefse de işarettir.

  Tahsil yapan bir insan kendisinin hırsız olduğunu görse, iyi bir ilim öğrenir.

  Bazen de hırsız zina etmeye, şunun bunun ağzından söz çalmaya yorumlanır.

  İlgili Yazılar

 2. 2
  İLGİN Bayan Üye
  İLGİN
  Bayan Üye

  Üye No: 103535
  Mesaj Sayısı: 359
  Tecrübe Puanı: 4

  Cevap: Rüyada Hırsız görmek (İmam Nablusi)


  Rüyada hırsız görmek kısa bir zaman içinde hastalanacağınıza ve bu hastalığınızın sebebini hiç kimse bulamayacağına ve bunun yanı sıra bu yakalanacağınız hastalığınızın fazla uzun sürmeyeceğine ve en kısa zamanda eski rahatsızlığına kavuşacağınıza işaret eder.


 3. 3
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yorum: Rüyada Hırsız görmek (İmam Nablusi)


  Selam un aleykum rüyamda sokakta ablami yerde uzanırken görüyorum önünde bir bank var ve bi adam oturuyor. Ablamin yanına giderken birden kendimi kaybediyorum. Çantamın ve telefonumun çalındığını farkediyorum. Hemen arkasından ablamin evindeyim ve kimse olmamasına rağmen sesler geliyor. Evde hırsız var deyip oraya doğru gidiyorum. Arkamda hemen ablamin kızı var. Sesin geldiği yerden 15 yaşlarında kapsonlu bir çocuk çıkıyor. Biz onu görüyoruz ama hareket edemiyoruz. Önümüzden geçip gidiyor. Anlamını söylerseniz çok sevinirim.


 4. Reklam

 5. 4
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: Rüyada Hırsız görmek (İmam Nablusi)


  Aleykum selam. Bu rüya olumsuz ve üzücü olaylarla karşılaşmaya, karşılığını görmeyi ümit ettiği şeylerin karşılıksız kalarak daha çok üzüleceğine tabir edilir. Eve hırsız girdiğinin görülmesi bu şekilde üzüntü olarak kabul edilmiştir. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.


 6. 5
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Merhaba ben ruyamda evimin balkon unda 4kisi giriyorum hırsız var diyorum ve kapıyı kilitlemeye calısıyom ama kilit tutmuyo kapı ama onlar iceri girmiyolar ben balkona cıkıyorum tarısıyoruz sonrada esim geliyo arkamı donup baktığımda hepsi kayboluyor ne anlama geliyor acaba


 7. 6
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Merhaba. Bu rüya sahibi için aile ve evi içerisinde yaşayacağı çok ciddi ama Allah'ın izniyle geçici olacak olan sıkıntıları ve sorunları işaret eder. Eve hırsız girmeye çalışması ama başaramaması sonu hayırlı olacak olan zor bir döneme tabir edilir. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.


 8. 7
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Selamun aleykum .. bugün öğlen uyuyakalmisim rüyamda da uyuyorum uyanıyorum kizim var ona bakıyorum evin içinde oturma odasına gidiyorum bir anda kaloriferden su boşalıyor evin içine hemen havlu falan koyuyorum mutfağa geliyorum kizim da balkondaymis mutfak dolaplarinin bazıları olmuyor sokulmuş oluyor tam dönüyorum odaya doğru dış kapının surgusunun açık olduğunu fark ediyorum itiyim derken arkadan iki hırsız itiyor gucum yetmiyor beni kapnin dışına çıkarıyorlar kizim içerde kalıyor feryat figan bağırıyorum apartmanda yardım edin diye uyandım yorumlarsaniz çok sevinirim..

  Merhabalar..bugün öğlen biraz uyuyayim dedim ama pişman oldum. Rüyamda da uyuyorum sonra uyanıyorum kizim var evin içinde onu ariyorum oturma odasına gidiyorum bir anda kaloriferden su boşalıyor odanın içine havlu koyuyorum mutfağa geliyorum kizimda balkondaymis ama mutfak dolaplarinin bazıları yok ablam veremiyorum o sırada kapının sorgusunu açık görüyorum kapatayim diye itiyorum arkadan iki hırsız itiyor kapatamiyorum bağırıyorum herkese yardım edin diye kizim içerde kalıyor beni kapıdan dışarı çıkarıyorlar bende feryat figan yardım istedim uyandım hayırdır insallah yorumlarsaniz sevinirim.


 9. 8
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Aleykum selam. Aile içerisinde yaşanacak olan tartışmalara ve ciddi sorunlara yorumlanır. Bazı yorumculara göre ise çok güvendiği birinden hainlik ve zarar görmesine tabir edilmiştir. Yinede rüyanın hayrını dilemek gerekir ve bu en doğrusudur. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.


 10. 9
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Selamunaleykûm.Rüyamda camdan siyah bir karaltı olarak hırsız giriyor.Yan odada annem uyuyor. Bağırmaya çalışıyorum ama sesim çıkmıyor. Yinede annemi sallaya sallaya uyandırmaya calışıyorum. Bu arada hırsız beni görüyor yine de diger odalara dalıyor. Benim hala kısık hırsız diyorum ama annem bu defada inanmıyor banada güzel güzel yanlış görmüşsündür. Olur böyle şeyler diyiyor.Git uyu diyiyor ben en sonunda imdat diye bagirarak uyandım. Uyandığımda halâ boğazımı patlatircasina bagırmaya devam ediyordum. Esim oğlum uyanmis korkmuslardı. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Elhâmdulillah. Allah razı olsun...


 11. 10
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Aleykum selam. Rüya sahibi için aile, sosyal veya arkadaşlık ve çevresi ile ilgili yaşayacağı sıkıntılı durumlarla ilgili yorumlanır. Bazen kabus olarak kabul edilir ve tabir edilmez. Sen yinede Allah'a havale ederek ondan hayırlısını dile. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.


 12. 11
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  hayırlı geceler rüyamda eve gitmek için binaya giriyorum asagdaji bizim dairenin zili sokulmus sonra yukarya bizim cama bakiyorum evde hırsızlar var televizyona kadar söküyor sonra koşa koşa yardım aramaya gidiyorum kimseyi bulamyorum gerçek hayatta vefat etmiş yaslibi kadinla karşılaşıyorum konuşmuyor sonra apar topar çarşıya gidiyorum telefon istyorum polisi aryprum bir türlü çekmiyor sonra iki yaşımda olan oğlumla dolasyorum sokak sokak bi sokağa girdik baktım nehirgibi bisey ince uzun koprusude var diyorum köprüden gecmiyim su alçak zaten ordan geciyim suya giriyorum oğlumla karşıya geçmek için Bi bakyorym akıntıya kapılıp gidiyoruz sonra bitti kesin olcez dyorum hasbiyallahu la ilahe ılla hu aleyhi tevekkeltu ve huve rabbil arsil azim okuyorum kurtuluyoruz o sudan oglumla sonra yine mahalleye gidiyoruz hırsızlar hala evde dyorym keşke o yuzukle kupemi satsaydim daha önce evde bulundurmasaydim diye çok üzülüyorum öyle ışte karmakarisikti gerisini hatırlamıyorum yorumlarsaniz sevinirim


 13. 12
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Hayırlı günler. Hazırlıksız olduğun bazı olaylarla karşılaşacağına işaret eder. Maddi ve iş açısından kötü ve üzücü durumlara düşmeye ve kaybetmeye tabir edilir. Bazende bu hayal kırıklığı manasında yorumlanır. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.


 14. 13
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Merhaba son günlerde ayrı ayrı günlerde tam 4 seferdir hırsız rüyaları görüyorum. İlk rüyalarımda hırsızdan kaçabildim. 3. Rüyamda odamdaki eşyalarımın çalındığını öğreniyorum. Annem de hatta diyor Ki rüyamda Allah belki haram malları temizliyordur senden diyor. En sonki rüyamda da cep telefonum çalınıyor sonradan gidip alıyorum hırsızın elinden ama bu sefer içindeki bilgilere erişilemiyor. Bu rüyaların anlamı nedir çok endişeliyim..


 15. 14
  Tohat Yönetici
  Tohat
  Yönetici

  Üye No: 104729
  Mesaj Sayısı: 5,373
  Tecrübe Puanı: 10

  Merhaba. Bir çok tabir şekli olan bir rüyadır. Bazı yorumlara göre hata yapacak ve büyüklerinizden uyarı niteliğinde öğütler alacaksınız bazılarına göre ise sizi madden kayba uğratacak birinden kurtulacağınız şeklindedir. Allah daha iyisini bilir.


Git 12 Son