Git 12 Son
 1. 1
  Ensar2 لا اله ا لا ا لله
  Ensar2
  لا اله ا لا ا لله

  Üye No: 56476
  Mesaj Sayısı: 886
  Tecrübe Puanı: 10

  Rüyada Hırsızlık görmek (İmam Nablusi)


  HIRSIZLIK

  Rüyada muhafaza edilen bir şey çalmak zina ve faize yorulur.

  Rüyada görülen hırsız tanınmıyorsa o Azrail (A.S.)'dır. Tanınıyorsa o hırsız, malını çaldığı kimseden faydalanacağı bir ilim veya bir sanat ya da bir söz öğrenir.

  Eğer hırsız, gümüş para çalıyor ve kendisi de tanınıyorsa, o hırsızın koğucu olduğuna yorumlanır. Tanınmıyor ve yaşlı ise o kimsenin dostu onun aleyhinde koğuculukyapar.

  Bazı yorumcular rüyada hırsızlık güzel ve hayra delildir, ancak birisine hile yapmak ve aldatmak isteyen kimse bu tabirden müstesnadır ve bu rüya onun hakkında hayra değil şerre yorumlanır, derler.

  Rüyada hırsızlık yaptığını gören kimsenin evine hırsızların girmesinden korkulur.

  Bazen de hırsızlık, hırsızın yapacağı günaha yorumlanır. Bundan dolayı rüyada hırsızlık yaptığını gören kimse, zina eder yahut yalan söyler. Çünkü zina yapan, yaptığı işi hırsız gibi gizler.

  İlgili Yazılar

 2. 2
  İLGİN Bayan Üye
  İLGİN
  Bayan Üye

  Üye No: 103535
  Mesaj Sayısı: 359
  Tecrübe Puanı: 4

  Cevap: Rüyada Hırsızlık görmek (İmam Nablusi)


  Rüyada hırsızlık yaptığını görmek dinimize uygun olmayan ve eşinizi aldatarak zina işleyeceğin ize ve bundan çok büyük pişmanlıklar duyacağınıza fakat kimseye söyleyemeden bu pişmanlığı içinizde saklayarak etrafınızdakilere yalan söyleyeceğinize işaret eder.


 3. 3
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yorum: Rüyada Hırsızlık görmek (İmam Nablusi)


  Selamun Aleyküm rüyamda Evimize 2. 3 defa bir hırsız giriyor evde eşim kaynım ben tek varım bir takım şeyler çalıp gidiyorlar Ben bu olaya çok sinirleniyorum ve hırsızı yakalamak için nöbet tutuyorum hırsız geldiği gibi enseleyip yere yatırıp dövüyorum hırsıza Esmer şişko Onu kapının önüne getiriyorum anneside bunu bile bile gelip bana hesap soruyor kızıyor o sırada hırsız elimden kaçıyor Yorumlarsaniz sevinirim.


 4. Reklam

 5. 4
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: Rüyada Hırsızlık görmek (İmam Nablusi)


  :.aleykum selam. Bu rüya sahibi için zorluklar karşısında çok sabırlı olduğuna ve asla pes etmediğine dair bir işarettir. Ayrıca çetin geçen bir döneme ve bu dönemin sonunda da feraha çıkılacağına da tabir edilen hayırlı ve güzel rüyadır. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.


 6. 5
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Merhaba. Rüyamda sırt çantamdan cüzdan çalındığını görüyorum. Cüzdanımı çaldığını anladığım kadına kendi çantasını açmasını istiyorum ve cüzdanımı alıyorum çantasından. Onun çalmış olduğunu anlıyorum. Bir de aynı rüyada Hasan ismini duyuyorum sma o kişiyi görmüyorum. Anlamı ne olabilir bu rüyanın acaba. Teşekkürler


 7. 6
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Merhaba. Rüyada cüzdanı çaldırmak iyi değildir ve işlerinde büyük başarısızlıklara işarettir. Ancak geri bulman ve alman çok iyidir. Zararları atlatacağına ve kendini toparlayacağına tabir edilir. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.


 8. 7
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Merhaba bende rüyamda otobüsteyim ve ön koltuğa oturmuş telefonla konuşuyorum çantam arka tarafta market arabasının içinde baya sorma farkediyorum gidiyorum çantamın yanına şüpheleniyorum acaba hırsızlık yapılmışmı diye sonra açıyorum çantayı cüzdan Falan açık hep kartlara dokunmamış içindeki varsa oda az bi milyar para alınmış çantaya iyice bakıyorum belli bi parayı 250 tl gibi çantanın en önüne koymuşum bakıyorum o para orda hırsız almamış diye düşünüyorum öyle yanş nasıl yorumlanır ?


 9. 8
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Merhaba bu güzel bir rüyadır. Bu rüya faydana gelişecek olan işlere, bozuk olan işlerinin düzelmesine, beklentilerinin gerçekleşmesine ve Allah'ın izniyle amacına ulaşarak muvaffak olacağına tabir edilir. Sen yinede Allah'tan hayırlısını dile, herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.


 10. 9
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Selamun Aleyküm Ruyam da Bi Uyku halinde iken bi sesle uyaniyorum ust kata hirsiz Girmiş Kosarak gidiyorum ama Hicbi isik yok her taraf Karanlık Disari cikip hirsizin yanina Yaklsiyorum ve birz Korkuyorum Sonra Kardesme Silah getirmesini Soyluyorum vesselam


 11. 10
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Aleykum selam. Rüyayı gören kişinin çok büyük hayaller ve ümitler beslediği bir konuda hayal kırıklığı yaşamasına ve çok üzüleceğine işaret olarak tabir edilir. Bazende uzun bir süre kendisini toparlayamamasına yorumlanır. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.


 12. 11
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Selam aleyküm
  İstihare rüyası:
  Rüyamda beyaz bir arabanın içindeyim, arabayı sürmek üzereyken annem yanıma geliyor arabaya biniyor,kulaklarımda kulaklık var birşey dinliyorum sonra arabayı sürecem kulaklığı çıkarayım diyorum kaza olmasın.. sonra eve gidiyoruz ve kapıların açık olduğunu görüyorum.. eve hırsız girmiş panik yapıyorum annem kapıları açık bırakmış..( bu arada kendimi köydeki evde görüyorum ) ve eve bi kaç misafir geliyor sonra heryeri kontrol ediyorum evi hırsız karıştırmış gibi ama hiçbirşey çalmamış.. sonra diyorum ki anneme iyi ki paranı bankaya koymuşum ya çalınsaydı.sonra ablam benim önceden nişan attığım biri vardı, o fotoğraf albümü varmış misafire göstermek istiyor ben kızıyorum izin vermiyorum.. mazide kaldı diyorum ne gerek var ..


 13. 12
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Aleykum selam. Eve hırsızın girdiğini hissetmek iyi değildir ve istihare rüyası olarak da hayırlı olarak tabir edilmez. Ancak istiharede önemli olan işaret rüyadan daha çok kalbe gelen his nedir ona bakılmalıdır. Bu olumlu yada olumsuz his sana daha isabetli bir işaret olarak kabul edebilirsin.


 14. 13
  BlackPearlXV Emekli
  BlackPearlXV
  Emekli

  Üye No: 114285
  Mesaj Sayısı: 153
  Tecrübe Puanı: 0

  Selamın Aleyküm. Rüyamda; Annemlerin evde kalıyorum ve annem seyahate çıkıyor. Yani bize şöyle diyor: "Oğlum ben bir yere gidiyorum, geri döneceğim." gibi bir şey diyor, geri döneceğim diyor mu emin değilim. Neyse ve sonra gidiyor. Akşam saatleriydi ve benim elimde de bir su şişesi vardı ve 1-2, 1-2 yudum öyle bitirmeye çalışıyordum ve bitirmeden şişeyi evimizin bahçesinin duvarı üzerine koydum. Sonra annemin gittiğinden faydalanarak evin ışıklarını uzaktan kontrol etmeye başladım. Hatta şöyle oldu. 3 tane adam geldi ve konuşuyorlardı. Bende bunlardan çok şüphelendim ve o sırada da evin arka tarafı yani bahçesinin olduğu taraftaydık ve orada da mutfak var haliyle, yani mutfak bahçesi.

  Sonra ben bunlardan işkillendim ve elimde de uzaktan kumanda var, ışıkları yakıp söndürüyor, bizim evin ışıklarını ama. Sonra ben evde birisinin olduğunu yalandan göstermek için uzaktan kumanda ile ışıkları kapattım. Onlar hâlâ orada bekliyorlar ve konuşuyorlardı ve sonra ben bilerek uzaklaştım oradan ve gerçekte hiç yakınlarda bir oto yıkama yokken oradan biraz uzaklaşınca cadde üzerinde bir oto yıkama vardı. Oraya gittim ve bir araba çekici gibi bir şeyin arkasından bunlara bakıyorum ama bayağı bir uzakta idi bu dediğim oto yıkama, yani uzaktan gözlem yapıyordum ve orada ise otomobil yıkamakta olan yaşlı bir adam vardı ve yanlarında ise benim eski sevdiğim bir sınıf arkadaşım vardı, kız. Şimdi hâlâ aynı sınıftayız, lisede.

  Neyse, onu gördüm, o yaşlı adamı ve bir tane daha vardı kız, o da benim şimdiki aşık olduğum kız olabilir, ama olmayadabilir. Neyse, bunlar oto yıkıyor ve beni görüyorlar ve yaşlı olan bana ne yapıyorsun diyor, ben de "hırsız var" gibi bir şey diyorum ama tam hatırlamıyorum, hiçbir şey demiyor da olabilirim. Neyse, ben onları uzaktan izliyorum ve sonra onlar oto yıkamaya geliyorlar ve araba çalmaya çalışıyorlar. Bende o zaman eve doğru gitmeye başlıyorum ve adama da hırsızları gösteriyorum. Neredeyse eve gidene kadar hırsızları kolumla gösteriyorum. Adamlar da yakalıyorlar, oto yıkamacılar. Eve giderken de bahçeye bağlı bir av köpeği havlıyor ama onu göremiyorum, etraf karanlık ve o da karanlıkta kalıyor.

  Sonra eve ulaşıyorum. Ve evde bir şey var bir ışık. İlk baştan uzaylı zannediyorum çünkü o rüyada bu olaylar baş göstermeden önce uzaylılarla ilgili incelemeler yapıyordum, havaya falan bakıyordum ne var ne yok diye. Neyse evin içindeki ışığın nerden geldiğini görmek için evin etrafını dolaşıyorum. İlk baştan araba farı vuruyordur diye düşünüyorum ama etrafını dolaşıp ön tarafına geldiğimde evin. Evin için bembeyaz bir ışık hüzmesi girdiğini görüyorum. Ama içeride de hırsızların olduğunu biliyorum. Neyse sonra bir şey oluyor ve hırsızlar çıkıyor. Yanımda birisi var bu arada ama hatırlamıyorum o kişiyi. Belki de eve girip o çıkartıyor olabilir, rüyanın o taraflarını hatırlamıyorum tam anlamıyla.

  Sonra yanımıza bir tane araba geliyor, siyah ve büyük biraz ve jip gibi. Sonra hırsızlar burada 3 kişi ve iki kişi evden çıkıyor. Üçüncüsü de meğersem o arabayı süren kişiymiş. Ve arabalarını alıyoruz, bindiriyoruz. Bindirmeden önce de hırsızlara kelepçe takıp bindirmeye çalışıyoruz ama bindiremeden önce hırsız bana ilk sen bin diye bana yol gösteriyor ve sonra bende sert bir şekilde ona BİNLAN! diyorum ve biniyor. Bu arada şoförde arabadan iniyor ve ben yine aynı ona da böyle bağırıyorum BİNLAN! diye. O da bindikten sonra hırsız şoför arabayı sürerken ve ben bir hırsızı ve yanımdaki yardımcı kişide diğer hırsızı tutarak gidiyoruz ve sonra ise rüya burada bitiyor hatırladığım kadarıyla.

  ( Sizce bu rüya ne anlatmak istiyor olabilir. Açıklarsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler. )


 15. 14
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Aleykum selam. Hakikaten rüyalarını böyle hatırlamak herkesin yapabileceği bir şey değildir. Bu çok nadir bir durumdur. Bu gördüğün rüyan genel bir manada huzurunu kaçıracak, seni üzecek ve sıkıntılı bir döneme seni sokacak bazı olayların yaşanacağına alamet olarak kabul edilir. Tüm anlattıklarını ayrıntıları ile tabir edemiyoruz. Allah'tan hayırlısını dilemek en güzelidir. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.


Git 12 Son