Git İlk 12
 1. 15
  sena Misafir
  Misafir

  Yorum: Rüyada Hızır (a.s) görmek (İmam Nablusi)


  ben bu rüyayı bundan 3-4 sene önce ikindi saatinde uyuduğumda görmüştüm ama hiç unutamadım. Rüyamda ben balkondaydım ve iki çocuk benim küçüklüğümde kullandığım bir bisikleti çalıyorlardı. sonra ben balkondan çıktım nereye gittiğimi hatırlamıyorum ama geri döndüğümde balkonda iki tane beyaz kıyafetli, ayaklarına doğru yavaşça ruh gibi yok olan adam vardı ve bunlar konuşuyorlardı. Adamlardan birisinin elinde asa vardı. Ben de uyandığımda onu ilk Hz. Musa diye düşünmüştüm. neyse ben telaşla asası olan adama ''amca bisikletimi çalıyorlar yardım et'' dedim. Adamda bana döndü hafif gülümseyerek ''bak kızım'' dedi. bende içimden, ''vaktim yok çok uzun konuşacak herhalde'' diye onu dinlemeden gittim. Dış kapıyı açtım ilk merdivenden sonrası hep labirentti. çıkamadım. o yüzden hemen geri yukarı çıkıp balkona gittim. gittiğimde balkonun korkuluğunun hizasında cam bir zemin onun üstünde de çiçekli böcekli bir yol vardı. sonunda da bir put bir taş vardı ışık saçıyordu. ''gel bana ben senin tanrınım'' diyordu. ben de ona inanıp ilerlemeye başlamıştım tam yaklaştım derken birşeyleri anlayıp ''sen benim tanrım değilsin'' diyip ordan kaçmaya çalıştım. ama o şey ağzını açmıştı ve ben kaçmaya çalışırken korkunç bir güçle beni çekiyordu. sonra bir sonuca ulaşmadan bitti rüyam. lütfen tabirini yaparmısınız yıllardır rahatsız edip duruyor bu rüya beni.


 2. 16
  Tohat Yönetici
  Tohat
  Yönetici

  Üye No: 104729
  Mesaj Sayısı: 5,373
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: Rüyada Hızır (a.s) görmek (İmam Nablusi)


  Hayırlı günler. Rüya sahibinin hayatındaki yanlışlara çeki düzen vermesi açısından bir mesaj olarak kabul edebileceği bir rüya olarak görülebilir. Kişi çevresinden olup kendisine maddi ve manevi dünya ve ahiret bakımından zararı dokunacak olan kimselere dikkat etmesi gerektiğine ve bu kişileri etrafından uzaklaştırıp sinir çizmesi gerektiğine, dikkat edilmesi gereken bir başka husus ise hak olana itibar etmek yerine batıl ve haktan uzak olan her türlü şeye karşı ilgi ve alakasını kesmesi gerektiğine Allah'ın rızası dahilinde olanlara meyl etmek gerektiğine işaret eder. Eğer kişi hayatında Allah'ın rızasını kaybedecek ve günaha sevk edecek durumlar varsa tövbe istiğfar ederek düzeltir. Dikkat eden bir kişiyse olmaması için amellerine hata eklememek için özen göstermeye çalışmalı. Hakkıyla bilen Allah hayırlısını bilendir.


 3. 17
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yorum: Rüyada Hızır (a.s) görmek (İmam Nablusi)


  Rüyamda meme kanseri olan bir kadın vardı. Ona maddi olarak yardım etmeye çalışıyordum. Benim maddi olarak imkanım olmadığı için rüyamda varlıklı birisine ulaşıyordum. Bu varlıklı kişi Manisa dan 35 yaşlarında falan bir adamdı. Adam eve geliyor yardım isteyen kişiye bir kaç soru soruyor sonra mutfağın nerde olduğunu su içmek istediğini söylüyor. Bunlar amcaların evinde oluyor. Sonra adamı mutfakta sanıp bakıyoruz adam yok. Kendi kendimize diyoruz ki bu adam bir hızırdı.


 4. Reklam

 5. 18
  Tohat Yönetici
  Tohat
  Yönetici

  Üye No: 104729
  Mesaj Sayısı: 5,373
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: Rüyada Hızır (a.s) görmek (İmam Nablusi)


  Hayırlı günler. Kanser olduğunu gördüğünüz kimse sıkıntılı olan durumuna işarettir. Hızır a.s. ise her ne sıkıntın varsa bunların geride kalacağına, derdine derman bulacağına, ferahlamanı sağlayacak kapılar açılıp huzur ve mutluluğun hayatına nakş olacağına delalet etmektedir. Hakkıyla bilen Allah hayırlısını etsin.


 6. 19
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Rüyamda çok kalabalık bir evdeydim. Çok kalabalıktı ama kimseyi tanımıyorum. Solandan dışarı çıktım. İki kadın karşılıklı oturmuşlar kahve içmişler. Tam ben oradan geçerken kadın karşısındaki kadına hadi benim falıma bak dedi bende atılarak ben bakayım zaten canım çok sıkıldı dedim. Aldım fincanı elime tam fala bakıcam kadın öyle bir ağladıki çok şaşırdım kadınla göz göze geldik kadının nedense benim için ağladığını hissettim ve çok korktum tam osırada başımı çevirdim karşımda bastonu esmer bir genç çocuk sen hızır aleyhisselamın söylediğini hatırlamıyormusun dedi ve ben uyandım


 7. 20
  Tohat Yönetici
  Tohat
  Yönetici

  Üye No: 104729
  Mesaj Sayısı: 5,373
  Tecrübe Puanı: 10

  Hayırlı günler. Hayatının daha iyi bir hal alması manasında olup hem sosyal hayatında hem de çalışan bir kimse için iş yaşamında yükselmek, makam mevki sahibi olmak, saygın bir kimse olmak anlamı taşımaktadır. Bununla birlikte ferahlamaya, şansının açık olmasıyla gönlünden gecenin gerçekleşmesine, mutlu olmaya, bekarlar için evliliğin gerçekleşmesine maddi ve manevi olarak hayatında güzelliklerin olmasına delalet etmektedir. Hakkıyla bilen Allah hayırlısını etsin.


Git İlk 12