Git 12 Son
 1. 1
  Ensar2 لا اله ا لا ا لله
  Ensar2
  لا اله ا لا ا لله

  Üye No: 56476
  Mesaj Sayısı: 886
  Tecrübe Puanı: 10

  Rüyada Hızır (a.s) görmek (İmam Nablusi)


  HIZIR (A.S.)

  Rüyada Hızır (A.S)'ı görmek, kıtlıktan sonra ucuzluk ve bolluğa, nimetin çokluğuna, rüya sahibinin bulunduğu şiddet halinden emniyete erişmesine yorumlanır. Hızır (A.S.)'ı gören kimsenin ömrü uzun ve hac etmek nasip olur.

  İlgili Yazılar

 2. 2
  İLGİN Bayan Üye
  İLGİN
  Bayan Üye

  Üye No: 103535
  Mesaj Sayısı: 359
  Tecrübe Puanı: 4

  Cevap: Rüyada Hızır (a.s) görmek (İmam Nablusi)


  Rüyada Hızır (A.S)'ı görmek uzun zamandır evinizde yaşanılan kıtlığın biterek yerine bolluk ve bereketin geleceğine ve bu sıkıntıdan dolayı size karşı şiddet uygulayan kişilerden büyük bir galibiyet göstererek ondan üstün geleceğinize işaret eder.


 3. 3
  HızırReiS Üye
  HızırReiS
  Üye

  Üye No: 112922
  Mesaj Sayısı: 1
  Tecrübe Puanı: 1

  Rüyamda Hızır Aleyhisselamı gördüm


  rüyamda Bir öğrenci ruh olduğu çok belli yeşil kıyafetler içinde yanımdan geçti koşarak bir odaya girdi peşinden bende girdim baktım 10a yakın kişi oturmuş ve Allah diyorlar hep bir ağızdan dışarı çıktım sizin Hocanız kim diye bağırdım Ve yaşı baya ilerlemiş Saçı Sakalı ağarmış bir ihtiyar karşıma çıktı Ben HızırReis diye bağırdım 3 kez yanına gittim bana gülümsedi ve git dedi ama nereye anlamadım Lütfen bana yardımcı olun...


 4. Reklam

 5. 4
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: Rüyada Hızır (a.s) görmek (İmam Nablusi)


  Rüyanın yorumu çok net değildir. Ancak Hızır aleyhisselam olarak bu görülmüş ise gören kişi için bereket ve bolluğun artacağına dair tabir edilmiştir. Allah'tan hayırlısını dilemek en güzelidir. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.


 6. 5
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  allahın rahmeti üzerinize olsun.

  yatsı namazından sonra temiz yüzlü bir teyzeden evin önünden mendil aldım teyze de bana hızırda sana yetişsin diye dua etti.
  O akşam rüyamda gol kenarında uzun saçlı temiz yüzlü genç günümüzün insanı gibi olmayan biri vardı yanında Bir kese zeytin vardı bende 2 tane yeşil zeytin yedim. sonra o kişi gole birdi suda dizlerinin üzerine oturdu ve allah allah diyerek zeytinleri dizlerinin arasında yohurmaya başladı bi müddet sonra dizlerinin arasından sarı bir ışık çıktı nur belkide sonra yüzünü gördüm anlından da ışık çıkmaya başladı ışıktan bir yusufçuk çıktı.


  merhaba allahın rahmeti üzerinize olsun.

  Ben namazı 4 ay kadar önce başladım tovbe ettim başıma gelen bir müsübetten ötürü bir ayrılık yaşadım.sonrasında rüya larım değişti il rüyamda bir adam karşımda annem ve tanımadığım kadın sonra adam arap olduğunu düşündüğü birisi yanıma yanıma yaklaştı Kelime-i Şehadet syledi 1 ay sonra yeni evimizde sabah namazından sonra uyudum rüyamda zikir yapan insanlar gördüm sonra birisi bana da teklif etti bende katıldım sonra Kelime-i tevhidi söyleyerek uyandım.

  En son rüyamı yorumlarınızı sizden rica ediyorum

  Akşam namazından sonra evin onunda yaşlı bir teyzeden mendil aldım oda bana hızırda sana yetişsin diye dua etti. O akşam rüyamda gol kenarında uzun saçlı genç üzerinde farklı kıyafetleri olan birisinin yanındaydım o kişinin yanında bir kese vardı içinde zeytinler vardı bende iki tane zeytin aldı comedm yedim yeşil zeytindi sonra o kişi temiz göle girdi dizlerinin arasına aldığı zeytinleri Allah Allah diyerek ileri geri ezmeye başladı bede merakla baktım bir süre sonra bacaklarından ışık çıkmaya başladı sarı galiba nurdu sonra yüzünü gördüm alnından sarı nur gibi bir yusufsuz çıktı tabi Allah bilir ama sizin yorumlarınız merak ettim. iyi çalışmalar dilerim


 7. 6
  Tohat Yönetici
  Tohat
  Yönetici

  Üye No: 104729
  Mesaj Sayısı: 5,373
  Tecrübe Puanı: 10

  Allah'ın rahmeti hepimizin üzerinde olsun inşallah. ilk rüyanda gördüğün kişinin içine doğduğu gibi nurlu ve hayırlı biri olduğuna tabir edilir. Senin Allah katında hayırlı biri olduğun, aile içinde, çevrende, iş hayatında huzurlu ve mutlu olacağın, ahiretin için çaba sarf edeceğine işarettir.
  İkinci rüyanda zikir çekenleri görmek ve daha sonra aralarına katılmak ise, geçmişteki kötü günleri mazide bırakacağın, iç huzura ve mutluluğa kavuşacağın, yolun açık ve her şeyin istediğin gibi olacağına delalet eder. En doğrusunu bilen bir tek Allahtır.


 8. 7
  Tuca Üye
  Tuca
  Üye

  Üye No: 120485
  Mesaj Sayısı: 3
  Tecrübe Puanı: 1

  Rüyamda Hızır aleyhisselam gürdüm orta yaşlarda idi. Mutfakta hatırladığım kadarıyla babamla konuşuyordu. Yanına gittim yüzük parmağına odaklandım neden bilmiyorum. Sonra elini tuttum ve bas parmağında kemik olmadığını hissettiğimde eve bu Hızır aleyhisselam dedim. Sonra etrafımda ikram edecek bir şey olmadığı için sadece şu teklifbede bildim ve sordum içmek ister mi diye. Evet dedi bende musluktan soğuk su doldurdum. Anlamı nedir


 9. 8
  Tohat Yönetici
  Tohat
  Yönetici

  Üye No: 104729
  Mesaj Sayısı: 5,373
  Tecrübe Puanı: 10

  Hızır aleyhisellam sıkıntısı ve muhtaç olan kimselerin imdadına yetişen kişi olarak bilinir. Bu nedenle hayatındaki sıkıntıların tez zamanda çözüme kavuşacağını, olmasını dilediğin ve bir şeyin gerçekleşmesine delalet eden hayırlı bir rüyadır. Doğrusunu en iyi Allah bilebilir.


 10. 9
  ylzckmk Üye
  ylzckmk
  Üye

  Üye No: 121014
  Mesaj Sayısı: 19
  Tecrübe Puanı: 1

  Merhaba hocam ben bu rüyayı perşembe gecesi gördüm berat kandılıydı cuma günüde. Rüyamda bi yerdeyim boş bi arazi gibi yerlere hep çöp atmışlar ya diyorum burası böyle değildi niye buraları böyle kirletmişler çöp atmışlar birini görüyorum yerlerde bişey arıyor ne arıyosun diye soruyorum diyoki gece buradan Hızır alehiselam geçmiş hızır bi yerden geçtiği zaman oraya mutkaka kendisinden bi parça bi eşya kıyafet gibi bırakır dedi.bende dedi onu arıyorum bıraktığı şeyi. Böyle bi rüya gördüm hocam anlamı nedir acaba


 11. 10
  Tohat Yönetici
  Tohat
  Yönetici

  Üye No: 104729
  Mesaj Sayısı: 5,373
  Tecrübe Puanı: 10

  Merhaba. Senin ile ilgili olup hayırlı veya hayırsız, olumlu veya olumsuzluğuna bakmadan önce ani çıkışlar yapman ve sabırsız, fevri olman etrafındakilerin kırılmasına neden olacağı gibi senin de bundan zarar görebileceğine bu konuda kendine çeki düzen vermek için çabalayacağına delalet etmektedir. Hakkıyla bilen bir tek Allah'tır.


 12. 11
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  rüyamdan yoldan geçerken gereksiz bir yerde yaşlı bir adam gördüm bir şeyler satıyordu yaklaştım sen hızırmısın dedimses çıkartmadı ve deftere baktı ama güzel yüzlü bembeyaz sakallı biriydi sonra bu hızır a.s değil heralde dedim ve biraz ilerde fısır fısır taze ekmek satanlar gördüm ve hemen yan tarafta bal satan gördüm sonra vardım oraya balın tadına baktım ve balı satın aldım bal çok lezzetli idi sonra uyanmışım lütfen yorum


 13. 12
  Tohat Yönetici
  Tohat
  Yönetici

  Üye No: 104729
  Mesaj Sayısı: 5,373
  Tecrübe Puanı: 10

  Ağız tadının yerinde olacağına, güzel bir hayat ile birlikte güzel olaylar yaşayacağına, aile saadeti görecek ve eşinle hoş vakit geçirip hatırlamak isteyeceğiniz anılar biriktireceğinize, her anlamda kısmetinin, bahtının ve şansının açık olma ihtimalinin yüksek olduğuna işaret etmektedir. Doğrusunu bilen Allah'tır.


 14. 13
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Rüyamda bir günah işliyordum ve Hz Hızır bana 2 seçenek sunuyordu Ya hatamı dünyada bu günahımın bedelini çekicektim ya da cehennemde çekicektim ve bende günahımın bedelini dünyada çekmeyi kabul ettim Ceza için bir çukurun içine girdim geri kalannı hatırlayamıyorum suçumun ne olduğunuğu,cezayı nasıl çektiğimi ve Hz Hızır'ın yüzünü. Onları hatırlayamıyorum ve bunlar olurken ynımda kuzenim de vardı


 15. 14
  Tohat Yönetici
  Tohat
  Yönetici

  Üye No: 104729
  Mesaj Sayısı: 5,373
  Tecrübe Puanı: 10

  Hayırlı günler. Bu rüya en hayırlı rüyalar arasında kabul edilmektedir. Rüyanın tabiri Hızır (a.s)'ın bilindiği özelliği ile hayatında var olan sıkıntı ve sorunların bir an önce hallolması veya senin yapmış olduğun hatalara karşı bir an önce tövbe ederek günahlarından temizlenmeye çalışacağına, Allah'ın huzuruna temiz çıkmayı arzular şekilde yaşayacağına delalet etmektedir. Allah doğrusunu bilendir tabi.


Git 12 Son