1. 1
  Ensar2 لا اله ا لا ا لله
  Ensar2
  لا اله ا لا ا لله

  Üye No: 56476
  Mesaj Sayısı: 886
  Tecrübe Puanı: 10

  Rüyada Hurma görmek (İmam Nablusi)


  HURMA

  Rüyada görülen hurma, gören için yağmurdur. Hurma yediğini görmek, sırf kendisi için olup, başkasının hissesi bulunmayan rızıktır.

  Bazen hurma yemek, Kur'an okumaya ve dinine fayda verecek bir şeyle yorumlanır.

  Defnedilmiş hurma, biriktirilmiş maldır. Defnedilmiş hurma kabuğunun yorumu da böyledir.

  Dağılmış ve saçılmış hurma, devamlı olmayan paradır.

  Rüyada kendisine hurma getirildiğini görenin eline makam ve rütbe sahibi kimseler tarafından eline mal geçer.

  Mevsiminde bir hurma ağacından hurma devşirdiğini gören kimse, neşeli, zengin, şerefli, hayır ve bereketi çok bir kadınla evlenir.

  Devşirdiği hurma mevsiminde değilse, o kimse bir ilim öğrenir. Fakat o ilimle amil etmez.

  Kuru bir hurma ağacından üzerine hurma düştüğünü gören kimse, münafık bir kimseden ilim öğrenir. Üzerine hurma düşen kimse sıkıntı ve kederli ise, sıkıntı ve kederden kurtulur.

  Bir kadın rüyada kendisini katran ile hurma yiyor görse, kocasından miras alır. Bu rüyaya erkek görse onun da hanımı kendisinden gizlice boştur.

  Bir kimse hurmayı alıp içerisinden çekirdeğini çıkardığını görse, o kimsenin bir çocuğu olur.

  Hurma, helal ve güzel rızıkla da tabir edilir.

  Bir kimse güzel bir hurma yediğini görse, iyi bir söz işitir ve büyük menfaata kavuşur.

  Hurma gömdüğünü gören kimse, hazineden yahut yetim malından mala sahip olur. Yahut mal biriktirir ve o malı gizler.

  Bir kimsenin bir hurmayı emip başkasına verdiğini ve alanın da emdiğini görmesi, kendisinin diğer kimseye bilinen cüz'i bir şeyde ortak olmasıdır.

  Rüyada hurma yediğini gören, imanın tatlılığını bulur.

  İlgili Yazılar

 2. 2
  İLGİN Bayan Üye
  İLGİN
  Bayan Üye

  Üye No: 103535
  Mesaj Sayısı: 359
  Tecrübe Puanı: 4

  Cevap: Rüyada Hurma görmek (İmam Nablusi)


  Rüyada hurma görmek çok bereketli ve çok yağmurlu bir dönem içerisine gireceğinize yada hurma yediğini görmüş isen kendini tamami ile dinine adayacağına ve bu nedenle kuranı kerimi öğrenip okumaya başlayacağınıza ve din ile ilgili faydalı şeyler yapacağınıza işaret eder.


 3. 3
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yorum: Rüyada Hurma görmek (İmam Nablusi)


  Merhaba, rüyamda sevdiğim erkek bize gelecekti, ben hurma poşetinden 2 tane hurma çıkarıp 2 tane peçete alıp ayrı ayrı sarıp birini sevdiğim birinide ben yerim diyip cebime bıraktım odaya girdim içeride oturuyordu ailem de vardı. Başımın açık olduğunu fark ettim hemen gidip başortümü örttüm, bana hep göz altından bakıyordu. Ben Başörtümü örtüp gelince tekrar odaya o da yanıma geldi. Hurmalar bayağı büyüktü. Ona verip vermediğimi hatırlamıyorum. Bu gördüğüm rüya beni çok Düşündürdü. Regaip kandilinde gördüm bu rüyayı
  Yorumladığınız için teşekkür ederim. Allah'a emanet olun.


 4. Reklam

 5. 4
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: Rüyada Hurma görmek (İmam Nablusi)


  Merhaba. Güzel ve hayırlı bir rüyadır. Hayırlı ve Allah'tan korkan insanı simgeler. Hatalarını farketmeye ve onları düzeltmeye, hastalığı varsa şifa bulmaya, bir dilek ve isteği varsa gerçekleşeceğine işaret olarak tabir edilir. Sende Allah'tan hayırlısını dile, herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.


 6. 5
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Selâmun aleyküm rüyamda normalde tanımadığım ama Instagram da takip ettiğim biri isyerimize gelmişti ona hurma veriyordum yorumlarsaniz sevinirim Allah razı olsun ((bu arada ben bayan ve bekarım kısa bir süre önce umreden döndüm))


 7. 6
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Aleykum selam. Böyle rüyaların en makbul olan açıklaması bir haber almaya tabir edilmiştir. Bunun dışında özel bir yorumu olduğunu biz bilmiyoruz. Bazende bilinçaltı rüyalar olması mümkündür. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.


 8. 7
  Kifiriki Üye
  Kifiriki
  Üye

  Üye No: 121261
  Mesaj Sayısı: 8
  Tecrübe Puanı: 1

  Merhaba rüyamda çok yorulmuşum. Oturup dinleniyorum. Yanımda erkek bebeğine hamile arkadaşım var karşımda da 9 yasınd sermek çocuğu olan arkadaşım ikisinin de hurması var hamile ılan hurma sunuyor bana ayıp olmasın diye almıyrm ztn o yiyor. Karşımdakinin hurmasını, 4 ya da 3 tane vardı, izinsiz alıyorum. O da çok kızıyor bunubbaskası yiyecekti diyip başka arkadaşlarımı gösteriyor utanıyorum ama çoktan yemiş oluyorum elinde çekirdeği kalıyor.

  Merhaba rüyamda çok yorulmuşum. Oturup dinleniyorum. Yanımda erkek bebeğine hamile arkadaşım var karşımda da 9 yasınd s
  erkek çocuğu olan arkadaşım. ikisinin de hurması var hamile olsn hurma sunuyor bana ayıp olmasın diye almıyrm ztn o yiyor. Karşımdakinin hurmasını, 4 ya da 3 tane vardı, izinsiz alıyorum. O da çok kızıyor bunu baskası yiyecekti diyip, başka arkadaşlarımı gösteriyor. utanıyorum ama çoktan yemiş oluyorum elimde çekirdeği kalıyor. Bu arada evşıyım bebek sahıbı olmak istiyorum

  Merhaba. Dün gece ilk defa bir arkadaşımda kaldım. O gece yine aynen kadın olduğunu ama erkek organına sahip olduğunu gördüm. Açıkdaymış organ ve kimse garipsemiyor. Aniden bir parçası hatta yarışı açılıyor organın. Sonra tamamı düşüyor ben çok ağlıyorum. Çocuk gibi p...m düştü diyorum koşmaya başlıyor eşimi arıyorum. Sonra başka rüyaya geçtim. Vergi tarzı bir şey ödeyecekmişim sıraya giriyorum eşim yanımdan aniden kayboluyor. Ben sırada beklerken aniden sıradan çıkıyorum eşimi arıyorum. Kayboluyorum. Alan çok büyük. Hep koşuyor ve çok yoruluyorum. Başka yerde borcumu ödüyorum. Oturup bacaklarımı uzatıyorum. Orsa bir arkadaş hurma uzatıyor onunkini alıyorum diğer arkadaşlarınkini sormadan alıyorum. Onlar biraz kızıyor biz yiyecektik diye. Ama çoktan yemiş oluyorum hurmayı. Anlamı nedir acaba ?


 9. 8
  Tohat Yönetici
  Tohat
  Yönetici

  Üye No: 104729
  Mesaj Sayısı: 5,373
  Tecrübe Puanı: 10

  Merhaba. İlk rüyan şu şekildedir. Arkadaşını hamile olarak görmen senin hayatında doğacak olan bir gelişmeye delalettir. Genel olarak karşılaşacağım bir soruna işaret olsa da yakın çevrende yeni doğum yapacak birine de işaret etmektedir. Bunu yani sıra hurma hayırlıdır. Gördüğün hurma emek, çaba, gayret demektir. Yaptığın işleri hakkını bir bir alabileceğine ve gönüllünün ferahlayacağız delalet eder.
  İkinci rüyanın tabiri dr hayırlıdır. Nitekim her şeyin en fazlasına nail olacağın şeklinde yorulur. Bu para, şans, kısmet, hayırlı insanlar, mutluluk ve huzur gibi hayatı en güzel hale getiren özelliklere nail olacağına delalet eder. Allah doğrusunu bilendir elbette.


 10. 9
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Rüyamda önüme 25 tane hurma sunuldu. Devlet büyüğü biri 1 tanesini seç dedi. Sectigim hurma içlerinde en iyi olan diğer ülke padişahına gönderilecek hurma imiş. Sectigim hurmanın yanındaki hurma da kendi ülkelerine kalacak diğer güzel hurmaydi.Devlet büyüğü şaşırdı en guzel hurmayı nerden anlaşın diye.Sectigim hurmayı yedim. Bu arada hamileyim 2 aylık.


 11. 10
  Tohat Yönetici
  Tohat
  Yönetici

  Üye No: 104729
  Mesaj Sayısı: 5,373
  Tecrübe Puanı: 10

  Hayırlı günler. Genel olarak iş hayatı ve kişinin kendi hayatına yön verebilme kabiliyet ve düşüncede biri olduğunu gösteren bir rüyadır. İşlerinin hakkını en iyi şekilde vermen başarıları da beraberinde getirdiği gibi mevki veya kazanç olarak gelirinin artması gibi olumlu katkılar sağlayacaktır. Allah en iyisini bilir.