Müjdeleyici Hadis 5 üzerinden 4.33 | Toplam : 6 kişi
 1. 1
  Süvari Üye
  Süvari
  Üye

  Üye No: 59131
  Mesaj Sayısı: 18
  Tecrübe Puanı: 2

  Müjdeleyici Hadis


  Peygamber efendimiz demiştir ki birisi öldüğünde akrabaları cenaze işleriyle meşgul iken, son derece güzel bir kişi gelir mevtanın başının yanında durur. Kefenlendiğinde kefen ile merhumun göğsü arasına girer. Definden sonra herkes evine döner.

  Münker ve Nekir adlı iki özel melek gelir, öleni kişisel mahremiyet içerisinde imanı hakkında sorgulayabilmek üzere göğsünde duran güzel kişiyi ayırmaya çalışır.

  Güzel kişi der ki "O benim refakatim, O benim dostumdur, hiçbir şekilde Onu yalnız bırakmam. Eğer siz sorgulama için görevlendirildiyseniz, görevinizi yapınız. Onun cennete girmesini kabul ettirinceye kadar terk edemem."

  Sonra ölmüş arkadaşına döner der ki, "Ben, bazen yüksek sesle bazen de kısık sesle okuduğun Kur’anım. Endişe etme, Münker ve Nekirin sorgusundan sonra üzüntü duymayacaksın."

  Sorgulama bitince güzel kişi Onun için Meleul Aladan (semadaki meleklerden) misk kokusuyla bezenmiş bir döşek hazırlar.

  Allahın Resulu (SAV) demiştir ki: "Hesap gününde ne bir Peygamber, ne de bir melek, Allahın indinde Kur’andan daha imtiyazlı bir şefaatçi olamayacaktır."

  Allah'ın (C.C.) lütfu hepimizin üzerine olsun. AMİN  İlgili Yazılar

 2. 2
  ATİE Bayan Üye
  ATİE
  Bayan Üye

  Üye No: 109243
  Mesaj Sayısı: 331
  Tecrübe Puanı: 4

  Yorum: Müjdeleyici Hadis


  burda kuranı kerim okumanın nekadar faydalı olduğunu görmekteyiz ölünce kişiyi yanlız bırakmayacağını yardımcı olacağını görmekteyiz


+ Yorum Gönder