1. 1
  Desert Rose Bayan Üye
  Desert Rose
  Bayan Üye

  Üye No: 5
  Mesaj Sayısı: 8,039
  Tecrübe Puanı: 131

  40 milyon sevap kazanmak ister misiniz?


  Eşhedü en la ilahe illallahu vahdehu la şerikeleh ilahen vahiden sameden lem yettehiz sahibeten ve la veleda ve lem yeküllehu kufuven ehad"

  Anlamı: "ALLAH'tan başka ilah olmadığına bir ve ortağı olmadığına şahitlik ederim o birdir samettir (hiçbir şeye muhtaç değildir aksine herşey ona muhtaçtır) eş ve çocuk edinmemiştir hiçbir şey onun dengi değildir."

  Peygamberimiz hadis-i şerifte bu duayı günde on kere okuyana 40 milyon sevap yazılır (tirmizi müsned)


  İlgili Yazılar

 2. 2
  meryemgül1 ~~Medinenin Gülü ~~
  meryemgül1
  ~~Medinenin Gülü ~~

  Üye No: 48911
  Mesaj Sayısı: 1,351
  Tecrübe Puanı: 52
  Yer: Türkiye

  --->: 40 milyon sevap kazanmak ister misiniz?


  Allah cc Razi Olsun emeğine sağlık kardeşim 3. 3
  Hoca Moderatör
  Hoca
  Moderatör

  Üye No: 11
  Mesaj Sayısı: 14,854
  Tecrübe Puanı: 188

  --->: 40 milyon sevap kazanmak ister misiniz?


  3473- Temim ed Dârî (r.a.)’den rivâyete göre, Rasûlullah (s.a.v.)’in şöyle buyurmuştur: “Kim on kere; Ben inanır ve inandığımı bildiririm ki Allah’tan başka gerçek ilah yoktur ancak Allah vardır o tektir onun ortağı yoktur. Bir olup ikincisi olmayan tektir. Herkes ve her şey ona muhtaç olup o kimseye muhtaç değildir. Eş ve çocuk edinmemiştir. Hiçbir şey ona denk ve benzer olamaz o hiçbir şeye benzetilemez” derse Allah ona kırk milyon sevap yazar. (Müsned: 16340)

  ž Tirmizî: Bu hadis garibtir. Ancak bu şekliyle bilmekteyiz. Halil b. Mürre hadisçiler yanında sağlam biri değildir. Muhammed b. İsmail der ki: Bu şahıs münker hadisler rivâyet eden birisidir.

  3474- Ebû Zerr (r.a.)’den rivâyete göre, Rasûlullah (s.a.v.) şöyle buyurdular: “Kim, sabah namazından sonra diz çökmüş durumda hiçbir şey konuşmadan on kere: Allah’tan başka hiçbir ilah yoktur sadece Allah vardır. O tekdir onun ortağı yoktur. Saltanat ona aittir. Hamd ona mahsustur hayat verip öldüren de O’dur. Onun her şeye gücü yeter” derse kendisine on sevap yazılır on günahı silinir. On derece yükseltilir. O gün boyunca her türlü kötülüklerden korunur. Şeytandan korunur. Allah’a şirk koşmaz ise işleyeceği hiçbir günah ona zarar vermez günahları silinmiş olur. (Tirmizî rivâyet etmiştir.)
  žTirmizî: Bu hadis hasen garib sahihtir. 4. Reklam

 5. 4
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Cevap: 40 milyon sevap kazanmak ister misiniz?


  selamün aleyküm Allah razı olsun çok güzel payalaşım devamını bekleriz inş...


 6. 5
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  10 mu yoksa 11 mi lütfen kesin cevap istiyorum

  Selamun aleykum, onbir olmasi gerek miyor mu?


 7. 6
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  10 mu 11 mi derken neyi veya hangi hadiste geçen ifadeyi kastediyorsun hiç belli değil. Soruyu sorarken izah ederek sorarsanız daha rahat cevaplayabiliriz.


 8. 7
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Selamun Aleyküm kim 10 defa okursa bunu 40 milyon sevap kazanır diyor ya arkadaş onu soruyor. 10 mu 11 mi diye. Çünkü ben de cübbeli hocamızdan 11 defa diye duymuştum. Hatta onlarda cemaatle beraber 10 mu 11 miydi diye bir konuşmalar olmuştu ama 11 konuşulmuştu. Bende şöyle tereddütte kalmıştım.


+ Yorum Gönder