1. 1
  Ensar2 لا اله ا لا ا لله
  Ensar2
  لا اله ا لا ا لله

  Üye No: 56476
  Mesaj Sayısı: 886
  Tecrübe Puanı: 10

  Rüyada İmam görmek (İmam Nablusi)


  İMAM

  Rüyada cemaate namaz kıldırdığını görmek, bir şeye kefil olmakla yorumlanır.

  Bazen bu rüya korkuya, bazen de kadr-u kıymetinin ve isminin yüceliğine, reis olmaya, emr-i bi'lma'ruf ve nehy-i an'imünker vazifesini yapacağına yorumlanır. Bazen de ana-babaya veya üstada yorumlanır.

  Bir kimse imam olduğunu ve güzelce abdestli olarak kıbleye dönüp, fazlalık ve noksanlık yapmadan cemaata namaz kıldırdığını görse, mevki sahibi olur.

  Kıbleden başka tarafa namaz kıldığını gören kimse arkadaşlarına hıyanet eder. Bazen de mahzurlu ve yasak bir iş yapar.

  Bir kimse kendisini bir kavme imametlik ediyor görse o kimse vali olur ve orada adaletin icrasına muvaffak olur, eğer kıblesini doğrultmuş ve namazı da tamamlamış ise, bir kavme iyilikle emreder, kötülükten de kaçınır.

  Bilmediği bir yerde tanımadığı bir cemaate imamlık yaptığını ve namazda da hangi sureyi okuduğunu bilmese iyi bir ölüme yaklaşması ile yorumlanır.

  Bir kadın kendisini erkeklere imam olduğunu görse vefat eder. Çünkü kadının erkeklere imamlığı caiz değildir.

  Kendisi oturduğu yerde, cemaatın bir kısmı ayakta bir kısmı da oturduğu halde onlara imamlık yaptığını gören kimse kendisine verilen vazifeyi hakkıyle yerine getirir.

  Kadınlara namaz kıldırdığını gören kimse, büyük bir kavmin işlerini görmekle memur edilir.

  Yan yatarak yahut yüzün koyun yatarak, üzerinde beyaz elbise olduğu halde insanlara imamlık yaptığını ve hangi mahalde olduğunu bilmediğini, namazda da okumadığını ve tekbir de almadığını gören kimse vefat eder ve insanlar onun namazını kılarlar.

  Bir kimse kendisini erkek ve kadınlara imam olmuş görse, buna ehil ise nas arasında hüküm ve kazaya, eğer ehil değilse insanların arasınııslaha vesile olur.

  Eğer kendisini nafile namaz kılıyor görse, o kimse bir taahhüt altına girer ve bundan da zarar görmez.

  Rüyada kendisinin bir kavim tarafından imam yapıldığını görenin eline miras geçer.

  Rüyada kendisini insanlara imam olmuş, halbuki Kur'an okumaya da muktedir olmadığını görse, o kimse arzu ettiği şeyi bulmaya muvaffak olamaz.

  Bir kimse kendisini bir çatıda cemaata namaz kıldırıyor görse, bir kavme iyilik eder ve verdiği borç para yahut sadakasından dolayı insanlar arasında güzel sözlerle anılır ve şöhret sahibi olur.

 2. 2
  YAZGÜLÜ Bayan Üye
  YAZGÜLÜ
  Bayan Üye

  Üye No: 103208
  Mesaj Sayısı: 560
  Tecrübe Puanı: 6

  Cevap: Rüyada İmam görmek (İmam Nablusi)


  Rüyada imam görmek büyük bir saygınlık ve kıymet kazanacağınıza ve yolunuzun aydınlık olacağına yada kendinizi imam olarak görmüş iseniz arzu ettiğiniz tüm şeylere sahip olacağınıza işaret eder.

 3. 3
  Kayıtsız üye Misafir
  Misafir

  Yorum: Rüyada İmam görmek (İmam Nablusi)


  Selamuneleykum Rüyamda siyah çok güzel dut bir ağaçtan koparıp yediğimi görüyordum ve o bahçeye babamın imam bir arkadaşı geliyordu ben gel bu güzel dutları ye diyordum kendisi de bana bu da bir şey mi bundan çok daha güzel dutlar var diyordu ve uyandım uykudan rüyadan sabah namazı vakti geçti geçecek namazımı kıdım

 4. Reklam

 5. 4
  Tohat Yönetici
  Tohat
  Yönetici

  Üye No: 104729
  Mesaj Sayısı: 5,373
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: Rüyada İmam görmek (İmam Nablusi)


  Ve aleykum selam. Her anlamda bolluk ve berekete erişme hakkına sahip olacağına ve bunu dilediğin kadar yaşama imkanına delalet eder. Meslek hayatında en iyi yerlere gelme, yükselme, işte başarılara kapı aralamaya, ailenin genişlemesi, maddi imkanın iyiye gitmesi ve dunga nimetlerinden faydalanmaya delalet eder. Ayrıca bu nimet ve bolluğun ahiretteki müjdelere birer işaret olduğunu da göstermektedir. Allah en iyisini bilendir tâbi.

Benzer Konular

 1. Rüyada Koç görmek (İmam Nablusi)
  By Ensar2 in forum K-L Rüya Tabiri
  Cevaplar: 5
  Son Mesaj: 17.Eylül.2019, 17:04
 2. Rüyada Baş görmek (İmam Nablusi)
  By Ensar2 in forum B-C-Ç Harfi Rüya Tabiri
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 10.Kasım.2014, 23:11
 3. Rüyada İn görmek (İmam Nablusi)
  By Ensar2 in forum I-İ Rüya Tabiri
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 15.Nisan.2014, 22:48