Allahın varlığı hakkında şüpheye düşmek 5 üzerinden 4.50 | Toplam : 4 kişi
 1. 1
  Fetva Meclisi Moderatör
  Fetva Meclisi
  Moderatör

  Üye No: 6
  Mesaj Sayısı: 5,656
  Tecrübe Puanı: 64

  Allahın varlığı hakkında şüpheye düşmek


  Allah'ın varlığı hakkında şüpheye düşüren en büyük düşman şeytandır. Şeytan vesvese vererek iman yönünden biz insanları uçuruma atıyor. Halbuki Allah'ın varlığı hakkında binlerce delil mevcuttur. Allahı tanımanın sayılamayacak kadar çok delil ve işaretleri insanın yaratılışında, fıtratında mevcuttur. Bunlardan birkaç örnek: İnsan fıtratı ve vicdanı her nimetin mutlaka şükür istediğini bilir. Bir peygambere kavuşmuş ve hidayete ermişse şükrünü Allaha yapar. Aksi halde batıl mâbutlara tapar. Bu tapma insan vicdanın insanı zorlamasıyla gerçekleşir. Güzelliği takdir hissi de insan fıtratında mevcuttur. Sergiler, fuarlar bu his ile gerçekleşir. İnsan bu yaratılışının gereği olarak, şu sema yüzünde sergilenen yıldızları, zemin yüzünde boy gösteren çiçekleri, ağaçları, ormanları dolduran ceylanları, aslanları, denizlerde kaynaşan balıkları seyretmek ve onlardaki İlâhî sanatın mükemmelliğini takdir etmek durumundadır.

  İlgili Yazılar

 2. 2
  ASUDE Bayan Üye
  ASUDE
  Bayan Üye

  Üye No: 108924
  Mesaj Sayısı: 385
  Tecrübe Puanı: 4

  Cevap: Allahın varlığı hakkında şüpheye düşmek


  çoğu müslümanın bile başına gelen bir durumdur şeytan öyle bir zamanı beklerki kişinin boşluğundan faydalanır ve aklını böylesine şeylerle doldurur sağlam durmak ve bu düşüncelere kulak vermemek gerekir


 3. 3
  Kızıl elma Üye
  Kızıl elma
  Üye

  Üye No: 120162
  Mesaj Sayısı: 14
  Tecrübe Puanı: 1

  Yorum: Allahın varlığı hakkında şüpheye düşmek


  İyi akşamlar. Ben geçmişte, dinim konusunda şüpheye düşmek gibi bir hata işledim. Ve şöyle dua etmeye başladım;
  "Rabbim, eğer yanlış yoldaysam beni doğru yola, doğru yolda isem de bu yolda ilerlememi nasip et."
  Sonrasında pişman oldum, lakin tevbe etmedim. Şimdi ben günah işlemiş miyim?


 4. Reklam

 5. 4
  emirhan uysal Üye
  emirhan uysal
  Üye

  Üye No: 119149
  Mesaj Sayısı: 251
  Tecrübe Puanı: 3

  Yorum: Allahın varlığı hakkında şüpheye düşmek


  Bizler doğruyu bilmez yanlışı da görmez insanlarız.Burası doğru ise Rabbim sizi buraya yazmayı nasip etmiş.Günahlar temizlenebilir ancak imanı kuvvetlendirmek tövbeye bakar.Siz tövbe edin.Günah kusurdur.Kusursuz olan Allahtır.Kusurunuzu örter de size iyisini nasip eder :)


 6. 5
  Kızıl elma Üye
  Kızıl elma
  Üye

  Üye No: 120162
  Mesaj Sayısı: 14
  Tecrübe Puanı: 1

  Çok teşekkür ederim. Rabbim inşallah dinimizi, en doğru şekilde anlayıp, yaşayabilmeyi nasip eder. Çünkü dinimizi bilmeyen bazı kimseler biz müslümanların yaşantısına bakınca, doğru olanın bizim yaşadığımız gibi olduğunu düşünüp, dinimize ısınamıyorlar. Evet bu, yeterince araştırmadıkları için, onların suçu olabilir. Lakin ben, iyi yansıtamadığımız için, bizim de suçumuz olduğunu düşünüyorum. Yorumumda düzeltmem gereken yerler varsa, lütfen söyleyin ki düzelteyim veya sileyim.


 7. 6
  emirhan uysal Üye
  emirhan uysal
  Üye

  Üye No: 119149
  Mesaj Sayısı: 251
  Tecrübe Puanı: 3

  İslam Sünnet ve Kurandan başka bir şey değildir.Bizler Hz.Muhammed (s.a.v) ümmeti olarak gerçekten hakedilecek işler yapmıyoruz.Günah işlenir ama açıkta da zina edilip buna aşk denmez.İnsanlar artık doğruyu bilmez olmuş.Yol birdir.Değiştirecekte yoktur.yoldan sapmış kimseler için de bir şey yapamayız.


+ Yorum Gönder