Anasayfa
15 Mart 2022, 0:31
sizden8
Abone

İnsan uyanıkken meni akar mı aksa hisseder mi bu meni olabilir mi? gusül gerektirir mi?

mslmn
2 sorum var
birincisi sabah kalktığımda idrarın çıktığı yerde birikmiş bir şey gördüm parmağımın ucuyla dokundum yapışkan ince bir sıvıydı bu nedir gusül gerektirir mi?

ikincisi sabah kalktığımda çamaşırım temizdi ancak okuldayken tuvalete gittiğimde bir ıslaklık vardı insan uyanıkken meni akar mı aksa hisseder mi bu meni olabilir mi? gusül gerektirir mi?


Cevap: İnsan uyanıkken meni akar mı aksa hisseder mi bu meni olabilir mi? gusül gerektirir mi?

Kuranıanla
vesveselere karşı kafanı takmaman gerekiyor sperm çıkışı yoksa gusle ne gerek var ? Sperm olup olmadığına sen karar verceksin o kadarda kendini inceleme şeytan kahkaha atıyodur yanında ne vesvese verirse onu düşünüyosun çünkü rahat ol Allah seninle

Okudunuz mu?  Bakire olmadığımı evleneceğim kişiye söylemem gerekiyor mu ?

Cevap: İnsan uyanıkken meni akar mı aksa hisseder mi bu meni olabilir mi? gusül gerektirir mi?

sertyuuu

s.a. kardeşim öncelikle şehvetle görünen rüyadan uyandığında meni akmış olduğunu gördüysen gusul etmek gerekir ama sen onun meni olduğundan emin olmasan dahi işimizi garantiye almakda fayda vardır diye görüyorum en azından aklımızda takılıp kalmaz.

ikincisi ise kardeşim başka bir insana şehvetle baktı isen ve meni gelmediğinden eminsen gusul gerektirmez fakat meni gelirse gerektirir ama suda var idrar yaptıktan sonra gelen prostat sıvıları var senin durumun bu olabilir belki diyorum hatta tuvalete gittikden sonra mümkünse hemen abdest almayalım çünkü böyle bir durum olursa abdest bozulur bu hususlar karıştırılmamalı birbiriyle yanlışım varsa af ola

Okudunuz mu?  Genital bölgeye lazer yapmak gusül gerektirir mi

Cevap: 2 tane sorum var

mslmn
ya hem elime gelen sıvı şeffafdı inceydi böyle kalın değidli ya arada kaldım ama bu haldeykende namaz kıldım şimdi dinden çıkma gibi bir şey oluyor mudur?


Kuranıanla
Ya kardeşim dinden çıkıp çıkmama Allahla senin aranda Allahım affet yanlış yaptıysam dersin olur biter takma kafanı böyle şeylere


sertyuuu
bencede tovbe edersın bır dahakı sefere daha dıkkat edersın onceden bılmıyordun sımdı bılıyorsun artık
ALLAH hepımızden ılmı eksık etmesın

Okudunuz mu?  Fetislik günahmıdır?

fanihayat
Selamün Aleyküm

Kardeşim en iyisi böyle durumlarda da gusül etmektir, neden diyecek olursan en azından aklındaki düşüncelerden kurtulursun. “Temizlik imanın yarısıdır”


Furkan FC
SELAMÜN ALEYKUM
bendede aynısı oluyor çok kafama takılıyor


Kayıtsız Üye
Sa Beyler Benim Sorum Olcak Gece Uykuda Meni Gelirse Hissedermiyiz Her Sabah Leke Varda Cok Takıldım meni mi mezi mi karar veremiyorum insAllah cevaplarsınız

Sa Dostlar Benim Sorum Olcaktı Gece Uykumuzda Meni Gelirse Bunu Hissedebilirmiyiz Ben Hergun Giysimde Leke Görüyorumda Meni mi Mezi mi Kararsız Kalıyorum İnsALLAH cevaplarsınız ……


arifselim
Meniyi eğer görmüşsen artık onu diğer lekelerle karıştırman zaten mümkün değildir. Yani meni öyle sıradan bir akıntı değildir mutlaka ayırt edilir. Kesin bir şekilde meni olduğunu bilmeden gusül etmene gerek yoktur.

Okudunuz mu?  İstimna (El ile boşalmak, Mastürbasyonun ilamdaki hükmü)

meni ne zaman akar, meni, Meni uyanıkken

Bu kategoride yer alan Bakire olmadığımı evleneceğim kişiye söylemem gerekiyor mu ? başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.
Ξ Bir cevap yazın

Ders Kitabı Cevapları TIKLA! Ders Kitabı TIKLA! Sınıf Ders Kitabı Cevapları
Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim

İnsan uyanıkken meni akar mı aksa hisseder mi bu meni olabilir mi? gusül gerektirir mi? Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, İmanın şartları, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İbadet, İman, Mezhep, Hanefi, Şafii, Maliki, Hambeli, İslamın Şartları, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Arapça, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Evlilik, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Günah, Helal, Haram, Tecvid, Yemin, Sadaka, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.