1. 1
  ßaran T.T.O.R.H.S.S.
  ßaran
  T.T.O.R.H.S.S.

  Üye No: 11279
  Mesaj Sayısı: 1,118
  Tecrübe Puanı: 19

  Müslümanlar Ne Yapmalı?


  İsrail ve Amerika öncülüğünde Küfür ittifakının dünya üzerinde estirdiği zulüm ve vahşete karşı bütün vicdan sahipleri karşı çıkıyor. Ancak bu karşı çıkmanın somutlaşması ve küfür karşısında eğilip bükülmeden hakkı savunan tek grubun El Kaide olduğu da ortadadır.

  Peki müslümanlar bu durum karşısında ne yapabilir? Bu zulüm ve küfrün yokedilmesi için nasıl somut adım atılabilir? İslam dünyası nasıl zilletten kurtulabilir? Bunun cevabı İslam dünyasında şu an tartışma konusu olan bir durumdur.

  Tabiki bu sorunu çözüme ulaştırcak ve müslümanları kendine getirecek tek yöntem cihaddır. Ancak cihadın ümmet arasında yayılmasıyla bütün sorunlar çözüme ulaşacaktır. Cihad ise adından da belli olduğu gibi zorluklarla örülü ve yapılması zor bir eylemler bütünüdür. Bazı sözde müslümanlar bu zulüm karşısında tek kurtuluş yönteminin dua olduğunu dile getirmektedir. Ancak sünnet ve Kuran hükümleri içinde düşünüldüğünde 'dua' tek başına bir çıkış yöntemi değildir. Eğer maddi olarak herhangi bir eylem yapmadan sadece dua eden bir kişi kendini kandırmakta ve ya Allah'ı kandırmaya çalışmaktadır.

  Rızk gibi günlük basit bir ihtiyaç için bile müslüman çalışmadan, dükkanını açmadan, terini akıtmadan sadece dua ederek birşey elde edemiyor. Çünkü önce maddi say , dua ve tevekkül sonradır. Allah'ın sünneti budur!İslami usul ve esas budur. Kaldı ki cihad dahi sadece oturup dua edilmekle elde edilemez. Resulullah(sav) oturup dua ederek memleketler fethetmemiştir.

  Eğer böyle olsaydı ömrü hayatında 28 fiili savaş yapmazdı. Sıcak ve kuraklıkta savaşa gitmezdi. Aynen onun gibi müslümanlar rahat ve rehavet içinde bütün gün ve gece İslam üğmmetine dua etse, bu dualar akim kalacaktır. Mahkemei kübrada cihad için ne yaptığı sorulduğunda sadece dua denilirse elbet kabul edilemez. Allah el, para, kalp, göz, ve imkanlar vermiştir.

  İki üç müslüman biraraya gelerek, hücreler teşkil etmeli, aile ve parasından fedakarlık yapmalı, silah temin etmeli, kafirlerin hedeflerini tespit etmeli ve bu hedefleri yoketmelidir. Bir kafir bile yokedilse cihad yayılmış olacaktır. Küfür korkularla yeryüzünden elini çekmek zorunda kalacaktır, maddi noktaları felçedecek ufak çapta olsa dahi saldırılar yapılmalıdır.Dua ise bu ameliyelerden sonra yapılmalıdır.

  Başka bir müslüman grup ise zulüm altındaki kişilere sadaka ve zekat yardımı yapmanın yeterli olduğu kanaatini taşımaktadır. Böylece müslüman birşey yaparak üzerindeki mesuliyetten tamamen kurtulacağını sanır.

  Bu faaliyetler elbette güzel amellerdendir. Ancak yeterli ve kalıcı değildir. Zira gönderilenler müslümanlara ulaşamadan eriyip gitmektedir. Bu kardeşlere yapılacak yardımların yanında, onların intikamı kafirlerden alındıkça küfür geri çekilecektir. Nitekim, İspanya'da, Fransa'da silahlı cihadın faidesi kısa bir sürede alınmıştır. Ayrıca cihadın gaybi faydaları da vardır. 11 Eylül'den sonra Amerika'da müslümanlaşma oranı 4 katına çıkmıştır.

  İngiltere'de metro salıdırları sonucu İngilizlerin İslam'a yönelişi iki katına çıkmıştır. Bu da cihadın gaybi hikmetidir. O bakımdan öncelikli yapılacak, memleketteki küfür ve nifak gruplarına küçük, büyük çaplı zararlar verilmesidir.

  Bu yapılacakların en hayırlısıdır. Sadakalar ve zekatlar cihad için seferber edilmedikçe müslümanlar zillete mahkum olacaktır. Bu gerçeklerle müslümanlar yapabileceklerini bir daha gözden geçirmelidir.


  İlgili Yazılar

+ Yorum Gönder