1. 1
  Yusuf Üye
  Yusuf
  Üye

  Üye No: 89
  Mesaj Sayısı: 661
  Tecrübe Puanı: 13
  Yaş: 31

  Bize Hala Terörist Diyen Dünya'nın Yüzüne Tükürmek İstiyorum Şamil Basayev


  Bundan yaklaşık 4 yıl önce K.Osetya'nın Beslan kasabasında Çeçen savaşçılar tarafından bir okulda rehin alma eylemi gerçekleştirildi.O güne kadar 300.000 insanın âdice öldürülmesine sesini çıkarmayanlar, "Çeçen" kelimesini ağzına almaya çekinenler birden insan hakları savunucusu oldular.


  TV'lerde gazetelerde hep aynı haberi verdiler. "Kana susamış Çeçenler çocukları esir aldı ve gözünü kırpamadan öldürdü". Ama "Çeçen kelimesini,bir milletin ismini "terör"le eş anlamlı hale getirenlerden biri bile sormadı ki bu insanlar neden böyle bir şey yaptılar.Yoksa bu insanlar canavar mıydı,ya da canları sıkıldı da çocuk mu öldürmek istediler . İştebasın haberleri böyle verdi sanki bu insanların eylem sırasında hiçbir şartıyoktu , biz çocukları öldürmek için geldik dediler.

  Ama bunları böyle lanse edenler unutmasınlar ki eğer amaç sivillere zarar vermek olsaydı , Çeçenler öyle okulun içine bomba yerleştirip içeride beklemezlerdi , direk orayı havaya uçururlardı . Moskova'nın merkezine, Kremlin'in karşısında tiyatroya girebilen Çeçenler , eğer dedikleri gibi olsalardı Moskova'yı bombalarla yerle bir ederlerdi. Çeçenistan İçkeriya Cumhuriyeti 4.Devlet Başkanı Abdulhalim Sadulayev'in bu konularla ilgili çok güzel bir sözü var . "Biz hiçbir zaman Rusların savaştığı gibi savaşmayacağız , sivillere asla zarar vermeyeceğiz , eğer onlar gibi savaşsaydık ŞEREFimiz nerde kalırdı."

  Oradaki eylemcilerin sadece iki şartı vardı . Birincisi "Rusya ,
  Çeçenistan'daki yaptığı soykırımı durduracak" . İkincisi "Rusya Çeçenistan'dan çekilecek". Şimdi burada kim terörist? Kim haklı? 42.000'i çocuk 300.000 insanı hunharca öldürenler , bir ülkeyi haritadan silenler, Çeçenistan'ı Çeçensizleştirenler mi haklı ya da ülkelerindeki soykırımı durdurmak için bir eylem yapanlar mı?

  Ayrıca orada, Beslan'da ölen 314 çocuğu Çeçenlerin öldürdüğüzannediliyor. Bu kesinlikle gerçek değildir. Oradaki çocukların Ruslar tarafından öldürüldüğünü kanıtlayan bir çok belge mevcuttur.Beslan Anneleri Komitesi yani Beslan'daki ölen çocukların anneleri bile hiçbir zaman Çeçenleri suçlamadı Putin'i suçladı.Ben olaylar hakkında birkaç bilgiyi size aktarmaya çalışacağım;

  Olaylar ilk olarak Rusların okulun çatısına bir helikopter indirmesi ile başladı ve helikopterin ağırlığını kaldıramayan çatının çökmesi sonucu bir grup çocuğun ezilmesi ile başlamıştır.FSB ajanları yemek getiriyoruz bahanesi ile okulun bahçesine girmiş ve o sırada okulun duvarlarına patlayıcılar yerleştirmiştir. Ve okulun içindeki ilk patlama bombaya basan bir savaşçının rus sniper'ı tarafından vurulması ile gerçekleşmiştir ve o olaydan sonra Ruslar tarafından yerleştirilen bombalar infilak etmiştir ardın da çoğu kişinin bildiği gibi Ruslar çocukların canlarını hiçe sayarak okula saldırmışlardır ve çocukların büyük bir kısmı bu çatışmalarda can vermiştir.

  Ve çok ilginçtir ki mücahitlerin onlarca kez söylemelerine rağmen okula hiçbir şekilde gazeteci alınmamıştır.Beslan'a doğru hareket eden gazeteci Anna Politikovskaya(Geçtiğimiz yıllarda FSB tarafından öldürüldü) uçakta zehirlenmiş ve olay yerine yetişmesine izin verilmemiştir,yine aynı şekilde gazeteci Beslan'a gitmekte olan Andrey Babitski rus polisi tarafından eylem süresince tutuklu bırakılmıştır.O zaman ki Çeçenistan İçkeriya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Ahmed Zakayev Beslan'a gelip arabuluculuk önermiş hatta Devlet Başkanı Aslan Mashadov'un bile gelebileceğini söylemiştir ama hiçbir şekilde Çeçen savaşının bitmesini istemeyen Rusya tarafından Kabul edilmemiştir.

  "Bize hala terörist diyen Dünya'nın yüzüne tükürmek istiyorum."


  Çeçen-Online 2008

  İlgili Yazılar

 2. 2
  Medine Üye
  Medine
  Üye

  Üye No: 1812
  Mesaj Sayısı: 300
  Tecrübe Puanı: 7
  Yaş: 31

  --->: Bize Hala Terörist Diyen Dünya'nın Yüzüne Tükürmek İstiyorum Şamil Basayev


  Allah razı olsun Yusuf...
  Rabbim mazlumun ahını duyar,hak elbet tecelli eder...
  Rabbim yar ve yardımcıları olsun...


 3. 3
  şaf_ak ...MüPteLaNıM...
  şaf_ak
  ...MüPteLaNıM...

  Üye No: 5730
  Mesaj Sayısı: 454
  Tecrübe Puanı: 12
  Yaş: 33

  --->: Bize Hala Terörist Diyen Dünya'nın Yüzüne Tükürmek İstiyorum Şamil Basayev


  çeçen halkı yıllardır Allah ın yardımıyla rus ordusuna karşı mücadele etmektedir. ve Rabbimiz inanaların yanındadır.zafer elbette inanan vazgeçmeyen ve cihat eden müslüman kardeşlerimizin olucaktır.


  çok güzel bi paylaşımdı Allah cc razı olsun Yusuf kardeşim.


 4. Reklam

 5. 4
  fecr Üye
  fecr
  Üye

  Üye No: 33533
  Mesaj Sayısı: 220
  Tecrübe Puanı: 4

  --->: Bize Hala Terörist Diyen Dünya'nın Yüzüne Tükürmek İstiyorum Şamil Basayev


  Allah razı olsun "Bize hala terörist diyen Dünya'nın yüzüne tükürmek istiyorum" Şamil Basayev


 6. 5
  ömerhattab Üye
  ömerhattab
  Üye

  Üye No: 20975
  Mesaj Sayısı: 1,306
  Tecrübe Puanı: 15

  Allah razı olsun Yusuf...
  Rabbim mazlumun ahını duyar,hak elbet tecelli eder...

  Rabbim yar ve yardımcıları olsun...


 7. 6
  Yaban guLum Üye
  Yaban guLum
  Üye

  Üye No: 28050
  Mesaj Sayısı: 10
  Tecrübe Puanı: 2
  Yaş: 31

  "Rabbim yar ve yardımcıları olsun..."


  aminn. BizLerde DuâLarimizi esirgemeyeLim...
  Bu güzeL PayLasim icin tesekkürLer Yusuf kardesim.:gul: 8. 7
  zeynepirfan Bayan Üye
  zeynepirfan
  Bayan Üye

  Üye No: 14102
  Mesaj Sayısı: 124
  Tecrübe Puanı: 5
  Yer: TÜRKİYE

  Allah c.c. razı olsun


 9. 8
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Efsanevi komutan şamil basayev ve yürekli silah arkadaslarini gönülden kutluyorum onlar zulme boyun bükmediler çünkü yürekliydiler kararliydilar davalarinda 300000 kardesimizi sehit ettiler zaten nüfus u 1000000 du güzel yayin arkadaş lari cani gönülden teşekkür lerimi sunarim:(((


+ Yorum Gönder