Git İlk 23
 1. 29
  Ecir Üye
  Ecir
  Üye

  Üye No: 1608
  Mesaj Sayısı: 361
  Tecrübe Puanı: 9
  Yaş: 33
  Yer: Sükûtun kıyısı...

  --->: şehadetinin 9. Yılında şehid Rehber'i Rahmetle, Minnetle Ve Hasretle Yad Ediyor


  Neyse uzatmaya hacet yok...
  Hakikati yalnızca Allah c.c bilir.


 2. 30
  şehidan Üye
  şehidan
  Üye

  Üye No: 1327
  Mesaj Sayısı: 16
  Tecrübe Puanı: 2
  Yaş: 38
  Yer: istanbul

  --->: şehadetinin 9. Yılında şehid Rehber'i Rahmetle, Minnetle Ve Hasretle Yad Ediyor


  CEMAATE YÖNELİK İFTİRALARA ÇEVAPLAR

  Hizbullah cemaati; İslam’ı yayma, halka İslam? bir bilinç kazandırma, islam’ı yeniden diriltme, ferdi ve içtimai hayatta İslam’ı öncelikli kılma faaliyet ve çalışmalarına başlayıp bölge halkı üzerinde emelleri olanların çıkar hesaplarını bozacak düzeye geldiği andan itibaren, hem fiili, hem de psikolojik bir savaşla karşı karşıya kalmıştır. Savunmanın önceki bölümlerinde, cemaati yok etmek için yapılan fiili saldırıları, çatışma ve savaşları, cemaatin ise hayatiyetini sürdürmek ve kendisini korumak için ortaya koyduğu müdafaasını özetle izah etmiştik. Bu bölümde ise cemaate karşı açılan psikolojik savaş temelinde atılan iftiralara ve yapılan karalamalara cevap vermeye çalışacağız inşaallah.

  Iftıra ve karalamalara bakıldığında, aynı mantık temelinde şekıllendıgı gorulecektır Fikri ve ıdeolojık alt yapısı çuruk, halkın değerlerıne yabancı, ahlakı hıçbır kural gozetmeyen guç odakları, fıkrı ve ideölojiktartışmlarda üstünlük sağlayamadıkkrı rakiplerini önce güç ve kuvvetle susturmaya çalışmakta, bu yöntem de başarısız kalınca bu kez dezenformasyon yöntemlerine, iftira ve karalamalara başvurma yoluna gitmektedirler. Müfteriler bu yöntemi kullanırken, ellerinde bir delil olup olmaması, çıkardıkları yaygaranın tutulup tutulmaması, söylediklerini ispatlayacak materyallerin bulunup bulunmaması önemli değildir. Çünkü onlar “Çamur at, tutmazsa da izi kalır” taktiğini çok iyi özümsemiş, bütün hayatlarını bu pratik üzerine temellendirmiş, kendilerine ayak bağı olacağını düşündükleri rakiplerini hep bu yolla ya güçsüz düşürmüş ya da yok etmişlerdir. Müfterilerin adil olmalarını beklemek, abesle iştigaldir. Onlardan hak ve hakkaniyete uymalannı istemek ya da ahlaki olmalarını,- edep ve haysiyetle davranmalarını, şeref ve onur sahibi olmalarını beklemek safdillik olacaktır. Müfteriler şeref, onur ve haysiyet gibi insanı insan yapan değerlerden fersah fersah uzakta dolaşan, ahlaksızlıkta insanların en rezilinden daha rezil olan, kalleşliği kendilerine şiar edinen kancıklar topluluğudur. Böylelerini ‘insan’ sınıfı içerisinde nitelemek, Ben—i Adem’e hakaret olacağından onlara insan demeyeceğim.

  1990’lı yıllarda gerek Doğu Perinçek’in yönetiminde yayın yapan 2000’e Doğru Dergisi’nin gerek mürted örgüt PKK’nin Cemaat’i halkın gözünden ve gönlünden düşürmek için çıkardıkları iftira ve yaygaralar, maalesef bugün aynı amaç doğrultusunda bir başka güç odağı tarafından tekrar ısıtılıp piyasaya sunulmaktadır.

  Cenab—ı Allah’ın Hizbullah Cemaati’nin takva, ihls ve kardeşlik üzerine kurulu halisve safiyane çalışmalarını koruyup geliştirmeye yönelik yardımları sayesinde, dün tutmayan ve aleyhlerine dönen iftiralar, inşaallah yine tutmayacak ve müfterilerin kara yüzlerine silinmeyecek bir leke olarak yapışacaktır. Müfteriler, Cemaat’in takva ve ihls üzerine kurulu çalışmalarını sekteye uğratmak için diledikleri tuzakları kurmakta, diledikleri iftiraları atmakta ve diledikleri şekilde karalama faaliyetlerinde bulunmakta serbesttirler. İnanıyoruz ki onların hiçbir faaliyeti, Cemaat’in halkın gözündeki ve gönlündeki saygınlığına zarar veremeyecek, halkın Cemaat’e yönelik umutlarını Kıramayacak, haııçın Lemaatı sanıplenmesının onünü alamayacakur. Ve yine fıdrııyoru£ ki, müfterilerin kurdukları tuzaklar kendi aleyhlerine dönecek,ALLAH ’ın izniyle kazdıkları kuyulara kendileri düşeceklerdir. Rabbimiz, Yüce Kitabında şöyle buyurmaktadır:
  “...Onlar düzen kurarken,ALLAH da düzenlerini bozuyordu.ALLAH düzen yapanların en iyisidir.” (Enfal Suresi: 30)

  Temiz ve pak Hizbullah Cemaati’ne yönelik iftiraları ve bunlara karşı verilecek cevapları iki başlık halinde ele alacağım Bunlar;
  1—90’lı yıllarda atılan iftiralar ve karalama faaliyetleri.
  2—Ergenekon soruşturması kapsamında atılan iftiralar ve karalama faaliyetleri.

  Aslında nitelik olarak baktığımızda, her iki dönemde atılan iftiraların ve karalama faaliyetlerinin aynı olduğunu, buna karşılık işin bayraktarlığını yapan güç odaklarının değiştiğini, müfterilerin dünya görüşü, fikir ve ideoloji bakımından tabrı tabana zıt olmalarına rağmen aynı amaç doğrultusunda, aynı çıkar hesaplarıyla hareket ettiklerini ibretle görmekteyiz. Bu ibretlik çıkar ortaklığının ortaya koyduğu hakikat, müfterilerin isim ve sıfatları, dünya görüşleri, fikir ve ideolojileri, inanç değerleri ne olursa olsun, Müslüman Kürt halkının özüne dönmesini, slam’Ia buluşmsını, ferdi, aileyi ve içtimai hayatında islam’ı hakim kılmasını engellemeyi amaçladığıdır. Böylece Müslüman Kürt halkı ya hurafelerle doldurulmuş bir islam ile avutulup pasif kalması sağlanacak ya da başka ideolojilere doğru itilip sürekli çatışmalarla geri bırakılarak bölge ve bölge halkı üzerinde çıkar hesapları olan güç odaklarının rahat bir şekilde cirit atması sağlanacaktır. Cumhuriyetin kuruluşundan beri bu böyle olmuş, devlet uyguladığı politikayla bu hakikati defalarca ispatlamıştır.
  Dün tutmayan ıttıraların,ALLAH ’ın ıznı ve yardımıyla bugun de tutmayacağını butun Musluman halkımıza mtijdeleyerek ıftırafarın detayına geçıyorum 3. 31
  EL-KAİDE Üye
  EL-KAİDE
  Üye

  Üye No: 46348
  Mesaj Sayısı: 56
  Tecrübe Puanı: 2

  --->: şehadetinin 9. Yılında şehid Rehber'i Rahmetle, Minnetle Ve Hasretle Yad Ediyoruz.


  Şehidan kardeş sana helal olsun Maaşallah ... HER BİJİ HİZBULLAH ...


 4. Reklam

 5. 32
  Ecir Üye
  Ecir
  Üye

  Üye No: 1608
  Mesaj Sayısı: 361
  Tecrübe Puanı: 9
  Yaş: 33
  Yer: Sükûtun kıyısı...

  --->: şehadetinin 9. Yılında şehid Rehber'i Rahmetle, Minnetle Ve Hasretle Yad Ediyoruz.


  ergenekon şehidi..


 6. 33
  EL-KAİDE Üye
  EL-KAİDE
  Üye

  Üye No: 46348
  Mesaj Sayısı: 56
  Tecrübe Puanı: 2

  Ecir denen üye ! yazdıklarına dikkat et !!! Böyle yazmaya devam edersen senin açından hiç hoş olmaz vallahi ...


 7. 34
  Ecir Üye
  Ecir
  Üye

  Üye No: 1608
  Mesaj Sayısı: 361
  Tecrübe Puanı: 9
  Yaş: 33
  Yer: Sükûtun kıyısı...

  forum kurallarını okurmusun..
  tehtit etmek yasak:)


 8. 35
  Yusuf Üye
  Yusuf
  Üye

  Üye No: 89
  Mesaj Sayısı: 661
  Tecrübe Puanı: 13
  Yaş: 31

  Allah bilir en iyisini diyip hala kendi bildiklerinizi siylüyorsunuz :) 9. 36
  Abdullatif seyyah
  Abdullatif
  seyyah

  Üye No: 56182
  Mesaj Sayısı: 450
  Tecrübe Puanı: 23
  Yer: sınırdan..

  Domuzbağı, infaz, enseye sıkılan kurşun, tehditvari yazılar yoo -varisi çok düpedüz tehdit.
  Bunlar ne yahu, arkadaş ben bir garip oldum, hiç bilmeyen adam ne yapsın.İslam güzelliktir, hoşluktur, sevgidir, barıştır -son günlerde kullanmaya korkak olduk ajan yaftası yicez diye amma ilede- hoşgörüdür.Yüce Allahın(cc) kanunları ve Efendimizin (sav) sünneti doğrultusunda dünya ve ahiret saadetidir.heyhatt..


 10. 37
  EL-KAİDE Üye
  EL-KAİDE
  Üye

  Üye No: 46348
  Mesaj Sayısı: 56
  Tecrübe Puanı: 2

  Alıntı
  forum kurallarını okurmusun..
  tehtit etmek yasak:)

  Ben tehdit etmedim ! sadece yazdıklarını daha dikkatli yaz inşALLAH ...


 11. 38
  esin-ti ♥• ραyLαşмακ güzéLdiя •♥
  esin-ti
  ♥• ραyLαşмακ güzéLdiя •♥

  Üye No: 46167
  Mesaj Sayısı: 1,100
  Tecrübe Puanı: 17

  bilmediğimin arkasından hüsnü zan etmeliyim diye düşünerek , Rabbim rahmet eylesin diyor ve inşaAllah şehiddir diyorum.Zira kimin şehit olduğunu biz değil Allah (c.c.) bilir..


 12. 39
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  ben güneydoğuda yaşıyorum ve hataları elbet olmuş olabilir ama bu camia ihlaslı bir camiadır.iftira edip vebale girmeyin.


+ Yorum Gönder
Git İlk 23