1. 1
  musab.b.umeyr Hamım, pişme yolunda.
  musab.b.umeyr
  Hamım, pişme yolunda.

  Üye No: 85969
  Mesaj Sayısı: 293
  Tecrübe Puanı: 4
  Yaş: 31

  Esmaül Hüsna faziletleri(4)


  EL HAKEM 29 (CELLE CELALUHU)
  Son hükmü veren.Hakkı batıldan ayıran ve kıyamet günü kullarının arasında hükmedip haksız ve zalimlerden mazlumların hakkını alıp sahibine verendir.
  Havas ve esrarı:El Hakem İsmi Şerifi sözünün faydalı ve hükmünün geçerli olması için Ya Hakem Celle Celaluhu diyerek 68 kere okunur.
  Bir kimse gece yarısı abdestli olarak 100 defa okursa ilahi sırlarla dolar.
  EL ADLÜ 30 (CELLE CELALUHU)
  EL ADLÜ : Mutlak adalet sahibi.Çok adaletli.Adaletle hükmedendir.
  Havas ve esrarı:El ADL İsmi Şerifi adaletten sapmamak istikametin düzeltilmesi için Ya Adlü Celle Celaluhu diyerek 104 kere okunur.
  Latif 31 : Bela sıkıntı ve türlü şerlerden kurtulmak sevgi bereket rızık ve hayır kapılarının açılması için 129 kere okunur.
  Kim 129 kere veya 100 kere veya 130 kere okursa lütfu ilâhiyeye kavuşur darlıktan kurtulur.
  EL HABİR 32 (CELLE CELALUHU)
  Her şeyin iç yüzünden haberdar.Her şeyin iç yüzlerini ve bütün gizli taraflarını ve her günah sevap ve amelleriden haberi olan.O bizim bütün amel söz niyet ve davranışlaımızdan haberdardır.
  Havas ve esrarı:EL HABİR İsmi Şerifi zihnin açılması istediği şeyleri rüyada görmek ve bilmediklerinden haberdar olmak için YA HABİR CELLE CELALUHU diyerek 810 kere okunur.Yedi gün bu isimle zikrederse kendisine Allah katından ruhani haberler zuhur eder.
  Halim 33 : Hiddet kızgınlık ve gadab gibi kötü ahlakın sona ermesi halim selim ve yumuşak huylu ve güzel ahlaklı olmak için 88 kere okunur.
  Bu ismi zikreden iradeciliğinde halim olur sözü makbul ve hürmete layık olur.
  Azîm 34 : Haramlardan korunmak insanlar tarafından sevilmek ve hürmet görmek için 1020 kere okunur.İradeciden korkan 12 kere okursa ondan emin olur lutüf bulur.
  Gafûr 35 : Mağrifet korkulardan emniyet büyüklerin gazap ve kızgınlıklarını söndürmek için 1286 kere okunur.
  Ateşli hastaya 3 kere yazılırsa hasta iyi olur Biiznillah.
  EŞ ŞEKUR 36 (CELLE CELALUHU)
  Anlamı:Az iyiliğe çok mükafat veren.Rızası için yapılan iyilikleri fazlası ile karşılık veren.
  Havas ve esrarı: Eş Şekur ismi şerifi rızkın bolnimetlerin devamlı olması hayır işlerinde ilerlemek için Ya Şekur Celle Celaluhu diyerek 526 kere okunur.
  Bir suya 41 kere okunursa o su ile gözleri sıvarsa ve içilirse büyük bereketler bulurgöğsü ve bedeni şifa bulur görmesi kuvvetlenir.
  EL ALİYYÜ 37 (CELLE CELALUHU)
  EL ALİYYU: Pek yüksek.İzzet şeref bakımından en yüce.Herşeyden yüksek.
  Havas ve esrarı: EL ALİYYU İsmi şerifi zillet ve hakaretten kurtulmak ve İlahi yardım ile insanların gözünde büyük görünüp sözlerinin kabulü için YA ALİYYU CELLE CELALUHU diyerek 110 kere okunur.
  Bu ismi şerifi okuyanın şanı yücemakamı yüksek olur.Cenab-ı HAKK yüzünü zelil olmaktan korur ve güzellik verir.ALLAH ismi ile birlikte yapılırsa en büyük zikirlerden olur.
  EL KEBİR 38 (CELLE CELALUHU)
  EL KEBİR:Pek büyük.Kibriya sahibi.
  Havas ve esrarı:El Kebir Celle Celaluhu insanların gözünde heybet ve azametli görünmek kimsenin kendisine karşı gururlanıp kibirlenmemesi için Ya Kebir Celle Celaluhu diyerek 232 kere okunur.
  Bulunduğu mevkiden atılmış kimse 7 gün 1000 kere oruçlu olarak zikrederse yerine iade edilir.Zikrine devam eden zahir ve batın alemde büyük olur.
  EL HAFIZ 39 (CELLE CELALUHU)
  Muhafaza eden Koruyup gözeten.
  Havas ve esrarı:Bütün maddi ve manevi tehlikelerden korunmak özellikle nazar cinşeytan büyü gibi kötülüklerden ve düşmanlardan korunmak için Ya HAFIZ CELLE CELALUHU diyerek 998 kere okunur.
  Bu ismi şerfi üzerinde taşıyan ve zikreden kimse bereketini bulur yırtıcı hayvanlar arasında uyursa zarar görmez.Zikraden kimse sonunda Ya HAFiZU İHFEZNA 3 kere okur. (hafizu daki i 2 kez uzatmalı okunur)
  EL MUKİTU 40 (CELLE CELALUHU)
  EL MUKİT:Azık veren.Her yaratılmışın rızkını ihsan eden.Bedenlerin ve ruhların gıdasını yaratıp verengücü yeten ve koruyan.
  Havas ve esrarı:El Mukit ismi şerifi rızkın bol olması kimselere muhtaç olmamak ve bereket için Ya Mukit Celle Celaluhu diyerek 550 kere okunur.
  Bir kimse bu ismi şerifi 7 kere bardağın üzerine okursa ve sonra yazarsa sonra yolculukta içerse vahşi hayvanların şerrinden emin olur.Buna liiylafi süresini de ilave ederse daha güzel olur.
  EL HASİBU 41 (CELLE CELALUHU)
  EL HASİB CC:Kullarına yeten ve onları hesaba çeken.Herkesin yaptığı işlerin hesabını bilen.Ahirette onları hesaba çeken.Kendisine tevekkül eden kullarına yetendir.
  Havas ve esrarı:El HASİB celle celaluhu ismi şerifi düşmanların şerrinden korunmakgeçim sıkıntısından kurtulmak İlahi ihsana nail olmak ve korkularından emin olmak için Ya Hasib Celle Celaluhu diyerek 80 kere okunur.
  Bu İsmi Şerifi güneş doğmadan önce Hasbiyel Hasib şeklinde okuyan kimse yırtıcı hayvanlardan emin olur.

  İlgili Yazılar

 2. 2
  İZGEN Bayan Üye
  İZGEN
  Bayan Üye

  Üye No: 107262
  Mesaj Sayısı: 433
  Tecrübe Puanı: 5

  Cevap: Esmaül Hüsna faziletleri(4)


  Allahu teala herşeyi görendir bilendir sonsuz merhamet sahibidir ,sadece birkaç cümleyle anlatamayacağımız güzel isimlerin sahibi Rahman ve Rahim olan Rabbimizin isimlerinde şifa vardır mutluluk vardır


+ Yorum Gönder