1. 1
  musab.b.umeyr Hamım, pişme yolunda.
  musab.b.umeyr
  Hamım, pişme yolunda.

  Üye No: 85969
  Mesaj Sayısı: 293
  Tecrübe Puanı: 4
  Yaş: 31

  Esmaül Hüsna faziletleri(6)


  ER RAUF 83(Celle Celaluhu)
  Anlamı: Mahlukatına pek düşkün onları seven.Şevkatli.Af edeni af eder cömert ve merhametli olandır.İnsanların ve diğer mahlukatın arasına şevkat ve merhamet duygusunu yerleştiren.
  Havas ve esrarı:kalbinde sevgi şevkat merhamet ve içinde insani duyguların yerleşmesi için Ya Rauf Celle Celaluhu diyerek 286 kere okunur.
  Öfkelendiği an 10 kere okuyan ve 10 kere salavat okuyan kimsenin öfkesi sakinleşir.
  EN NUR:93 Nurlandırannur kaynağı.Alemleri ay ve güneş ile aydınlatıp gönülleri iman ve ilimle nurlandıran.İnsanlara etraflarını görme için göz nimetini veren.
  Havas ve esrarı:En NUR ismi şerifi hikmet ve ilim elde etmek kalbin ve yüzün Nur u İlahi ile parlaması insanların yanında sevilip sayılmak için YA NUR Celle Celaluhu diyerek 256 kere okunur.
  Bu ismi şerifin zikrine devam eden karanlık bir yerde ise kendisine nurlar gözükür kalbi nurla dolar.

  EL HADİ 94(Celle Celaluhu)=Hidayet verenyol gösterenmuradına erdiren.İnsanları imanaiyi doğru yollara muvaffak kılan hidayeti yaratandır.
  Havas ve esrarı:
  EL HADİ ismi şerifi hidayet bulup hak yola girmek bütün işlerinin düzgün yürümesi için Ya Hadi Celle Celaluhu diyerek 20 kere okunur.Bu ismi şerife devam eden kimse doğru yolu bulur.Her farz namazın ardından okuyan dini ve dünyevi masiahatlarda (faydalarda) hidayete erer.
  EL BEDİU 95(Celle Celaluhu)
  Anlamı:Eşi ve örneği olmayan sanatkarca yaratan.Örneksiz maddesiz icad eden.Kolaylıkla daima hayrete düşürücü güzellikte şeyler yaratan.
  Havas ve esrarı:
  sanat ve işinde ilerlemek kavuşmuş olduğu maddi ve manevi nimetlerin elinden çıkmaması için Ya Bediu Celle Celaluhu diyerek 86 kere okunur.
  Bu ismi şerifi 70 000 (70 bin) kere okuyan hacetini def eder zararları def olur.Hikmet verilir ilim veririlir.Zikrine devam eden üzüntüden kurtulur.

  ER-REŞİD 98 (Celle Celaluhu)=İrşad edicidir.İşleri doğru nizam intizam ve hikmet üzere yürütüp sonuna ulaştıran dilediğini iyiliğe götüren doğru yola yönelten.İşleri boş ve faydasız olmayan ve hiçbir tedbirinde yanılmayandır.
  Havas ve esrarı:
  doğru yolu bulmakzararlı şeylerden korunmak ve uzaklaşmak için Ya Reşid Celle Celaluhu diyerek 514 defa okunur.
  Bu ismi şerifi yatsıdan sonra 100 kere zikreden hidayet ve doğruluğa erer
  Şehîd 51 : 21 kere seher vakti veya sabah asi çocuğun ve asi hanımın üzerine okunursa islah olur. Şehitlik isteği ile çokça okuyan şehit olur.
  Hakk 52 : Batıldan korunmak sözlerin geçerli olması hayır işlerinde başarılı olmak ve adaletle hüküm verebilmek için 208 kere okunur.
  Lâilâhe illallahül hakkul mübiyn
  Zikrini hergün 100 defa okuyan fakirlikten kurtulur işleri kolaylaşır. 1000 kere okuyanın ahlakı düzelir.
  Vekîl 53 : Maddeten ve manen zengin olmak için 66 kere okunur.Bu ism-i şerifin zikrine devam edenlerin kalbine sükunet iner üzüntüleri yok olur.Rüzgardan ve yıldırımdan korkan kimse okursa Cenab-ı Hakk bunların şerrini def eder.
  Kaviyyü 54 : Kalp ruh ve bedenin kuvvetli olması düşman tarafından mağlub edilmemek için 166 kere okunur.
  Maddi ve manevi güçlenir. Mazlum 1000 kere okursa zalim bi iznillâh helak olur.
  Metîn 55 : Tembellikten madden ve manen zayıflıktan kurtulmak için 500 kere okunur.
  Günahkar genç kız ve erkek üzerine El-Kaviyyül Metîn şeklinde 10 kere okunursa facirlikleri gider.
  Veliyyü 56 : Allah’ın veli bir kulu olabilmek ve uykusundan korkup uyanan çoçukların korkularından kurtulmaları için 46 kere okunur.
  Her Cumâ gecesi 1000 defa okuyan kimse veliyullahtan olur.işleri kolaylaşır.
  Hamîd 57 : Güzel ahlak iyi amel sahibi olup insanlar tarafından övülmek için 62 kere okunur.
  Zikrine devam eden zengin olur. Sabah namazından sonra 99 kere okuyup ellerine üfleyip yüzünü sıvazlayanı Allah c.c aziz kılar yardım eder ve yüzünü aydınlık kılar. Akşam ve sabahtan sonra 66 kere okuyan işleri öğülen kişi olur.
  Muhsî : Zihin açıklığı iyi anlama ve güzel idrak için 148 kere okunur. Cumâ gecesi 1000 kere okuyanı Cenab-ı Hakk c.c hesap ve azaptan korur.
  Mübdiü 59 : Yazılarında estetiği araştırmalarında doğruyu yakalamak ve hayırlı bütün işlerinde başarılı olmak için 56 kere okunur.Bu İsmi Şerif-i okuyanın ahlakı güzel olur.
  Muîd 60 : Elden çıkan maddi ve manevi nimetlerin geri dönmesi ve bozulmuş işlerin düzelmesi için 124 kere okunur. 1000 kere okuyan doğru yolu bulur. 7 gün evin dört tarafına 70 kere okunursa kaybolan şey salim olarak çıktığı yere gelir.
  Muhyî 61 : Kalbinin iman nuru ve irfan ile dirilmesi ve içine yaşama sevincinin doğması için 68 kere okunur.Kahrolmaktan korkanlar bu ism-i celili ekmek kırıntılarına okuyup yemelidir.
  Mümît 62 : Zalim ve düşmanların helaki için 490 kere okunur. Bu ism-i şerifi çok zikreden kimseye manevi hal galip gelir.Zalim ve fasık bir kimsenin helaki için dua ete o kimse hemen ölür.Bilhassa nefsi emmare
  Hayyü 63 : Uzun ömürlü kalbin tevhid nuru ile hayat bulması ve her türlü muradın gerçekleşmesi için 18 kere okunur. 3000 defa okuyan hasta olmaz. Misk ve gül suyu ile yazıp karıştırıp içilirse hasta iyi olur.
  Kayyûm 64 : İşlerinde başarılı olmak rızık genişliği düşmanlara galebe çalmak ve ilâhî yardım için 156 kere okunur. Ayrıca denizde boğulmamak için ‘’Ya hayyü Ya Kayyûm’’ zikrine devam edilir. Bu ism-i şerifi boş bir mekanda hergün 16 kere okuyan unutkanlıktan kurtulur hafızası kuvvetli olur kalbi nurlanır.Uykusu çok olanın kafası üzerine ’’ Elif Lam Mîm Allâhu lâ ilâhe illâ hüvel hayyül kayyûm’’ okunur.Kalbinin daima diri kalmasını isteyen kimse hergün 40 defa ‘’Ya Hayyü Ya Kayyûm lâ ilâhe illâ ente’’ zikrine devam eder.

  İlgili Yazılar

 2. 2
  İZGEN Bayan Üye
  İZGEN
  Bayan Üye

  Üye No: 107262
  Mesaj Sayısı: 433
  Tecrübe Puanı: 5

  Cevap: Esmaül Hüsna faziletleri(6)


  allahu teala rızkı verendir cömerttir hikmet sahibidir herşeyi bilir ,böylesine güzel isimleri sahibi yüce RABBİMİZ ilim mi istedin şifamı istedinsıkıntıdan kurtulmakmı istedin benim isimlerimle dua edin buyurmuşlardır


 3. 3
  Candan ege Misafir
  Misafir

  Cevap: Esmaül Hüsna faziletleri(6)


  Hayırlı sabahlar.oğlum başarılı fakat bi okadar da heyecanlı bir çocuk.bu sene teog sınavlarına girecek.istediği okullar var.kazanılması zor okullar.okulunda ve türkiye genelinde derece yapmak en büyük hayali.3 yıldır takdirname alıyor.hangi zikri yapmamız gerekiyor.Ben hep dualarediyor elimden geldiğince zikirler yapıyorum.ama yanlış bi şey yapmak istemiyorum.bir bilene sormak daha sağlıklı olur diye düşündüm.kısaca okulunda ve teog sınavında büyük derece ve başarı istiyoruz allahın izniyle.uzun oldu mesajim..
  Şimdiden tesekkur ler


 4. Reklam

+ Yorum Gönder