Git İlk 12
 1. 15
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: Cemaatle Namaz Kılmak...


  Eğer namaz için gerekli olan şartlar yerinde ise, Fetva açısından namazları sahih olsa da bir kadın ile bir erkeğin mahrem değillerse bir arada ve yalnız kalmaları haramdır.


 2. 16
  mustafaa34 Üye
  mustafaa34
  Üye

  Üye No: 114223
  Mesaj Sayısı: 1
  Tecrübe Puanı: 1

  Cemaatle namaz kılmak herkesin imam olmak istemesi ?


  Gün içersinde mescit ve camileri çok sık kullanan birisiyim fakat bir konuda muzdaribim 2 kişi oldugu zaman hemen cemaat olalım diyorlar çok güzel bir şey yapıyorlar ama kimsede senin imamlık derecesinde bilgin var mı demiyor ? amacım kimsenin kusurunu bulmak değil benimde eksiklerim çok ama adamlar ayaklarını dahi bağlamıyorlar muhtemelen sure de bir harf dahi olsa yanlış yapıyorlar bundan dolayı bende imam haricinde cemaatlere katılmıyorum ve kendim de imam olmuyorum kendi namazımın bozması ayrı arkadaki cemaatin namazını bozmam kul hakkıdır..sorumsa şu mümkün oldugunda imam olmassa cematlere katılmıyorum bir sorun olur mu ?


 3. 17
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: Cemaatle Namaz Kılmak...


  Bu yaptığın yanlıştır çünkü sen namazı bozacak bir durum görmediğin sürece namazın geçerlidir. Eğer o kişi okuyuşlarında yanlışları olsa bile senin namazın sahihtir. Cemaate her fırsatta katıl ve cemaatle namaz kılmanın sevabından asla mahrum kalma.


 4. Reklam

 5. 18
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yorum: Cemaatle Namaz Kılmak...


  bakınız burada kadınlar için ayrı niyet gereklidir ve bana uyanlara diye niyet etmelidir. biraz daha dikkatli olalım çünkü bu fetvadır.


 6. 19
  mum Admin
  mum
  Admin

  Üye No: 2
  Mesaj Sayısı: 9,236
  Tecrübe Puanı: 95

  Alıntı
  selamün aleyküm bir sorum olacak cevaplandırır sanız sevinirim merhumu veya merhumeyi kabre indirirken hangi süreler okunması gerek
  Ölüyü kabre indirirken şöyle denir:

  Bismillahi ve Ala Milleti Rasulillahi


+ Yorum Gönder
Git İlk 12