1. 1
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Oruç kefareti nasıl ödenir?


  Esselamun aleykum ben yurtdisindan biriyim ve malesef Islame gec uygulamaya basladim. Onun icin bende baya cok yillin Kefaret orucu borcu olmazi lazim, anladima kadar. Ben bir sayfada bir kücük Kiz icin yardim toplaniyor gördüm.
  1. Ona Pay Pal la göndersem Fidye olarak gecer mi? Biciye dikat etmem yada söylemem lazim mi? Bir Yillin tamami icin mi göndermem lazim mi yoksa bir kücük kismine göndersem bana ginede faydasi olur mu?
  2. Sonra tanidim birinin bildime kadar fakir akrebalari var ondan onlarin bankhesaplarini alsam ve onlara en eski Kefaret orucum yilli icin ayri parca parca göndersem, neye dikkat etmeliyim?
  O Gönderdimlere ne icin onlara verdim icin bici söyleme mecbur miyim
  3. Bana parami evlenmek icin toplasam fidye vermeszem daha iyi olur diye düsünceler geliyor bu bir seytan dan gelen kötü bir düsünce mi yoksa dogru mu? Lütfen her sorumu cevapliya bilirseniz cok sevinirim Allah sizden razi olsun.

  İlgili Yazılar

 2. 2
  mum Admin
  mum
  Admin

  Üye No: 2
  Mesaj Sayısı: 9,236
  Tecrübe Puanı: 95

  Yorum: Oruç kefareti nasıl ödenir?


  Alıntı
  1. Ona Pay Pal la göndersem Fidye olarak gecer mi?
  Kaza orucu tutabiliyorsanız para ödeyemezsiniz. Oruç tutma imkanı yoksa yani hasta iseniz o zaman her bir gün için 19 tl vermelisiniz.

  Sağlık sorununuz varsa para verecekseniz bir fakirin hesabına yatırmanız yeterlidir, verdiğiniz kişiye hiç bir şey söylemeyin


 3. 3
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yorum: Oruç kefareti nasıl ödenir?


  Kefaret orucu sağlık şartları uygun değilse yani tutacak gücü yoksa, her oruç için 20 lira fakir fukaraya verilir her bir oruç borcu için.Sağlık durumu iyi ise oruç tutar. Her oruç borcu için bir gün kefaret orucu bir insanın kendi tutması gerekir.Her şeyden önce iki rekat namaz kılıp tövbe etmek gereklidir.Hepsini tutmak için aceleye gerek yoktur.Çünkü niyet amelden önemlidir.Yani sağ iken tutmaya niyet edilmelidir.İkisinide yapamayacak durumda ise bir kişi iki rekat namaz kılıp mağfiret dilemelidir.


 4. Reklam

+ Yorum Gönder