1. 1
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Eşinin ailesine zekat düşer mi?


  Merhabalar. Eşim ile evlenmeden önce eşimin ailesi malesef kredi ile ev almışlar. Ödeme konusunda ise eşimin işinden dolayıda belli bir ücreti de (aylik 1500
  Tl) eşim vereceğini söyleyerek evi almışlar tabi bu zamana kadar eşimin ailesi beni tanımıyor. Eşim bana ben aileme karşı sorumluyum bu konuda, ev borcu bitmeden evlenemeyiz dedi bende.bisi olmaz beraber öderiz ailene verecegin para benim.boynumun borcu olsun dedim. Ve evlendik. 15 aydir da duzenli gonderiyoruz esimin ve benim maasimdan .Şuanda altınlarımız var benim.merak ettiğim bizim aylık olarak ailesine gönderdiğimiz ücret bizim zekat yerine geçer mi?
  2 hocaya sordum biri eşinin ailesine bakmanız sizin dinen sorumluluklarinizda olmadığı icin gönderdiğiniz ev parası zekat yerine geçer dedi bi başka hoca da altınlar senin olmadığı için yani mihir olarak eşinde olduğu için zekat yerine geçmez dedi altınları sana verdiğini söylerse bundan sonra ki ödemeleriniz zekat yerine geçer dedi. Kafam karıştı bu konuda beni aydinlatirsaniz sevinirim.
  Saygılarımla...

  İlgili Yazılar

 2. 2
  İslamcı Üye
  İslamcı
  Üye

  Üye No: 110163
  Mesaj Sayısı: 21
  Tecrübe Puanı: 1
  Yer: İstanbul

  Yorum: Eşinin ailesine zekat düşer mi?


  Tam bir fikrim yok. Yanlış yönlendirmek istemem. Bilen kişiler yorum yaparsa bende faydalanırım.


+ Yorum Gönder