Anasayfa
16 Haziran 2021, 10:07
dualar
Yönetici

İsm-i Azâm Duası (Rivayet 3)

İsm-i Azâm Duası (Rivayet 3)

ehli-sunnet
İsm-i Azâm Duası (Rivayet 3)

BismillahirrahmanirrahîmAllahümme inni es’elüke bir enne lekel hamde la ilahe illa entel mennanü ya hannanü ya mennanü ya bediy’as semavati vel erdı ya zel celali vel ikram. Ya hayyü ya kayyumu la ilahe illa ente sübhaneke inni küntü minez zalimîn. Allahümme inni es’elüke bir enni eşhedü enneke entAllahü la ilahe illa entel ehadüs samedüllezi lem yelid ve lem yuled ve lem yekün lehu küfüven ehad. Elif lam mim. Allahü la ilahe illa hüvel hayyul kayyum. Ve ilahüküm ilahün vahıdun la ilahe illa hüver rahmanür rahîm. Ya zel celali vel ikram. Ya erhamer rahımîn. Allahümme inni es’elüke bir enneke entAllahü la ilahe illa entel vahıdül ehadül ferdüs samedüllezi lem yelid ve lem yuled ve lem yekün lehü küfüven ehad. La ilahe illAllahü vahdehu la şerike leh Lehül mülkü ve lehül hamdü ve hüve ala külli şey’in kadir. La ilahe illAllahü ve la havle ve la kuvvete illa billahil aliyyil azîm. Es’elüke bismikel eazzil ecellil ekram. Rabbi rabbi rabbi ya rabbi ya rabbi ya rabbi la ilahe illAllahü vahdehu la şerike leh lehül mülkü ve lehül hamdü ve hüve ala külli şey’in kadir. Elhamdü lillahi ve sübhanellahi vel hamdü lillahi ve la ilahe illAllahü vAllahü ekber ve la havle ve la kuvvete illa billahil aliyyil azîm
Fazileti

İsm-i A’zam duasını ihlasla okuyan kimsenin ne arzusu varsa Allah arzularını ona verir,isteklerini hemen gerçekleştirir.
İSM-İ AZAM MERTEBESİNDE BİR DUA DAHA

Bismillahirrahmanirrahîm ya Allahu ya rahmanu ya rahîmu ya ferdü ya hayyu ya kayyumu ya hakemu ya adlü ya kuddusü ya men lehül esmaül hüsna ya men lehül meselül a’la ya men leyse kemislihi şey’ün ve hüves semiul basiyr ya men hüvel evvelü vel ahiru vez zahiru vel batinu La ilahe illa ente sübhaneke inniy küntü minez zalimîn La ilahe illAllahu vahdehu la şeriyke leh Lehül mülkü ve lehül hamdü ve hüve ala külli şey’in kadir Allahümme inne nes’elüke biennehü la ilahe illa entel hannanu ya hannanu ya mennanu ya hayyu ya kayyumu ya bedi’as semavati vel erdı ya zel celali vel ikram ya erhamer rahımîn ya rabbü ya rabbü nes’elüke bir ennehü la ilahe illa entel ehadüs samedu ya men lem yelid ve lem yuled ve lem yekün lehü küfüven ehad ya fettahu ya alîmu ya basitu ya muizzu ya cevadu ya kerîmu nes’elüke bismikel a’lal eazzül ecellül ekremü ve nes’elüke bir cemali kemali temami ğayeti bir hayati hakiykati sirri ismikel a’zamilleziy teallefet bir zeylihi ma’na hakiykati külliyyeti hakaiki meani bevatıni ervahi envari esmaike ya Allahü ya Allahü ya Allahü salli ala men erseltehü rahmeten lil alemîne ve ala alihi ve sahbihi ve sellim

Okudunuz mu?  Telkin Duası Arapça

Gizliilim/admin

 


Cevap: İsm-i Azâm Duası (Rivayet 3)

hande82
< İsm-i A’zam duasını ihlasla okuyan kimsenin ne arzusu varsa Allah arzularını ona verir,isteklerini hemen gerçekleştirir.
>

inşALLAH hayırlısı ile…
Allah cc razı olsun ehl-i sünnet kardeşim okuyoruz devam edelim inşALLAH

Okudunuz mu?  Çaresizlik duası

Yanıt: İsm-i Azâm Duası (Rivayet 3)

meryemgül1
İsmi azam duasını her zaman okurum Rabbim kabul eylesin
paylaşım için Allah c.c.razı olsun kardeşim


Soru: İsm-i Azâm Duası (Rivayet 3)

ehli-sunnet
< Allah cc razı olsun >
Amin Ecmâin Kârdeşlerîm Okuyalım İnşAllah


Hoca
İsmi Azam ve duası hakkında kısaca bilgi

Okudunuz mu?  Çocuğun Duası

Fahruddin er-Râzî, İsm-i A’zâm’ın hangi isim olduğu konusundaki baslıca görüşleri dört maddede toparlayarak değerlendirir. Buna göre
1. İsm-i a’zam, Zül-Celal ve’l-İkram’dır. Çünkü Hz. Peygamber, “Ya Ze’l Celâl ve’l-İkrâm demeye devam edin” demiştir. Bu görüş zayıftır.
2. İsm-i A’zâm, “el-Hayyu’l-Kayyum” sözüdür. Çünkü Hz. Peygamber Ubeyy b. Ka’ab’a; “Allah’ın kitabında en büyük ayet hangisidir?” dediğinde Ubey; “Allah, kendisinden başka hiçbir ilah yoktur, Diridir, zatıyla ve kemaliyle Kaimdir…” (el-Bakara, 2/255) dedi. Bunun üzerine Hz. Peygamber, “İlim sana helal olsun ey Eba’l-Münzir!” buyurmuştur. Bu görüş de zayıftır.
3. Allah’ın bütün isimleri yüce ve takdire layıktır. Bunlardan herhangi birini daha büyük olmakla nitelemek uygun değildir. Çünkü bu, diğerlerinin noksanlıkla nitelenmesini gerektirir. Bu görüş de zayıftır.
4. İsm-i A’zam, Allah ism-i şerifidir. Doğruluk ihtimali en kuvvetli olan bu görüştür. Çünkü Allah ismi, Cenâb-ı Hakkın zatına delalet etmektedir (Fahruddin er-Râzı, et-Tefsîru’l-Kebir, l, 158-159).

Okudunuz mu?  Arapça Şifa Dua'sı

nihat hatipoğlu ismi azam duası, ismi azam duası nihat hatipoğlu, la ilahe illa ente sübhaneke inni küntü minezzalimin

Bu kategoride yer alan Vaaz duası başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.
Ξ Bir cevap yazın

Ders Kitabı Cevapları TIKLA! Ders Kitabı TIKLA! Sınıf Ders Kitabı Cevapları TIKLA! Akrostiş Şiir
Forum Duası Copyright © 2007-2023
Gizlilik Politikası İletişim

İsm-i Azâm Duası (Rivayet 3) Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, İmanın şartları, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İbadet, İman, Mezhep, Hanefi, Şafii, Maliki, Hambeli, İslamın Şartları, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Arapça, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Evlilik, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Günah, Helal, Haram, Tecvid, Yemin, Sadaka, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.