Anasayfa
25 Eylül 2021, 1:51
admin
Yönetici

İstihare Duası ve Rüya Tabirleri

Kayıtsız Üye
Selamin aleykum . Beni isteyen biri var evliliğini hayırlı olup olmayacağı hak istihare yaptım . Yorumlarınızı Rica ediyorum. Annesini kız kardeşini ve kendisini kalabalık bir yerde gördüm . Düğün alışverişi yapiyorduk beyaz bir gelinlik giydirdiler kabarık olmayan sade tam istediğim gibiydi bende talibime elimde katlı bir sekilde beyaz bir aklet verdim giymesi için . Yorumlarınınizi bekliyorum


arifselim
Aleykum selam. İstihare rüyasının yorumu, olumlu yada olumsuz olarak yapılır. Bu rüya hayırlı ve olumlu manaya işarettir. Ancak en doğrusu ise senin içine gelen his sana daha açık ve daha doğru bir işaret olarak kabul edilir. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah’tır.


Kayıtsız Üye
Merhabalar ben nişanlımın özel herakat olmasının hayırlı olup olmaması için niyet edip namazımı kıldıktan sonra uyudum. Rüyamda İstiklal marşı okuyorduk toplu olarak aşağıdan bir adam düştü tanıdığım birisi ve öldü mezarına bir tanıdığım ile birlikte gittik ne anlama geliyor lütfen yardım edin bana

İstihare Duası ve Rüya Tabiri

arifselim
Merhabalar. İstihare nişanlın kendisi yapması doğru olur. Ayrıca bu konularda istihare değil istişare edilerek karar verilmesi uygun olur. Bu rüya ise olumlu olarak yorumlanmaz. Sizlere tavsiyem nişanlının istihare etmesidir ama istişare etmeden ve kararsız kalmadan istihare yapmak eksik olur.


Kayıtsız Üye
Hocam ben istihare duasını okudum ve uyudum daha sonra rüyamda şuan konuştuğum kişinin yengesi ile perde bakıyorduk benim evime ama baktığımız perde kırmızıydı ve yırtık gibiydi biz istemedik beğenmedik almadan çıktık sonra yengesi malatya da yaşıyor onların evine gittik benim ailem de geldi uzun bir yol gittik bizi çok iyi karşıladılar ve ben uyandığımda çok mutluyum hayırlı olacağı hissi vardı içimde


arifselim
Böyle bir rüyada eğer içinde rahat etmiş ve için huzur hissi ile dolmuşsa bu senin için hayırlı ve güzel olarak yorumlanır. Zaten en doğru yorum kişinin içine gelen hissidir.


kdr
merhaba iyi günler benım ve erkek arkadaşım için arkadaşım istihare namazına yattı ilk gece bir şey görmedi ikinci gece arkadaşının pazzardan siyah zeytin alıp geldiğini görmüş sizce nasıl yorumlanır?


arifselim
Merhaba. İstihare için herkesin kendisi istihare yapması gerekir sünnet olan budur. Arkadaşının gördüğü rüya hayırlı ve olumlu manaya işarettir. Sana tavsiyemiz istihareyi kendin tekrar yapandır.


Kayıtsız Üye
Merhaba benim bir sorum olacaktı iki gün önce istihare namazı kıldım ve uyudum aslında çok da korkuyordum ve çok heyecanliydim ama uyudum rüyamda lüks parlak siyah bir araba görüyor dün içinden üç tane siyah takımlı siyah gözlüklü adam çıkıyordu lütfen yardım edin bunun anlamı ne şimdiden teşekkür ederim

Selamün aleyküm hocam ben istihare namazı kıldım uyudum rüyamda siyah parlak bir araba gördüm önümde duruyordu ve arabadan siyah takım giyen 3 adam çıkıyordu bu rüyanın anlamını ne lufn yardım edin hocam


arifselim
Merhaba. İstiharede rüyanın en doğru yorumu senin içine doğan olumlu yada olumsuz olan hissindir. Bu rüyan açık bir işaret olarak yorumlanmaz. Eğer için rahat değilse tekrar yapabilirsin.


Kayıtsız Üye
Hocam selamın aleyküm ben eşimle boşanma aşamasındayım boşanmak istemiyorum ama onu doldurup bana düşman ettiler ailesi ve şimdi de ilk duruşmamız olacak ben de haklı olurmuyum kazanırmıyım diye niyet edip kıldım rüyamda eşimle bir evdeyiz ama eşim bana yaklaşıyormu uzakmı duruyor ikisinin arasında bişey sonra daha yeni vefat eden bir kadın var ben pek tanımıyorum ama onu da gördüm renk olarak da beyaz vardı sanki ama tam olarak net değil di rüyam iyice unutmadan yazayım dedim hocam hakkınızı helal edin…
Yorumunuz için teşekkürler Allah sizden razı olsun


arifselim
Aleykum selam kardeşim. Allah yuvanı ve eşini sana bağışlasın. Böyle bir durum için istihare edilmez. Yani şu veya bu öyle olacak mı şeklinde bir işaret için istihare olmaz. Ancak hakkında hayırlı şekilde neticelenmesi için hacet namazı kılabilirsin.


Kayıtsız Üye
Hocam meraba. ben bu yazıyı henüz çok yeni okuyorum. Ve benimde bir sorum var. Ben dün gece rüyaya yattım. Yani perşembeyi cumaya bağlayan gece 2 rekat namaz kıldım niyetimi belirttim duamı ettim kıbleye doğru sağa dönerek uyudum. Ben hayatımdaki insan benim için hayırlı mı değil mi onu öğrenmek için yattım rüyaya. Zaten 1 hafta sonra beni istemeye gelcekler. Rüyamda bembeyaz çok güzel bir gelinlik giydiğimi gördüm. Biliyorum bu hayırlı olumlu demek fakat benim aklım çok karışık olduğu için kalbimin ne hissettiğini ben anlayamıyorum ben 4 kere yattım rüyaya hep olumlu gördüm ama kalbim olumlu olarak düşünemiyor.


arifselim
Merhaba hanım kardeşim. İstişare, istihareden önce gelir. Yani ilk önce sen bilen ve güvenilir kimselere danışarak hareket etmelisin. İstihare ile amel etmek farz veya vacip değildir. Eğer için rahat etmiyorsa ve ısınamıyorsan evet demek zorunda değilsin.


Kayıtsız Üye
Selamün aleyküm ben sevdiğim kişinin hakkımda hayırlı olup olmadığı konusunda istihare namazı kıldım ve konuşmadan kıbleye dönüp uyudum .Rüyamda bir oteldeydim yemek masası vardı ben ve kardeşim vardı .sonra bişeyler konuşurken karşıdan gelinlik ve damatlıkla bir çift gördüm .sonra tanıdık insanlar olduğunu fark ettim ben etrafıma bakınırken yanıma geldiler .selamlastık .bu kişiler gercek hayatta da evlendiler 1 ay önce .ama damat farklı kişiydi gelin bildiğim kişi.ayak üstü biraz muhabbet ettik .daha çok damat konuştu .sonra bir anda babam geldi .çok az bir süre de öyle muhabbet oldu sonra uyandım .acaba manası nedir?


arifselim
Aleykum selam. İstihare rüyasının sonucu olumlu yada olumsuz olarak yorumlanır ve bu his en doğru şekilde gören kimsenin içine gelen histir. Bu rüyan normalde olumludur ancak senin içinin ferahlaması sana daha doğru bir işaret olur.


siddetli acne
Hocam hayırlı akşamlar çaresiz kaldım son olarak size de danışmak istiyorum benim bir hastalığım var ve bunun için bir ilaç var fakat yan etkileri çok ağır karaciğer yetmezliğine kadar goturuyo işte neyse bu ilacı kullanmak zorunda değilim ama tedavi için başka ilaçta yok ben ne olursa olsun sonuçlarına katlanıp kullanmaya karar verdim fakat bünyem hassas olduğu için annem teyzeme istihareye yatmasını istemiş teyzem ismailağa cemaatine bağlı hoca ve genelde güvenilir sonuçlar alıyoruz fakat bu konu için 2 kere yatmış ve çok kötü gördüm sakın kullanma dedi ama bu ilaçtan başka çarede yok napıcam çok çaresiz kaldım sünnet olarak istihareye uymak gerekirmiş bana bir akıl verin Allah rızası için


arifselim
Hayırlı akşamlar kardeşim. Allah şifalar versin. İnsan tedavisini ilgilendiren bir konuda istihare yapılmaz. Bu işin ehli doktordur ve doktor karar vermelidir. Eğer için rahat değilse başka ve kendi alanında uzman olan birisine daha giderek danışabilirsin. Ama bunun için istihare ile hareket etmek büyük bir eksiklik olur.

Okudunuz mu?  İstiharede bebek görmek

Kayıtsız Üye
Iyi geceler bende istihare ile ilgili bile sormak istiyorum bir erkek arkadaşım var evlenmek istiyoruz halam istihareyr yatmış büyü var demişler bir çok kişi karşı büyünün anlamı nedir acaba bilgilendirme yaparmısınız


arifselim
İyi günler kardeşim. İstihare rüyasında mı büyü var demişler anlaşılmıyor tam olarak. Asıl olan istihareden önce istişare yapmaktır. Ve istihareyi başkası değil herkesin kendisi yapmasıdır.


Kayıtsız Üye
Ormanın dibinde yürüyorum heryer alev almaya ağaçlar yanmaya başlıyor her yer gökyüzü bile simsiyah duman içinde kalıyor. Simsiyah suyla söndürülmeye çalışıyor. Bu birinci istihare hocam.


arifselim
Bu gördüğün rüya istihare için hayırlı olarak yorumlanmaz. Zaten uyuyan kişi uyanınca gördüğü rüya hakkında içine bir his doğar. En doğru işarette bu his kabul edilir.


Kayıtsız Üye
Ben kızım için istihareye yattım sevdiği çocuk kızım için hayırlımı diye hayırlıysa yeşil beyaz hayırlı değilse kırmızı siyah göryüm diye dua ettim ilk önce bir kız çocugu elbisesi gibi bişey gördüm su yeşili ve beyaz renginde daha sonra başka rüyalar gördüm kırmızı ayakkabı ve her gördüğüm rüyada yeşil beyaz arıyordum göryodum ama kırmızı siyahta göryordum bunlar bilinçaltımı olmuş acaba sizce yoksa ilk gördüğüm rüyamı geçerli ve uyandığımda içimdeki his hayırlı olacak fakat biraz sorunlu sıkıntılı olacak hissi vardı rüyamı açıklarmısınız şimdiden teşekür ederim


arifselim
İstihareden önce esas olan istişare etmektir yani danışmaktır. Ancak kararsız kalınırsa istihare yapılabilir. İstihare esnasında yada uyanınca içine gelen his sana en doğru işaret olur. Eğer kafan karışık ise tekrar edebilirsin. Bu rüyalar net bir işaret değildir.


Kayıtsız Üye
Merhaba hocam
Biz sevgilimle babam vermediği için kaçarak evlenmeyi düşünüyoruz. İstihareye bu niyetle yattım ilk rüyamda tamamen karanlıktaydım çıkamıyorum, ikinci rüyamda sevgilimi gördüm kavga ediyoduk sonra gene tek başıma bir odada karanlıkta kalmıştım ve hiç iyi uyanmadım. Daha önce sevgilim hayırlımı die yattığımda hep bir huzurla kalktım hep yeşillikteydim, hep mutluydum. Bu ne demek ne yapmam lazım yardım eder misiniz? Kafam çok karışık ne yapmam lazım bilmiyorum.


arifselim
Merhaba. Sizin kaçmanız haramdır caiz değildir. Haram olduğu belli olan bir iş için istihare yapılmaz. Bundan dolayı da bu rüyalarının bir anlamı olmaz.


Kayıtsız Üye
Hocam istihare namazını kıldım dua mi yaptım ve kibleye dönerek sağ tarafıma yattım 2 rüya gördüm 1.si babam annem ablam ben ve sevdiğim kişi farklı evdeyiz ve hepimizde sırayla banyo yapacakmisiz 2.si kalabalık bir ortam var erkekler daha çok oluyor eski evimizdeyiz ve büyük kazan gibi tencerede pilav gördüm beyaz pirinc pilavı üzerinde birazda kavurma vardı ve teyzemin eşi tabağa koyarken iki eliyle avuclayarak tabağa koyduğunu gördüm

Hocam ikinci gece de salata yaptığımı gördüm marul salatası, yaptığım kabında yeşil olduğunu um
Hocam birde istihare ruyasinda gördüğümüz kişiler, nesneler ve neyapildigimi önemli gordügumüz renklermi


arifselim
İstihare rüyaları tümü göz önünde bulundurularak genel bir yorum yapılır. Bu gördüğün bütün rüyalar hayırlı ve olumlu manadadır. Ayrıca bunun dışında senin içine bu niyetinin olumlu mu olumsuz mu olduğu içine gelen hisle bilinir. Bu his rüyadan daha doğru işaret olur.


Kayıtsız Üye
Ben istihareyi kıldıktan sonra üzerimde beyaz dantelli bir elbise kırmızı ayakkabı giyindiğimi gördüm yalnız daha sonra büyük bir köpek kolumu ısırıyodu


arifselim
Bu rüyan tümü olarak hayırla veya hayırsız olarak net bir şekilde yorumlanamaz. En doğrusu mutlaka istişare etmektir. Eğer ne istişare nede bu rüya ile için rahat etmemişse istihareyi tekrar yapabilirsin.


Kayıtsız Üye
İstihare namazı kıldım ve daha sonra uyudum. Sıkıntılı ve korkulu bir gece geçirdim. Rüyamı tam hatırlamayarak uyandım ama sürekli bir şeylerden kaçıyordum. Nasıl yorumlamalıyım, hayırlı mı ?


arifselim
İstihareden uyanınca zaten senin içine bunun manası doğar. Eğer korkulu ve endişeli uyanmışsan bu zaten olumsuz manaya işaret olduğu aşikardır. Eğer istihareden için rahat etmemişse ancak o zaman tekrar yapabilirsin.


Kayıtsız Üye
Merhaba, ben bir bayanım, evlilik için istihare namazı kıldım ve duasını yaptım. Kalbime herhangi bir his henüz gelmedi. Gece rüyamda önce huzur veren yeni tanıştığım bir bayan arkadaşla tatilde karşılaştığımı gördüm iyi hissettiğim bir ortamdı. Sonra başka bir zamanda tuvalette büyük abdestimi yaptım, iki parça ve baktım rengi kahverengi ve çok düzgün şekilli ve kokusuz. Sonra liseden sıra arkadaşım olan, evliliğinde sorunlar olduğunu bildiğim bir arkadaşım üzerime çıktı ve idrarını yaptı ve bir miktar sidik bana da sıçradı. Yorumlarsanız sevinirim. Çok teşekkür ederim.


arifselim
Merhaba hanım kardeşim. Görmüş olduğun ilk ve ikinci rüyan hayırlı ve olumlu manaya yorumlanır. Evet asıl önemli olan işaret senin içine gelen histir. Eğer bunlara rağmen içim rahat değil diyorsan bir daha yapabilirsin.


Kayıtsız Üye
Ben bir bayanim Rüyayı evlilik için yaptım ve arkadaşımı gördüm ve o başka bir kizla sevgiliydi sizce anlami ne rek falan görmedim acaba kaderim deki kişi mi o ???
Ben bir bayanim rüyayı evlilik için yaptım ve rüyam da normalde arkadaşım olan bir erkeği gördüm ve bir kızla sevgiliydi acaba ne anlama geliyor kaderimde ki evleneceğim kişi mi o yoksa değil mi içimde de bir sıkıntı var korkuyorum tekrardan yapmalimiyim bu duayı ?? Renk falan da görmedim


arifselim
Bu gördüğün rüya istihare için açık bir manası yoktur. Senin içine gelen his sana daha açık bir işaret olur. Şu kişi kaderimde evleneceğim kişi midir diye bir niyetle istihare yapılmaz. Yapılırsa da hiç bir anlamı olmaz.


Kayıtsız Üye
Merhaba hocam istihare bir kaç gün yattım hepsinde farklı gördüm bir gün balığı elime aldığımı gördüm bir gün araba lastikleri baska günde yağmur yağdıgını ama rüyalarım karısık tam olarak hayırlı mı degıl mi anlamadım bazen kalktıgımda mutlu bazende hüzünlü uyandımm renk göremedim sadece pembe renkmiş gibi bir şey gördüm.


arifselim
Merhaba. İstihare yaparken, bir işaret alındı mı artık istihareye devam edilmez. Ayrıca rüyaların olması şart değildir. En doğru işaret senin içine gelen huzur yada huzursuzluk hissidir. Sonuçta istihare farz bir şey değildir. Eğer için rahat ederse uyarsın yok için rahat etmezse uymak zorunda değilsin. Bunlara rağmen için rahat etmemişse istihareyi tekrar yapabilirsin.


Kayıtsız Üye
Selam Aleyküm hocam istihare namazını kilip duasını okudum ve rüya da gördüm rüya da cumhurbaşkanı ve eşi evime misafir gelmiş ler ve cumhurbaşkanı mizin giydigi çok güzel beyaz gömleği ni çok beğendiğimi dile getirdim ve hemen korumasina bakti işaret etti ve koruma bana bir tane ayni gömlek den hediye verdi

Okudunuz mu?  İstihare namazı sonrası illa renk mi görmeliyiz?

arifselim
Aleykum selam. Bu rüya istihare için çok hayırlı ve olumlu bir şekilde yorumlanır. İsteğin hayırlı olması ile tabir edilir. Ayrıca zaten olumlu yada olumsuz hissi uyandıktan sonra senin içine bir his olarak belirir.


Nazlı
Hocam rüyamda her yer karlı motosiklet sürüyorum kucağımda çocuğumla beraber dik yerlerden indik ama tekerlek patlak ama bembeyaz Dı


arifselim
Hareket ederken ve bütün hayatı içerisinde dikkatli bir şekilde hareket eden bir insan olmak manasındadır. Bu dikkati sayesinde huzur ve refah içerisinde olmak manasında yorumlanır. İstihare açısından hayırlıdır.


Kayıtsız Üye
Selamın aleyküm. İki gündür istihare rüyasında renklerin ne anlama geldiğini anlayamadım. İlk rüyamda turuncu gibi bir renk ve kar vardı. İkinci gün krem renkli koyu ve açık pantolonlar vardı. Ben de en açık renkli krem rengi seçip deniyordum. Yardımcı olursanız sevinirim


arifselim
Aleykum selam kardeşim. İstiharede renkler önemli olabilir ama asıl önemli olan senin istiharede içine gelen huzur yada huzursuzluk hissi sana en açık ve en doğru işaret olur. Çünkü rüya ile yanılmak daha çok mümkündür. İçin rahat değilse bir daha yapabilirsin.


Kayıtsız Üye
Merhaba hocam,istihareye yattigimda toprak bir yolda yürüyorum karşımda hayırlı olup olmadığını merak ettiğim kişiyi gördüm.üzerinde acik mavi gömlek beyaz pantolon vardı.ve bana gulumsuyordu.arkasında da iki katlı eski kerpiç bir ev vardı eski olduğu için ara ara duvarında toprak rengi görünüyordu.rüyam Hayır midir ser mi yorumlamanizi rica ederim.


arifselim
Merhaba. Rüyan güzel ve hayırlıdır. Eğer için uyandığın zaman ferah ve huzur hissi ile uyanmışsan bu sana en açık işaret olarak kabul edilir. İstiharede en makbul yorum insanın kalbine o konuda gelen hissidir.

 


Kayıtsız Üye
Merhaba hocam ben 1 senedir beğendiğim birine açılmak istiyorum ve bunu yapıp yapmamak arasında kaldım ve istihare namazına yattım gördüğüm rüya da okuldaydik ve polisler sanki baskın yapar gibi geldiler her yer karıştı bir an kaos gibi ben arkadaşimi arıyorum o kargaşa da ardından ortalık duruluyor bir anda. ben ve sevdiğim kişi çimenlerin üstündeyiz o benden bir şey istiyo ve ben ona elimle uzatiyorum birbirimize gülümsüyoruz rüyam bu şekilde lütfen bana yardımcı olup açıklar mısınız şimdiden çok teşekkür ediyorum.


arifselim
Merhaba kardeşim. Bu rüyan net ve açık bir rüya değildir. Ayrıca öyle bir konu için istihare yapılmaz. Eğer evlilik gibi bir durum söz konusu olursa ve kararsız da kalırsan o zaman istihare yapabilirsin. Yoksa bunun bir anlamı olmaz.


Kayıtsız Üye
Merhaba hocam istiharede sevdiğim biri için yatmıstım ve rüyamda annemin onun ismini sayıkladığını gördüm bisiklete bindiğimide rüyam hayırlı mı sizce hocam.


arifselim
Merhaba kardeşim. Bu görmüş olduğun rüya için net bir şey diyemeyiz ve manası açık bir rüya değildir. Eğer için rahat etmemişse istersen istihareye tekrar devam edebilirsin. İstiharede içine gelen his rüyadan daha doğru işaret olarak kabul edilir.


Kayıtsız Üye
Selamun aleyküm hocam ben öğretmenim atama ile ailemin yanına gitme gibi bir durumum vardı. Ama kararsızdım. İli Allah’a bırakmak adına istihare namazına yattım rüyamda bordolu yeşili siyahlı böyle kareli bir koltuğum var onu sattığımı gördüm ve kırmızı böyle bayrak rengi bir koltuk gördüm parlak kırmızı gibi.


arifselim
Aleykum selam kardeşim. Böyle konular için istihare yapılmaz. Çünkü bu konularda işin ehli olan, bilgili ve tecrübeli kimselere danışarak hareket etmek mümkündür. En doğru karar bu şekilde verilebilir. İstihare demek garanti bir manası olur demek değildir.


Kayıtsız Üye
Selamün aleyküm hocam.eşim iki gecedir işinden ayrılmakla ilgili istihareye yatıyor.dün gece rüyasında birisi ona işinden şakın ayrılma demiş.buna göre hayırlı olan nedir


arifselim
Aleykum selam. İş konusunda mutlaka istişare ile hareket edilmelidir. Bu rüyanın manası çok açıktır. Ama iş gibi konularda işin ehline danışmak gerektiğini tavsiye ediyoruz.


arifselim
Hayırlı günler. Senin için rahat etmediği sürece bizim bu rüyalar için hayırlı yada hayırsız dememiz doğru değildir. Çünkü istihare kalbin bir yöne meyletmesi demektir. Ayrıca bu tür kararsızlıklarda çekinmeden ve uzatmadan güvenilir kimselere danışarak bir karar vermek gerekir.

İstişare, istihareden önemlidir ve daha önce gelir.


Kayıtsız Üye
merhaba hocam,mülk suresinin 14. ayetini okuyup uyudum.Rüyamda yüksek bir dağda,gece karanlığında gökyüzünden binlerce balığın uçup bana doğru geldiğini gördüm.O kadar çoktu ki artık kendimi onlardan korumaya çalışıyordum,hızlı çarpmasınlar diye.Sadece büyük beyaz bir balıktan hiç korkmuyordum.Sizce anlamı nedir


arifselim
Merhaba. Bu şekilde bir dua veya ayet okuyarak rüya görülebilir ama bu şekil sünnette geçtiği gibi bir istihare değildir ve öyle de yorumlayamayız. Bir rüya olarak balık rızık demektir. Balık ne kadar çok ve ne kadar büyük olursa rüya o kadar çok güzel ve hayırlıdır. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah’tır.


Kayıtsız Üye
Merhaba hocam istihare rüyamda evimizde 3 kedi bir fare gördüm zararsızlardı ısrarlarla kovmama lagmen çıkmadılar süreki içeri giriyorlardı biri için istihare yattım hayırlı mı diye sürekli hayırlı mı değil mi anlamadım bir de ölmüş birisini gördümm


arifselim
Merhaba. Biri hasta olduğunda nasıl kendisi tedavi olması gerekiyorsa, istihare biri için lazım olduğunda da ancak kendisi yapmalıdır. Bu gördüğün rüya ise çok açık bir şekilde hayırlı olarak tabir edilmez ve olumsuz manadadır.


Kayıtsız Üye
Merhaba hocam birlikte olduğum bir insan var ve benim için hayırlı olup olmadığını öğrenmek için istihareyi yattım rüyamda sözlenleneceğimi gördüm bir cami gördüm kalabalık insanlar gördüm cenaze gibi bir ortamdı bir de dudağımda kırmızı bir ruj gördüm bu rüyayı nasıl yorumlamalıyım şimdiden teşekkürler


arifselim
Merhaba kardeşim. İlk önce evlilik için adım atılmalıdır. Eğer gerekli adımlar atılmış ve o kişi hakkında istişarede edilmişse o zaman bu istihare rüyası olumlu manaya delalet eder. Ona göre hareket edilmelidir.


Umut41
Selamun aleyküm. Birkaç gündür istihareye yatıyorum. Rüyalarımdan ikisini hatırlıyorum. Birinde beyaz bir kedi biyerde deli gibi dönüp duruyordu ve bağırıyordu. Bi an elimin üstüne atladı. Elimi tırmaladı ama elim kanamadı. Sonra kaçtı gitti. Dün gece ise şöyle bir rüya gördüm. Normalde bıyık bırakan biriyim. Rüyamda sadece yüzümü biyerde uzanmış gördüm. Bıyıklarım yoktu. Yüzümde çok düzgün biraz seyrek ama çok düzgün bir kirli sakal vardı. Yüzümü yağ gibi birşeyle siliyorlardı. Yorumlarsanız sevinirim. Allah’a emanet olun.


arifselim
Aleykum selam. İstiharede ilk alınan işaret veya içine bir his gelir kalbin bir yöne meylederse artık istihareye devam edilmez. İlk gördüğün rüya istihare açısından olumlu bir rüya değildir. Diğer rüyan ise manası açık değildir. En doğrusu ise dediğimiz gibi senin kalbine bir ferahlık yada bir sıkıntı gelerek bir şeyi hissetmendir. Zaten istihare de budur.

Okudunuz mu?  İstiharede temizlik yapmak

Kayıtsız Üye
merhaba hocam istihare namazını kıldım ve rüyamda kendimi gasılhanede gördüm. bembeyaz mermerlerden ve yan yana sıralı beyaz küvetler vardı içleri ölü insanların kanlarıyla doluydu. rüyayı görmeme rağman hiç korkmuyordum bakarken yorumlarsanız sevinirim..


arifselim
Merhaba kardeşim. Bu rüyan bize göre yani bizim anladığımız olumsuz manasındadır. Ancak en doğrusu senin içine gelen olumlu yada olumsuz olan hissindir. İstihare, kalbin bir şeye yönelmesi ve bunu hissetmesi demektir.


Kayıtsız Üye
Merhaba hocam kız arkadaşımın biraz aile sıkıntısı vardı ve iki yıldır birlikteyiz aile si biraz daha akrabaya düşkün ilişkimiz bitiremedik ama çok kısıtlı konuşuyoruz olmaya bilir sonra üzülmeye lim die istiare namazı kıldım hakkımızda hayırlı olan neyse ona göre aldığım işaretle karar ver e cektim istiare namazından sonra uyudum kız arkadsim rüyamda elinde altın tektas yüzüğü vardı bana da gümüş bir yüzük getirmişti parmağıma taktim sonra beni bir yere götürdü gittiğimiz yerde bekle dedi meşale yakti supriz bir şekilde ve karşımda ailesi vardı yer de de kurabiye ve çay vardı hazır ikimiz ı bekliyordu aile si hoş geldin hoşbulduk deyim ikimizde sofraya oturduk şuan İkimizdi okuyoruz neye işaret eder


arifselim
Merhaba. Evlilik için istihare yapabilmek için ilk önce evlilikle alakalı olarak adım atılmış olması gerekir. Ancak o zamanda kararsız kalınırsa istihare yapılabilir. Bir şey olacak mı olmayacak mı diye istihare yapılmaz. Bu rüyan ise hayırlıdır. Ama dediğimiz gibi istihare için gerekli herşeyin yerinde olması gerekir.


Kayıtsız Üye
İki gece oldu istihareye yatıyorum ilk gece yengemin evinde yaprak sarması yediğimi gördüm ve bir düğün varmış oraya gidiyoduk ikinci gece ise çok temiz bir havuzda çoğu akrabamla yüzdüğümüzün gördüm ikiz Yen’i doğmuş bebekler vardı biri kız kız biri erkek o havuzdan sonrada bomboş bir yolda ben eve giderken bir pudra nişanlıklı kız elinde kırmızı küçük bir tülle koşuyordu koştuğu noktada yolun sonunda bembeyaz kocaman duvağı olan bir at vardı atta gidiyodu ama koz yetişti bindi ata


arifselim
Yukarıda defalarca izah edildiği gibi mutlaka istihare için gerekli herşeyin yerinde olmuş olması gerekiyor. Bu gördüğün her iki rüyanın işareti de hayırlı ve olumlu olması manasında kabul edilebilir.


Kayıtsız Üye
Selamün aleyküm; Hocam bir buçuk yıldır konuştuğum ve sevdiğim kişi var ve hem onun ailesi hem de kendi ailem karşı çıktı evlenmemize ve biz ayrıldık . Sonra aradan biraz zaman geçtikten sonra biz tekrardan konuşmaya başladık. Hem böyle de olunca ne sorcak kimsem vardı kafam çok karışıktı istihareye yattım. On gün boyunca ve hepsinde de beyaz elbise giymiş olarak gördüm kendimi o da takım elbise giymiş gri bir arabanın içindeydik . Yemyeşil bir yerde . İkisincisinde camide namaz kılıyorduk . Üçüncü rüyamda da pembe bir ev vardı önünde siyah üç tane köpek vardı ve bende domates vardı . Yemekler gördüm dolma gibi .. Hocam eğer benim bu rüyam olumluysa evlenmemiz hayırlı demek mi oluyor ? Yol gösterin …


arifselim
Aleykum selam. İstihare sadece bir his veya bir rüyadır ve kesinlikle garantisi yoktur. İlk olarak istihareden önce istişare edilir. Yani evlilik için birbirinize uygun musunuz diye danışılmalıdır. İstihare bir hissin kalbine gelmesidir o kadar. Geleceğe dair bir bilgi vermez. Rüyaların ise tek bir manaya işaret değildir ve açık bir mana veremeyiz.


Kayıtsız Üye
İyi geceler selamlar ben rüyamda eski eşimi gördüm bilmediğim bir yerde ve evin odasında beyaz güneşlik perde var cam açık çok üzülüyorum yalnız diye o beni görünce çok mutlu oluyor bende yüz yüze bakıyoruz sarılıyoruz bende odasına bakıyorum burdamı kalıyorsun diyorum özlemişim çok seviyorum seni diyorum. Acaba ne anlama geldiğini yorumlarmısınız çoksağolun .


arifselim
İyi günler. Bu rüyayı istihare için mi görmüşsün belirtmemişsin. Eğer istihare için bu görülmüşse olumlu manadadır. Bir rüya olarak ise canını sıkan bir olaya çözüm bulmaya, hayatta güzel değişikliklerin olmasına ve manevi anlamda huzur bulacağın girişimlerin olacağına tabir edilir.


Kayıtsız Üye

Deniz kıyısındayım denizin yüzeyi yosun kaplı.Ama bizim bulunduğumuz kıyı temizdi bir sürü balık var.yolda sağda solda hep balık var.bn soruyorum oradakilere bu balıklar ne böyle mangal yakıp gerisinide atmışlar diyor


arifselim
En açık ve uygun tabirle bu rüya istihare açısından çok hayırlı ve olumlu olarak yorumlanır. Mutlaka istiareden önce istişare edilmelidir ve istihare en son kararsız kaldığın için son çare olmalıdır. Balık, nasip, kısmet ve bol rızık gibi güzel anlamları vardır.


Kayıtsız Üye
Uzun zamandir bir iş için Haber bekliyorum 5 kez istihareye yattım hakkımda hayırlımı olacak mı diye her seferinde yemek ekmek bulgur gördüm sizce nasıl istiharem


arifselim
Özellikle de bu konularda işin ehline danışarak hareket etmek doğru olur. Bu rüyaların nimet, bereket ve bol kazanç elde etmek manasındadır. Eğer istiharenin şartlarında yapmışsan bu rüyaların hayırlı bir işaret olarak kabul edilebilir.


Kayıtsız Üye
selamün aleyküm ben eşimle ayrıyım ve tekrar birleşmemiz hayırlı mı diye istihareye yattım rüyamda mavi kot pantalon giyiyorum üzerine siyah bir üst giymek istiyorum ama herkes bana mor giyi daha güzel dyorlar ben ısrarla begenmiyorum ve siyah giymek istiyorum başıma da başörtümü pembe takıyorum açıkcası kalbime baktıgım zaman çok huzurluydu ama acaba istediğim için psikolojikmende kendimi etkiliyor olabilir miyim böyle bişey olabilir mi bide hayırlı mıdır acaba gördüğüm rüyayı yorumlayabilir misiniz şimdiden Allah razı olsun


arifselim
Aleykum selam hanım kardeşim. Görmüş olduğun rüya hayırlı olarak yorumlanır. Mavi pantolon huzurlu bir evlilik ve seni isteyen eş manasındadır. Güvendiğin kimselerle de istişare yap ve Allah’a tevekkül ederek bir karar ver.


asi güzel
Hocam bir arkadaşım bnm için istihare namazı kıldı rüyasında 2 tane beyaz saat görmüş saatlerin içinde yelkovan akrep falan yokmuş içinde sadece kuran yazıları varmış ne anlama geliyor


arifselim
İstihareyi senin kendin yapman gerekir. Başkası senin yerine tedavi olamayacağı gibi istihare yapmasının da bir anlamı olmaz. Gördüğü rüya hayırlı bir rüyadır ama sana tavsiyem senin bunu yapmandır.


Kayıtsız Üye
Selamünaleyküm öncelikle ben istihare yaptım birisiyle evlenemem hayırlı mı diye ama ilk yaptığım istihare ler de vesveseli acaba görürmüyüm görmezmiyim diye endişeli yaptım köpek ve siyah telefon kabımı gördüm bide daha sonra düzgün bir şekilde yaptığım da ise beyaz hoş kokulu bir atlet gördüm ama şimdi ayrıldık olmadı ayrıldığımız zaman da ise hacet namazı yaptım Allah ım hacetimin sonucunu rüyamda göster dedim her defasında da güzel gördüm acaba bunun hikmeti nedir

Okudunuz mu?  İstihare sonrası kafa karışıklığı

arifselim
Aleykum selam. İstihare demek hayır dilemek anlamındadır. İstihare bir farz değildir veya ne olacağına dair bir garanti değildir. İstihareyi bütün yolları denemesine rağmen kararsız kalan kişi yapar. İstiharede kalbinin yöneldiği şey sana sadece bir işaret olur. İlk istiharende eğer içine sıkıntı ve huzursuzluk gelmişse bu olumsuz manaya işaret eder ve devam edilmez.

Evlilik için karşılıklı atılan bir adım olmasa ve bir kararsızlık olmasa istihare olmaz yapılmaz.


Kayıtsız Üye
3 gündür istihare namazı yapıyorum dün akşam rüyamda labirent gibi bir yerdeyim içersinde odalar var buralarda ise inek gibi çiftlik hayvanları var buradan çıkmaya çalışıyorum ve zorlanıyorum en sonunda kapıyı buluyorum dışarı çıktığımda ise arkadaşımın elinde beyaz bir kaz var ve benim elimde ise altın sarısı bir yumurta var büyükçe. Ben bu rüyaya yatarken sevdiğim kişi tarafından seviliyor muyum diye yatmıştım anlamı nedir acaba?


arifselim
Selamun aleykum. Böyle bir niyet için istihare yapılamaz. İstihareyi doğru anlamak gerekir. İstihare demek hayır dilemek demektir ve kararsız kalınan bir iş karşısında kalbinin bir şeye ısınmasını dilemek anlamındadır.


Kayıtsız Üye
merhaba ben istihareye yattım rüyamda böyle yeşillik bir yerdeyim eşimle konuyoruz eşim bana sürekli bağrıyor bende konuşmaya çalışıyorum etrafımız biraz karanlıktı yerler çamurdu ama bir çimenlikte oturuyoruz hatta genç bir çocuk var üstüne beyaz elbise var beyaz köpek ve beyaz keçi bide bir hayvan daha gezdiyor onunda rengi beyazdı sonra ben ağlıyorum eşimle konuşurken sürekli kızıyor bana ters cevaplar veriyor acaba yorumlayabilir misiniz ?


arifselim
Merhabalar kardeşim. Bu rüyanın neye işaret ettiğini anlamak için senin içine gelen hissin yani kalbinin neye yöneldiğine bakmak gerekir. Rüyanın içinde bir çok anlamlar olduğu için bir şey diyemeyiz ama senin kalbinin yöneldiği şey sana daha doğru bir işaret olur.


Kayıtsız Üye
Merhaba hocam ben hayırlı bir ìşim olacak mi diye istihare namazına yatmıştım rüyamda sevdiğim insanlarla beraber çimen uzerinden yeşil salatalik topladık ve yedim bazilarini daha sonra gelen bir adama verdim topladiklarimizi ve hepimizin üstünde beyaz kiyafetler vardı bu ne anlama gelir.


arifselim
Merhaba kardeşim. Geleceğe dair şu veya bu şey olacak mı şeklinde şeyler için istihare yapılmaz. İstihare ancak bir şey konusundan kararsız kalınca en son olarak yapılabilir. Rüya olarak ise bu gördüğün hayırlı ve güzeldir olumlu manaya işaret eder.


Kayıtsız Üye
Ben istihare namazı kılıp uyudum ve ilk gün şu rüyayı gördüm evimizde akvaryum var rüyamda aynısını gördüm balıklarımız turuncu ama içinde yeşil yapay ağaç var akvarum on günde bir temizlenmesi gerekiyor bende rüyaamda temizliyordum balıkları akvaryumdan alıp başka kutuya koyacaktım ki alırken balık ölüyordu bende korktum akvaryuma geri koydum sonra balık 2 3 sn hareket etmedi sonra yüzmeye başladı ben çok sevindim ertesi gün tekrar yattım ama hatırlamıyorum birdaha yattım onu da pek hatırlamıyorum ama lacivert mavi rengini gördüğümü hatırlıyorum lütfen yorumlar mısınız


arifselim
İstihare için bu rüya güzel ve olumlu bir rüyadır ama asıl önemli olan ise senin kalbinin niyetinden bir yöne doğru meyletmesidir. Yani içinin olumlu yada olumsuz olan bir hissi hissetmesidir. Eğer için rahat etmişse istihareyi tekrar etmene gerek yoktur.


Kayıtsız Üye
selamun aleyküm. dün akşam istihare namazına yattım rüyamda evde yalnızım, evimdeyim, deniz öylesine kabarmış, öylesine korkunç görünüyor, üzerinden öyle şiddetli bir rüzgar esiyor ki korkuyorum. balkonumun açık olan kapısını zor bela kapatabiliyorum. rüzgarın uğultusunu evin içerisinden duyuyorum ve evimin başka bir odasına geçiyorum. ardından balkon kapısını kapattığım odanın iki penceresinin camının rüzgarın şiddetiyle paramparça olarak evin içerisine dağıldığını görüyorum.ancak evimde hiç eşya yokmuş.rüzgar diniyor ve evimin camlarını tekrar yaptırıyorum. ancak başka bir arkadaşımın evini bu rüzgar tam bir harabeye çevirmiş. (rüyamda gördüğüm arkadaşımın istihare yatma amacımla hiçbir alakası yok)


arifselim
Aleykum selam. İstiharenin en doğru sonucu zaten istihareye yatan kişinin içine gelen hissidir. Bu rüya olumlu bir rüya değildir ve seninde içine gelen his bu bilinir. Kalbin bir yöne meyletmesi istiharen için sana açık işaret olarak kabul edilir.


Kayıtsız Üye
hocam size bişey danışmak istiyorum ben eşimden ayrıyım 1 kere ayrıldık barıştık tekrar 2.ye ayrıldık tekrar barışmayı düşünüyoruz ama eşim evi terkettiğim için bana güvenmediğini bu yüzden boşanalım dini nikahla yaşayalım ben sana güvendiğim zaman tekrar resmi nikah kıyarız diyor bunun hayırlı mı şerri mi oldugunu anlamak için istihareye yatabilir miyim ? size sanışmak istedim ben çok çaresiz kaldım napcağımı bilemedim danısabilceğim sorabilceğim kimse yokta size danısmak istedim sizce napmalıyım nasıl hareket etmeliyim. ?


arifselim
Allah sıkıntılarınızı gidersin ve içinizi ferahlandırsın. En doğrusu bu konuda sizi az çok tanıyan ve sorunlarınızı da bilen birine danışmaktır. Sorunları bilmeden size yol göstermek çok zor olur. Normalde öyle bir şey doğru değildir lakin yuvanızı kurtarmak için son bir seçenek olursa ve kalbinde rahat ediyorsa yapabilirsin. Ancak sana dediğimiz gibi mutlaka sorunları az çok bilen birine danışarak hareket edersen doğru olur. Bundan da bir sonuç elde edemezsen o zaman istihare yapabilirsin.


Kayıtsız Üye
Selamünaleyküm. Ben istihare namazına yattım hocam, rüyamda evin içi çok kalabalıktı düğün telaşı vardı, ama renkleri pek hatırlamıyorum doğacak olan yeğenimin doğduğunu ve üzerindeki beyaz tulumun kirlendigini gördüm. Birde kuzenimin yüzüne beyaz krem sürüyordum krem bembeyazdı. Bu neye işaret eder sizce


arifselim
Aleykum selam. İstihare için bu olumlu ve güzel anlama işaret eden bir rüyadır. Eğer içine de ferahlık hissi gelmiş ve kalbin olumlu yöne meylettiyse artık bundan güzel bir işaret kabul edebilirsin.


Kayıtsız Üye
Cenaze ve yeşil örtüye sarılmış bir tabut gördüm.bir genç kızın doğumuna yardım ettim ve doğan çocuğu elimle hastaneye götürdüm


arifselim
Görmüş olduğun bütün bu ayrıntılar istihare rüyası için hayırlı manaya işaret olarak kabul edilir. En açık işaret senin kalbinin bir yöne meyletmesidir. Buna göre bir işaret kabul edebilirsin.

Bu kategoride yer alan İstihare namazı nasıl kılınır ve duası başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.
Ξ Bir cevap yazın

Ders Kitabı Cevapları TIKLA! Ders Kitabı TIKLA! Sınıf Ders Kitabı Cevapları
Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim

İstihare Duası ve Rüya Tabirleri Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, İmanın şartları, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İbadet, İman, Mezhep, Hanefi, Şafii, Maliki, Hambeli, İslamın Şartları, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Arapça, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Evlilik, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Günah, Helal, Haram, Tecvid, Yemin, Sadaka, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.