Anasayfa
6 Eylül 2021, 7:41
admin
Yönetici


İstihare Namazından Sonra Rüya Nasıl Yorumlanır

Kayıtsız Üye
Hayırlı günler hocam. Üniversitem biteli 1 sene oldu. Okul bitti biteli. Gelen giden çok oluyor. Bizim aile hep görücü usulü evlendiği için bende dua edip hep kısmetimi bekledim. 1 haftadır çok ısrar edip isteyen biri oldu ailem araştırdı olumsuz hiç bişi yok namazlı abdestli hem ailesi hem damat adayı başından beri içim hep attı. Dün gece istihare namazımı kılıp duamı edip yattım. Beni İstihareye yattım. Rüyamda Bi evin kapısına vuran yaşlı Nur yüzlü kapalı pardüseli bir kadın geliyor bana bişi dicek açıklama yapmadan yüzüne kapatıyorum. Ben kapatıyorum o bir daha geliyor ben kapatıyorum o tekrar geliyor. Kalbim ferah kalktım anlamı ne yorumlarmısınız Allah’a emanet olun.


arifselim
Hayırlı günler kardeşim. İstihare için bu rüya açık bir işaret değildir. Eğer içim rahat diyorsan ona göre hareket edebilirsin. İçin rahat değilse istihareyi tekrar edebilirsin.İstihare Namazından Sonra Rüya Yorumlama


Kayıtsız Üye
Ben her rüyamda kendimi hasta görüyorum ve hep duman içindeyim bu iyi mi kötü mü?


arifselim
Bu iyi ve hayırlı bir rüyadır. Hastalık tam tersi ile yorumlanır. Hasta olan iyileşmesine veya sağlıklı bir hayat sürmesine işarettir. En doğrusunu Allah bilir.


Kayıtsız Üye
Herkese Merhaba
Ben sevdiğim bey benim için hayırlı mı diye namaz kılıp dua okuyup istihareye yattım. Kendimi mavi ve rahat bir elbise ve siyah topuklu ayakkabı ile gördüm. Tepemden yağmur yağdı. şemsiyenin altına girdim ve hemen çıktım. Yağmurda ıslanmak rahatsız etmedi. Sonrasında sevdiğim beyin bana sarıldığını gördüm.
Yorumlayabilen olursa çok sevinirim. Allah herkes hakkında hayırlı olanı bağışlasın.
arifselim
Merhaba kardeşim. İstihare için bu rüyan hayırlıdır. Yağmur yağması çok iyidir. İstiharede ayrıca içinin huzurlu yada huzursuz olması da en açık işaret olur.


Kayıtsız Üye
Merhaba hocam. Sevdiğim bey ile arkadaşız aramızda birşeyler var gibi. Bu düşüncelerimde doğru muyum, o kişi benim için hayırlı mı diye namaz kılıp sua edip istihareye yattım. Aslında bir kaç kez yattım. 1.sinde ailem ve ben asma ağacının altındaydık. 2.sinde sevdiğim bey beyaz gömlek giyip yanıma geliyordu. 3.sünde ise üzerimde mavi bir elbise ve siyah topuklu ayakkabı vardı. Yağmurda ıslandım. Bir arkadaşım bana şemsiye tuttu. Biraz durduktan sonra şemsiyenin altından çıktım bu esnada üzerimde bir de siyah deri ceket vardı ve ıslanarak sevdiğim beyin yanına gittim. O da bana sarıldı. Yorumlarsanız çok sevinirim. Allah herkesin hakkında hayırlı olanı nasip etsin.
arifselim
Merhaba kardeşim. İstiharede ilk alınan işarete itibar edilir. İlk rüyan evliliğe işarettir ve olumlu manaya delalettir. Diğer rüyalarda hayırlı rüyalardır.


Kayıtsız Üye
Merhaba. Bende sevdiğim kişi için yattım 1 kere. Rüyamda onu takım elbise ile gördüm. Siyah ceket içine beyaz gömlek giymişti. Yani siyah ve beyazı birlikte gördüm. Sizce hayırlı mıdır?
arifselim
Merhaba kardeşim. Takım elbiseli halde görmek hayırlıdır. Ayrıca içine gelen his de sana en doğru işaret olur ona göre bir işaret alırsın.


Kayıtsız Üye
bugün rüyamda eski erkek arkadaşımın ablalarını ve annesini gördüm.. bi ablasının ayağında terlik vardı.. benim elimde bir sürü bozuk para vardı ve ben bu paraları ablasına veriyorum.ablasına paraları verdikten sonra giderken bi bakıyorum bu eski sevgilim karşımızda.hiç yüzüne bakmadan yürüyüp gidiyordum. neye işarettir hocam istihare değil..
arifselim
Bu istihare için mi anlamadım ama rüya açısından da istihare rüyası olarak da çok hayırlıdır. Yeni kısmet ve nasiplerin olmasına tabir edilir. En doğrusunu Allah bilir.


Kayıtsız Üye.
Merhaba hocam, bir hayır konusu için istihare namazı kıldım ve istihare duasını okudum, fakat rüyamda birilerine rüyamda hiç bir rengin çıkmadığını ve yeniden yapmak zorunda kaldığımı anlatıyordum en sonunda ise ailemle, amcamın restorantında yemek yediğimizi gördüm ve baya kalabalıktık, masa kırmızıydı ve masa örtüsüde kırmızı, gerçekteki masa ötüsü aslında beyaz ile kırmızı, Aceba bu rüyanın anlamı ne olabilir bana anlata bilirmisimiz? Sabah uyandığımda kendimi yorgun ve umutsuz hissettim, bu aralar zaten umutlarım yitiriliyor, ama bu sadece benim 1. Günümdü, tüm o 7 günleri de tamlıyımmı?
arifselim
Merhaba kardeşim. Rüya olarak bir işaret çıkaramayız ama asıl önemli olan senin içine geln his sana en açık işarettir. Eğer için rahat etmemişse görene kadar yapabilirsin. 7 sefer olma şartı da yoktur.


Kayıtsız Üye
Evlilik için istihareye yattım bir kızım oluyordu ve erkek arkadaşım vardı çok mutluyduk denizin kenarında geziyorduk güzel mi görmüşüm?


arifselim
Evet kardeşim çok olumlu bir manaya işaret eden rüya görmüşsün. Allah her iki dünya saadetini versin.


Kayıtsız Üye
Merhaba. Benim sevdiğim bi çocuk var. İkimizde birbirimizi çok seviyoruz. Bi ara tartıştık ve baya bi süre konuşmadık. O istihareye yatmış bu süreçte iki gün üst üste. İlk rüyasında çimlerin üzerine uzandığımızı görmüş. Fakat çimler siyah ve kırmızı. İkinci rüyasında gökyüzünü siyah görmüş. Bana rüyadan bahsetmedi ben kendi rüyalarımı anlatana kadar. Perşembe ve cuma günü yatmış. Ama hala seviyo beni. Ben de bu süreçte istihareye yattım. İki gün üst üstre yattım. İlk gün kadir gecedi yattım. Rüyamda gözüm kaşınıyordu. Gözümü kaşıdım, gözümde bi paket çıktı rengi beyazdı. Ertesi gün yine yattım. Bu kez de ilk başta beyaz bi kulaklık gördüm. Sonra mavi bi kulaklık gördüm. Bi arada çok kısa bir süreliğine kar gördüm. Beyaz kar. Sabah uyandığımda huzurluydum. Ama kafam çok karıştı. Erkek arkadaşım. Kırmızı siyah gördü, ben beyaz mavi gördüm. Brn ondan sonra istihareye yatmıştım. Evlenmemiz hayırlı mı diye yattık. Şimdi hangimizin gördüğü doğru. Lütfen yardım edin!…


arifselim
Merhaba kardeşim. Her ne olursa olsun sonuçta bu bir rüyadır veya içinize gelecek olan hislerdir ve bunlar sadece işarettir. Yüzde yüz garanti bir şey yoktur. En doğrusu mutlaka istişare de etmektir. Rüyalarınız olumlu görünmüyor. Eğer için rahat değilse bir kez daha istihare yapabilirsin ama dediğim gibi mutlaka danışarak bir karar vermelisin.


Kayıtsız Üye
İyi günler hocam istihare için yattığımda rüyamda sevdiğim kişinin bize Kahve yaptığını ve onu beraber içtiğimizi gördüm oturduğumuz kanepe de ise mantar lar vardı yemelik mantarlar rüyayı yorumlarsanız sevinirim çok teşekkürler


arifselim
Hayırlı günler kardeşim. Rüyan evliliğe ve olumlu manaya işarettir. Herşeyin en doğrusunu Allah bilir.


Kayıtsız Üye
S.a hocam. Ben yattığımda sürekli değişik tuhaf tuhaf rüyalar görüyorum, belki konuyla alakasız rüyalar görüyorum. Doğru şekilde yaptığıma eminim. Uyandığımda beyazı veya siyahı görüp görmediğime bi türlü emin olamıyorum. 4 kere yattım ve sanırsam 3 kere bebek gördüm rüyamda ve 2 kere ağaç. Ve uyandıktan sonra hissiniz önemli diyosunuz, hala aynı histeyim hiç bir değişiklik yok. Yani sevdiğim adam için yattım, hayırlı değilse boş yere hayal kurmayayım diye. Bebeğin ve ağacın anlamını hiç bir yerdr bulamadım, siz yorumlarmısınız?


arifselim
Aleykum selam kardeşim. Rüyanda gördüğün bebek evliliğe ve ağaçta bereket ve rızka delalettir. Eğer hala için rahat etmemişse bir daha istihareni tekrar edebilirsin.


Kayıtsız Üye
Merhaba ben rüyamda ailemin erkek arkadaşımın evine yemeğe gittiğini ve o yemekten ailesinden övgüyle bahsettiklerini gördüm daha sonra otogardan yola çıkan bir gekin vardı gelinin bir sürü ceyizi vardı herkes onun ceyizinnden bahaediyordu genel olarak sürekli mutlu olduğum ferah bir rüyaydi fakat renk görmedim


arifselim
Merhaba kardeşim. Rüyan istihare için hayırlı manayadır eğer içine de huzur hissi gelmişse bunun olumlu manaya işaret ettiğini söyleyebiliriz. En doğrusunu Allah bilir.


Kayıtsız Üye
Ben birinin benim için hayırlı olup olmadığına bakmak için istihareye yattım. Tanımadığım insanlar gördüm ortam karanlık.. Ne olduğunu çözemiyorum.. Şimdi o insan benim için hayırlı mı değil mi ? Yardımcı olursanız sevinirim


Tohat
İstiharenin diğer rüya içeriğine bakarak yattığınız nedenin hayırlı olup olmadığı kanaatine varabilirsiniz. Sadece bu rüya netice vermez. Fakat bu rüyada görülen karanlık rüyanızın hayırlı olmadığını gösterir.


Kayıtsız Üye
Hocam halam benim için istahere yattı rüyasında teyzesinin gelip ona erkek arkadaşımın çok sıkıntısı oldugunu söylemiş ve renk olarakta koyu gri görmüş sizce hayırsız mı benim için


arifselim
İstihareyi kendin için senin yapman gerekir sünnet olan budur. Bu rüya olumsuz manaya olduğu bellidir ancak sana kendin yapmanı tavsiye ederim.


Kayıtsız Üye
Rüyamda evlenmeyi düşündüğüm kişiyle bi odada tek oturuyoz güzel bi sohbet geçiyo aramızda.. üzerinde beyaz gömlek vardi ama rüyamda sadece bizden hariç oda ve duvar gördüğüm için duvar engel demektir diyolar sizce….


arifselim
İstihare rüyalarının anlamları farklı tabir edilir. Bu rüya istiharen için hayırlı manasına işarettir. Ama içine gelen huzur yada huzursuzluk hissi rüyadan daha önemli bir işaret olarak kabul edilir.


Yalnızlık16
Hocam selamün aleyküm.
Hocam ben iki üç kere istihareye yattım.rüyalarımda hep karanlık oda veya gece sevdiğim kişi ile gezerken sevdiğimin eski kocasına yakalandık.bunun tabiri nedir,ne yapmam lazım.kaç kere istihareye yatmama rağmen içimdeki sevgi hiç azalmadı…


arifselim
Aleykum selam kardeşim. İstihareden uyanınca içine zaten olumlu veya olumsuz mu şeklinde içine o his gelir. En doğru işaret odur. Rüyaların ise olumsuz manaya işarettir. En doğrusunu ancak Allah bilir.


Kayıtsız Üye
S. Aleykum hocam ben istehare namazı kıldım ve niyet edip uyudum rüyamda 4yıl önce rahmetli olan eniştemi gördüm halam ve cocuklarina mutlular bnde onları yemeye davet ediyorum ve beraber yemek yiyorduk sizce bu bir işaretmidir yardımcı olduğunuz için Allah razı olsun hocam


arifselim
Aleykum selam. İstihare için bu bir işaret kabul edilir. Eğer rüyandan uyandıktan sonra içine de bir ferahlık hissi doğmuşsa bu hayırlı ve güzel bir işaret sayılır. En doğrusunu Allah bilir.


Kayıtsız Üye
Hocam ıstehare namazı dan sonra ılla renk mi görmemiz sart rüyamızda renk yerine kişi görsek olmazmı

Merhaba hocam yanlış anlamayanın bir şey soracağım sizin eğitim durumunuzu merak ediyorum daa icat etsem bize soyler misiniz lütfen


arifselim
Selamun aleykum kardeşim. İstihare rüyasında renk veya rüya görmek işaret olarak sayılabilir. Ancak asıl önemli olan insanın içinin hissettiği huzurdur. Bu en doğru işaret olarak kabul edilir.

Değerli kardeşim. Ben 35 yaşındayım hafızım ve medrese eğitimi aldım. 15 sene Avrupa’da imamlık ve talebe eğitimi hizmeti verdim. Şu an Türkiye’de ikamet etmekteyim.


Kayıtsız Üye
Hocam merhaba bende istihare namazına nişanlım hayırlı mi diye yattım ama rüyamda onu görmedim en yakın arkadaşım beni yemyeşil ağaçların oraya götürdü orada durduk ve akşam karanlık oldu hafi gidelim artık dedi düğüne gidecekmişim o yüzden salonda bir yığın elbise vardı gittim siyah olanı seçtim sizce bu rüyanın yorumu nedir


arifselim
Merhaba kardeşim. İstihare nişanlanmadan ta en başında yapılmalıdır. Ama yinede rüyan olumlu mana yorumlanır. En doğrusunu elbette Allah bilir.


Kayıtsız Üye
Merhaba hocam eşim istihare namazı kılıp yattı biz ev almak istiyoruz hayırlı mı değil mi diye baktık. Eşim rüyasında evin duvarının beyaz olduğunu fakat duvara asılı süslerin kırmızı yeşil renkte süsler olduğunu görmüş. Yorumunuzu merak ediyorum şimdiden teşekkür ederim.


arifselim
Merhaba kardeşim. Zaten hayırlı olduğu belli olan işler için istihare yapılmaz. Yeter ki o iş helal yoldan olacak olsun. Bu rüyanız ise hayırlı manaya tabir edilir. En doğrusunu Allah bilir.


Kayıtsız Üye
Selamun aleykum
Evlilik öncesi istihareye yatmasını Rica ettim bir hocadan. Ve rüyasında bir şey görmemiş. Fakat üç kere Hayır diye ses duymuş. Kadın mı erkek mi anlamamış. Bu rüya hayırlı mi değil mi hocam. Teşekkür ederim.

—-

Hocam ben istihareye yatım rüyamda beyaz bir elbise üstümdeydi ve yeni bir elbise almaya gidiyordum Sizce bu rüya nasıl


arifselim
Aleykum selam. İstihareye başkası değil senin kendi işin için yatman gerekir. Bu en doğrusu olur. Bu rüya ise olumsuz manaya işaret eder ancak sana tavsiyem senin istihare yapmandır.
_____

İstihare için yeni bir elbise almaya gittiğini rüyada görmek güzel ve olumludur ancak içinize gelen olumlu yada olumsuz his daha doğru bir işaret olur.


arifselim
Merhaba kardeşim.

– İstihareyi herkes kendisi için yapması gerekir sünnet olan ve doğru olan budur.
– Bu tür sorduğun konularda istihare değil uzman kimselere danışmak ve öyle karar vermek daha yerinde olur.
– Bu rüya ise olumlu ve güzel bir rüyadır.


Kayıtsız Üye
Aklımdaki kişiyle evlenmem hayırlı mı değil mi onun için istihareye yattım. Rüyamda yemek yiyordum ve yediğim yemekten saç kılları çıkıyordu


arifselim
Rüya beklenmedik olumsuz üzücü ve kötü sürprizler manasına yorumlanır. İstihare için bu olumsuz manaya işaret eder. En doğrusunu elbette ancak Allah bilir.


Kayıtsız Üye
Selamun aleykum, ben dün namazımı kılıp duamı edip yattım, tayin için bir şehrin benim için hayırlı olup olmadığı konusunda istiare yattım. Bölüm rüyamda babamı annemi boğmaya çalışırken gördüm, ağlarken renk falan görmedim, duymadım sizce hayırlı mıdır


arifselim
Aleykum selam kardeşim. Bu konularda en doğrusu bilen insanlara danışarak bir karar vermeye çalışmaktır. Bu gördüğün rüya ise olumsuz manaya gelir. En doğrusunu Allah bilir. Danışmanı ve öyle bir karar vermeni tavsiye ederim.


Kayıtsız Üye
Hayırlı günler. Şuan ailemizden uzaktayız. Eşim ailesinin yanına tayin yaptırmanızı istiyor. Ben bu konuda endişelim ve.istihare namazımı kıldım ve.Rabbimden bana yardımcı olmasını diledim. İlk gün ellerim uzadığını, ellerimi yere uzatarak yürüdüğümü, bacaklarımın kalınlaştığını camide bir yüksekte oturup bacaklarımı uzatarak oturduğumu, büyük beyaz bir binaya girdiğimi gördüm. İkinci günde beyaz nar gördüm. Komşum manavdı rüyamda ondan aldım. Kıskandı ve 1 kg nar aldım üstüne bir tane fazla vermişti. Geri aldı fazla verdiği narı 2 ye böldü beyaz narı içinden tane aldım. Bu vereceğimiz karar bizi hayatımız boyunca etkileyecek hocam. Geçmişten aldığım dersler var. Hayırlı günler…


arifselim
Hayırlı günler kardeşim. Gördüğün ellerin uzaması yardımcıların olmasına ve işlerin yoluna girmesine işarettir. Nar ise rızık ve berekettir. Her ne olursa olsun sonuçta bunlar birer rüyadır ve hem sen hemde yorumlayan yanılabilir. Mutlaka bilgili ve tecrübeli insanlara danış ve sonra karar verin. Allah yardımcınız olsun.


Kayıtsız Üye
Hocam selamınaleyküm.
evlenmeyi istediğim beyin hakkımda hayırlı olup olmayacağını öğrenmek istediğim için istihare namazına yattim.
ilk gün karanlık bi yerde beyaz kağıt üzerinde siyah yazılar gördüm yazı göz alıcı bi yazıydı
İkinci gün ne gördüğümü hatırlamıyorum.
3. Gün ise yeşil asker kıyafeti giymis 3-4 askerle birlikte bir hendege yıkamak icin rulo yapılmış halıyı sirtlayip atiyoruz ve halının üzerine bastığımda içinden beyaz köpükler çıkıyor.
Allah rızası için cevaplarsanız sevinirim.Rabbim sizden razı olsun


arifselim
Aleykum selam hanım kardeşim. İstiharede eğer ilk işaret alınırsa artık devam edilmez. Ama için rahat etmemişse o zaman devam edilebilir. Her iki rüyanda anladığım kadarıyla bir işaret vermiyor. Bu durumda içine gelen huzur yada huzursuzluk hissine bakmalısın. Buda yoksa istihareyi tekrar edebilirsin.


Kayıtsız Üye
S.aleyküm hocam..evlenmek için iki kız arasında kararsız kaldığım için annem benim adıma istihare namazına yattı ve istiharesinde iki elindede beyaz bir sepet ve iki sepetin içindede kırmızı domates dolu ve bu sepetin birtanesini talip olduğumuz kızın evin tahta bir merdiveninden zorlanarak çıkıp bu kıza teslim ettiğini gördü,diğer sepeti ise merdivenlerden çıkarken yerde bıraktı.. hocam sepet beyaz içindeki domates kırmızı bu nasıl bir çeliski sizce hayırmı şermi


arifselim
Aleykum selam kardeşim. İki kişi için bir anda istihare yapılmaz. Her biri için ayrı ayrı ve annen değil senin yatman en doğrusu olur. Bu rüya açık bir işaret değildir.


Kayıtsız Üye
Selamünaleyküm hocam ben bi süre istehare namazı kıldım ama net bi sonuç alamadım ve özel durumundan dolayı ara verdım sonra hayırlısı olur diye zamana bıraktım fakat dün rüyamda sınıfda olan bir erkek arkadaşim benden istehare namazı kılmamı istiyor kendi için ve namazdan sonra pişirmem için pirinç dağıtmam içinde bayram şekeri gönderiyor şekerden yiyiyorum daha sonra uyanıyorum bu bir işaretmidir aceba Allah Razı olsun yardımcı oldugunuz için


arifselim
Aleykum selam. Bu rüya ile senin istiharenin bir ilgisi yoktur. Belki bu bilinçaltına yerleşen bir durumdan dolayı görülmüş olabilir. İstihareni tekrar yapabilirsin.


Kayıtsız Üye
Selamün aleyküm hocam.
İstihare namazımı kıldım dua mi ettim uyudum rüya görüp görmediğimi bilmiyorum sadece beyazlık ve sarı sarı bir kaç tane civciv hatırlıyorum ne olabilir acaba lütfen yardımcı olun


arifselim
Aleykum selam kardeşim. İstiharede rüya açık ve net bir işaret vermelidir yada içine niyetine dair bir huzur hissi gelmelidir. Bu rüyan istihare için bir işaret değildir.


Melekkk
Mrb evleneceğim kişi ile sorunlar yaşıyoruz ve hayırlı olup olmadığı hakkında istihare yaptım ancak ruyami anlamlandiramadim rüyamda suanki oturduğun evden dışarı çıktığımi gördüm kaldırımlar siyaha yakın griydi bi anda önüme rengi siyah ve sarı olan bir yılan çıktı koşmaya başladım sonra kendimi gördüm kırmızı elbise vardı üzerinde uyandım ve çok korkmuştum. Şimdiden tsk ederim


arifselim
Merhaba kardeşim. Bu rüyan olumlu manaya işaret değildir ve hayırlı değildir. Sarı yılan gizli düşman veya insana zararlı olan birisine delalet eder. Allah’tan hayırlısını dile ve danışarak hareket etmelisin.


Kayıtsız Üye
Iyi günler benim eşim suçsuz yere cezaevine girdi.Girmeden önce açığa alınmıştı bende istihare yapayım dedim namazı kildim bitirir bitirmez içime Şimşek gibi bir his saplandı mahkemeyle çıkacak diye sonra yatıp rüyamda taşan eski koy tuvaletimizi temizlemeye çalıştım beyaz incili kutular gördüm bir iki gün ara verdim annelerin yanına gelince yeniden başladım ilk gün yemyeşil otları elimde kesip bir yere yağıyor içinde kırmızı bir mendil vardı. Sonraki gün kusbasi eti soğanlı birlikte sorayım borcum koydum eşime ağzını streçle kapattim pişirilir dedim bugün de saglik ocağı , eski çocuk bakıcım ile çocuğu arabayla beraber gezdirdik araba kırmızı araba kullandığımi gördüm bir sonuca varamadim nasıl degerlendirmeliyim zordayim yardımcı olursaniz Duacı olurum bu arada çok dualar ederek zikirlerle yatıyorum gece gündüz.


arifselim
Hayırlı günler kardeşim. İstihare için gördüğün bütün bu rüyalar hayırla yorumlanır. Köydeki tuvaleti temizlemenin manası, içerisinde bulunduğunuz sıkıntıdan kurtulacağınıza delalet eder. En doğrusunu elbette Allah bilir.


Istihare01
Sevdim Hayırlı bir insanmi ne olacak hakkimizda die Istihare yattim rüyamda sevdigim sana çok öfkeliyim çok diyordu sinirliydi sonra sinirinden deprem olucak diye korkuyla kaçışıyoduk korkulu bur ruyaydi sizce yorumu nedir hocam


arifselim
Bu rüya haksızlığa uğramak ve çok sıkıntı yaşamak anlamında yorumlanır. İstihare için bu olumlu manaya işaret etmez. Yinede güvenilir kimselere danışarak karar ver. Bu şekilde hareket etmek daha doğru olur.


Kayıtsız Üye
merhaba kardeşim,
öncelikle istediğim bir iş için defalarca yani 7+7 defa istihareye yattım. rüya tabirlerinde manaları olumlu olmasına rağmen renk olarak siyah veya kırmızı görüyorum.(örneğin ölü ama kırmızı kan ya da kağıt para, vitesli araba ama kırmızı veya siyah gb.)rüyaların bütünlüğüne baktığımda pek olumlu şeyler gördüğümü söyleyemem ancak manaları olumlu.ama kalbime yöneldiğimde ise rüyalarımın beni uyardığı düşünülürse o işin tam tersini yapmak istemiyorum.
Yardımcı olur musunuz?
Tşk.


arifselim
Merhaba kardeşim. İstihare için ilk işaret alındıktan sonra artık aynı konuda devam edilmez bu yanlıştır. İstiharede en doğru işaret alma şekli ise insanın içine o konuda gelen huzur yada huzursuzluk hissidir. Bu işarete göre hareket edebilirsin.


Kayıtsız Üye
Rüyamda sevdiğim kişi hayırlı birimi beni seviyormu ilerde birlikte hayırlı bir yola gireceğizmi diye istihare yattım rüyamda bir tepe yeşil bir vadi vardi yabani bir sürü kuş vardı ve ortadada beyaz kocaman kanatlarindan cok az siyah gecen bir kuş vardı ben bu yabani kuşlarla kalamam diye uçuyordu sizce rüyamin anlamı ne hocam bir daha istihare ye yatmam gerekirmi ?


arifselim
Bu rüya istihare için hayırlı olarak yorumlanamaz. Sen istihare esnasında içine gelen hisse göre işaret çıkarabilirsin. Zaten asıl olan rüya değil senin o konuda ne hissettiğindir.


Kayitsiz uye
Merhaba hocam, ben istihare namazımı kılıp ,bide 10 fatiha okuyup 11 de ihlas okudum yüzümü kıbleye çevirip sağ elimi sağ yanağıma koyup uyuduktan sonra sevdiğim biriyle sonunun nasıl olacağına niyetlendim evimize gelmişti kendi babamla sürekli konuşuyordu bizim evden hiç çıkmadı sürekli oturup babamla konuştu benimle nadir konuştu sürekli babamla dışarı çıkarlar birlikte eve gelirlerdi yarıda da uyandım zaten sizce anlamı ne


arifselim
Merhaba kardeşim. Bu istihare için net bir işaret sayılmaz. Zaten senin için asıl önemli olan rüyadan ziyade içine o konuda doğan hissindir. Bu sana en açık ve doğru işaret olarak kabul edilir.


Kayıtsız Üye
Selamun Aleyküm hocam ben istihare namazımı kılıp ve 10 fatiha ,11 de ihlas okuyup yüzüm kıbleye sağ elim sağ yanağıma koyup uyudum sevdiğim birinin bana hayırlı olup olmadigina bakmak için yaptım hala devam ediyorum rüyam sevdiğim kişi bizim evimize geldi babamla saatlerce konuştular birlikte dışarı çıkıp eve geri geliyorlardı odada konuşuyorlardı yarıda yanımda ki yenim ona hayranlıkla bakıyordu sevdiğim kişi ona döndü kızdı ne sebepten kızdı hatırlamıyorum rüyam yarıda kaldı uyandım ve nedense içim içime sığmıyor sizce yorumu nedir bilgi verirseniz sevinirim.??


arifselim
Aleykum selam kardeşim. Bir üstte de aynı rüyayı sordun ve cevapladık. Bu istihare için net bir işaret olmaz. Eğer için rahat etmemişse istihareni tekrar edebilirsin. En doğrusunu Allah bilir.


Kayıtsız Üye
Aleykum selam hocam bi arkadaşım benim için evlilik konusuyla alakalı istihareye yattı ve rüyasında elimde bir kaplumbagayla görmüş sizce bunun manası nedir? Teşekkürler


arifselim
Selamun aleykum kardeşim. Rüyada kamplumbağa görmek ancak ayrıntılı bir şekilde anlatılırsa manası açıklanabilir. Rüyada kaplumbağa görmek beğenilme ve ün yapma arzusunda olan bir kadın ile tabir edilir. İstihareyi herkes kendisi için yapması sünnet olandır sana kendin yapmanı tavsiye ederim.


Bu kategoride yer alan İstihare Duası ve Rüya Tabirleri başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.


Bir Yorum Yazın.Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim

İstihare Namazından Sonra Rüya Nasıl Yorumlanır Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, İmanın şartları, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İbadet, İman, Mezhep, Hanefi, Şafii, Maliki, Hambeli, İslamın Şartları, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Arapça, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Evlilik, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Günah, Helal, Haram, Tecvid, Yemin, Sadaka, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.