Anasayfa
31 Mayıs 2021, 23:55
admin
Yönetici

İstiharede görülen renklerin anlamları

Kayıtsız Üye
merhaba hocam istihareye yattım erkek arkadaşımın benim için hayr mı şer mi olduğunu öğrenmek için rüyamda ilk akşam sarı bir tır gördm tertemizdi parlaktı sonra arkadaşlarımı kaza geçirmişlerdi onları karakola götürdüğümü gördm ve sabah uyandığımda hiçbir his yoktu neden sarı renk gördüm diye düşündüm anlam veremedim sonra ikinci rüyamda yemyeşil vadi gördüm mısır tarlası gördüm komşularımızı gördüm onlarla konuştuk güldük erkek arkadaşımıda gördüm rüyamda mutluyduk yemyeşil alanda gezdik beraber sabah kalktığımda içinde bir huzur ve heyecan vardı rüyamı yorumlarsanız çok sevinirim.

selamın aleyküm hocam ben erkek arkadaşımın benim için hayr mı şermi olduğunu öğrenmek için istihareye yattım ilk akşam rüyamda sarı temiz bir tır gördüm arkadaşlarımı kaza geçirmiş sonra onları karakola götürdüğümü gördüm. hiçbirşey hissetmesim neden sarı renk gördüm diye düşündüm içimde hiçbir his yoktu istihareyi yapmaya devam ettim ve bi kaç gün sonra rüyamda yemyeşil bir vadi gibi bi yer gördüm her yer çok güzeldi yemyeşildi mısır tarlası yeşil çimler falan sonra komşularımızı gördüm orda konuştuk güldük sonra erkek arkdşımla vadide gezdik sabah uyandğmda içim kıpır kıpırdı çok mutlu uyandm rüyamı yorumlarsanız sevinirim.şimdiden çok teşekkürler.


arifselim
Aleykum selam kardeşim. İstihare ancak helal olan bir iş için yapılır. Evlilik niyeti için bunu yapmışsan rüyan hayırlıdır ve olumlu demektir. Ayrıca istiharede rüya olsa bile içinin rahat etmeside çok önemlidir.


Kayıtsız Üye
Selâmün aleyküm. Ben evlilik için yola girdiğim kişinin hakkımda hayırlı olup olmadığını öğrenmek için istihareye yattım. Rüyamda yeşil bir başörtüsü gördüm. Başörtüsünü takan kişiyi sağından gördüm ama kim olduğunu görmedim. Rüyada kişiye değil yeşil başörtüsüne odaklanmıştım.
Rüyamla ilgili bilgilendirirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.


arifselim
Aleykum selam. Rüyan genel manada istihare için hayırlıya işarettir. Rüya ile birlikte içine doğan huzur yada huzursuzluk hissi de insan için en doğru işaret olur. En doğrusunu elbette Allah bilir.


Kayıtsız Üye
merhaba. ben istihare uykusuna yattım. istanbulda yaşıyorum memleketime düğüne gitmekte kararsız kaldım. hayırlı olur mu gidersem diye. bir kaç defa uyandım ve ayrı ayrı rüyalar gördüm. ilkinde beyaz giysili bir kaç adamı vurdular pembe ye yakın bi kan vardı hafi hafif etrafta. 2. rüyamda heryer karla kaplıydı beyaz. ama yağmıyordu artık. ve evlerin ışıkları vardı uzaklarda birisi benim resmimi çekti. çok mutluydum. 3. rüyamda da yine yağmur yağıyordu. ve ben bir kaç iş arkadaşımla yağmur altındaydım sonra ilk aşık olduğum eski erkek arkadaşım geldi bana sarıldı. oda cep telefonuyla hepimizi çekti selfi şeklinde. sonra oradan uzaklaştık. uyandım. acaba ne anlama geliyor.


arifselim
Merhaba. İstiharede ilk alınan işarete itibar edilir. İlk rüyan olumsuz manaya işarettir ancak için rahat etmemiş ve bundan dolayı tekrar etmişsen bu durumda diğer her iki rüyanda hayırlı manaya delalet eder. Ona göre bir işaret kabul edersin.


Kayıtsız Üye
5 senelik erkek arkadasım var istemeye gelecekler beni fakat babam vermiyor gurbet diye istişareye yattım ve yeşil yılanlar gördüm ve ben onların kafasını koparıyorum uyandığım da sabah namazı okunuyordu ne anlama gelir

Yorum: İstiharede görülen renklerin anlamları

arifselim
Rüyada yeşil yılan öldürmek hayırlıdır şöyle ki; huzurunu bozan, fitne çıkaran ve zarar veren kimselerden kurtulmak anlamındadır. Evliliğin hayırlı olmadığına işaret etse de eğer için rahat etmemişse ve bu rüyanın kimin hakkında olduğu içine doğmamışsa istihareyi tekrar etmelisin. Bu rüya seni istemeye gelecek olan kişi için veya kendi ailen için yorumlanır. En doğrusunu Allah bilir.


Kayıtsız Üye
Selamın Aleyküm Hocam Arkadaşım benim için istihare namazına yattı bazı sureleri bilmediğim için arkadaşım yattı beyaz renkte izo cam görmüş sonradan ağlayan bir kadın görmüş bu rüyayı yorumlar Mısınız hacam benim istediğim çocuğu ailem istemiyor gerçi şimdi ayrıyız acaba tekrar bir şey mi olcak hocam


arifselim
Aleykum selam kardeşim. Ayrı durumda iken istihareye yatılmaz. Ancak bir iş olmak üzereyken olsun mu olmasın mı kararsızlığı karşısında istihare yapılır. Bu rüya ise manası açık bir rüya değildir. Özel bir dua bilmene gerek yoktur istihare için. İki rekat kılıp sonra dua etmen yeterlidir. Kendin istihareni yaparsan daha doğru olur.


Kayıtsız Üye
İstihare namazında ikinci gün bir aile gördüm ve kişinin sakat kaldığını nedeni ise siyah etrafı kahverengi çevrili bi ağaca takıldığını gördüm daha sonra da kırmızı beyaz türk bayrağını gördüm


arifselim
Rüyan istihare için hatalı bir işe kalkışmana tabir edilir. İstihare açısından bu rüya olumsuz manaya işaret eder. Ayrıca istihareye yatan kişinin içine olumlu veya olumsuz olarak gelen his ona işaret olur.


Kayıtsız Üye
Selâmün aleyküm 4 gecedir yatıyorum evlilik icin hepsinde rüya gördüm fakat alakaszdı 4.gecede kız kardeşim komple siyah giyinmişti evli bende dedim bugün alış verise çıkalım renkli şeyler alalım fakat alamadan uyandım


arifselim
Aleykum selam kardeşim. Alakasız dediklerin belki bir işaret sayılabilir. Asıl istiharede önemli olan insanın hissettiği şeydir. Rüya hiç görülmese de olur. Çünkü istihare sadece hayırlısını dilemek demektir. Önemli olan her iş için mutlaka danışmak gerekir.


Kayıtsız Üye
Merhabalar hocam karşımdaki insanın hayırlı olup olmadığı Hakkı’nda istihareye yattım .. Rüyamda dalgalanan tek bir Türk bayrağı gördüm aynı Zaman’da rüyamda acur gördüm Bi de Deniz görmedim ama bir arkadaşım ile Deniz Hakkı’nda komuşuyorduk .. Ne anlama gelir acaba ..Teşekkür ediyorum


arifselim
Merhabalar kardeşim. İstihare açısından bütün bu gördüklerin olumlu manaya işarettir. Ama şunu bilmen gerekir ki asıl önemli olan rüya değil denin içine o konuda gelen hissindir bu sana en açık işaret olur.


islam aski
İstihareye yattim ama hic bisey görmedim sesler duydum sadece mavi diyodu birisi bu nasıl yorumlanir tekrar istihare yapmam mi lazim


arifselim
Bu şekilde bir rüya zaten istihare için açık bir işaret değildir. En doğrusu istihareni tekrar etmen olur. Ayrıca esas olan rüya değil senin içine o konuda gelen hissindir.


Kayıtsız Üye
Selamün aleyküm hocam…sevdiğim adam için istihare yaptı çok güvendiğim bir Teyzem…sevfiğim adam karşıdan beyaz kıyafetle, bende diyer taraftan onun karşısına doğru yürümüşüz bende beyaz elbise…ve sevdiğim adamın anneside yeşil elbise üzerinden diyer taraftan gelip içümüz ortada buluşuyormuşuz..bunun anlamını fica etsem?


arifselim
Aleykum selam kardeşim. Bu rüya hayırlıdır ve olumludur. Ancak asıl olan herkesin kendisi için istihareye yatmasıdır. Çünkü sünnet olan ve doğru olan budur. Ayrıca evlilik gibi önemli meselelerde mutlaka danışmak da önemlidir.


Anonim2828
Hocam bir is için istiareye yattim . Ruyamda beyaz köpek gördüm . Bir çocuğun ustunde koyu yesil kareli gomlek gördüm . Beyaz kopek benim kolumla oynuyodu ama isirmiyodu .sonra o kopegi dışarı atiyodum erkek kardesim o kopegi kendi dukkaninin icine aliyodu . Sizce nasil hayirli midir


arifselim
Değerli kardeşim. Gördüğün beyaz köpek, iş hayatında seni hiç çekemeyen ve sürekli sana zarar vermek isteyen kimselerin varlığına işaret eder. İşin için ayrıntılı bilgi bilen birilerine danış ve ona göre bir karar ver. Allah yardımcın olsun.


Kayıtsız Üye
İstihareye yatmıştım, bir odanın dışındayım oda kapalıydı ve karanlıkmış görmedim , bende dışarda pirizlere dokunuyorum elektrikler gittiğini söylüyorlar ışıkların gelecegini söylüyorlar. Yani renk olarak görmedim sadece simgesel olarak gördüm siyah beyazı . Neye yorulmalı sizce


arifselim
Değerli kardeşim. İstiharede görülen rüyayı yorumlamak için açık bir işaret vermesi gerekir. Bu rüyanda öyle bir durum yoktur. Zaten aslında lazım olan rüya değil insanın içine o konuda gelen olumlu yada olumsuz olan histir bu his en açık işaret sayılır.


Kayıtsız Üye
Ben iki okul arasında kaldım ve bunun için istihareye yattım. Birisi özel birisi devlet okulu. Önce özel okul için istihareye yattım. Ben özelin iyi olacağından şüpheliydimama ailem böyle istiyordu. Rüyamda bir okul servisinde mor bir dosya aldığımı gördüm. Bu rüya sonucunu anlayamayıp yeniden istihareye yattım. Bu kez benim gönlümün daha çok yattığı devlet okulu için. Rüyamda iki tarla gördüm. Sırasıyla ilk gördüğümde sap kısımları yemyeşil olan kırmızı güller,daha sonrakinde ise yalnızca yemyeşil sapları gördüm. Sonra oradan koşarak uzaklaştım. Sizce anlamı nedir?


arifselim
Değerli kardeşim. Okul arasında seçim yapmak ile çeşitli sınav ve tercihler hakkında istihare ile karar vermek hatalara neden olabilir biz bu şekilde olmasını tavsiye etmiyoruz. En doğrusu bilgili, uzman ve sizi doğru yönlendirecek kimselere danışarak hareket etmektir. Rüyaların zaten açık bir işaret vermemektedir.


Kayıtsız Üye
Bende eşimin bir işi vardı yüklü bir para gelecekti onun için yattım damadimla kendimi camide gördüm bunun yorumu ney söylermisiniz hayırlı sermi


arifselim
Bu para gelecek mi veya gelmeyecek mi diye eğer istihare yapmışsan bu yanlıştır çünkü şu şey olacak mı diye istihare yapılmaz. Kendini camide görmek ise hayırlı olarak tabir edilir.


Kayıtsız Üye
Selamün aleyküm hocam, annem beni evlendirmek için aklında olan iki kız için istihareye yattı; rüyasında iki elindede beyaz bir sepet iki sepetin içindede kırmızı domates taşıyormuş, işt
E talip olduğumuz kızın birinin evine tahta bir merdivenle zorla çıkıp kıza sepeti veriyormuş.. hocam biz bişye yoramadık,sepet beyaz icindeki domates kırmızı.. bu ne anlama geliyor bi bilgi verirmisiniz


arifselim
Aleykum selam. İstihare için annen değil senin yatman gerekir bu sünnet olanıdır. Ayrıca iki konu için veya iki kişi için bir istihare olmaz. Her bir konuya ayrı ayrı istihareye yatması gerekir.


Kayıtsız Üye
Selamın Aleykum hocam . Ben eski erkek arkadasimla tekrar birlesme ve ciddi bir iliski surdurme karari aldiktan sonra istihareye yattim . Ruyamda bana boguk bir ortamda gümüs küpe veriyorlardi . Bide mahallede bir dugun vardi dugun konvoyu gidiyordu bende o sirada saclarimi kızıla boyuyordum . Yorumlarmisiniz . Tesekkur ederim


arifselim
Aleykum selam. Ciddi bir ilişki derken bu ancak evlilik olursa caiz olur bunun dışında arkadaşlık sürüdürmek için istihare yapılmaz. Eğer evlenmek hayırlı mıdır diye yapmışsan ancak o zaman bu rüya hayırlı manaya işaret eder. Ayrıca içinin rahat etmesi de en doğru işaret olur.


Kayıtsız Üye
Selamün aleyküm hocam.
Ben dün gece istihare namazımı kildim duamı ettim uyudum rüyamıydı değilmiydi bilmiyorum sadece bir beyazlık ve sarı sarı civcivler hatırlıyorum acaba ne olabilir lütfen yardim edin


arifselim
Aleykum selam kardeşim. İstihare için eğer bu rüya ise o zaman bu rüyan olumlu manaya işarettir. Ama rüya olduğundan emin değilsen istihare için bu bir işaret olmaz.


Kayıtsız Üye
Dün gece hayırlı bir iş için istiareye yattm rüyamda elimde bir cüzdan vardi içerisinde ise yirmi lira ve bozuk para var di bu neye işarettir ne anlama geldiğini söyler misiniz


arifselim
İstihare için bu rüya hayırlı manaya işarettir. ancak istiharede rüya görülse bile asıl önemli olan o konu hakkında içinize gelen his size en açık ve en doğru işaret olur. En doğrusunu Allah bilir.


Kayıtsız Üye
Hocam merhaba ben rüyamda alti yedi tane kopek gördüm etrafimi sarmislardi ve cok kotu havliyorlardi bende bagirarak yardim istiyordum sonra birden etraf isik oldu yasli sakalli yesil kiyafetli bir adam yanima geldi sakin uzulme her sey gecicek duzelicek dedi ama istihareye yatmadm normal rüya gördüm yorumlarsaniz sevinirim


arifselim
Merhaba kardeşim. Bu rüya birinden yardım almaya, sıkıntı ve dertlerin varsa bunlardan kurtulacağına işaret eden güzel ve hayırlı bir rüyadır. En doğrusunu elbette Allah bilir.


Kayıtsız Üye
Ilk olarak simdiden beni dinlediginiz için teşekkür ederim. Benim sorum istahare ile ilgili değil aslında.Ben çok kararsız biriyimdir ve hayatımda bazı seylere süpheyle yaklasirim diyebilirim.Benimle tanısmak isteyen biri vardi ve o ara annem bir rüya görmüş annemin o kisiden haberi yoktu tamamen tesaduf olarak görmüs rüya söyleydi benim anahtarlıgım bir masanın üzerindeymis ve aniden anahtarligima bi erkek gelip anahtar eklemis annem bunu bana anlattiginda cok sasirmistim cunku ben o kisi icin yorumladim ve hayirli olarak dusundum sizin fikrinizi almakta beni mutlu edecektir.


arifselim
Rüyada anahtarlık iş, maddi anlamda ve faydalı işlerde fırsatlara işaret eder. Bu rüyanın o kişi ile ilgili olup olmadığını bilemeyiz ama öyle olması ümit edilebilir. En doğrusunu Allah bilir.


Kayıtsız Üye
İstihareye bi erkek icin yattim rüyamda yesil bi erik ağacı gördüm yesil eriklerde vardi aydınlık bi ruyaydi ama o kişiyle ablası yüzünden ayriyiz


arifselim
Eğer erik yetiştiği dönemde görülürse bu rüya kaybedilen şeyi tekrar kazanmak manasına yorumlanır. İstihare için bu olumludur denebilir. Ayrıca içine gelen hisse de dikkat etmen gerekir bu sana bir işaret olur.


Kayıtsız Üye
Evlenmek üzere olduğum kişiyle ablası yüzünden yollarımız ayrıldı dun istihareye yatiyim hayırsız görürsem kolay atlatirim dedim rüyamda yesil bi erik ağacı gördüm yesil erikler vardi aydınlık bir ruyaydi bu neye yorumlanir


arifselim
Bir üstte de tabir edildiği gibi bu rüya kaybedilen şeyi kazanmaya yorumlanır. İstiharede asıl önemli olan ise rüya değil senin o konuda içine gelen hissin ne olduğudur bu sana en açık işaret olur.


Kayıtsız Üye
Selamin aleykum
Ben 3 ay once bir kizla tanistim aramiz cok iyidi hep konusuyorduk yazisiyorduk nedensd kiz benden sogudu onu cok seviyorum yanlis biseyde yapmadim sadece dedi sey cok üstüne düsüyormusum,1 gun istihare namazı kildim rüya göremedim 2gün kildim kizi rüyamda gördüm bu ne anlama gelir aciklarsaniz çok sevinirim.


arifselim
Aleykum selam kardeşim. Sadece onu rüyanda görmüş olmanın bir tabirini yapamayız. Ayrıca istihareye yatmak için ancak bu konuda evliliğe bir adım atmış olmak ve tereddütleri bulunmaktan dolayı istihare yapılır.


Kayıtsız Üye
Selamun aleyküm hocam ben 6 yıllık erkek arkadaşım var 3 ay önce nişan yaptık 1 2 seneye evlencez çokta seviyorum benim içim n hayırlı hayırsızmı diye iştihareye yattım rüyamda masa vardı üstünde beyaz örtü altın kaplama bardaklar gördüm hocam bardakların yanındada külçe altın vardı sonra uyandım Allah ım çocuğum olacakmı ilerde Nasıl olacak diye bidaha yattım 3 yasında kız çocuğu gördüm sarı saclı beyaz tenli ela gözlü pembe montlu benim kızımmış neye çıkar hocam


arifselim
Aleykum selam kardeşim. Normalde 6 senedir tanıdığın bir kimse için yeteri kadar bilgiye sahip olman gerekir. İstihare için gördüğün rüya olumludur ama asıl önemli olan senin içine gelen histir.

İleride çocuğum olacak mı diye istihare yapılmaz. Ama rüyan hayırlıdır ve güzeldir.


Kayıtsız Üye
İyi günler hocam. Ben bir ilişkiye başlamadan istihareye yattım. Ama rüyamda tereyağı gördüm. Tertemizdi açık renk sarı acaba ne anlama gelir


arifselim
İyi günler kardeşim. Tereyağı görmek oldukça hayırlı bir rüyadır. Ama ilişki derken sevgili hayatı ise bunun için istihare yapılmaz çünkü bu caiz değildir. Ama evlilik için ise o zaman bu olur ve istihare yapılabilir.


Kayıtsız Üye
Selamun aleykum hocam sewdigimle ikimiz ewlilik icin istihareye yattik ayni gece ben gördüğüm ruyayi unuttum sewdigim kisi de renk gormemis ruyasinda ama rüyada bizim.ewimize gelmis kardesjmjn esi ile sohbet etmis kardesjmjn esi madem geldin gitme.kaynananin elini op de git filan demis hani hos sohbetli bir ortam warmis aciklayip yardımcı olursaniz hocam cok sewiniriz simdiden Allah razi olsun

Selamun aleykum hocam sewdigimle ikimiz ayni gece ewlilik icin istihareye yattik ben rüya gördüm ama unuttum oda ruyasinda bizim ewde gormus kendini kardesimjn esi ile konusurken kardesimin esi demis iste madem geldin gitme kaynananin elini opte git filan demis hos sohbet ortami warmis yani bide hocam renk yokmus secememis renk ama gunduz vaktiymis aydinlikmis bize yardımcı olup yorumlarsaniz cok sewiniriz Allah razi olsun hocam simdiden


arifselim
Aleykum selam. İstihare ancak meşru bir konuda kararsız kalınınca yapılır. Sevgili halde iken ve herşeyde anlaşırken istihare yapmanın bir anlamı yoktur. Evlenmeye karar vereceksiniz ve birbiriniz hakkında çok kararsız kalacaksınız ki o zaman istihare olur. Bu rüya bir işaret sayılmaz. Allah senden de razı olsun.


Kayıtsız Üye
Üniversite öğrenciyim ve konuştuğum birisi var nişanlanmak üzeriyiz onun içim isitiareye yattım rüyamda yeşil zeytin yediğimi gördüm aynı Zaman da da siyah kıyafet gördüm dışarsı da bembeyaz karlar vardı. Hem beyaz ve siyahı aynı anda gördüm.


arifselim
Yeşil zeytin yemek istihare rüyasında olumlu bir işarettir. Kıyafetin pek önemi olmaz ama mevsiminde olmayan kar olumlu manaya işaret değildir. Bu durumda şayet içinde rahat değilse istihareye tekrar yatabilirsin.


Kayıtsız Üye
Hocam ben şimdi Sevdiğim Birisi Var o bana hayirlimi hayirsizmi diye istihareye nasıl yatarım bide sevgilimin arkadaşı var O Ona demiski Siz yatmicaksiniz Siz birbirinizi İstediğiniz İçin olmaz demiş sizi tanımayan birisi yatması lazım demiş dogrudumudur hocam


arifselim
Başkası yatması sözü asla doğru değildir. Sünnet olan herkesin kendisi için istihare yapmasıdır. Ama istihare herşey yolundayken ve herhangi bir şüphe yokken yapılmaz. Ancak meşru olan bir konuda kararsız kalınca yapılır.


Kayıtsız Üye
Hocam selamınaleyküm, üniversite içim tercihleri yaptık ve sonuçlar açıklandı. Siirt üniversitesi geldi. Çok kararsızdım. Hayır mı şer mi bilemedim. Hep Allahım yersiz yönsüz olanlardan eyleme kendi yolundan ayırma hayırlısı neyse o olsun diye dua ettim burası oldu. İstihareye yattım siyah takım elbiseli yaşlı adamlar sırtları dönük birbirlerinde sokulmuşlar miting gibi kalabalık ellerinde Türk bayrağı var onu sallıyorlar. Kafalarında da beyaz şapkalar. Bir türlü yorumlayamadım. Sizce ne anlama gelir hayır mı orası benim için şer mi? Bir gün daha yatmam daha iyi mi olur?


arifselim
Aleykum selam kardeşim. Aslında bu tür meselelerde istihareden ziyade danışarak ve fikir alınarak karar verilmelidir doğrusu budur. Rüyan istihare için net bir manaya işaret değildir. Eğer illa da istiyorsan istihareyi tekrar et ama sana tavsiyem danışarak bir karar ver. Allah yardımcın olsun.


Kayıtsız Üye
merhaba iyi günler dün sevgilim benim iş surecim için istihareye yattı benden halı istemiş ben ona beyaz çarşaf vermişim bu nasıl yorumlanır


arifselim
Merhaba kardeşim. İstihareye herkesin kendi işi için yatması gerekir. Bu rüya ise açık bir işaret olarak yorumlanmaz. İstiharede asıl önemli olan ise insanın içine o konuda gelen hissidir bu en açık işaret olarak sayılır.


Kayıtsız Üye
Merhaba hocam ben ruyaya erkek arkadasim için niyetlenip öylece yatmistim. Rüyamda erkek arkadasim swarm da yer bildirimi yapiyodu is yerinden arkadaşlarıyla hatta bi kizin ismi de var di. Svarmin renkleri ise turunculu kirmizliydi. Sizce ne anlama geliyor


arifselim
Merhaba hanım kardeşim. Erkek arkadaşınla evlilik için istihare yapmışsan bu olur. Yoksa sadece arkadaşlık hayırlı mıdır diye yaparsan bu olmaz. Onu swarm veya benzeri bir şeyle yer bildirimi yaparken görmen ve başka kızlarla onu görmen, kıskanmana işarettir. Ancak istihare için bu rüya yeterli bir işaret olmaz.


kaderimm
erkek arkadaşım beni istemeye gelmek istiyo. bende ıstıare namazı kıldım. ama rüyamda ben bi renk görmedim. ıkı arkadasım benim yerime yatmışta onlar kırmızı ve penbe görmüş şek,ilde bana anlatıyolardı . ama ben bi renk görmedim bu ne anlama gelir şimdi. tekrarmı yatmam lazım


arifselim
Merhaba hanım kardeşim. İstiharede bir renk görme şartı yoktur. Başkası değil senin yaptığın istihare önemlidir. Asıl önemli olan senin içine doğan olumlu yada olumsuz olan hislerindir ve bu sana en açık işaret olur. Eğer hala için rahat etmemişse o zaman istihareyi tekrar edebilirsin.


Kayıtsız Üye
Ben rüyamda sehitlerin tabuta al bayramiza sarili bir sekilde gördüm istharede kirmizi ktu diye biliyorum ama bizm bayramiz sehit kani ve bayrak bagimsizligi isaret eder acaba hayirlimi yoksa hayirsiz mi bilemedim nasil yorumlucama cvp verirseniz cok sevinirim.

Meraba hocam ben rüyamda sehitlerimzn tabuta al bayragi sarilmis bir sekilde gördüm kirmzi ktu diye biliyorum ama bizm bayramiz sehit kanindan ve bagmsizligi temsil eder acaba hayirlimi degil mi bilemedim.


arifselim
Merhaba kardeşim. İstiharede renkler farklı şekillerde yorumlanabilir. Bayrak şeklinde görmek ise hayırlıdır ve olumludur. İstiharede bayrak görmek hayırlara delalet eder. En doğrusunu Allah bilir.


Kayıtsız Üye
Hayırlı günler. Ben görüştüğüm kişinin benim için hayırlı olup olmadığıyla ilgili istihareye yattım rüyamda elimde işaretlenmiş bir yol haritasıyla gidiyorum varacağım noktada o kişi varmış. Gitmem gereken yol mavi renkle çizilmiş ama biraz zor oluyor Oray’a varmam. Sizce hayırla mı yorumlamalıyım.


arifselim
Hayırlı günler kardeşim. Bu rüyan istihare açısından olumlu ve hayırlı manaya delalet eder. Bu konudauyanınca içine doğan hissinde açık bir işaret olarak sayılır. En doğrusunu Allah bilir.


Kayıtsız Üye
mereba ben istihareye benle tanışmak isteyen biri vardı ve onun benim hakkımda hayırlımı hayırsızmı olur diye yattım ve önce rüyamda kanayan yara gördüm devamında bi avuç dolusu çikolata vardı ve bunlardan 2 tanesi kırmızı 4 tanesi yeşildi çok karışıktı sizin yorumunuz nedir ?


arifselim
Merhaba kardeşim. İstihareye bu şey için yatılmaz. Çünkü sadece tanışmak net bir hayır taşımaz. Ancak evlilik için yatarsan bu doğru olur. Rüyan ise istihare için olumlu değildir.


Kayıtsız Üye
merhaba bir duam var onun olmasi benim icin ve karsidaki kisi icin hayirli mi diye istihareye yattim uc kez ucunde de beyaz peceteler gördüm bu geceki rüyamdada mavi agirliktaydi mavi ne anlama geliyor ?


arifselim
Merhaba kardeşim. Mavi renk istihare için hayırlıdır ve genellikle evlilik için yorumlanır. Ancak asıl önemli olan işaret senin içine gelen olumlu yada olumsuz olan hissindir. En doğrusunu elbette Allah bilir.


Hayırlısı
Selamun aleyküm. Öncelikle size bir soru sormak istiyorum. Ben çoğu kez istihareye yattım ancak rüya göremedim. Kalbe bakılması gerekiyor konusunda da psikolojikmen istiyorsam iyi uyanmak için şartlamış gibi oluyordum kendimi. Bende benim çok samimi iki arkadaşımdan benim için niyetlenip istihare yapmalarını istedim. Allah razı olsun yaptılarda. Birisi bir alandayken “şu tarafa gidelim o kadar güzel yeşillik var ki” diye teklif ediyor bir arkadaşımız bizde gidiyoruz böyle ucu bucağı olmayan bir yeşillik alana gidiyormuşuz. İkinci arkadaşım bizim evimizin yakınlarında bir yerde evden çıktığında her yeri bembeyaz karlankaplı görüp yere yatıp eline karı alıp baksana diye yanındaki arkadaşına gösteriyormuş. Ne olur bana başkası için istihareye yatılır mı söyleyin. Bu rüyalar nasıl sizce ? Çok sağolun


arifselim
Aleykum selam kardeşim. Sünnet olan şekil herkesin kendisi için yapmasıdır. Arkadaşlarının gördüğü rüyalardan yeşillik olanı olumludur. Diğer rüya ise ancak kar mevsiminde görülürse olumlu olarak yorumlanır. Aslında sen kendin yapmalısın ve içine doğan hisle de işaret kabul etmelisin. Diğer yandan şunu da unutmamalı; istihare ile amel etmek ne farz neden vaciptir. İstihare haşa Allah’tan bir vahiyde değildir ve insan her zaman yanılabilir. Önemli olan konularda mutlaka danışarak da hareket etmek gerekir.


Kayıtsız Üye
Hocam Selamun aleykum ben istihare namazını evlilik icin kildim hayirlimi hayirsizmi diye. Ruyamda eski kuran kursuma arkadslarimi ziyarete gidiyordum. 6yildir beni gormedikleri icin Sesin kalinlasmis diyorlardi ve yaspasta geliyordu ikram olarak kakolu pasta bu ne anlama gelir


arifselim
Aleykum selam. İstihare rüyası için bu rüyan olumludur ama asıl önemli olan senin içine gelen huzur yada huzursuzluk hissidir. İçine doğan bu his oluşmuşsa ona göre bir işaret kabul edebilirsin.


Kayıtsız Üye
Rüyamda önceden tanıdığım biri bana kalın bir kitap ve arasında kurutulmuş çiçekler olan bir. Kitap veriyor. Vehalen bana aşık olduğunu söylüyor.ben de kitabı açıp okuyorum.ve şaşırıyorum çünkü hiç beklemediğim biri bu


arifselim
Bu rüyayı istihare rüyası olarak görmüşsen olumlu manaya delalet eder. Ayrıca bu rüya bekar kişiler için karşılarına çıkacak pek çok kısmete ve herkes tarafından beğenilmelerine delalettir. En doğrusunu Allah bilir.


Kayıtsız Üye
Merhabalar ben istihareye yattım ve beni isteyen biri evlilik için tam olarak emin olamadım. Rüyada iki renk gördüm biri karanlık bir yerdeyim siyah sonra gökyüzüne bakıyorum mavi ve bulutlar var bunu neye yorumlayabiliriz. İkincisi tekrar yattım sarı mavi yeşil tahtalar gördün lakin uyandım ve yattım bu sefer mavi bir elbise giymiştim ve bir arkadaşım tamamen siyah bir elbise giymiş .


arifselim
İstiharede renkler bazen önemli olabilir ama her zaman değil. Bu rüyaların ise istihare için açık bir işaret vermiyorlar. İçine gelen huzur yada huzursuzluk hissine göre bir işaret kabul edebilirsin. İçin yinede rahat etmemişse istihareyi istersen tekrar et.


Kayıtsız Üye
Üçüncü gece gördüm istihare sonucum önce karışıktı sonra hatırladığım düğünde hizmet ediyordum masanın boyunca yemyeşil maydanoz ıslaktı hepsi gördüm uyanınca kalbim çarptı sevinçten

Şuan görüştüğüm kişile ayrıyım üçüncü gece istihare yaptım önce karışıktı sonra düğünde hizmet ediyom masanın boyunca yemyeşil maydanoz gördüm yeni yıkanmış tek tek peçete ile sularını alıyodum uyanınca kalpim çarptı sevinçle uyandım şimdiden çok teşekkür ederim


arifselim
İstihare bir konuda adım atılmak üzereyken kararsız kalınınca yapılır. Birinden ayrıyken acaba benim için hayırlı mıdır diye istihare yapılmaz. Aranız bir gelişme olur ve evlilik için örneğin hayırlı mıdır diye istihare yapılabilir.


Kayıtsız Üye
SelamunAleykum ben istihare de süt, cacık mantı (salçasiz gordum) boşanmak hayırlı mi şer mi onun için yatmış tm bu uç gıda bir aradaydi ayrı ayrı kazanlarda ne yapmalıym? Hayr mi şer mi


arifselim
Aleykum selam. Boşanmak için gibi çok önemli bir konuda sadece bir rüya ile amel etmek, olumlu yada olumsuz da olsa yanlış ve eksik olur. Bu rüya net bir işaret değildir. Mutlaka danışın sorun sonra bir karar verin.


Nazlı
Selamun aleykum Benim dugunnume 2 ay kaldi kafam biraz karisik bende Hayirli blr ismi yapıyorum diye Tekrar istihare yaptim sonucunda rüyamda buyuk bi sofradayiz sapsari fanta dolduruyorum ama kendimi goremiyorum sadece onumde dolduruyorum. Hayirli gunler


arifselim
Aleykum selam. En doğrusu adım atarken istişare ve istihare yapılmasıdır. Bu rüyan ise istihare açısından olumludur. Mutlaka büyüklere veya bilenlere danış ve öyle bir karar ver.


Kayıtsız üye
Ben de istihareye yattım eflatun ve gümüş gri renkler ve kağıt para gördüm nedir acaba anlamı

Selam aleykum. Ben de eflatun ve gümüş gri renkler gördüm ve kağıt para gordum. Ne anlama gelir acaba?


arifselim
Aleykum selam kardeşim. İstihare rüyası tabir edebilmek için bu kadarlık bir renk gördüm demekle sadece tabir edilemez. O rüyanın ayrıntıları ile anlatılması gerekir. Ayrıca asıl önemli olan şey rüya değil senin içine gelen hissindir.


İsmail
Selamın aleyküm ben bir lise benim için hayırlı mıdır diye istihareye yatmak istiyorum.Durumum istihare için uygun mudur?


arifselim
Aleykum selam. Bu tür durumlar için kesinlikle istişare yani bilgili ve tecrübeli kimselerle konuşmak ve fikir almak daha doğrudur. Bu durumlar için asla istihareyi tavsiye etmiyoruz.


Kayıtsız Üye
Merhaba ben universite gitmem hayirlimi diye istihareye yattim sonra rüyamda yakin arkadasimin evindeydik yesil basortuyle namaz kildim sonra o da ver bende kiliyim dedi verdim o da kıldı yorumlarsaniz sevinirim

Merhaba ben universite gitmem hayirlimi diye istihareye yattim rüyamda yakin arkadasimin evinde namaz kiliyodum yesil bosortuyle sonra arkadasimda istedi basortuyu onada verdin oda kikdi acaba anlami nedir ?


arifselim
Merhaba kardeşim. Bu meselelerde istihare yeterli bir bilgi olmayabilir. Bilgili, güvenilir ve seni iyi tanıyan kimselere danışarak hareket etmen daha doğru olur. Rüyan güzel bir rüyadır ama sana dediğimi yapmanı tavsiye ederim.


Kayıtsız Üye
Selam benim bir sorum olucakdi bir insan ilk gün yapdigi istiharda şere bagliyam bir renk gördükden sonra 7 günün icinde hayira bagliyan bir renk görünce ne olarak yorumlanir hayirmi şermi


arifselim
Selamun aleykum. İstiharede ilk alınan işarete itibar edilir ve daha aynı konuda devam edilmez. Renk ve rüyadan çok insanın içine gelen hisleri ona daha doğru bir işaret kabul edilir.


Kayıtsız Üye
Selamun aleyküm hocam yeni bi.işe atılıcam yülü miktarda para yatırmam gerekiyo bende hayırlımı deyilmi diye bende istihare namaz kıldım rüyamda keçi bide yakın seveiyim bi akrabımı gördüm keçileri güzel ağaçlar ve çeşmenin olduğu biyere götürüyodum anlamı nedir yardımcı olun saolun

Hocam yeni bi iş yapıcam ve o iş için yüklü miktarda para yatırmam gerekiyo bende işin bana hayırlı olucakmı olmıycakmı diye istihare namazı kıldım rüyamda sevdiyim bi akrabımı görüyodum keçiler vardı onları alıp benden güzel bi yeşilik ağaçların çeşmenin olduğu biyer var oraya götürmemi istedi bende götürdüm ve uyandım anlamı nedir


arifselim
Aleykum selam. Rüyada keçi görmek insanın gerçekleşecek olan hayallerine işarettir. İstihare için bu rüyan hayırlıdır ve olumludur. Elbette danışmak ve fikir alarak hareket etmek gerekir.


Kayıtsız Üye
Merhaba hocam bende erkek arkadasim benim icin hayirli mi diye istihareye yattim. Sevgilimle bulusmak icin işi kırıp özdileğe gidiyordum. Loş karanlik bir ortamdi sevgilimi beklerken en üst kata çıkıyorum dondurmacı dükkanları oluyor. Dondurmacı dukkanlarini gezerken bir tane kadin sandalyede oturmus dondurma yiyordu karsisindaki sandalye bostu dondurmanin rengi beyazdi. Dondurma tabagin karsisinda bir tane daha kasik vardi ben oturmadan geziyorum. Sonra erkek arkadasım motorla geldi en üst kata nasil ciktiysa motorla cikmis motorun rengi maviydi kaskida mavi motor kiyafetide maviydi yanima geldi. Sonra beyaz motorla erkek arkadasim geldi yine ikiside ayni kisiydi. Erkek arkadasimdan iki tane vardi. Oda geldi yanima. Bana hadi gel beraber zıplayalim dedi 2 si geldi yanima bende sen beni bundan kiskanmiyor musun dedim ziplamadim. Ama ikiside ayni neden kizdim anlamadim bana yorumlarsaniz cok sevinirim hocam


arifselim
Merhaba kardeşim. Eğer örneğin evlilik gibi hayırlı bir adım atılmışsa o zaman istihare yapılır. Sadece arkadaş olarak hayırlı mıdır diye istihare olmaz. Çünkü kadın ve erkek ilişkisi sırf arkadaş olmak için caiz değildir ve bunun içinde istihare yapılmaz. Eğer evlilik hayırlı mıdır diye yapmışsan bu rüya hayırlı manaya yorumlanır.


Kayıtsiz uye
Ben esinle ayrildim bosanicazmi yoksa tekrar bi araya gelicezmi diye istihareye yattim bir iki ve ucuncu yattigimda yesil gördüm dorduncu yattigimda ise siyah giyinmis adamlar ellerinde siyah silah gördüm


arifselim
Değerli kardeşim. Şu şey olacak mı diye istihare yapılmaz. Ancak yapılması meşru olan bir şey için şunu yaparsam hayırlı mıdır değil midir diye istihare yapılabilir.


Kayıtsız Üye
Merhabalar acil yardim ederseniz cok memnun olurum çünkü bu vereceginiz cevaplara cok ihtiyacim var.Ben polis olmayi arzulayan bir gencim sabah aksam polislik asagi polislik yukari hergun hayalini kurar ailemdeki yakinlarima hergun biseyler anlatirim bir gun yatmadan istihare duasi okudum ama namaz kilmadim ama rüya gördüm babami gördüm agliyodum sessiz sessiz gozlerim dolmustu ama yaslar dokulmedi sonra bira aldigimi gördüm bi raflarda diziliydi bide dolapta vardi raflardakilere baktim ama dolaptaki aklimda olan biraydi onu istediim sonra lokanta gibi bir yere gittim garson cam şişe kirdi uyandim bu ilk gördüğüm rüya sonra yine niyet ederek yattim cumhurbaskanini gördüm gayet iyiydik güleryüzlüydu bu nasil seref efendim diyip elini opuyodum surekli bugünde kirmizi bir araba gördüm iki tane annem kaza yapiyo oluyomus arabalari gördüm ikiside yan yana ama ne bindim nede kaza izi gördüm bu son gördüğüm rüyada tam anlamiyla namazda kildim yattim sizce polislik olur mu hayirli mi nolur yardim edin Allah rizasi icin.Allah simdiden yanitlayan herkesten razi olsun


arifselim
Merhabalar kardeşim. Madem o kadar isteklisin o zaman neden tam bir şekilde istihare yapmıyorsun. Sadece dua ederek uyumakla istihare olmaz. Bunlar sadece ayrı bir rüya olarak tabir edilebilir. Senin işinle hiç bir ilgisi ve alakası olmaz.


Perest
Rüyamda mesciddeydim. İmamla birlikte bir kaç erkek cemaat namzi kiliyorlardi. arkalarında bir bayan olarak sadece ben vardim ve cematle birlikte öğle namazını kildik. Namaz bitiminde imam cuma namazını kildircakti. Ben o namazda dahil olmak istedim ama imam gözlerime bakıp bu namaza eşlik edememsin çünkü tek kisisin manasıyla bakınca ben mescidin başka bir bölümünde tek başıma seccedemi serip kildik mecburen. Fakat seccedemin üzerinde büyük cam bir bardakta köyü renkte güzel bir çay var. Ben bir yandan çay uçuyorum diğer yandan namzm kiliyotum. Ama belli ki o an o çaya o kadar ihtiyacım var ki namz kılarken bile çaya ara veremiyoum ancak öyle kilabiliyorum. Ardından imam arkama geliyor. Ve namz kılarken çay icmenin doğru olmadığını bilincinde oldugumdan immdan saklıyorum bu durumu. Ama çaydanda vazgeçemiyorum. Anlam veremediğim bir rüya .uyumadan önce Allah’a dua ettim.”Allahim bana yardim et ve doğru yolu, hayırlı olanı göster” diye ve bu rüyayı gördüm. Rüyadan uyandığımda tek basima olmasam cemate dahil olup namz kilabilirdim ama yalnızım diye bu nimeteen yararlanamdim hissiyatı gelmişti. Ama bu yalnızlık bir eşmi yoksa namzi kılabilmek için başka bayanların da olması gerektigimi diye anlamadım. Ama ben bir bayanim ve bu rüyayi görmeden önceki düşüncelerim ve niyetim, bana talip olup, geri çevirdigim fakat halen benden umutlu ve bir onayima bakacak olan birini hayatıma koymayaraka acaba yanlışlık mı yapıyorum diyeyfi. Ve o insan aslında istediğim nitelikte dindar, iy birine benziyor ama ben henüz erken bulduğum için geri çevirdim. Şuan 18 yaşındayım!. Sizce ne yapmam gerek.. bana yardim!ci olursanız sevinirim… O insan bir şans vermemi çok istiyor ve sadece Allah rızası için , helal bir sevgiyle yaklaştığıni ve ciddi bir niyetle yaklaştığıni vs. Belirtiyor. Ama ben harama bulaşacağimdan korkuyorum ve acaba aceleci mı davranıyorum diye düşünerek ten reddettim. Ama pişman olmaktanda korkuyorum. Ya bir daha böyle düzgün , dindar bir insan çıkmazsa ve ben geri çevirdigim için pişman olursam.. imam beyez giymişti ve sanki bana talip olan gencin siması vardı yüzünde. ama sonradan içtiğimiz çay kımızı renkti ama çok güzeldi. Yardımcı olursanız ve yorumlarsaniz sevinirim.


arifselim
Selamun aleykum hanım kardeşim. Allah sana iki dünyada huzur bulacağın bir eş nasip eylesin. Bu rüya istihare açısından çok olumlu ve hayırlıdır. Rüyanın geneline bakılır ve renk bu durumda pek önemi yoktur. Bu adımdan sonra şimdi istişare yapmalısın yani sizi bilen tanıyan ve güvenilir kimselere danışmalısın. Daha olumlu yada olumsuz karar verebilirsin.


Kayıtsız Üye
Selamun aleykum hocam ben esimden ayrildim . kiz kardesim benim niyetime istihareye yatti. Esimle ayrilmam hayirlimi degilmi diye istihareye yatti. Ruyasinda esimin yesil biber patlican domates aldigini gormus ruyasinda esim kolilu ve guluyormus simdi bu istihareye gore esimden ayrilmam hayirlimi degilmi yorumunuzu bekliyorum .tesekkur ederim.

Dun gece kiz kardesim benim niyetime istihareye yatti.ben esimle ayrildim onunla ayrilmam hayirlimi degilmi diye istihareye yatti kardesim ruyasunda esimin yesil biber patlican dimates aldigini gormus bide esimi cok kilolu gulerken gormus


arifselim
Aleykum selam hanım kardeşim. Bu kadar önemli ve çok ciddi bir konuda bir rüya ile hareket edemezsin. Çünkü istihare ne farzdır nede vaciptir. Çok arada kalınır da danışacak kimse dahi bulunmaz ise belki o zaman bu konularda istihare uygun olabilir. Şimdi, bu rüya istihare için eşinden ayrılmaman daha hayırlı olacağına işaret sayılır.


Kayıtsız Üye
Ben rüyamda damadimi gördüm rüyamda damadim kuyunun icindeydi elini uzatip ayagimin bas parmagimi tutmustu sonra parmagimi birakip kuyunun icine dustu sizce bunun anlami nedir hocam yorumunuzu bekliyorum

Selamun aleykum hocam ben gecen gun rüyamda esimi ailesini gördüm ben esimle ayrildim babamin evindeyim su anda. Ruyamda kaynanamin evine gidiyorum esim abisi annesi yengesi babasi ailecek oturuyorlardi ben kilo almis guzel olmustum rüyamda kaynanam gile girdim kaynanam eltim benimle konusmuyor bana ters ters bakiyolar. Esin ise bana bakip guluyo yanima geliyor bende kucuj oglum bir yasinda onu emziriyorum esim yanima geliyor bana guluyo ama guldugunu ailesinden sakliyodu eliyle agzini kapatip guluyodu ben daha sonra evden cikip bi bakkala girdim elime geleni aldim sonra bi otobuse bindim icinde iki kisi vardi otobusle yolculuk yaptim


arifselim
– Rüyada kuyuya düşen birisini görmek, yakınlarından birisinin çekeceği sıkıntılara tabir edilir ve olumsuz bir manada yorumlanır.

– Aleykum selam. Rüyada ayrıldığı işine gitmek, onunla konuşmak ve barışmak, bazı sıkıntılarından kurtulmak ve rahat kavuşmak manasındadır. Alışveriş yapmak ve otobüsle yolculuk ise mekan değişmeye ve çoğu kere yolculuğa yorumlanır. Hayırlı bir rüyadır. En doğrusunu Allah bilir.


Kayıtsız Üye
Selemun aleykum abim ruyasinda bi cölde yururken bi aslani gorur aslan kendini kovalamaya baslar ileride bi kuyu gorur aslan kendini parcalamasin diye iple kuyunun icine inmeye baslar aşagi bakdiginda sim siyah bi yilan gormuş yukari bakdiginda ipin uzerinde bi siyah bi beyaz fare ipi kemirmeye baslamiş ve o sirada bi ari agzinin yanina gelir bi damla bal agzina birakdigi gibi uyanmiş


arifselim
Aleykum selam kardeşim. İstihare için yatıldığı esnada eğer bu rüya görülmüşse bu olumlu ve hayırlı olarak tabir edilmez. Bazı sıkıntı ve zorluklar yaşamak manasında yorumlanır. En doğrusunu Allah bilir.


Kayıtsız Üye
Erkek arkadaşım benim için hayırlı mı degilmi diye istiareye yattım ve onun üzerinde açık mavi renkte bi tişört gördüm

Erkek arkaşımın benim için hayırlımı diye istiareye yattım ve rüyamda onun üzerinde açık mavi tişört vardı sizce ne anlama geliyor


arifselim
İstihare için sadece bu kadar bir kısa açıklama yeterli olmaz. Ne gördüğün ayrıntılı bir şekilde anlatılmalıdır veya ne hissettiğine göre bir işaret olarak kabul edilir. Ayrıca arkadaş olarak değilde ancak evlenmemiz hayırlı mıdır diye yatılmalıdır bu konuda.


Kayıtsız Üye
Selamun aleykum hocam ben rüyamda rahmetli kaynanami gördüm bizim evdedi percerimizde bulumana orgu sisim parslanmisti uzerinde iplikle beraber kaynanam elini alip bu sis parslanmis dedi bu sisle orguyu at gitsin.dedi bu ruyanin yorumu nedir hocam yorumlarsaniz sevinirim tesekkur ederim


arifselim
Aleykum selam Allah rahmet etsin. Kayınvaliden sana bazı hataları terketmeni ve yapmamanı işaret ediyor. Bu açıdan çok hayırlı bir işarettir senin için. En doğrusunu Allah bilir.


Kayıtsız Üye
Selamun aleykum hocam ben esinden ayriyim evime gitmiyorum dun gece rüyamda baktim evimdeyim hortum elimde odami yikiyorum sonra komsum bize geliyor ben odayi yikamaya devam ediyorum komsum bana esinle aran nasil deyi soruyo bende gulerek iyi diyorum komsuma diyorum esim gelmek uzere aksam besde geliyor bunu yorumunu bekliyorum tesekkur ederim.

Hocam ben esimden ayrildim babamin evindeyim evime gidemiyorum dun gece rüyamda evime gitmisim hortum elimde odami yikiyorum sonra komsum bize geliyor gulerek bana esinle aran nasil diye soruyo Bende guler iyidir diyorum sizce bunu yorumu nedir hocam sizden yorumunu bekliyorum tesekkur ederim.


arifselim
Aleykum selam. Rüyan çok hayırlıdır. Yaşamın güzelliklerinin farkına varmaya, rahatlamaya, sakinleşmeye, gerginlikten kurtulmaya ve huzur bulmaya delalet eder. En doğrusunu Allah bilir.


Kayıtsız Üye
Sevgili hocan ben rüyamda yabanci biriyle nisanlaniyordum rüyamda ben dulum bekar biriyle nisanlaniyorum nisanlandigim erkegin ailesi beni kabul etmiyolar ama evlenecegim erkek bana sahip cikiyo elimi tutup hic birakmiyo uzerimde guzel elbise bide zinet altin var mutluyum guluyorum.evlenecegim erkegin uzerinde ise siyah takim elbise var nisanim bahceli bi acik alanda oluyo tatli servisi yapiliyo fotograflar cekiliyo yorumunuzu bekliyorum tesekkur ederim .


arifselim
Bu bölüm istihare rüyalarına aittir. İstihare için sorup sormadığını da yazmamışsın. Eğer istihare için sormuşsan bu rüya olumlu manaya işarettir. Bir rüya olarak ise, hayatında yaşanacak güzel gelişmelere yorumlanır. En doğrusunu Allah bilir.


Kayıtsız Üye
S.a ben bir rahatsızlıgım var cilt rahatsızlıgı 2 senedir çekiyorum en sonunda başta Okutman gerektiğini Sonunda yaptım Sonra okutmaya karar verdim Bir tane teyzemiz okudu beni ‘nşAllah şifasını göreceğim Yalnız Bunun için istihareye yattım Rüyamda Niyetim Şifamı nereden bulacağım Tabii önce Allah’ın izniyle Rüyamda Çok sevdiğim bir yakın arkadaşımla Taze yeşil fasulye ayıklıyoruz Sonra Rüyamda tekrardan Bir gölün kenarında Abim ve yengemle geziyoruz gölün kenarında üzüm asmaları varOradan üzümler toplayıp yiyorum bir ayağım Gölün içerisinde kocaman Kaplumbağalar var Onların geçtiğini görüyorum Gölün rengi böyle yeşil ve sarıya dönük böyle soluk yeşil gibi Sonra da en sonunda da Türk bayrağı görüyorum Sizce bu nedir neyi anlatıyor Şimdiden teşekkür ederim


arifselim
Aleykum selam Allah şifalar versin. İstihareye böyle şeyler için yatılmaz. Şu şey nasıl veya kiminle olacak gibi soruların karşılığı için istihare olmaz kardeşim. Rüya açısından hayırlı güzel bir rüyadır denilebilir.


Kayıtsız Üye
Hocam ben her guzumu kapatip uyudugumda rüya goruyorum.benim buyuk oglum babasinda kaynanam bakiyo bana gostermiyolar.ruyam Ben sabaha karsi rüyamda kaynimi gördüm rüyamda buyuk oglum kaynanam gilde bana oglumu gostermiyolar bende gizlice oglumu almak istiyorum. Herkezden sakaniyorum sonra kaynim beni saklandigim yerde goruyo burda napiyosun diye soruyo bende oglumu gormeye geldim diyorum. Kaynim bana diyo geldin ama annem sana gostermez bende ondan yardim istuyorum oglumu bana goster ne istersen yaparim diyorum oda bana cinsel iliski teklifinde bulundu benimle birlikte ol dedi bende oglumu bana ver gotureyim olur dedim sonra kaynim bana yanasmaya basladi onu iteleyip oglumu getir dedim bana diyer odayi gosterdi bak oglun orda dedi ben oglumu bi cekyatin uzerinde uyuklarken annemi istiyorum diye agladigini gördüm bende pencere vurarak ogluma burdayim diye sesleniyorum oglum beni gurdukden sonra daha cok aglamaya basladi sonra bi anda küçük oglumda kucugimda belirdi ikisinide alip ordan gizlice ayrilmaya calistim yanliz rüyamda kaynanamun evi bi koy gibi bi yerde bahceli falan ben cocuklarimu alip disari ciktim disarida hic tanimadigim anlamadigim sekilde bi suru insan vardi ordan saklana saklana cikmaya calistim daha sonra annem gile geldim anne annemler bizdeydi uyuyoRlardi sizden yorumunu bekliyorun hocam cok tesekkur ederim .


arifselim
Bu bölüm istihare sorularının sorulduğu bölümdür lütfen bu tür rüyaları diğer yerlerde sorunuz.

Bir rüya olarak bu senin için eğer geçek hayatta da öyleyse bilinçaltına yerleşen düşüncelerden dolayıdır. Diğer anlamı ise, sıkıntılarından kurtulacağına alamet eder. En doğrusunu Allah bilir.


Kayıtsız Üye
Merhabalar ben rüyamda eski ve paslı aletleri tamir etmeye çalışıyordum.aletler pastan bakır rengini almıştı.bende onların eski olan yerlerini düzeltiyordum.ama parlatmadım yine bakır renkli kaldılar


arifselim
Bu alan sadece istihare sorularının sorulduğu bölümdür lütfen bu tür rüyaları diğer yerlerde sorunuz.

Merhaba kardeşim. Bu rüya bazı hatalar yapacağına ama düzeltmek istese de buna geç kalacağı anlamındadır. En doğrusunu ancak Allah bilir.


Kayıtsız Üye
Merhabalar işimle ilgili istihareye yattım.rüyamda elimde iki beyaz sayfa tutuyorum..üstünde okunamayacak kadar küçük iki ç satır yazı var.bir taraftanda sürekli ağlıyorum.ben be sayfaları şefime götürüyorum.o da bana eşine söyle iki çuval kum getirsin ondan sonra işten ayrılabilirsin diyor


arifselim
Merhabalar kardeşim. Aslında bu tür konularda istihare değil insanın danışması daha doğrudur. Rüya olarak olumlu manaya işaret eder. En doğrusu da içine gelen his kabul edilir.


Kayıtsız Üye
Merhaba. Bir kısmetim için istihareye yattım fakat görücü usulu olacaktı bende rüyamda o gece yeşil dolaplar felan gördüm istiharede yeşil görmek hayırlı diye okumuştum. Fakat oğlan evlilik istemediğini söyledi kesinlikle bu durum için Rabbimin bir bildiği vardır ama genede benim bu durumda ne yapmam gerektiği ile ilgili bir tavsiyeniz varmıdır hocam ? İyi Günler.


arifselim
Merhaba kardeşim. İstihare için sadece şu rengi gördüm demekle tabir edilemez. O rüyanı anlatmalısın ve uyandıktan sonra içine geln his nasıldır ona da bakmalısın. Buna rağmen insan yanılabilir. Bunun için her zaman danışmak fikir almak ve iyice düşünerek karar verilir.


Kayıtsız Üye
Hocam bu rüyayı istihare namazından sonra yatınca gördüm.yazmayı unutmuşum ne olur affedin.istiharedeki anlamında aynı mı olur

Hocam selamlar.ben istihare için yatınca rüyamda bir bebeğin karın kısmından altını gördüm.bebeğin bezini açıp kakasını gösteriyorlardı.kakası kahverengi idi.bezi açınca bebeğin altını görmedim.sadece beyaz bezi ve kakasını gördüm.sizce rüyam olumlu mudur


arifselim
Selamun aleykum bebeğin altını bezini ve kakasını görmek hayırlı ve olumlu olarak yorumlanır. Elbette bununla birlikte içine gelen huzur veya huzursuzluk hissine de bakman gerekir.


Kayıtsız Üye
selamın aleyküm hocam biz erkek arkadışımla evlenmeyi düşünüyoruz fakat bizim evliliğimizn hayırlı olup olmadığına dair istihare yapmak istedim istiharemin şuan ikinci günü ilk günde yarısı kırılmış yeşil biber gördüm başkada bir renk görmedm sonra rüyamda yola çıktığımı sonra uyandım tekrar uyudğmdada pembe bir nişanlık gördüm sizce istiharem olumlumudur benim için hayır mı yoksa şermidir yorumlarsanz çok mutlu olurum


arifselim
Aleykum selam. Rüyada görülen yeşil biber hayırlı manaya yorumlanmaz. İstiharede ilk alınan işarete itibar edilir. Ama evlilikte mutlaka istişare etmek yani danışmak ve fikir alarak bir karar vermek gerekir. İstihare ise çok aşırı arada kalır ve bir karara ulaşamazsa o zaman yapılır.


Kayıtsız Üye
Hocam selamün aleyküm.ben size rüyamın istihare rüyası olduğunu yazmayı unutmuşum.istihare namazından sonra rüyamda bakır renkli paslı aletlergördüm.onları tamir etmeye çalışıyordum.tamirden sonra yine bakır renkli kaldılar.sizce bu olumsuz anlamamı gelir


arifselim
Aleykum selam kardeşim. Bu hem rüya hemde istihare olarakta olumsuz manayadır. Geri dönüşü olmayacak hatalar yapmak anlamındadır. İstihare için olumlu bir rüya değildir.


Kayıtsız Üye
Selamun aleykum hocam ben esimle ayridim bosanicaz iki oglum var buyuk oglum babasinda kucugu yanimda ben dun aksam istihareye yattim esimle tekrara bi araya gelmem benim ve cocuklarim icin hayirlimi degilmi istihareye yattim rüyamda. Baktim ben annem de mutfaktayim lahmacun yapmisiz ben oturmus yem yesil bi demet maydanoz temizliyorum esimde benim yanimda ayakta durmus yemegi bekliyo … Yorumunuzu bekliyorum esimle bi araya gelmem hayirlimi bu ruyaya gore


arifselim
Aleykum selam hanım kardeşim. Evet bu rüya barışmak ve bir araya gelmek açısından çok hayırlıdır ve olumludur. Sorunlarınızı bilen kimselere de danışın ve öyle bir karar verin.


Kayıtsız Üye
Hocam istihare namazimda bir cesme gördüm cesmeyi aciyodum bulundugum yer belime kadar Suyla doluyodu Su ilik ti Hemen kapatiyodum dolunca her yer suydu Su temiz di hamam gibi bi genis odadaydim cesme cok gür akıyordu renk gormedim


arifselim
İstihare rüyasında su ve çeşme görmek ile suyun temiz olması hayırlı manada yorumlanır. İstihareden uyanınca görülen rüyalar hakkında insanın içine gelen his en açık işaret olur.


Kayıtsız Üye
selamn aleykum ben eşim ve ailesiyle sorunlar yasıyorum bır cok kez bosanma noktasına geldık ve yıne bosannma noktasındayız bende istihare kıldım sonumuz ne olucak dıe ıkı uç tane rüya gördüm cok kotu namaz kılıp kafalarını seccadelere vuran ınsanlar gördüm delırıp bbana saldıran insanlar gördüm ve sıyah tenk gördüğümü hatırlıyorum uyanınca korku ve endişe içindeydım ruyayı acıklarsanız sevinirim


arifselim
Aleykum selam. Sonumuz ne olacak veya işim olacak mı diye istihare yapılmaz. Geleceğe dair bir işaret için yapılmaz. Ancak şu işim hayırlı mıdır değil midir şeklinde istihare yapılır. Rüyaların ise her biri ayrı ayrı olarak yorumlanmalıdır.


Kayıtsız Üye
Hocam ben eşimle çok sıkıntılı bir evlilik yaşadım. Hep küfür hakaret kavga… Verhasılı en son iş boğmaya çalışma noktasına gelince evi terk ettim. Ama zor bir karar. Ailem de sen kendi yaşadıklarını daha iyi biliyorsun ve kendi kararını kendin vermelisin diyor. Yani olay biraz karmaşık olduğu için kimse olacaklara sebep olmak istemiyor. Ben de istihare namazı kıldım. Evime dönmem hayırlı mı diye. Rüyamda (bu rüyayı temmuz ayında gördüm) bir ara kendimi bir okul bahçesinde görüyom yerlerde kar var ama ilkbahardaki gibi yer yer çamur kısımlar da var.bu araları tam hatırlamıyorum ama sonra bi bakıyorum gece vakti karanlıkta ilerliyorum apartmanların aralarından. Okuluma doğru gidiyorum. Bi bakıyorum bina içinden değil de sanki ara sokakda öğretmen arkadaşlarım duruyor. Sonra okul müdürü onlara biz gidelim onlar aynı durumdalar konuşsunlar diyerek tek tek karanlıktan bana doğru beliriyor ve gidiyorlar. Ben ilerleyince beni bekleyen karışık yeşil tonlarında bir elbisesi ve başörtüsü olan bir bayan görüyorum. Ona doğru gidiyorum. Onunla konuşmaya başlayıp sanki o apartmanlardan birindeki bir daireye gidip oturuyoruz. Güya o da boşanmış biriyimiş ve ben de boşanmışım o yüzden beni teselli ediyor. Bana “hiç kafana takma ve sakın üzülme” gibi bazı şeyler söylüyor dediği herşeyi hatırlamıyorum. Ne diyorsunuz hocam bu rüyama.


arifselim
Selamun aleykum. Bu rüya istiharenin sonucu için net bir işaret değildir. Bu tür meseleler için en doğru karar ancak istişare ile olur. Sen bir daha hangi kararının daha doğru olacağını danışmalısın ve en sonunda bir karar vererek Allah’a tevekkül etmelisin.


Kayıtsız Üye
Merhabalar ben istiharede birşey göremediğim için iki tane tanığıma yatmalarını rica ettm biri benim üzerimde beyaz bir deli gömleği olduğunu söyledi diğeri ise kırmızı kiraz gördüğünü söyledi hayır mı şer mi anlayamadım yorumlar mısınız?


arifselim
Merhabalar kardeşim. Zaten rüya görmek şartı yoktur önemli olan senin içine doğan huzur yada huzursuzluk hissidir. Bu rüyalar ise olumlu manaya işaret değildir.


Kayıtsız Üye
Hocam selamün aleyküm.ben istihare namazından sonra rüyamda sarı ağaçsız bir tepeye gidiyorum.burda beş tane taştan harabe ev var.bir tanede güzel beyaz taştan ev var.ortası toprak.bana bu evde sen oturacaksın diyorlar.sonra başkası geliyor.sen diğer tepeye gideceksin diyor.oraya gidiyorum.o tepede ağaçsız sarı.orda dört taş harabe ev ve bir güzel beyaz taş ev var.bana bu evde sen oturacaksın diyorlar.bende taş evde oturmam diyorum.ovaya inip kaloriferli daire aramaya başladım.


arifselim
Aleykum selam kardeşim. Bu rüya sana istihare için çok olumlu bir manaya işaret eder. Elbette verilecek her türlü karar için mutlaka işin ehlinde bilenlere danışmalı ve sonra karar verilmelidir.


Kayıtsız Üye
hocam merhaba ben 17 yasindayim kuzenimden hoslaniyorum oda 19 yasinda ve cok iyi bir insan bn onunla ciddi bir iliski kurmak istiyorum ve suan arkadasca mesajlasiyoruz bn onun hakkimda hayirli olup olmadigini ogrenip ona gore hareket etmek istiyorum istihare namazı kilmak istiyorum ama bi erkekle konusmam haram oldugu icin kaderimdeki insan bile olsa olumsuz cikacagini dusunuyorum istahareye yatmadan once nasil bi niyet etmem gerektigini soylermisiniz


arifselim
Merhaba kardeşim. Arkadaşça mesajlaşmak da uygun bir hareket değildir. Eğer evlilik için herhangi bir adım atılırsa o zaman istihareden önce danışılır ve araştırma yapılır. Eğer buna rağmen bir kararsızlık meydana gelirse işte tam o esnada istihare uygun olur. Bunun dışında ortada henüz bir şey yok iken istihare yapılmaz kardeşim.


Kayıtsız Üye
Selamun aleyküm benim adıma bi arkadaşım istahireye yattı erkek arkadaşım için karışık renkler görmüş açık renkler görmüş ama üzeri bulanık gibiymiş bi bahçede lila renginde ciçekler toplamış bunun anlamı ne demek Allah rızası için yorumlar misiniz


arifselim
– İstihare için herkesin kendisi için yapması gerekir. Sünnet olan ve yapılması gereken budur.
– Karışık ve bulanık şeyler açık bir işaret olmaz.
– İstiharede en önemli işaret, içinize gelen histir.
– Size tavsiyem kendinizin istihare yapmanızdır.


Kayıtsız Üye
Evlenmeyi düşündüğüm bir adam için istihare kildim. Rüyamda hatırladığım kadarıyla okulu m bittiği için hüngur hüngür agliyodum. Sonra bir arabaya biniyorum ve bir genç bana siyah bir hırka giydiriyor. O hırka giymeden kendimi çıplak gibi hissediyordum, giydikten sonra feracemi giymsim gibi kendimi örtulu ve iyi hissediyordum. Sizce bu rüyayı neye yorumlamak lazim. Bu insana bir şans vermelimiyim.


arifselim
Evlilik için bu rüya çok hayırlı ve çok olumlu olarak yorumlanır. Ağlamak sevince, giyinmek de selamet ve huzur bulmaya işarettir. Sen yinede mutlaka bilen insanlara danışmalı ve ona göre hareket etmelisin.


Kayıtsız Üye
Hayirli sabahlar hocam benim şuam görüşmekte olduğum görücü usulu birileri var ve ben iki gündür istihareye yatiyorum ilk gün hiç bisey görmedim ama bugün kina gecem oluyodu ve ben siyah bi şal takmşm ablamdada kirmizi bi bindalli vardi ama uyandiktan snra hemen o çocugun ismiyle uyandim bu ne anlama gelir


arifselim
Hayırlı günler kardeşim. İstiharede ancak bir kişi için yapabilirsin. Bir kaç kişi için bir kerede istihare yapılmaz. Eğer bir kişi niyeti için yaparken bu rüyayı görmüşsen o zaman bu rüya hayırlı olarak tabir edilir. En doğrusunu ancak Allah bilir.


Kayıtsız Üye
Eşim tarafından aldatıldım. Boşanma konusunda çok kararsızım .İstiharede kırmızı bir arabanın hızla yol aldığını gördüm. Yorumlar mısınız


arifselim
Bu istihare için olumlu manaya işaret etmez. Ayrıca istihare ile bu konuda karar vermek eksik ve yanlış olur. Mutlaka danışın sorun ve bin kere düşünün sonra bir karar verin.


Kayıtsız Üye
Merhaba ben erkek arkadaşımla evlilik yolunda oldugumdan bununla ilgili istihare namazına yattım ilk olarak kendimi mavi denizde gördüm etrafımdada beyaz güvercin martılar vardı ikinci olarakta evindeyim arkadaşımın siyah pitbul bi köpeği varmş bize gelmişler bn o köpektn korkuyorm ama köpek hiç bişy yapmıyo çok uysaldı bunlar ne anlma geliyor ?


arifselim
Merhaba kardeşim. Bu ilk rüyan istihare için yeterlidir ve bu rüya olumlu manada yorumlanır. Ancak mutlaka sanışın fikir alın ve sonra bir karar verin. Her ne olursa olsun sonuçta bu bir rüyadır.


Kayıtsız Üye
Selamun aleykum ,ben birini sevdigimin hayirli olup olmadigini gormek icin teyzemi istihareye yatirdim, ruyasinda bi dugun gordu ve damat kanlar icindeymis , siyah dumanlar gormus ve birde mavi elbiseli bi kiz gormus yorumlarmisiniz? Tesekkurler.


arifselim
Aleykum selam. İstihareye kendin için senin yatman gerekir doğru ve sünnet olan budur. Bu rüya ise hayırlı anlamda tabir edilmez. Sana tavsiyem senin kendin için istihareyi yapmandır.


Kayıtsız Üye
Bende esim icin yattim aramiz kotu diye ustunde beyaz sadece ust tarafinda mavi cizgiler vardi ve onunde deniz denize bakiyor


arifselim
Bu hayırlı bir rüyadır ancak bu bir şeyi yapmak için yeterli bir işaret olamaz. Mutlaka danışmak ve bilenlere sormak ve daha sonra bir karara ulaşmaya çalışmak gerekir.


Kayıtsız Üye
Merhaba birbirimizi seven iki arkadastik ve benim hatamdan dolayi ayrildik ben ise halen seviyorum ve geri birlikte olurmuyuz kiz arkadasimi beklemem uygunmudur diye istihareye yattim ilk rüyamda kendi evimde oturuyorum disarda kar yagdigini goruyorum balkona cikiyorum kar birikintilerinin üstü siyah ve aralarindaki catlaklardan beyaz kar çıkıyor ve kiz arkadasim geliyor bi anda bana geri dondum seni cok ozledim diyor, ikinci rüyamda karanlik bi odadan beni cikartiyolar uçan bi aracin icinde mavi temiz bir denizin ustunde ucuyorum baska bi rüyamda ise beyaz bir kagit ustunde hafif kirmizi bir leke ve sevdigimle el ele gezerken goruyorum kendimi . Ruyalara uyarak kiz arkadasimi sonuna kadar beklemelimiyim ???yorumlarsaniz sevinirim .


arifselim
Merhaba kardeşim. İstihare böyle bir durum için yapılmaz. Ancak bir meşru konuda adım atılır ve olmak üzere olmasına rağmen kararsızlık meydana gelirse o zaman istihare yapılabilir. Rüyaların güzeldir ama bunların istihare ile bir ilgisi yoktur.


Kayıtsız Üye
Birlikte oldugum kisi ile evliligin benim icin hayırlı olup olmayacağına dair istihareye yattim. Marketteydim yerler beyaz fayans önümde mavi damacanalar vardi onlari cektim yoldan gecmek icin. Sonra evdeyim canım cok midye istedi. Bir okul bahcesi gibi bi yere gidiyorum. Orda midyeci var. Bi tane cocuk vardi. Aldim parasini vermek istedi 20 lira cikardi cebinden ben vericem olmaz dedi. Ben 5 lira cikarmistim. Kendim parasini vererek aldim. Gördüğüm kisi suan birlikte oldugum kisi değildi. Ben de tesetturlu bir bayanim fakat kendimi rüyada acik olarak gördüm. Aldigim midyeleri eve getirdim 1 tane yedim. Sonra beyaz bir arabayla kuzenlerim geldi
Ben midye posetini saklamaya calisiyordum. Bu ruyanin bir anlami var midir?


arifselim
Rüyada midye görmek ve yemek asla hayırla yorumlanmaz. Rüya sahibinin çevresinde bulunan, kırk yıllık hatırını bir kalemde silecek, yaptığı fedakarlıkları hiçe sayacak ve hiç düşünmeden kendisini gözden çıkaracak bir kişinin varlığına işaret eder. Bu rüyan açık bir şekilde hayırla yorumlanmaz. Ancak tek bir rüya ile değil mutlaka istişare ederek bir karar vermek gerekir.


Kayıtsız Üye
Slm lar benim çocuğum olmuyordu istihareye yattim bir tank uzerinde 4.5 asker yeşil kıyafetleriyle gördüm birde kız çocuk gördüm bana el salliyordu kızın uzerindeki rengi hatırlamıyorum ama çok güzel bir kızdı yorum lar misiniz lutfn????


arifselim
Aleykum selam. İstihare rüyası olarak çok hayırlıdır bunlar ancak bu durum için istihare yapılmaz. Yani öyle bir şey yoktur. İstihare diğer durumlar için yapılabilir. Şu olacak mı diye istihare olmaz.


Kayıtsız Üye
İstihareye yattım ve gördüm şey karanlık bir yerdeyim oturuyorum önümde bana düşman olan kız ortamında beyaz ışık vardı onu görünce korktuğumu hatırladım ve kız aydınlığa fesatlık la bakıyordu yüzünede yansıdı onun..


arifselim
İstiharede görülen rüya uyanır uyanmaz içine doğan hisle hayırlı olup olmadığı anlaşılır. İstihare için bu rüya olumlu manaya işaret etmez. İnsanın içine gelen his rüyadan daha önemlidir.


Kayıtsız Üye
mrb hocam cıktıgım cocuk hakkıında ıstıhare ye yattım cıddıyız onun ıcın ıstıhare ye yatmak ıstedım rüyamda mavı gomlek babamın uzerındeydı sonra bnm uzerımde koyu bı mavı tısort wardı ve uzanmıs bı sekılde yatıyodum yanımda da bı bebek wardı yatıyıodu sonra bnm odamda bı bebek asılı bısekılde duruyodu karısık bı ruyaydı bu ruyayı acıklarsanız sevınırım


arifselim
Merhaba kardeşim. Henüz evlilik için bir adım atmadan ve evleneceğin kişi hakkında bir araştırma yapmadan istihare olmaz. Bu gördüğün rüya ise net ve açık bir işaret değildir.


Kayıtsız Üye
Merhaba hocam evlilik icin istehareye yattigimda rüyamda turuncu kiyafetli adamlar gordum. 3 taneydiler, bana birseyler anlatiyorlardi sonra uyandim, turuncu rengin manasi nedir acaba ?!


arifselim
Merhabalar kardeşim. İstihare için bu renk ve rüya hayırlı manaya işaret eder. Ancak en doğru işaret insanın içine o konuda gelen hisleridir bunlar ona işaret olur.


Kayıtsız Üye
Selamun aleykum. Hocam rüyada kırmızı giyinen bir erkek ve mavi giyinen bir kız var kız erkekten hoşlanıyor bir süre sonra sarılıyorlar bunun açıklaması nedir acaba kırmızı renk pek iyi degil diye biliyorum ama bir yardımcı olursanız.


arifselim
Aleykum selam. Bu rüyayı kendiniz için bir istihareye yatarken eğer görmüşseniz bu rüya açık ve net bir mana ifade etmez. Zaten istiharede en önemli işaret ne renk nede rüyadır. En önemli işaret senin içine doğan histir.


Kayıtsız Üye
İyi günler, ben evleniceğim kişi için istiareye yattı . Elinde bir bebekle bana gülümsüyordu bulunduğu yetin arkası da bembeyazdı sonra ben sağıma döndüm yol bembeyaz görünüyordu kar vardı sanki heryerde, yorumlar mısınız acaba?


arifselim
İyi günler kardeşim. Bu rüyan istihare için çok hayırlı ve güzel bir rüyadır. Ayrıca istihare için içine gelen huzur hissine de dikkat etmelisin. Çünkü rüya ile yanılmak mümkündür.


Kayıtsız Üye
Istihareye benm icin biri yatti.. kucagimd a kirmizi domatesler ve yesil salataliklar var turyormusum ve kirmizilar goz alici imis ustumdeki parduseye odaklnmis ruyanin devaminda bir kiz cocugu sut isyiyor ve arkadasim emzirmek isteyince emmiyormus kizin ustunde beyaz penye ve aacik sari jilesi var imis tabiri nedir ?

Cevapladiginiz icin tesekkur ederim fakat bir hoca bu isten vazgecmwn gerektigimi ve kesinlikle hayirsiz olduhunu soyledi:( ((((benim bilimc altim cok karisik ve yattim her rengi goruyorum oyuzden baskasini yatirdim )


arifselim
İstiharede herkes kendisi için yatmalıdır. Çünkü sünnette başkası senin için yatmaz. Görülen rüya çok hayırlı ve güzeldir. Ama sana tavsiyemiz senin kendi istihareni yapmandır.


Kayıtsız Üye
Bir isteme olayj oldu kararsizdim diye istihareye yattim ve rüyamda kirmizi gelinlik giydigimi ve un ve ekmek sizce iyi mi acil cevap yazarsaniz sevinirim


arifselim
Evet kardeşim bu rüya istihare için olumlu ve hayırlı manaya işaret eder. İçine doğan huzur hissi de sana en açık işaret olur.Evliliklerde istihareden önce mutlaka istişarede olması gerekir.


Hicran5757
Rüyamda sevdiğim adama başka bi isimle sesleniyorum. sonra o kişi kim diyo zaten başka biride beni aradı diyo bir türlü ulaşamıyorum ona hatta yanlışlıkla birini arıyorum kız arkadaşımdan tekrar arıyoruz yine ulaşamıyoruz evine gidiyoruz ve rüyamda onun ve arkadaşının kimya mühendisi olduğunu görüyorum eve bi gidiyoruz ev çökmüş kapıları filan o sırada iki kız geliyor ve bize onlar patlamada öldü diyolar sesim çok çıkmıyo ama göz yaşlarım oluk gibi akıyor arkadaşıma sarılıp ağlıyorum yere çöküyor sonra kızın teki o benim sevgilim felen filan diyo arkadaşlarım söyleme diye bana bakıyo bende biraz uzaklaşıp yere çöküp ağlayarak Allah’a dua ediyorum biraz daha kalsın yanımda diye


arifselim
Bu rüyanız istihare için hayırlı manada yorumlanmaz. Rüyadan uyanınca insanın içine hemen o rüya hakkında olumlu yada olumsuz olarak bir his gelir işte bu his en açık işaret olur.


kader 18
Merhaba ben 2ö5 yıllık evliyim eşim beni evden kovdu babamın evine geldim 3 aydır eşimle konuşmuyoruz. İstihare namazı olarak değilde dua ederek uyuduğum bir akşam rüyamda bir bavulun içinde kırmızı bir sürü balık vardı elbiselerimi yerleştiriyordum bavula, deniz kenarındaymışım ve deniz cok berraktı ve balıklar bavuluma atlıyordu kırmızı kırmızı cok sevimliydiler. Acaba eşimle tekrar birleşmem hayır mı görünüyor yorumlayamadım rica etsem yorumunuz nedir?


arifselim
Merhaba kardeşim. Allah yardımcın olsun. Bu rüyanın eşinle ilgili midir bilmem ama o kadar hayırlı ve o kadar güzel bir rüya görmüsşünki gerçekten çok hayırlı bir rüyadır bu. Bol rızık, bereket hayır ve mutluluklar anlamında yorumlanır. En doğrusunu Allah bilir.


Kayıtsız Üye
Bnde bosanma asamasindayim onun icin istihareye yattim yeşil gordum. Ruyam da kuzenim yemyesil bir abiye giymisti aynadan kendine bakiyordu yatak odasinda hazirlaniyordu hatirladiklarim bu sizce ne anlama geliyor yani yorum bekliyorum?


arifselim
Boşanma için sadece istihare ile bir karar verilmez. Maalesef toplumda istihare yanlış bilinmektedir. İstiharede garanti yoktur. Ayrıca istihareden önce mutlaka istişare olmalıdır. Evlenmek veya boşanma gibi konularda mutlaka ama mutlaka araştırmak, danışmak çok önemlidir. Maalesef bu rüyan için net bir yorum yapamıyorum. Allah yardımcınız olsun.


Bu kategoride yer alan Rüya Yorumlama Nasıl Öğrenilir başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir Yorum Yazın.

Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim

İstiharede Görülen Renkler Ne Anlama Geliyor? Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, İmanın şartları, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İbadet, İman, Mezhep, Hanefi, Şafii, Maliki, Hambeli, İslamın Şartları, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Arapça, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Evlilik, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Günah, Helal, Haram, Tecvid, Yemin, Sadaka, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.