Anasayfa
8 Ağustos 2021, 16:16
admin
Yönetici


İstiharede Görülen Renkler Ne Anlama Geliyor?

Kayıtsız Üye
merhaba hocam istihareye yattım erkek arkadaşımın benim için hayr mı şer mi olduğunu öğrenmek için rüyamda ilk akşam sarı bir tır gördm tertemizdi parlaktı sonra arkadaşlarımı kaza geçirmişlerdi onları karakola götürdüğümü gördüm ve sabah uyandığımda hiçbir his yoktu neden sarı renk gördüm diye düşündüm anlam veremedim sonra ikinci rüyamda yemyeşil vadi gördüm mısır tarlası gördüm komşularımızı gördüm onlarla konuştuk güldük erkek arkadaşımıda gördüm rüyamda mutluyduk yemyeşil alanda gezdik beraber sabah kalktığımda içinde bir huzur ve heyecan vardı rüyamı yorumlarsanız çok sevinirim.

selamın aleyküm hocam ben erkek arkadaşımın benim için hayr mı şer mi olduğunu öğrenmek için istihareye yattım ilk akşam rüyamda sarı temiz bir tır gördüm arkadaşlarımı kaza geçirmiş sonra onları karakola götürdüğümü gördüm. hiçbir şey hissetmesim neden sarı renk gördüm diye düşündüm içimde hiçbir his yoktu istihareyi yapmaya devam ettim ve bi kaç gün sonra rüyamda yemyeşil bir vadi gibi bi yer gördüm her yer çok güzeldi yemyeşildi mısır tarlası yeşil çimler falan sonra komşularımızı gördüm orda konuştuk güldük sonra erkek arkadaşımla vadide gezdik sabah uyandğımda içim kıpır kıpırdı çok mutlu uyandm rüyamı yorumlarsanız sevinirim.şimdiden çok teşekkürler.
arifselim
Aleykum selam kardeşim. İstihare ancak helal olan bir iş için yapılır. Evlilik niyeti için bunu yapmışsan rüyan hayırlıdır ve olumlu demektir. Ayrıca istiharede rüya olsa bile içinin rahat etmeside çok önemlidir.


Kayıtsız Üye
Selâmün aleyküm. Ben evlilik için yola girdiğim kişinin hakkımda hayırlı olup olmadığını öğrenmek için istihareye yattım. Rüyamda yeşil bir başörtüsü gördüm. Başörtüsünü takan kişiyi sağından gördüm ama kim olduğunu görmedim. Rüyada kişiye değil yeşil başörtüsüne odaklanmıştım.
Rüyamla ilgili bilgilendirirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.


arifselim
Aleykum selam. Rüyan genel manada istihare için hayırlıya işarettir. Rüya ile birlikte içine doğan huzur yada huzursuzluk hissi de insan için en doğru işaret olur. En doğrusunu elbette Allah bilir.
Kayıtsız Üye
merhaba. ben istihare uykusuna yattım. istanbulda yaşıyorum memleketime düğüne gitmekte kararsız kaldım. hayırlı olur mu gidersem diye. bir kaç defa uyandım ve ayrı ayrı rüyalar gördüm. ilkinde beyaz giysili bir kaç adamı vurdular pembe ye yakın bi kan vardı hafi hafif etrafta. 2. rüyamda heryer karla kaplıydı beyaz. ama yağmıyordu artık. ve evlerin ışıkları vardı uzaklarda birisi benim resmimi çekti. çok mutluydum. 3. rüyamda da yine yağmur yağıyordu. ve ben bir kaç iş arkadaşımla yağmur altındaydım sonra ilk aşık olduğum eski erkek arkadaşım geldi bana sarıldı. oda cep telefonuyla hepimizi çekti selfi şeklinde. sonra oradan uzaklaştık. uyandım. acaba ne anlama geliyor.


arifselim
Merhaba. İstiharede ilk alınan işarete itibar edilir. İlk rüyan olumsuz manaya işarettir ancak için rahat etmemiş ve bundan dolayı tekrar etmişsen bu durumda diğer her iki rüyanda hayırlı manaya delalet eder. Ona göre bir işaret kabul edersin.
Kayıtsız Üye
5 senelik erkek arkadasım var istemeye gelecekler beni fakat babam vermiyor gurbet diye istişareye yattım ve yeşil yılanlar gördüm ve ben onların kafasını koparıyorum uyandığım da sabah namazı okunuyordu ne anlama gelir

Yorum: İstiharede Görülen Renkler Ne Anlama Geliyor?

arifselim
Rüyada yeşil yılan öldürmek hayırlıdır şöyle ki; huzurunu bozan, fitne çıkaran ve zarar veren kimselerden kurtulmak anlamındadır. Evliliğin hayırlı olmadığına işaret etse de eğer için rahat etmemişse ve bu rüyanın kimin hakkında olduğu içine doğmamışsa istihareyi tekrar etmelisin. Bu rüya seni istemeye gelecek olan kişi için veya kendi ailen için yorumlanır. En doğrusunu Allah bilir.
Kayıtsız Üye
Selamın Aleyküm Hocam Arkadaşım benim için istihare namazına yattı bazı sureleri bilmediğim için arkadaşım yattı beyaz renkte izo cam görmüş sonradan ağlayan bir kadın görmüş bu rüyayı yorumlar Mısınız hacam benim istediğim çocuğu ailem istemiyor gerçi şimdi ayrıyız acaba tekrar bir şey mi olcak hocam


arifselim
Aleykum selam kardeşim. Ayrı durumda iken istihareye yatılmaz. Ancak bir iş olmak üzereyken olsun mu olmasın mı kararsızlığı karşısında istihare yapılır. Bu rüya ise manası açık bir rüya değildir. Özel bir dua bilmene gerek yoktur istihare için. İki rekat kılıp sonra dua etmen yeterlidir. Kendin istihareni yaparsan daha doğru olur.
Kayıtsız Üye
İstihare namazında ikinci gün bir aile gördüm ve kişinin sakat kaldığını nedeni ise siyah etrafı kahverengi çevrili bi ağaca takıldığını gördüm daha sonra da kırmızı beyaz türk bayrağını gördüm


arifselim
Rüyan istihare için hatalı bir işe kalkışmana tabir edilir. İstihare açısından bu rüya olumsuz manaya işaret eder. Ayrıca istihareye yatan kişinin içine olumlu veya olumsuz olarak gelen his ona işaret olur.
Kayıtsız Üye
Selâmün aleyküm 4 gecedir yatıyorum evlilik icin hepsinde rüya gördüm fakat alakaszdı 4.gecede kız kardeşim komple siyah giyinmişti evli bende dedim bugün alış verise çıkalım renkli şeyler alalım fakat alamadan uyandım


arifselim
Aleykum selam kardeşim. Alakasız dediklerin belki bir işaret sayılabilir. Asıl istiharede önemli olan insanın hissettiği şeydir. Rüya hiç görülmese de olur. Çünkü istihare sadece hayırlısını dilemek demektir. Önemli olan her iş için mutlaka danışmak gerekir.


Kayıtsız Üye
Merhabalar hocam karşımdaki insanın hayırlı olup olmadığı Hakkı’nda istihareye yattım .. Rüyamda dalgalanan tek bir Türk bayrağı gördüm aynı Zaman’da rüyamda acur gördüm Bi de Deniz görmedim ama bir arkadaşım ile Deniz Hakkı’nda komuşuyorduk .. Ne anlama gelir acaba ..Teşekkür ediyorum


arifselim
Merhabalar kardeşim. İstihare açısından bütün bu gördüklerin olumlu manaya işarettir. Ama şunu bilmen gerekir ki asıl önemli olan rüya değil denin içine o konuda gelen hissindir bu sana en açık işaret olur.


Kayıtsız Üye
Selamün aleyküm hocam…sevdiğim adam için istihare yaptı çok güvendiğim bir Teyzem…sevfiğim adam karşıdan beyaz kıyafetle, bende diyer taraftan onun karşısına doğru yürümüşüz bende beyaz elbise…ve sevdiğim adamın anneside yeşil elbise üzerinden diyer taraftan gelip içümüz ortada buluşuyormuşuz..bunun anlamını fica etsem?


arifselim
Aleykum selam kardeşim. Bu rüya hayırlıdır ve olumludur. Ancak asıl olan herkesin kendisi için istihareye yatmasıdır. Çünkü sünnet olan ve doğru olan budur. Ayrıca evlilik gibi önemli meselelerde mutlaka danışmak da önemlidir.


Kayıtsız Üye
İstihareye yatmıştım, bir odanın dışındayım oda kapalıydı ve karanlıkmış görmedim , bende dışarda pirizlere dokunuyorum elektrikler gittiğini söylüyorlar ışıkların gelecegini söylüyorlar. Yani renk olarak görmedim sadece simgesel olarak gördüm siyah beyazı . Neye yorulmalı sizce


arifselim
Değerli kardeşim. İstiharede görülen rüyayı yorumlamak için açık bir işaret vermesi gerekir. Bu rüyanda öyle bir durum yoktur. Zaten aslında lazım olan rüya değil insanın içine o konuda gelen olumlu yada olumsuz olan histir bu his en açık işaret sayılır.


Kayıtsız Üye
Ben iki okul arasında kaldım ve bunun için istihareye yattım. Birisi özel birisi devlet okulu. Önce özel okul için istihareye yattım. Ben özelin iyi olacağından şüpheliydimama ailem böyle istiyordu. Rüyamda bir okul servisinde mor bir dosya aldığımı gördüm. Bu rüya sonucunu anlayamayıp yeniden istihareye yattım. Bu kez benim gönlümün daha çok yattığı devlet okulu için. Rüyamda iki tarla gördüm. Sırasıyla ilk gördüğümde sap kısımları yemyeşil olan kırmızı güller,daha sonrakinde ise yalnızca yemyeşil sapları gördüm. Sonra oradan koşarak uzaklaştım. Sizce anlamı nedir?


arifselim
Değerli kardeşim. Okul arasında seçim yapmak ile çeşitli sınav ve tercihler hakkında istihare ile karar vermek hatalara neden olabilir biz bu şekilde olmasını tavsiye etmiyoruz. En doğrusu bilgili, uzman ve sizi doğru yönlendirecek kimselere danışarak hareket etmektir. Rüyaların zaten açık bir işaret vermemektedir.


Kayıtsız Üye
Bende eşimin bir işi vardı yüklü bir para gelecekti onun için yattım damadimla kendimi camide gördüm bunun yorumu ney söylermisiniz hayırlı sermi


arifselim
Bu para gelecek mi veya gelmeyecek mi diye eğer istihare yapmışsan bu yanlıştır çünkü şu şey olacak mı diye istihare yapılmaz. Kendini camide görmek ise hayırlı olarak tabir edilir.


Kayıtsız Üye
Selamün aleyküm hocam, annem beni evlendirmek için aklında olan iki kız için istihareye yattı; rüyasında iki elindede beyaz bir sepet iki sepetin içindede kırmızı domates taşıyormuş, işt
E talip olduğumuz kızın birinin evine tahta bir merdivenle zorla çıkıp kıza sepeti veriyormuş.. hocam biz bişye yoramadık,sepet beyaz icindeki domates kırmızı.. bu ne anlama geliyor bi bilgi verirmisiniz


arifselim
Aleykum selam. İstihare için annen değil senin yatman gerekir bu sünnet olanıdır. Ayrıca iki konu için veya iki kişi için bir istihare olmaz. Her bir konuya ayrı ayrı istihareye yatması gerekir.


Kayıtsız Üye
Selamün aleyküm hocam.
Ben dün gece istihare namazımı kildim duamı ettim uyudum rüyamıydı değilmiydi bilmiyorum sadece bir beyazlık ve sarı sarı civcivler hatırlıyorum acaba ne olabilir lütfen yardim edin


arifselim
Aleykum selam kardeşim. İstihare için eğer bu rüya ise o zaman bu rüyan olumlu manaya işarettir. Ama rüya olduğundan emin değilsen istihare için bu bir işaret olmaz.


Kayıtsız Üye
Dün gece hayırlı bir iş için istiareye yattm rüyamda elimde bir cüzdan vardi içerisinde ise yirmi lira ve bozuk para var di bu neye işarettir ne anlama geldiğini söyler misiniz


arifselim
İstihare için bu rüya hayırlı manaya işarettir. ancak istiharede rüya görülse bile asıl önemli olan o konu hakkında içinize gelen his size en açık ve en doğru işaret olur. En doğrusunu Allah bilir.


Kayıtsız Üye
İstihareye bi erkek icin yattim rüyamda yesil bi erik ağacı gördüm yesil eriklerde vardi aydınlık bi ruyaydi ama o kişiyle ablası yüzünden ayriyiz


arifselim
Eğer erik yetiştiği dönemde görülürse bu rüya kaybedilen şeyi tekrar kazanmak manasına yorumlanır. İstihare için bu olumludur denebilir. Ayrıca içine gelen hisse de dikkat etmen gerekir bu sana bir işaret olur.


Kayıtsız Üye
Evlenmek üzere olduğum kişiyle ablası yüzünden yollarımız ayrıldı dun istihareye yatiyim hayırsız görürsem kolay atlatirim dedim rüyamda yesil bi erik ağacı gördüm yesil erikler vardi aydınlık bir ruyaydi bu neye yorumlanir


arifselim
Bir üstte de tabir edildiği gibi bu rüya kaybedilen şeyi kazanmaya yorumlanır. İstiharede asıl önemli olan ise rüya değil senin o konuda içine gelen hissin ne olduğudur bu sana en açık işaret olur.


Kayıtsız Üye
Selamun aleyküm hocam ben 6 yıllık erkek arkadaşım var 3 ay önce nişan yaptık 1 2 seneye evlencez çokta seviyorum benim içim n hayırlı hayırsızmı diye iştihareye yattım rüyamda masa vardı üstünde beyaz örtü altın kaplama bardaklar gördüm hocam bardakların yanındada külçe altın vardı sonra uyandım Allah ım çocuğum olacakmı ilerde Nasıl olacak diye bidaha yattım 3 yasında kız çocuğu gördüm sarı saclı beyaz tenli ela gözlü pembe montlu benim kızımmış neye çıkar hocam


arifselim
Aleykum selam kardeşim. Normalde 6 senedir tanıdığın bir kimse için yeteri kadar bilgiye sahip olman gerekir. İstihare için gördüğün rüya olumludur ama asıl önemli olan senin içine gelen histir.

İleride çocuğum olacak mı diye istihare yapılmaz. Ama rüyan hayırlıdır ve güzeldir.


Kayıtsız Üye
İyi günler hocam. Ben bir ilişkiye başlamadan istihareye yattım. Ama rüyamda tereyağı gördüm. Tertemizdi açık renk sarı acaba ne anlama gelir


arifselim
İyi günler kardeşim. Tereyağı görmek oldukça hayırlı bir rüyadır. Ama ilişki derken sevgili hayatı ise bunun için istihare yapılmaz çünkü bu caiz değildir. Ama evlilik için ise o zaman bu olur ve istihare yapılabilir.


Kayıtsız Üye
Üniversite öğrenciyim ve konuştuğum birisi var nişanlanmak üzeriyiz onun içim isitiareye yattım rüyamda yeşil zeytin yediğimi gördüm aynı Zaman da da siyah kıyafet gördüm dışarsı da bembeyaz karlar vardı. Hem beyaz ve siyahı aynı anda gördüm.


arifselim
Yeşil zeytin yemek istihare rüyasında olumlu bir işarettir. Kıyafetin pek önemi olmaz ama mevsiminde olmayan kar olumlu manaya işaret değildir. Bu durumda şayet içinde rahat değilse istihareye tekrar yatabilirsin.


Kayıtsız Üye
Hocam selamınaleyküm, üniversite içim tercihleri yaptık ve sonuçlar açıklandı. Siirt üniversitesi geldi. Çok kararsızdım. Hayır mı şer mi bilemedim. Hep Allahım yersiz yönsüz olanlardan eyleme kendi yolundan ayırma hayırlısı neyse o olsun diye dua ettim burası oldu. İstihareye yattım siyah takım elbiseli yaşlı adamlar sırtları dönük birbirlerinde sokulmuşlar miting gibi kalabalık ellerinde Türk bayrağı var onu sallıyorlar. Kafalarında da beyaz şapkalar. Bir türlü yorumlayamadım. Sizce ne anlama gelir hayır mı orası benim için şer mi? Bir gün daha yatmam daha iyi mi olur?


arifselim
Aleykum selam kardeşim. Aslında bu tür meselelerde istihareden ziyade danışarak ve fikir alınarak karar verilmelidir doğrusu budur. Rüyan istihare için net bir manaya işaret değildir. Eğer illa da istiyorsan istihareyi tekrar et ama sana tavsiyem danışarak bir karar ver. Allah yardımcın olsun.


Kayıtsız Üye
merhaba iyi günler dün sevgilim benim iş surecim için istihareye yattı benden halı istemiş ben ona beyaz çarşaf vermişim bu nasıl yorumlanır


arifselim
Merhaba kardeşim. İstihareye herkesin kendi işi için yatması gerekir. Bu rüya ise açık bir işaret olarak yorumlanmaz. İstiharede asıl önemli olan ise insanın içine o konuda gelen hissidir bu en açık işaret olarak sayılır.


kaderimm
erkek arkadaşım beni istemeye gelmek istiyo. bende ıstıare namazı kıldım. ama rüyamda ben bi renk görmedim. ıkı arkadasım benim yerime yatmışta onlar kırmızı ve penbe görmüş şek,ilde bana anlatıyolardı . ama ben bi renk görmedim bu ne anlama gelir şimdi. tekrarmı yatmam lazım


arifselim
Merhaba hanım kardeşim. İstiharede bir renk görme şartı yoktur. Başkası değil senin yaptığın istihare önemlidir. Asıl önemli olan senin içine doğan olumlu yada olumsuz olan hislerindir ve bu sana en açık işaret olur. Eğer hala için rahat etmemişse o zaman istihareyi tekrar edebilirsin.


Kayıtsız Üye
Hayırlı günler. Ben görüştüğüm kişinin benim için hayırlı olup olmadığıyla ilgili istihareye yattım rüyamda elimde işaretlenmiş bir yol haritasıyla gidiyorum varacağım noktada o kişi varmış. Gitmem gereken yol mavi renkle çizilmiş ama biraz zor oluyor Oray’a varmam. Sizce hayırla mı yorumlamalıyım.


arifselim
Hayırlı günler kardeşim. Bu rüyan istihare açısından olumlu ve hayırlı manaya delalet eder. Bu konudauyanınca içine doğan hissinde açık bir işaret olarak sayılır. En doğrusunu Allah bilir.


Kayıtsız Üye
mereba ben istihareye benle tanışmak isteyen biri vardı ve onun benim hakkımda hayırlımı hayırsızmı olur diye yattım ve önce rüyamda kanayan yara gördüm devamında bi avuç dolusu çikolata vardı ve bunlardan 2 tanesi kırmızı 4 tanesi yeşildi çok karışıktı sizin yorumunuz nedir ?


arifselim
Merhaba kardeşim. İstihareye bu şey için yatılmaz. Çünkü sadece tanışmak net bir hayır taşımaz. Ancak evlilik için yatarsan bu doğru olur. Rüyan ise istihare için olumlu değildir.


Hayırlısı
Selamun aleyküm. Öncelikle size bir soru sormak istiyorum. Ben çoğu kez istihareye yattım ancak rüya göremedim. Kalbe bakılması gerekiyor konusunda da psikolojikmen istiyorsam iyi uyanmak için şartlamış gibi oluyordum kendimi. Bende benim çok samimi iki arkadaşımdan benim için niyetlenip istihare yapmalarını istedim. Allah razı olsun yaptılarda. Birisi bir alandayken “şu tarafa gidelim o kadar güzel yeşillik var ki” diye teklif ediyor bir arkadaşımız bizde gidiyoruz böyle ucu bucağı olmayan bir yeşillik alana gidiyormuşuz. İkinci arkadaşım bizim evimizin yakınlarında bir yerde evden çıktığında her yeri bembeyaz karlankaplı görüp yere yatıp eline karı alıp baksana diye yanındaki arkadaşına gösteriyormuş. Ne olur bana başkası için istihareye yatılır mı söyleyin. Bu rüyalar nasıl sizce ? Çok sağolun


arifselim
Aleykum selam kardeşim. Sünnet olan şekil herkesin kendisi için yapmasıdır. Arkadaşlarının gördüğü rüyalardan yeşillik olanı olumludur. Diğer rüya ise ancak kar mevsiminde görülürse olumlu olarak yorumlanır. Aslında sen kendin yapmalısın ve içine doğan hisle de işaret kabul etmelisin. Diğer yandan şunu da unutmamalı; istihare ile amel etmek ne farz neden vaciptir. İstihare haşa Allah’tan bir vahiyde değildir ve insan her zaman yanılabilir. Önemli olan konularda mutlaka danışarak da hareket etmek gerekir.


Kayıtsız Üye
Rüyamda önceden tanıdığım biri bana kalın bir kitap ve arasında kurutulmuş çiçekler olan bir. Kitap veriyor. Vehalen bana aşık olduğunu söylüyor.ben de kitabı açıp okuyorum.ve şaşırıyorum çünkü hiç beklemediğim biri bu


arifselim
Bu rüyayı istihare rüyası olarak görmüşsen olumlu manaya delalet eder. Ayrıca bu rüya bekar kişiler için karşılarına çıkacak pek çok kısmete ve herkes tarafından beğenilmelerine delalettir. En doğrusunu Allah bilir.


Kayıtsız Üye
Merhabalar ben istihareye yattım ve beni isteyen biri evlilik için tam olarak emin olamadım. Rüyada iki renk gördüm biri karanlık bir yerdeyim siyah sonra gökyüzüne bakıyorum mavi ve bulutlar var bunu neye yorumlayabiliriz. İkincisi tekrar yattım sarı mavi yeşil tahtalar gördün lakin uyandım ve yattım bu sefer mavi bir elbise giymiştim ve bir arkadaşım tamamen siyah bir elbise giymiş .


arifselim
İstiharede renkler bazen önemli olabilir ama her zaman değil. Bu rüyaların ise istihare için açık bir işaret vermiyorlar. İçine gelen huzur yada huzursuzluk hissine göre bir işaret kabul edebilirsin. İçin yinede rahat etmemişse istihareyi istersen tekrar et.


Kayıtsız Üye
Üçüncü gece gördüm istihare sonucum önce karışıktı sonra hatırladığım düğünde hizmet ediyordum masanın boyunca yemyeşil maydanoz ıslaktı hepsi gördüm uyanınca kalbim çarptı sevinçten

Şuan görüştüğüm kişile ayrıyım üçüncü gece istihare yaptım önce karışıktı sonra düğünde hizmet ediyom masanın boyunca yemyeşil maydanoz gördüm yeni yıkanmış tek tek peçete ile sularını alıyodum uyanınca kalpim çarptı sevinçle uyandım şimdiden çok teşekkür ederim


arifselim
İstihare bir konuda adım atılmak üzereyken kararsız kalınınca yapılır. Birinden ayrıyken acaba benim için hayırlı mıdır diye istihare yapılmaz. Aranız bir gelişme olur ve evlilik için örneğin hayırlı mıdır diye istihare yapılabilir.


Kayıtsız Üye
SelamunAleykum ben istihare de süt, cacık mantı (salçasiz gordum) boşanmak hayırlı mi şer mi onun için yatmış tm bu uç gıda bir aradaydi ayrı ayrı kazanlarda ne yapmalıym? Hayr mi şer mi


arifselim
Aleykum selam. Boşanmak için gibi çok önemli bir konuda sadece bir rüya ile amel etmek, olumlu yada olumsuz da olsa yanlış ve eksik olur. Bu rüya net bir işaret değildir. Mutlaka danışın sorun sonra bir karar verin.


Kayıtsız üye
Ben de istihareye yattım eflatun ve gümüş gri renkler ve kağıt para gördüm nedir acaba anlamı

Selam aleykum. Ben de eflatun ve gümüş gri renkler gördüm ve kağıt para gordum. Ne anlama gelir acaba?


arifselim
Aleykum selam kardeşim. İstihare rüyası tabir edebilmek için bu kadarlık bir renk gördüm demekle sadece tabir edilemez. O rüyanın ayrıntıları ile anlatılması gerekir. Ayrıca asıl önemli olan şey rüya değil senin içine gelen hissindir.


İsmail
Selamın aleyküm ben bir lise benim için hayırlı mıdır diye istihareye yatmak istiyorum.Durumum istihare için uygun mudur?


arifselim
Aleykum selam. Bu tür durumlar için kesinlikle istişare yani bilgili ve tecrübeli kimselerle konuşmak ve fikir almak daha doğrudur. Bu durumlar için asla istihareyi tavsiye etmiyoruz.


Kayıtsız Üye
Selam benim bir sorum olucakdi bir insan ilk gün yapdigi istiharda şere bagliyam bir renk gördükden sonra 7 günün icinde hayira bagliyan bir renk görünce ne olarak yorumlanir hayirmi şermi


arifselim
Selamun aleykum. İstiharede ilk alınan işarete itibar edilir ve daha aynı konuda devam edilmez. Renk ve rüyadan çok insanın içine gelen hisleri ona daha doğru bir işaret kabul edilir.


Kayıtsız Üye
Erkek arkadaşım benim için hayırlı mı degilmi diye istiareye yattım ve onun üzerinde açık mavi renkte bi tişört gördüm

Erkek arkaşımın benim için hayırlımı diye istiareye yattım ve rüyamda onun üzerinde açık mavi tişört vardı sizce ne anlama geliyor


arifselim
İstihare için sadece bu kadar bir kısa açıklama yeterli olmaz. Ne gördüğün ayrıntılı bir şekilde anlatılmalıdır veya ne hissettiğine göre bir işaret olarak kabul edilir. Ayrıca arkadaş olarak değilde ancak evlenmemiz hayırlı mıdır diye yatılmalıdır bu konuda.


Kayıtsız Üye
S.a ben bir rahatsızlıgım var cilt rahatsızlıgı 2 senedir çekiyorum en sonunda başta Okutman gerektiğini Sonunda yaptım Sonra okutmaya karar verdim Bir tane teyzemiz okudu beni ‘nşAllah şifasını göreceğim Yalnız Bunun için istihareye yattım Rüyamda Niyetim Şifamı nereden bulacağım Tabii önce Allah’ın izniyle Rüyamda Çok sevdiğim bir yakın arkadaşımla Taze yeşil fasulye ayıklıyoruz Sonra Rüyamda tekrardan Bir gölün kenarında Abim ve yengemle geziyoruz gölün kenarında üzüm asmaları varOradan üzümler toplayıp yiyorum bir ayağım Gölün içerisinde kocaman Kaplumbağalar var Onların geçtiğini görüyorum Gölün rengi böyle yeşil ve sarıya dönük böyle soluk yeşil gibi Sonra da en sonunda da Türk bayrağı görüyorum Sizce bu nedir neyi anlatıyor Şimdiden teşekkür ederim


arifselim
Aleykum selam Allah şifalar versin. İstihareye böyle şeyler için yatılmaz. Şu şey nasıl veya kiminle olacak gibi soruların karşılığı için istihare olmaz kardeşim. Rüya açısından hayırlı güzel bir rüyadır denilebilir.


Kayıtsız Üye
Merhabalar ben rüyamda eski ve paslı aletleri tamir etmeye çalışıyordum.aletler pastan bakır rengini almıştı.bende onların eski olan yerlerini düzeltiyordum.ama parlatmadım yine bakır renkli kaldılar


arifselim
Bu alan sadece istihare sorularının sorulduğu bölümdür lütfen bu tür rüyaları diğer yerlerde sorunuz.

Merhaba kardeşim. Bu rüya bazı hatalar yapacağına ama düzeltmek istese de buna geç kalacağı anlamındadır. En doğrusunu ancak Allah bilir.


Kayıtsız Üye
Merhabalar işimle ilgili istihareye yattım.rüyamda elimde iki beyaz sayfa tutuyorum..üstünde okunamayacak kadar küçük iki ç satır yazı var.bir taraftanda sürekli ağlıyorum.ben be sayfaları şefime götürüyorum.o da bana eşine söyle iki çuval kum getirsin ondan sonra işten ayrılabilirsin diyor


arifselim
Merhabalar kardeşim. Aslında bu tür konularda istihare değil insanın danışması daha doğrudur. Rüya olarak olumlu manaya işaret eder. En doğrusu da içine gelen his kabul edilir.


Kayıtsız Üye
Merhaba. Bir kısmetim için istihareye yattım fakat görücü usulu olacaktı bende rüyamda o gece yeşil dolaplar felan gördüm istiharede yeşil görmek hayırlı diye okumuştum. Fakat oğlan evlilik istemediğini söyledi kesinlikle bu durum için Rabbimin bir bildiği vardır ama genede benim bu durumda ne yapmam gerektiği ile ilgili bir tavsiyeniz varmıdır hocam ? İyi Günler.


arifselim
Merhaba kardeşim. İstihare için sadece şu rengi gördüm demekle tabir edilemez. O rüyanı anlatmalısın ve uyandıktan sonra içine geln his nasıldır ona da bakmalısın. Buna rağmen insan yanılabilir. Bunun için her zaman danışmak fikir almak ve iyice düşünerek karar verilir.


Kayıtsız Üye
Hocam bu rüyayı istihare namazından sonra yatınca gördüm.yazmayı unutmuşum ne olur affedin.istiharedeki anlamında aynı mı olur

Hocam selamlar.ben istihare için yatınca rüyamda bir bebeğin karın kısmından altını gördüm.bebeğin bezini açıp kakasını gösteriyorlardı.kakası kahverengi idi.bezi açınca bebeğin altını görmedim.sadece beyaz bezi ve kakasını gördüm.sizce rüyam olumlu mudur


arifselim
Selamun aleykum bebeğin altını bezini ve kakasını görmek hayırlı ve olumlu olarak yorumlanır. Elbette bununla birlikte içine gelen huzur veya huzursuzluk hissine de bakman gerekir.


Kayıtsız Üye
Hocam selamün aleyküm.ben size rüyamın istihare rüyası olduğunu yazmayı unutmuşum.istihare namazından sonra rüyamda bakır renkli paslı aletlergördüm.onları tamir etmeye çalışıyordum.tamirden sonra yine bakır renkli kaldılar.sizce bu olumsuz anlamamı gelir


arifselim
Aleykum selam kardeşim. Bu hem rüya hemde istihare olarakta olumsuz manayadır. Geri dönüşü olmayacak hatalar yapmak anlamındadır. İstihare için olumlu bir rüya değildir.


Kayıtsız Üye
Hocam ben eşimle çok sıkıntılı bir evlilik yaşadım. Hep küfür hakaret kavga… Verhasılı en son iş boğmaya çalışma noktasına gelince evi terk ettim. Ama zor bir karar. Ailem de sen kendi yaşadıklarını daha iyi biliyorsun ve kendi kararını kendin vermelisin diyor.

Yani olay biraz karmaşık olduğu için kimse olacaklara sebep olmak istemiyor. Ben de istihare namazı kıldım. Evime dönmem hayırlı mı diye. Rüyamda (bu rüyayı temmuz ayında gördüm) bir ara kendimi bir okul bahçesinde görüyom yerlerde kar var ama ilkbahardaki gibi yer yer çamur kısımlar da var.bu araları tam hatırlamıyorum ama sonra bi bakıyorum gece vakti karanlıkta ilerliyorum apartmanların aralarından. Okuluma doğru gidiyorum.

Bi bakıyorum bina içinden değil de sanki ara sokakda öğretmen arkadaşlarım duruyor. Sonra okul müdürü onlara biz gidelim onlar aynı durumdalar konuşsunlar diyerek tek tek karanlıktan bana doğru beliriyor ve gidiyorlar. Ben ilerleyince beni bekleyen karışık yeşil tonlarında bir elbisesi ve başörtüsü olan bir bayan görüyorum. Ona doğru gidiyorum.

Onunla konuşmaya başlayıp sanki o apartmanlardan birindeki bir daireye gidip oturuyoruz. Güya o da boşanmış biriyimiş ve ben de boşanmışım o yüzden beni teselli ediyor. Bana “hiç kafana takma ve sakın üzülme” gibi bazı şeyler söylüyor dediği herşeyi hatırlamıyorum. Ne diyorsunuz hocam bu rüyama.


arifselim
Selamun aleykum. Bu rüya istiharenin sonucu için net bir işaret değildir. Bu tür meseleler için en doğru karar ancak istişare ile olur. Sen bir daha hangi kararının daha doğru olacağını danışmalısın ve en sonunda bir karar vererek Allah’a tevekkül etmelisin.


Kayıtsız Üye
Merhabalar ben istiharede birşey göremediğim için iki tane tanığıma yatmalarını rica ettm biri benim üzerimde beyaz bir deli gömleği olduğunu söyledi diğeri ise kırmızı kiraz gördüğünü söyledi hayır mı şer mi anlayamadım yorumlar mısınız?


arifselim
Merhabalar kardeşim. Zaten rüya görmek şartı yoktur önemli olan senin içine doğan huzur yada huzursuzluk hissidir. Bu rüyalar ise olumlu manaya işaret değildir.


Kayıtsız Üye
Hocam selamün aleyküm.ben istihare namazından sonra rüyamda sarı ağaçsız bir tepeye gidiyorum.burda beş tane taştan harabe ev var.bir tanede güzel beyaz taştan ev var.ortası toprak.bana bu evde sen oturacaksın diyorlar.sonra başkası geliyor.sen diğer tepeye gideceksin diyor.oraya gidiyorum.o tepede ağaçsız sarı.orda dört taş harabe ev ve bir güzel beyaz taş ev var.bana bu evde sen oturacaksın diyorlar.bende taş evde oturmam diyorum.ovaya inip kaloriferli daire aramaya başladım.


arifselim
Aleykum selam kardeşim. Bu rüya sana istihare için çok olumlu bir manaya işaret eder. Elbette verilecek her türlü karar için mutlaka işin ehlinde bilenlere danışmalı ve sonra karar verilmelidir.


Kayıtsız Üye
Selamun aleyküm benim adıma bi arkadaşım istahireye yattı erkek arkadaşım için karışık renkler görmüş açık renkler görmüş ama üzeri bulanık gibiymiş bi bahçede lila renginde ciçekler toplamış bunun anlamı ne demek Allah rızası için yorumlar misiniz


arifselim
– İstihare için herkesin kendisi için yapması gerekir. Sünnet olan ve yapılması gereken budur.
– Karışık ve bulanık şeyler açık bir işaret olmaz.
– İstiharede en önemli işaret, içinize gelen histir.
– Size tavsiyem kendinizin istihare yapmanızdır.


Kayıtsız Üye
Evlenmeyi düşündüğüm bir adam için istihare kildim. Rüyamda hatırladığım kadarıyla okulu m bittiği için hüngur hüngür agliyodum. Sonra bir arabaya biniyorum ve bir genç bana siyah bir hırka giydiriyor. O hırka giymeden kendimi çıplak gibi hissediyordum, giydikten sonra feracemi giymsim gibi kendimi örtulu ve iyi hissediyordum. Sizce bu rüyayı neye yorumlamak lazim. Bu insana bir şans vermelimiyim.


arifselim
Evlilik için bu rüya çok hayırlı ve çok olumlu olarak yorumlanır. Ağlamak sevince, giyinmek de selamet ve huzur bulmaya işarettir. Sen yinede mutlaka bilen insanlara danışmalı ve ona göre hareket etmelisin.


Kayıtsız Üye
Eşim tarafından aldatıldım. Boşanma konusunda çok kararsızım .İstiharede kırmızı bir arabanın hızla yol aldığını gördüm. Yorumlar mısınız


arifselim
Bu istihare için olumlu manaya işaret etmez. Ayrıca istihare ile bu konuda karar vermek eksik ve yanlış olur. Mutlaka danışın sorun ve bin kere düşünün sonra bir karar verin.


Kayıtsız Üye
İstihareye yattım ve gördüm şey karanlık bir yerdeyim oturuyorum önümde bana düşman olan kız ortamında beyaz ışık vardı onu görünce korktuğumu hatırladım ve kız aydınlığa fesatlık la bakıyordu yüzünede yansıdı onun..


arifselim
İstiharede görülen rüya uyanır uyanmaz içine doğan hisle hayırlı olup olmadığı anlaşılır. İstihare için bu rüya olumlu manaya işaret etmez. İnsanın içine gelen his rüyadan daha önemlidir.


Kayıtsız Üye
Selamun aleykum. Hocam rüyada kırmızı giyinen bir erkek ve mavi giyinen bir kız var kız erkekten hoşlanıyor bir süre sonra sarılıyorlar bunun açıklaması nedir acaba kırmızı renk pek iyi degil diye biliyorum ama bir yardımcı olursanız.


arifselim
Aleykum selam. Bu rüyayı kendiniz için bir istihareye yatarken eğer görmüşseniz bu rüya açık ve net bir mana ifade etmez. Zaten istiharede en önemli işaret ne renk nede rüyadır. En önemli işaret senin içine doğan histir.


Kayıtsız Üye
İyi günler, ben evleniceğim kişi için istiareye yattı . Elinde bir bebekle bana gülümsüyordu bulunduğu yetin arkası da bembeyazdı sonra ben sağıma döndüm yol bembeyaz görünüyordu kar vardı sanki heryerde, yorumlar mısınız acaba?


arifselim
İyi günler kardeşim. Bu rüyan istihare için çok hayırlı ve güzel bir rüyadır. Ayrıca istihare için içine gelen huzur hissine de dikkat etmelisin. Çünkü rüya ile yanılmak mümkündür.


Hicran5757
Rüyamda sevdiğim adama başka bi isimle sesleniyorum. sonra o kişi kim diyo zaten başka biride beni aradı diyo bir türlü ulaşamıyorum ona hatta yanlışlıkla birini arıyorum kız arkadaşımdan tekrar arıyoruz yine ulaşamıyoruz evine gidiyoruz ve rüyamda onun ve arkadaşının kimya mühendisi olduğunu görüyorum eve bi gidiyoruz ev çökmüş kapıları filan o sırada iki kız geliyor ve bize onlar patlamada öldü diyolar sesim çok çıkmıyo ama göz yaşlarım oluk gibi akıyor arkadaşıma sarılıp ağlıyorum yere çöküyor sonra kızın teki o benim sevgilim felen filan diyo arkadaşlarım söyleme diye bana bakıyo bende biraz uzaklaşıp yere çöküp ağlayarak Allah’a dua ediyorum biraz daha kalsın yanımda diye


arifselim
Bu rüyanız istihare için hayırlı manada yorumlanmaz. Rüyadan uyanınca insanın içine hemen o rüya hakkında olumlu yada olumsuz olarak bir his gelir işte bu his en açık işaret olur.

Bu kategoride yer alan İstihare Namazından Sonra Rüya Nasıl Yorumlanır başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.


Bir Yorum Yazın.Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim

İstiharede Görülen Renkler Ne Anlama Geliyor? Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, İmanın şartları, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İbadet, İman, Mezhep, Hanefi, Şafii, Maliki, Hambeli, İslamın Şartları, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Arapça, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Evlilik, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Günah, Helal, Haram, Tecvid, Yemin, Sadaka, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.