Anasayfa
28 Şubat 2022, 14:33
Gusul
Yönetici

İstimna sonucu meni değilde mezi çıkarsa gusül gerekirmi

İstimna sonucu meni değilde mezi çıkarsa gusül gerekirmi

Kayıtsız Üye
merhaba iyi günler. kadınlarda meni çıkması zordur. fakat istimna sonucu meni değilde mezi çıkarsa gusül yerine sadece namaz abdesti almak ve o yerlerimizi temizlemek yeterli midir? ayrıca erkeklerde daha kolay görünebiliyor mezi veya meni oldugu. biz kadınlar anlayamıyoruz ben aynadan bakıyorum . aynada sadece beyaz bir sıvı gördüm. gusül gerekir mi ? ayağım alçıda çok zor durumdayım. ne yapmam lazım ? sadece namaz abdesti yeter mi

Okudunuz mu?  İstimna (masturbasyon) yapmak şafiler için hükmü ne?

Cevap: istimna sonucu meni değilde mezi çıkarsa gusül gerekirmi

Ercan
Mezi guslü gerektirmez. Ancak gelen sıvının mezi yada meni olduğuna tam olarak kanaat getiremiyorsanız tedbiren gusül almanız daha iyidir. Şunu da unutmamak lazım istimna haramdır. Uzak durun inşAllah.

Bu kategoride yer alan Rüyada sürtünerek zevk almak gusül gerektirir mi başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.
Ξ Bir cevap yazın

Ders Kitabı Cevapları TIKLA! Ders Kitabı TIKLA! Sınıf Ders Kitabı Cevapları TIKLA! Akrostiş Şiir
Forum Duası Copyright © 2007-2023
Gizlilik Politikası İletişim

İstimna sonucu meni değilde mezi çıkarsa gusül gerekirmi Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, İmanın şartları, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İbadet, İman, Mezhep, Hanefi, Şafii, Maliki, Hambeli, İslamın Şartları, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Arapça, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Evlilik, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Günah, Helal, Haram, Tecvid, Yemin, Sadaka, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.