Git 12 Son
 1. 1
  Ensar2 لا اله ا لا ا لله
  Ensar2
  لا اله ا لا ا لله

  Üye No: 56476
  Mesaj Sayısı: 886
  Tecrübe Puanı: 10

  Rüyada Koşmak görmek (İmam Nablusi)


  KOŞMAK

  Rüyada koşarak bir yerden diğer yere sıçramak, rüya sahibinin kalbini sıkıştıracak ve ıztırap verecek haberleri duymasına yahut arkadaşları ve dostları ile yapılan sohbetlerde sıkışıp daralmasına işarettir.

  Koşarken düşmek, başladığınız bir işin yarım kalmasına veya zorluklarla karşılaşmaya işarettir.

  Koşarken birdenbire durmak, hırs ve tamahı terkederek kanaatkar ve huzurlu olayı ifade eder.

  İlgili Yazılar

 2. 2
  YAZGÜLÜ Bayan Üye
  YAZGÜLÜ
  Bayan Üye

  Üye No: 103208
  Mesaj Sayısı: 560
  Tecrübe Puanı: 6

  Cevap: Rüyada Koşmak görmek (İmam Nablusi)


  Rüyada koştuğunu görmek kalbinizi sıkıştıracak bazı haberler alarak çok ızdırap çekeceğiniz ve üzüleceğinize yada bir toplum içinde veya arkadaşlar arasında duyacağınız bir konu için çok üzülüp kalbinizin sıkışıp daralacağına işaret eder.


 3. 3
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yorum: Rüyada Koşmak görmek (İmam Nablusi)


  Merhaba, rüyamda iki binanın çatıları birleştirilmiş, sanki çok katlı bir otoparkın en üst katı gibi olmuş, yere de sanki çakıl taşı dökmüşler, bende taşların üzerinde koşarak bir binadan ötekine koşuyorum, sonra durup etrafı inceliyorum nasıl birleşmiş bu binalar diye, birden kenarda arkadaşlarımla konuşmaya başlıyorum, o arada yoldan, çatıdaki yoldan arabayla eskiden sevdiğim adam geliyor onu durdurup arabasına biniyorum, eve gidiyormuş, benide götür beraber gideriz nasıl olsa aynı yerde oturtuyoruz diyorum, gülümsüyor, montumu ve çantamı onun bürosunda unuttuğumu ve geri dönmesini söylüyorum, ama dönmüyor, bu arada rüya onun bürosunda başlamıştı, içeri girdim motumu ve çantamı çıkardım, masanın üzerine bıraktım, o benimle dalga geçti çirkinsin felan diye, sonra dışarı çıktım, baktım ki çatı dümdüz yol olmuş ve diğer bina ile birleşmiş, hava açık ve aydınlık gündüz vakti imiş. Bu rüya ne anlamda gelir?


 4. Reklam

 5. 4
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: Rüyada Koşmak görmek (İmam Nablusi)


  Merhaba. Rüyada gördüğün binalar ve çatılar senin hayatında önündeki engelleri temsil eder. Bu engeller aşmak için gayret etmeye ve çabalamaya yorumlanır. Allah'ın izniyle sonu hayırlı olacak olan bir döneme işaret eder. Allah'tan hayırlısını dilemek gerekir. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.


 6. 5
  BlackPearlXV Emekli
  BlackPearlXV
  Emekli

  Üye No: 114285
  Mesaj Sayısı: 153
  Tecrübe Puanı: 0

  Selamın Aleyküm... 1-) İlk rüyamda; Birkaç küçük anımı gördüm, o gördüğüm anıların hepsini gerçek hayatta yaşamıştım. Bunun bir anlamı var mıdır?
  2-) Sonraki Rüyamda; Bir hayvanın beni koşturmasını gördüm, hayvanı hatırlayamıyorum. Sonra bir yere geldim. Geldiğim yerde her türlü şey var yani hırsızlık, saygısızlık vb. gibi şeyler. Sonra babasını sevmeyen bir kız ile karşılaştım. Kızın babası da gaddar ve saygısız birisiydi. Sonra kız o yerden kaçmak istiyordu. Arabaya bindi ve kaçmaya çalıştı fakat korumalar onu durdurdu. Sonra çok değişik bir şey oldu ve kız arabadan indi ve yanına gittim. Kız o arabadan iner inmez sanki bir iş kadınıymış gibiydi. Elinde bir çanta vardı ve gözlük takıyordu. Saçları topluydu. Ve iş kıyafeti vardı sanki üstünde. Sonra kızın babası ve diğerleri sanki her şeyden tövbe etmiş gibi hiç kimse bir şey yapmıyordu sadece oturuyorlardı ve kıza gülüyorlardı fakat alay edilmişçesine değil; o kıza sevindikleri için. Kız benim birkaç adım gerimden yürüyordu. Sonra bir dükkan sahibi kıza 5 tane bıçak hediye etmek istedi ve de kız aldı bıçakları. Bıçaklar siyah ve sarı rengiydi, parlaktı ve çok güzeldi. Dükkan sahibi onları kız için yaptığını söyledi. Ve tam kız bıçaklardan birisini alıcakken adam bu bıçakları çok güzel yapmışım bir tane alıyım ben sana başka bıçak veriyim dedi. Ve bir tane bıçak aldıktan sonra alt çekmeceden eski, siyah ama diğerlerinden biraz daha büyük bir bıçak çıkardı. ve kıza verdi. Arkaplanda hüzünlü, ayrılış müziği çalıyordu. Sonra ise dua okumaya başladı bir tane yarı kel şişman bir adam. Duayı okurken rüya yavaş yavaş bitti.
  LÜTFEN BU RÜYANIN ANLAMINI CEVAPLAR MISINIZ? BU SEFER 2 TANE YAZDIM. 1 VE 2 DİYE. lütfen BUNLARI 1 VE 2 DİYE CEVAPLAR MISINIZ? NE ANLAMA GELİYOR BU RÜYA, ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER...


 7. 6
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Aleykum selam.

  1- İnsanın geçmişte yaşadığı olayları görmesi normal bir durum olup tabiri yoktur. Bunlar bilinçaltı şeylerin rüyaya bir yansıması gibi kabul edilebilir.

  2- Bu ikinci rüyan berrak olmayan ve içinde bir çok şey içeren bir rüya olduğu için tabir edemeyiz.


 8. 7
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Selamın aleyküm.
  Benim gördüğüm rüya ben normal olarak biraz şehrin dışı gibi toprak ve ağaçların olduğu yerde sınıfca konuşuyoruz bir yandan da başka okuldan bir grup gelmiş. Sonra biz konuşurken biran top sesleri geliyor füze sesleri felan ve çok yakından geliyor ses artık kulaklarımız ağırıyor sonra korkuyoruz acaba ne oluyor diye sonra bu savaş sırasında çalınan şehirlerin her yerinde alarm çalıyor. Daha sonra anons yapılıyor : Lütfen dikkat şuan sınırda çatışma vardır şuanlık bilgiye göre 13 askerimiz şehit olmuştur şuan sınırımız tehlikededir herkese duyurulur lütfen dikkat diye tekrar duyuruyor ve sonra inşallah dinlemişlerdir diyor. Ben aceleyle eve koşmaya başlıyorum ailem neredeler diye meraktan baya toprakta koşuyorum bir kaç defa toparlıyorum ayağımda ki biraz topuklu ayakkabı onu çıkarıyorum aceleyle koşmaya başlıyorum var gücümle önüme çıkan işciler felan bağırıyorum Allah yardımcımız olsun, Allah'a-u Ekber felan diye işcinin biride aynen Allah yardımcımız olsun ne yapacaksak artık diyor I kuşanıp kadar ben koşmaya devam ediyorum ve önce karşıma kocaman okul duvarı var orada biran duruyorum o arada bizim sınıftan bir çocuk korkarak koşmaya devam et durma diyor ben orada bir şey diyorum ama tam hatırlamıyorum sonra önce zıplıyorum duvarın epeyce üstüne geliyorum sonra çok az tırmanıp çıkıyorum ve yine koşuyorum. Daha sonra okulun öbür ucuna gelip devam etmek için duvardan aşağı atlayıp iniyorum ve bakıyorum ki o çocuktan öndeyim bekliyorum kısa süre sonra geliyor o düz yoldan uzatarak gelmiş zıplama yerine şaşırıyor doğru yaptın diyor sonra ben bizim eve az kalıyor koşuyorum abim kapıda bekliyor ona diyorum bekleme çabuk içeri gir sonra giriyoruz eve doğru çıkıp anahtarla açıyorum evde bir sürü tanıdık felan var sonra biri haberleri açıp telefondan yüksek sesle okuyor ve herkes sessizce dinliyor biz gelince sessiz olun diyip devam ediyorlar bende 1 habere duyuyorum : Şuan sınır ihlali De yapılmıştır şuan ülkenin içine doğru ilerliyorlar diye sonra tekrar yüksek sesle savaş sırasında ki alarmı duyup telaşla ve nefez nefese uyanıyorum.
  Acaba bu rüyamın anlamı nedir yorumlar mısınız lütfen.


 9. 8
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Aleykum selam. Öyle bir rüya genellikle gören kişi ile ilgili olarak yorumlanmaz. Bu rüya toplumsal sorunların ve çok büyük ses getirecek olayların başlayacağına bir işaret olarak tabir edilir. Bazen insanın etkilendiği haberler ve savaş gibi duyumlardan etkilenerek görmesi de mümkündür. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.


 10. 9
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Rüyada yokuş yukarı olimpiyat koşuyorum benimle beraber koşan sporcular mavi veya kırmızı gitmişler bende kırmızı giymişim ve 4. Oldum herkes tebrik etti ama olimpiyat elbiseleri boks kıyafetleri ve eski boks hocam beni tebrik etti...ama kürsüde sadece ilk 3 kişi vardı keşke ilk üçe gitseydim dedim kendime


 11. 10
  Tohat Yönetici
  Tohat
  Yönetici

  Üye No: 104729
  Mesaj Sayısı: 5,373
  Tecrübe Puanı: 10

  Hayatın mücadelesi ve önünüze çıkan engellere karşı zorlu bir çaba içinde olacak ve bunun üstesinden gelebileceğinize delalet eder. Etrafınızdaki insanlar sizin rakibiniz olacak ve onları geçmeye çalışarak önde olmaya çalışacaksınız. Hakkıyla bilen bir tek Allahtır.


 12. 11
  18-Unexpected Emekli
  18-Unexpected
  Emekli

  Üye No: 119313
  Mesaj Sayısı: 311
  Tecrübe Puanı: 0

  Selamın aleyküm. Rüyamda, annem, ben, kardeşim ve anneannem var ve anneannemlerin evinde kalıyoruz ama anneannemin gerçekteki evi değil onun yerine sanki bir konteynerın içi gibi, hatta neredeyse tam anlamıyla öyle. Neyse, biz konteynerın içinde konuşuyorken, kardeşim tuvalete gidiyor ve sonra geliyor. Daha sonra ben anneme ve anneanneme tuvalete gideceğimi söylüyorum ve dışarı çıkıyorum. Dışarı çıktığımda konteynerın yanında çay bahçesi olduğunu görüyorum ve bir yaşlı çift görüyorum ve bana bakıyorlardı, çünkü ben o konteynerdan koşarak çıkmıştım. Neyse, Hava yağmurlu, gece ve altımda sadece siyah bir içlik ve ince birde tişört var ve ayaklarım çıplak. Yalın ayak bir şekilde yağmurda koşuyorum. Koşarken ayaklarıma sarhoşların belki daha önceki günlerden kırmış olabileceği cam kırıkları olabilir diye koşarken birden yavaşlıyorum ve sonra tekrar hızlanıyorum ve sonra tekrar yavaşlayıp, hızlanıyorum ve bu 2 veya 3 defa tekrar ediyor. Tuvalete gideceğimi söylemiştim ama gitmiyorum. Yani gidiyordum fakat daha sonra bu rüyadaki olayların bir çoğu değişiyordu. Aslında bu rüya çok fazla değişkenliğe uğruyor. Rüyanın devamında anlatacağım. Neyse, tuvalete gideceğimi söyledim ama umumi tuvaletlerin hemen yanındayken olaylar değişiyor ve yanımda bir sınıf arkadaşım geliyor ve ödevi için bir tane insanla röportaj gibi bir şey yapması gerekiyordu ve neyse o röportaj yapmak için bir kadın buldu ve bu arada arkadaşımın elinde kağıtlar ve kalem vardı ve hava güneşliydi. Kızla röportaj yapmak isterken kızdan olumsuz bir cevap aldı ve ondan sonra sanki hayâl kırıklığına uğramış gibi sustu ve başını hafif öne eğdi. Daha sonra ben o kızla röportaj yapmak istedim ve konuşmaya başladım. Bu arada yanımdaki arkadaşım gitmişti ve hava güneşliyken tekrar eski halini almıştı. Sonra kızla konuşurken, konu hafiften bir cinselliğe dönmeye başladı ve ben ona cinsellikle ilgili bir soru soruyordum ve o da bana yine soruyla cevap veriyordu ve ben sormaya devam ederken garip bir şey oldu ve kız bana cevap verirken kız dilini çıkartıp bana doğru sallamaya başladı. Yani af edersiniz seni yalamak istiyorum dermiş gibi dilini bana sallıyordu ve ben hafiften bir tiksinmiştim. Sonra yanıma hafif kır saçlı, motorlu birisi geldi ve kızın oturduğu durağın hemen yanına park etti ve ben özür dilemeye başladım o gelen adamdan. Ama o adama ne yaptım, neden özür diliyordum bilmiyorum. Yani ben kızla konuşurken o yanımıza park etti ve ben hemen orada adama abi sandığın gibi değil, bildiğin gibi değil, yanlış bir şey yapmıyoruz tarzı bir şeyler zırvalıyordum adama ve adamda bana tamam biliyorum hiç bir şey yapmadığını falan diyordu. Bu arada kızın oturduğu durakta fiziksel bir form değişikliğine uğramıştı ve durak, yine önceki durak boyutunda küçük, tek odalı bir ev gibi olmuştu. Aynı şöyle:

  https://yandex.com.tr/gorsel/search?pos=0&img_url=https%3A%2F%2Fbykvu.com%2Fmed ia%2Fk2%2Fitems%2Fcache%2F87115aa53677b54cad2ff8c2 cc52f6d3_L.jpg%3Ft%3D1487704968&text=ev%20gibi%20o lan%20duraklar&rpt=simage

  Tabi bu görseldekinin yarısından biraz daha fazlası küçüklükte ve içinde oturaktan başka hiçbir şey yok ve duvarlar beyaz ve dümdüz. Neyse, sonra kız arabama atla dedi ve arabası da eski bir Renault marka araba gibi. O da şöyle:

  https://yandex.com.tr/gorsel/search?pos=22&img_url=https%3A%2F%2Fimg.webme.com% 2Fpic%2Fr%2Frenault12%2F75r12tl1.jpg&text=eski%20r enault&rpt=simage

  Neyse, arabasının arka koltuğuna bindim ve yine rüya bir değişikliğe gitti ve bu araba yerine dedemin üstüne kayıtlı olan Renault Kangoo modeli arabadaydım ve sürücü de kız iken babam olmuştu ve kardeşim de vardı arabanın içinde ve biz, park ettiğimiz yerden çıkmaya çalışıyorduk ama bir türlü çıkamadık. Çünkü, mesela bizim arabanın önü güneye doğruysa, batı tarafımıza başka arabalar park etmişti ve diğer yönlerde de binaların bahçe duvarlarına çok yakın olduğumuz için çıkamadıktı. Bir ara ben babama, baba galiba biraz arkaya gel çünkü galiba çıkış yeri var dedim ve o da geri geldi ve geri geldikten sonra da çıkamayacağımızı fark ettim ve çıkış yeri yok dedimdi kardeşim de ısrarla araba oradan çıkar tarzı şeyler söylüyordu ve rüya bitti. Teşekkürler.


 13. 12
  Tohat Yönetici
  Tohat
  Yönetici

  Üye No: 104729
  Mesaj Sayısı: 5,373
  Tecrübe Puanı: 10

  Ve aleyküm selam. Başarılara doğru koşacağınız ve hedefledikleriniz doğrultusunda istediğiniz makamlara ve mevkivelere gelebileceğinize, Bu başarınızla yönetme yetkisini elinizde bulunduracak, en son verilecek önemli kararlar sizin elinizden geçecek, hayatınızın umduğunuzdan daha iyi geçeceğine, her şeyin yolunda gideceğine, hastalık, korku, şüphe, endişe gibi olumsuz durumlardan kurtulacak ve geride bırakacaksınız. Bazı hislerinizi açığa çıkarma ve ifade etme konusunda çok rahat olmadığınıza ve olmayacağınıza, özel konular konusunda hassas olduğunuz ve kimsenin sizin hakkınızda bilgi sahibi olmasını istemediğiniz durumların söz konusu olabileceğine işaret etmektedir. Hakkıyla bilen bir tek Allahtır.


 14. 13
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Selamun aleyküm rüyamda bi arkadasım kosuyo ve niye kostugunu bana söylemiyor sonra yanıma geliyo sende kos dıyor bende koşmaya baslıyorum meğer bi yarış mış bu koşu yarışı. Kenarlar ucurum gibi dikkatli koşmak gereklıymiş bende cok hızlı kosuyorum sonra ilerde bıyerden dıkkatli bi şekilde atlamak gereklıymiş ben bakıyorum çok yüksekteyiz düşerim ben yapamam benim çocugum var diyorum vazgectim ben diyorum benim küçük oğlum var diyorum. Yanımdan hızlı hızlı atlayanları görüyorum düşmeden çok güzel atlıyolar. Sonra asagı bi bakıyorum oğlum demirlerden tutunmuş sesini duyuyorum çok korkuyorum düşer diye dur ben gelecek kımıldamada dıye bagırıyorm aşağı atlamam lazım diorm nolursa olsun diyorum atlıyorum oğlmu da kurtarıyorum ve çokta hızlı ve güzel kostgumu söylüyor bi adam bu kadar sonra uyandım


 15. 14
  Tohat Yönetici
  Tohat
  Yönetici

  Üye No: 104729
  Mesaj Sayısı: 5,373
  Tecrübe Puanı: 10

  Ve aleyküm selam. Bazı sıkıntılar yaşayabilirsin fakat sabırsız ve tez canlı davranışlarınla sıkıntını daha güç hale getirebilirsin. Rüyandaki bir başka ayrıntıda ise çevrende olup yakınlık hissettiğinin birine karşı duyacağın güvensizliktir. Buna karşın ilerlediğin yolda senin temiz kalbine yaraşır kimselerle tanışarak birlikte hareket edeceğinize delalettir. Doğrusunu bilen Allah'tır.


Git 12 Son