Git 124 Son
 1. 1
  Ensar2 لا اله ا لا ا لله
  Ensar2
  لا اله ا لا ا لله

  Üye No: 56476
  Mesaj Sayısı: 886
  Tecrübe Puanı: 10

  Rüyada Köpek görmek (İmam Nablusi)


  KÖPEK

  Rüyada köpek görmek günah işlemekte cesaretli, zevk ve sefaya düşkün bir kimseye işarettir. Bir kimse rüyada kendisini bir köpek ısırdığını veya tırmaladığını görse, o kimseye hissettiği acı kadar düşmanından bir zarar erişir.

  Dişi köpek, inatçı ve kötü bir aileden kadındır. Köpek yavrusu, sevimli bir çocuktur. Eğer köpek beyaz olursa, o çocuk mümindir. Siyah olursa, ailenin büyüğü olur.

  Köpek zevk ve sefaya düşkün bir kimsedir. Rüyada çoban köpeğine sahip olmak, rüya sahibinin bir mülkten elde edeceği menfaata işarettir. Ev köpeği, düşmandır.

  Köpeklerle beraber havladığını gören kimse, arzusuna erişir. Köpekleri öldürdüğünü gören kimse, düşmanına galip gelir.

  Bir kimse rüyada av köpeklerinin ava çıktıklarını görse, bu rüya bütün insanlar hakkında hayırlıdır.

  Av köpeklerinin avdan döndüklerini veya şehre girdiklerini görmek, işsizliği işarettir.

  Bir kimse kendisinin köpeğe dönüştüğünü görse, Allah (C.C) o kimseye büyük bir ilim öğretim ve kibirlenmesinden dolayı, Allah elinden ilmini alır.

  Rüyada köpek eti yediğini gören kimse, düşmanına galip gelir ve düşmanından eline mal geçer.

  Köpek bekçiye ve biat sahibi bir kimseye yorumlanır.

  Köpekler güvenlik kuvvetlerinin çocuk ve yardımcılarıdır.

  Rüyada görülen köpek, zayıf bir düşman ve cimri bir adamdır.

  Bir köpeğin ürüdüğünü gören kimse, cibiliyetsiz bir adamdan hoşlanmayacağı bir söz işitir. Köpeğin sizden kaçtığını görmek, düşmanı yenmeye yorulur.

  Köpeğin ağzından üstünüze bulaşan salya, hakkınızda çıkan sözlere üzülmektir. Siyah bir köpeğin uluması, hastalığı ifade eder.

  Köpek öldürmek, düşmanı yenmeye işarettir.

  Bir ev köpeği olduğunu ve bahçesinde veya caddede gezdirdiğini görmek, o kimsenin keyfine düşkün ve merhametli bir kişi olduğuna delalet eder. Av köpeği beslen kimse, gösterişi seven bir kişi olarak tanımlanır. Sokakta sürü halinde havlayarak giden köpekleri gören, içinde beslediği bütün isteklerine kavuşur.

  Rüy asında kendisinin birdenbire bir köpek olduğunu görmek, onun başkalarına karşı pek kibirli ve pek mağrur davrandığına işarettir. Evvelce köpek olduğu halde, birdenbire insan olduğunu görmek, tövbe ve istiğfar etmeye ve Allah'ın yasakladığı herşeyden el etek çekmesi gerektiğine işaret eder. Rüyada bir köpeği keserek, onun etini yediğini gören kimse, düşmanından üstün olur, fakat eline haram mal geçer. Süs köpeği beslemek, eşiyle arasının iyi olmadığına işarettir.

  Rüyasında bir süs köpeğini kucağında taşıdığını görmek, eşine ihanet ettiğine delalet eder. Rüyasında köpek sütü içtiğini görmek, azılı bir düşmanı olduğuna ve ondan çekindiğine delalet eder. Köpeğini tasmasından tutarak, sürüklercesine çekip götürdüğünü görmek, kendisine yardım için bazı kişilerin başvuracağına işarettir.

  İlgili Yazılar

 2. 2
  Hoca Moderatör
  Hoca
  Moderatör

  Üye No: 11
  Mesaj Sayısı: 14,923
  Tecrübe Puanı: 189

  Cevap: Rüyada Köpek görmek (İmam Nablusi)


  Bir amca rüyasında köpekler görmüş bana tabirini sormuştu ama tabirini bulamadım.
  Rüyasında bir sürü köpeğin üzerine geldiğini görmüş kendiside onları kovalamış ciddi yormuş:)
  hadi tabir edin bakalım:)


 3. 3
  Desert Rose Bayan Üye
  Desert Rose
  Bayan Üye

  Üye No: 5
  Mesaj Sayısı: 8,048
  Tecrübe Puanı: 131

  Cevap: Rüyada Köpek görmek (İmam Nablusi)


  Alıntı
  hadi tabir edin bakalım:)


  Alıntı
  Rüyada görülen köpek, zayıf bir düşman ve cimri bir adamdır
  .

  hocam imam Nablusi köpek için zayıf ve cimri düşman demiş
  köpeğin kaçtığını görmek düşmanını yenmeye yorumlamış
  burada çoğul eki olduğuna göre bunları birleştirirsek
  amca hem zayıf hemde ve cimri olan düşmanlarını (adamları) yenmiş oluyor=)
  Rabbim hayırlara çıkarsın,imam Nablusinin yorumlarına
  ne kadar itibar etsekte herşeyin iyisini O'(c.c)bilir 4. Reklam

 5. 4
  oLimpoSsS Üye
  oLimpoSsS
  Üye

  Üye No: 96186
  Mesaj Sayısı: 4
  Tecrübe Puanı: 1
  Yaş: 27
  Yer: Afyonkarahisar

  Cevap: Rüyada Köpek görmek (İmam Nablusi)


  Benim rüyamda bir sürü köpek toplanmış fakat öylece duruyolardı birtanesi sadece bana bakıyordu acaba anlamı nedir ?


 6. 5
  karınca Üye
  karınca
  Üye

  Üye No: 99972
  Mesaj Sayısı: 5
  Tecrübe Puanı: 1

  Benim de geçende gördüğüm rüyada, evden dışarı bakıyorum koyu kahve tüylü çoban köpeği gibi köpekler yan yana durmuştu ilginç olan ise bu köpekler sırtlarında 1 veya 2 tane daha köpek taşıyorlardı sanki yavruları gibiydiler ama anlayamadım bi yoruma da varamadım fikri olan var mıdır acaba?


 7. 6
  Şema Moderatör
  Şema
  Moderatör

  Üye No: 123
  Mesaj Sayısı: 5,721
  Tecrübe Puanı: 67

  islama göre rüyada köpek görmek
  imam nablusi rüya tabirleri köpek görmek

  RÜYADA AV KÖPEĞİ:
  Girişimde bulunacağınız işlerde başarıya ulaşacağınıza ve hayallerinizi gerçekleştireceğinize habercidir.


 8. 7
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  S.a. ben rüyamda sevdiğim adamla yürüyorum. O sürekli peşimden geliyor bir adım geriden. Benimle konuşuyor. Bej renkli bir köpeğin yanından geçiyoruz köpekle göz göze geliyorum. Ama köpek ne havlıyor nede kımıldıyor öylece duruyor ben sürekli yürüyorum ve sevdiğim daha doğrusu eski sevgilim de benimle yürüyüp konuşuyor. Ben buna benzer rüyayı sıklıkla görüyorum. Ayrılmadan önceden beri. Hep onunla yolda yürüyüp konuşuyoruz. Nişan arifesindeyken ayrıldık. Yorumlarsanız sevinirim teşekkürler


 9. 8
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,476
  Tecrübe Puanı: 10

  Aleykum selam. Bu rüya iki manada yorumlanabilir. Birincisi senin için geçmişte yaptığın bazı hataları unutmadığına ve hala etkisinde yaşadığına işarettir. Bir diğer anlamı ise rüya sahibi için yeni bir birliktelik anlamına gelir. Kişinin yeni bir aşka adım atacağına delalet eder. En doğrusunu Allah bilir.


 10. 9
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  selamun aleyküm efendim ben rüyamda bir süs köpeği gordum sanırım teyzeme ait bir köpekti önce korktum ondan daha sonra kucagıma verdiler asiri güzel yüzlü bir köpekti daha dogrusu yüzü bebek gibiydi bebek yüzlü bir köpek gibi bisey gördüm nedir acaba bunun anlamı


 11. 10
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,476
  Tecrübe Puanı: 10

  Aleykum selam. Bu rüya akraba ve yakınlardan gelecek olan desteğe alamet eder. Genellikle insanın içinde bulunduğu sorunlardan kurtulmak için çareler aradığına tabir edilmiştir. Daima Allah'tan hayırlısını dilemek gerekir. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.


 12. 11
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Selamün aleyküm
  Rüyamda siyah beyaz alalı kurt benzeri bir köpek var ve bu köpek beni çok seviyor. Git diyim gidiyor. Gel diyim geliyor. Sonra bir evin kapısından gireceğiz, büyük bir ev zira kapısı amerikan tarzı 3 metreye 5 metre demir ızgaralı bir kapı. Kapının ardından bir köpek beliriyor. Kahverengi bir buldog. kapının ardından çıkıyor ben korkuyorum, kendi köpeğimde o sırada oyuna dalmış uzaklaşmış çağırıyorum gelmiyor ama buldogda bana ilişmiyor, gidiyor yanımdan geçip.


 13. 12
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,476
  Tecrübe Puanı: 10

  Aleykum selam. Gören kimsenin durumuna göre yorumlanır. Kadın için evi koruyan ve kollayan bir erkeğe, erkek içinse evine ve eşine sadık olan hanımına işarettir. Köpeği kendisine yakın görmek hayırlıdır. Ancak saldıran, ısıran ve sinsi sinsi yaklaşan köpek gizli bir düşmana tabir edilir. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.


 14. 13
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  merhabalar.
  Rüyamda arabamla giderken gideceğim güzergahta 2 bay aldım sonra içime giren bir kuşku sıkıntı kapladı, biraz ilerledikten sonra niyetimi değiştirerek benim yolum bu taraftan diyerek onları yolda bıraktım, onlarda orda indikten sonra bir köpek gördüm köpek küçük birazda sevimliydi ben yoluma koyulacakken köpekte peşimden gelmek istedi ben çekiniyordum biraz korkuyordum köpekten, o arada arabamdan inen iki adam korkma bişey olmaz bu köpek sana zarar vermez bi kaç parçada et vardı bende poşette, ama tam hatırlamıyorum sanırım o iki adam bana dediği biraz et ver sana zararı omaz faydası olur sonra ben ona biraz et bıraktım köpeğin bakışları davranışları iyiydi sonrasını tam hatırlamasam da sanki yoluma koyuldum.. sonrasını tam olarak hatırlamıyorum... değerli yorumunuz için şimdiden teşekkür ederim.


 15. 14
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,476
  Tecrübe Puanı: 10

  Merhabalar. Sana düşman olan yada zarar vermek isteyen birisinin şerrinden başkalarının yardım ve desteği ile Allah'ın izniyle kurtulacağına işaret eder. Bu açıdan hayırlı manada tabir edilir. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.


Git 124 Son