Adet bitimi lekelenmeler 5 üzerinden 5.00 | Toplam : 4 kişi
 1. 1
  gizoş Misafir
  Misafir

  Adet bitimi lekelenmeler


  adetin bitmiş olmasına rağmen 10. 11. günleri ise ve hala lekelenmeler oluyorsa bu namaz ve oruca engel teşkil eder mi....

  İlgili Yazılar

 2. 2
  Desert Rose Bayan Üye
  Desert Rose
  Bayan Üye

  Üye No: 5
  Mesaj Sayısı: 9,604
  Tecrübe Puanı: 147

  Cevap: adet bitimi lekelenmeler


  hanefi fıkhında 10 günden sonrası özürdür
  ibadete engel değildir 3. 3
  Esma Üye
  Esma
  Üye

  Üye No: 109336
  Mesaj Sayısı: 92
  Tecrübe Puanı: 1

  Adet bitimi.


  Bende adet cok zaman geç bitiyordu , ve bende 7ci gününde biteceğini sandım , 6cı günü çok kahve rengi geliyordu , sonra kesildi . Gece vakti idi bende her baktığımda hiç bir şey göremiyordum sarı Bi sıvı dan başka . Bende sandım ki gece vakti bende çok vakit gelmiyor ondan da ben oyle sandım ki yarın 7ci gününde gelicek . 7 ci gün oldu şimdi de okuldayım ve hiç bir şey gelmiyor . Demek ki 6 gün sürmüş? Ve gelmediği vakitten kalan namazları kaza etmelimiyım ?


 4. Reklam

 5. 4
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,791
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: Adet bitimi.


  Adetin 6. günde bittiğinden emin olmuşsan ve 7. günde hiç bir akıntı görmemişsen bu durumda adetin 6 gün sürmüş olur ve o gün kılmadığın namazlarını kaza etmen gerekir.


 6. 5
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Adetim bitmiştir diye beyaz akıntıyı beklemeden öğlen gusül aldım. Akşam beyaz akıntı geldi. Yeniden almam gerekiyor mu illa beyaz akıntıyı görmem mi lazım?


 7. 6
  muvaffak Özel Üye
  muvaffak
  Özel Üye

  Üye No: 2490
  Mesaj Sayısı: 714
  Tecrübe Puanı: 11

  Adetin bitmesinin işareti beyaz akıntıdır. Tekrar gusül almanız gerekir.


 8. 7
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Hocam geçen pazar regl olmuştum ve bugün öğleden sonraya kadar kahverengi leke geldi namaz kılmadım ancak biraz bekledim tekrar gelir mi diye kesildi ve yatsı namazına kadar bekledim gelmedi leke abdest alıp namaza durup kazaları kıldım ikindiyi ve akşamı günaha girişim yine :(


 9. 8
  muvaffak Özel Üye
  muvaffak
  Özel Üye

  Üye No: 2490
  Mesaj Sayısı: 714
  Tecrübe Puanı: 11

  Normal regl sürenizi aştığınız ve temizlendikten sonra gelen akıntılar gusül gerektirmez, abdestinizi tazelemenizi gerektirir. Regl sürenizi aştığınızdan emin olduktan, temizlendikten sonra kahverengi bazı lekeler sizin kıldığınız namazlarınızın batıl olacağına dair işaret değildir. Abdestinizi tazeleyip vakit namazlarınızı kılmaya devam edin.


+ Yorum Gönder