Kırmızı kabbalah bileklikleri 5 üzerinden 4.50 | Toplam : 6 kişi
 1. 1
  Rayyan Emir Üye
  Rayyan Emir
  Üye

  Üye No: 75986
  Mesaj Sayısı: 540
  Tecrübe Puanı: 10
  Yaş: 39

  Kırmızı kabbalah bileklikleri


  eger bir gazetede denk gelmisseniz cogu turk! unlu bu kirmizi bilekliklerden takiyor. takan kisi sayisi o kadar cogaldi ki nedir diye arastirdim . buyrun okuyun
  Kabbalah (İbranice קַבָּלָה "alma", Standard İbranice Qabbala, Tiberian İbranice Qabbālāh; muhtelif şakillerde yazılabilir; mesela: Cabala, Cabalah, Cabbala, Cabbalah, Kabala, Kabalah, Kabbala, Qabala, Qabalah, Kaballah)alma, kabul etme anlamına gelen kabbalah Yahudi Mistik öğretisidir. Kabbala'nın bir anlamı da gelenek ya da kulaktan ağıza demektir.

  Bu öğretiye göre Tanrı bütün kainatı 10 Sefirot (Sayılar) aracılığıyla yaratmıştır. Sefira ya da çoğulu Sefirot'un sayısı ondur. Sefirotların sayısı değişmez; toplam 10 dur. Bu sayı bir eksik ya da bir fazla olamaz. 10 Sefirayı birbirine bağlayan 22 yol vardır. Bu 22 yol Eski İbrani Alfabesindeki 22 harfe denk düşer. Her İbrani harfinin bir anlamı bulunmaktadır.


  Kırmızı İp, Kabala Bilekliği: Kem Göze Karşı Korunma

  Kem göze tutulmuş olan bir insan, üzerinde büyük negatif güçler taşır. Bu yüzden bu güçlere "dünyanın mahvedicisi" denir. İnsanlar onlara karşı önlemlerini almalılar. Onlara yaklaşmamalı ve onlar tarafından incitilmemeliler.
  (Zohar I, s.68b)

  Kem Göz

  Kırmızı İp bizi kem gözün etkilerinden korur. Kem göz, çok büyük, negatif bir güçtür. Bu bazen, insanlar bize hiç de dost olmayan, kötü niyetli bakışlarla bakıyorlaşmış hissi verir. Bu kötü bakışlar bizi etkileyecekler ve hayatımızın her alanında, potansiyelimizi tamamen kullanmamızı engelleyeceklerdir.
  Kabala'ya göre, negatif güçlere karşı göğüs germenin önemi büyüktür. Bunu anlamaya çabalamayan ve pozitif güçler ile proaktif tavırlarla aralarına kalkan koyan insanlar, eninde sonunda mağdur olacaklardır. Kabala, bu davetsiz gelen negatif etkileri yok etmeyi, daha da ötesi, bunları sonsuza dek ortadan kaldırabilecek güce sahip olduğumuzu öğretir bize. Bir Kabalist, gözün gücünü hissettiğinde, bunu yararlı bir enerjiye dönüştürebilir. Yani, negatif enerjiyi yıkarak, pozitif enerjiye çevirebilir.

  Rachel ve Kırmızı İp

  Kırmızı İp, yüzyıllardır kullanılan bir korunma aracıdır. Bilgeler alışkanlık haline getirdikleri bu geleneği şöyle uygulamışlardır: Büyük Rachel'ın mezarının etrafına, uzun bir kırmızı bir ip dolamışlar ve daha sonra bu ipi küçük parçalar halinde keserek, sol bileklerine takmışlardır. Sol bilek, Kabala'ya göre, ruhun ve bedenin alıcı tarafıdır. Kırmızı İp'i sol bileğimize takarak, Büyük Rachel'ın mezarındaki (ve etrafındaki) koruyucu güçlerle bağlantı kurabiliriz. Bu sayede, ayrıca, Rachel'ın güçlü koruyucu enerjisini alabilir ve bu enerjiye sahip olabiliriz.

  Kabalistler, Rachel gibi kutsal kişilerin Işık'ını aramanın, onların güçlü etkilerini kendimize yardım etmek için kullanabilmemizi kolaylaştırdığına inanırlar. Kabala'ya göre, Rachel, yaşayan her birimizin fiziksel dünyasını temsil eder. Onun en büyük tutkusu, bütün çocuklarını kötülüklerden korumak ve savunmaktır. Kırmızı İp'i sol bileğimize bağladığımızda ve bu güçlü Ana Be'co'ach duasını okuduğumuzda (aşağıda), onun güçlü koruyucu gücünü kabul etmiş oluruz. Böylece, negatif etkileri bize zarar vermekten menetmiş oluruz.

  Talimatlar

  Sevdiğiniz biri Kırmızı İp'i bileğinize takmalı. İlk olarak, ipi basit bir düğümle bileğinize dolasın ve 6 düğüm daha atarak (toplamda 7 düğüm olması için) ipi bileğinize bağlasın. Sonra, başkaları hakkında kötü düşünmekten ve konuşmaktan vazgeçeceğinize dair kendinize bir söz verin. Son olarak, ipi bağlayan kişi Ben Porat duasını (başkalarının bize kem gözü yaymasını engelleyen dua) okuyarak ritüeli bitirsin:

  ben porat Yosef ben porat alei ayin
  hamalach hagoel oti mikol ra yivarech
  et han'arim vyikare bahem shmi
  vshem avotai ....

  Kırmızı İp'i takan kişi, Büyük Rachel'ın gücüyle donatılacak ve onun fiziksel dünyamızı korumasına izin vermiş olacaktır.


  alintidir..


  Allah (c.c) akil fikir versin ozenip takanlara.. ya herkes ozenti yada herkes mason oldu..

  İlgili Yazılar

 2. 2
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Cevap: kirmizi kabbalah bileklikleri


  ama bir şey söylicem ben israilde yaşadım kabala ibranince de aldığın birşeyin faturası demek


 3. 3
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yorum: Kırmızı kabbalah bileklikleri


  Kabala masonluk ile arasında hiç bir bağ taşımamaktadır. Mason kişiler kırmızı bir ip takmazlar . ( Mason Sıfatının Bir Şartı Değildir. ) Akıllarda oluşan Masonluk algısı bizim için sürekli , İbrani kökenli olmamalıdır. Bu doğru değildir. Kırmızı bileklik sadece kabala öğretisinde bulunmaz, bir çok inanç bağlamalı kültür ve sosyal dünyevi kültürlerde kırmızı bileklik nazar( evcil eye - nazar boncuğu) yerini alır. Anadolu geleneğinde ise hatta nazar boncuğu kırmızı ip ile takılır. Kırmızı rengin enerji algısından olsa gerek. Saygılarımla...


 4. Reklam

+ Yorum Gönder