Git 124 Son
 1. 1
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Dini soru sorma siteleri


  İlk soruyu ben sorayım
  Selamın aleyküm hocam ben eski sevgilime senden başkasıyla evlenmem dedim Allah şahittir dedim ama sonra ayrıldık ondan sonrada hayatıma kimseyi alamıyorum yani kabul etmiyorlar bunda bu verdiğim söz etkili midir yemin olarak mı sayılıyor bununla ilgili bilgi almak istiyorum..

  İlgili Yazılar

 2. 2
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,476
  Tecrübe Puanı: 10

  Dini Soru Sor


  Aleykum selam. Allah şahittir yapmam demek söz yerine geçer. Yemin kefaretini yerine getirmelisin. Bu yaşadıklarının onun yüzünden olup olmadığını Allah bilir. Ayrıca samimi bir tövbe edebilirsin.


 3. 3
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Mumsema Soru Sor


  Selamı Aleyküm

  Öncelikle konu başlıgı altındaki bütün sualleri okudum cevap tam bulamadığım için yazıyorum. Öncelikle Allah razı olsun hepinizden. Ben son 1 aya kadar rahat gunah işleyen biriydim. Fakat durumun vehametini anladım namazıma başladım ve yediğimi düşündüğüm kul hakkından çok korkuyorum. Üniversite okuyorum. Geçtiğimiz dönemde bir kurs düzenledik. Kursa katılımın devamını sağlamak için ücret topladık fakat kursu verenler ücreti kabul etmedi. Bende paranın büyük kısmını arkadaşlara kahvaltı düzenleyip tekrar onlara harcadım. Kitap alıp onlara dagıttım. Ve bu asamada kursla ilgili bayağı ugrastım ( kursu verecek kişileri buldum. Etkinlikleri düzenledim. Katılım belgelerini bastırdım. Kahvaltıyı düzenledim.kitapları sipariş ettim ) ve paradan biraz kaldı ve o parayı ben hakettiğimi düşünerek o zaman cahilce bir şey yaptım. Ve kimsenin haberi yok. Şimdi o parayı ben hakettim mi yoksa tamamen kul hakkımı. Kul hakkıysa hepsi mezun oldu kimine ulaşsam bile yüzüm tutmaz bunları söylemeye. Geceleri yatamıyorum namazda aklıma geliyor. Gözüm ağlayacak gibi oluyorum. Parayı bağışlamayı düşünüyorum hayır kurumuna. Ama bütün sorularda önce helallik olmassa varisine olmazsa en son ihtimal yazıyor. Allah rızası için ne yapacağım ben çok çaresizim. Bilniyordum durumun vehametini.

  Allah razı olsun. (Lütfen sorum sadece sizde kalsın )


 4. Reklam

 5. 4
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,476
  Tecrübe Puanı: 10

  Mumsema Dini Soru Sor


  Aleykum selam kardeşim. Kendilerine ulaşabileceklerine haklarının kalma durumu olduğunu hatırladığını ve helal etmelerini istemen ayıp bir durum olmaz. Yeter ki sen uygun bir dil ile ifade et. Kendini mahcup bir durumda hissetmene de asla gerek yoktur. Net olarak hakkına girdiğini hatırladıkların varsa onlarla bir yolunu bulup helalleş. Genel olarak listede bulunup da ayrıntısını hatırlamadıkların için de dua et, onlar ve kendin için istiğfar et. Mesele budur daha fazla düşünerek kendini de yıpratmaya ve şeytanın sevinmesin ede fırsat verme.


 6. 5
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  - Gusul alirken suyun icinde biraz idrar olursa gusul kabul olur mu


  - Tatildeyken arkadaşım saunaya girmiş üzerindeki hasemayi çıkarmış bikinisiyle kalmış o icerisi görünmüyor zannediyormus ama meğerse belli luyormuş dışarıda da görevli adam gelip geciyormus adam bakmamis ama ya baktiysa arkadaşım için günah olurmu


 7. 6
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,476
  Tecrübe Puanı: 10

  - Bir suya necasetin etki etmemesi için 206 litre veya kilogram kadar olması gerekir.

  - Bilmeden olduğu için mazur görülebilir ama müslüman bir kadın iffetine ve edebine her yerde çok dikkat etmelidir.


 8. 7
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Merhaba benim obsesif kompulsif bozukluluğum var özelikle el yıkama giysileri çamaşır makinesinde 2 defa yıkama bulaşma zehirlenme korkum var çok şükür namaza başladım ama 1 haftadır kılamıyorum Rabbime inşallah yarın başlayacağım diye sözde bulunuyorum yine kılamıyorum abdest alırken yarım sabun yada yarım samapuan bitiriyorum bunun vebali nedir kılamadım için Rabbim bana sırt çevirir mi ve bu tür korkularım için dua var mıdır başka nasıl kılınır namazı içimden düşünerek kılabilir miyim? Allah razı olsun şimdiden


 9. 8
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,476
  Tecrübe Puanı: 10

  Merhaba kardeşim. Namazı içinden kılamazsın. Namazın ve abdestin farzları vardır bunların yerine getirilmesi lazımdır. Temizlik için bu kadar zaman ve sabun vesaire harcaman hem zaman hemde maddi israf olur. Allah'ın seni sorumlu tutmadığı şeyleri sen kendine zorlayarak yaptırıyorsun. Halbuki bi el yıkamak 20 - 30 saniyeyi geçmez. Allah'ın kullarına her zaman tövbe kapısı açıktır. Sen yeter ki tövbe et.


 10. 9
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Rüyamda üst geçit gibi bir yerdeyim bayağı kalabalık kadınlar var etraf arazi ve arazinin içinde bir sürü altı giyinik üstü çıplak erkek var kadınlar bunları izliyor bende bakıyorum adamlar dans ediyor birbiriyle öpüşüyor merdivenden iniyorum bir alt kata orada da yine bir sürü başörtülü bembeyaz giymiş kadınlar var siz ne yapıyorsunuz utanmıyor musunuz şu halinizden açık saçık adamlara bakıyorsunuz diyorum bana cevap vermiyorlar oturup onlarla beraber adamları izliyorum sonra bir bakıyorum aslında bu adamlar tövbe ediyorlar bembeyaz giyinmişler büzülmüşler tövbe ediyorlar ağlıyorlar şaşırıyorum bu nasıl olur diye sonra yanımda bembeyaz çarşaflı bir kadın anlatmaya başlıyor bak kızım bu bakış açısı bunlar tövbe ediyorlar ağlıyorlar gördün demi yiye tam yanına gidiyorum anlatmaya başladığı anda yatağın başına vuruldu ve uyandım sabah 7 de. eşime niye vuruyorsun yatağa dedim ben vurmadım dedi uyandım ama duydum yani yatağın başlığına vurdular ben uyandım sabah


 11. 10
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,476
  Tecrübe Puanı: 10

  Rüyan hayırlı manaya işarettir. Uzun süredir aksilik yaşanan olayların artık yoluna gireceği ve gelişmelerin kişi için hayırlı sonuçlanacağına alamet eder. İş ve maddi açıdan yaşanan sıkıntıların aşılması anlamında da tabir edilmiştir. En doğrusunu Allah bilir.


 12. 11
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Kocası yatağa çağırdığında icabet etmezse, kadına melekler lanet okur.
  soru şu:eğer kocası içki içmiş ise sırf içkili olduğu için karısı red edebilir mi?


 13. 12
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,476
  Tecrübe Puanı: 10

  Bu durum ancak kadının boş kaprisler yapması ve bir mazereti olmadan cinsel ilişkiyi reddetmesi ile ilgilidir. Yoksa bir ahlaksızlık, zulüm ve haramları işleme gibi durumlarda eşinin reddetme hakkı vardır. Ancak sarhoş olsa bile hanımına bir günah yoktur.

  - Kadının sağlık, biyoloyik, psikolojik gibi nedenlerden dolayı eşiyle cinsel ilişkiden sakınma hakkı vardır. Bu konularda eşler arasında anlaşmazlık çıkarsa, dindar ve uzaman bir doktorun vereceği karara göre haraket etmeleri gerekir.


 14. 13
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Selamün aleyküm ruyamda ağlayarak peygamberimize kavusucam diyip duruyodum ama hiç bir hazırlık yapmamıştım salavatlar getirerek agliyodum bu rüyam nedir acaba


 15. 14
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,476
  Tecrübe Puanı: 10

  Aleykum selam. Rüyada ağlamak tersi ile tabir edilir. Ona olan sevgine ve özlemine alamet eder. Onun sevgisinin alameti de sünnetini yaşamakla ve yolundan gitmekle olur. En doğrusunu Allah bilir.


+ Yorum Gönder
Git 124 Son