1. 1
  ömerhattab Üye
  ömerhattab
  Üye

  Üye No: 20975
  Mesaj Sayısı: 1,306
  Tecrübe Puanı: 15

  Nankörlük Etme!


  NANKÖRLÜK ETME!
  Seni topraktan yaratıp besleyen, sonra yeniden yaratan, en sonunda da seni eli yüzü düzgün bir adam yapan Mevla’na nankörlük etme! O’nun emrinden başka bir şey isteme, O’nun yasağından başka bir şeyden ikrah etme.
  Dünya ve ahiretten bu kadar muratla yetin. Dünya ve ahirette bu mekruhları kerih, çirkin gör. Ne kadar istenen şey varsa, bu murattan dolayı istenmiş, ne kadar kerih görülen şey varsa o mekruhtan ötürü kerih görülmüştür.
  Sen O’nun emrinde olursan, kainat da senin emrinde olur. O’nun mekruh gördüğü şeyleri sen de kerih görürsen, nerede olursan ol ve nerede konaklarsan konakla, bütün kötülükler senden kaçar.
  ALLAH Teala eski kitapların birinde şöyle demiştir: “Ey Ademoğlu, ben ALLAH’ım, Ben’den başka ilah yoktur. Bir şeye ol derim, oluverir. Bana itaat et ki, sana da bir şeye ol dediğin zaman oldurma gücü vereyim.” Aziz ve Celil olan ALLAH hadis-i kudside şöyle buyurmuştur:
  “Ey dünya, kim bana hizmet ederse, sen de ona hizmet et. Kim de sana hizmet ederse, onu yor! Bana hizmet edene hizmet et; sana hizmet edeni hizmetlerinde kullan.”
  ALLAH’ın emirlerinde kulağını aç ve hızlan, yasaklarda hep geri dur, kader konusunda ölü ve fani gibi ol!
  Bu şurupları iç, bu ilaçlarla tedavi ol, bu gıdalarla beslen. Perhiz yap, şifa bulursun. Günah hastalıklarından ve heva illetlerinden sağlığına kavuşursun; ALLAH’ın izniyle, inşALLAH-u teala.


  İlgili Yazılar

 2. 2
  İZGEN Bayan Üye
  İZGEN
  Bayan Üye

  Üye No: 107262
  Mesaj Sayısı: 431
  Tecrübe Puanı: 5

  Cevap: Nankörlük Etme!


  Allah bu dünyayı önümüze sererken,sağlıklı vücut verirken ne istedi bizden paramı pulmu hiçbirşey sadece bana dön beni dinle ve yap dedi ve yine bu dedikleride bizim için ama insan ne nankör


+ Yorum Gönder