Git 12 Son
 1. 1
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Dini nikah yapılırken sorulması gereken sorular


  Dini nikahta hangi sorular sorulmaktadır ?

  Dini nikah kırılırken kiza yada erkeğe hangi soru sorurki

  İmam nikahı kıydıyında damata hangi sorular sorar

  Benim bu ay dini nikahim kiyilacak kiyildigi zaman kiza soru sorulur mu sorulursa hangi sorular sorulur

  İlgili Yazılar

 2. 2
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,476
  Tecrübe Puanı: 10

  Cevap: Dini nikah yapılırken sorulması gereken sorular


  Selamun aleykum. Dini nikah için ilk şart erkeğin müslüman olması, kadının ise müslüman, yahudi veya hristiyan olmasıdır. Zaten müslüman olduğu biliniyorsa ne kıza nede erkeğe bir şey sorulmaz ve sormaya gerek yoktur. Bu soru sorulma meselesi nikahı kıyacak kişinin damat ve gelinin müslüman olup olmadıklarını anlayabilecek kadar soru sorasından dolayıdır. Yoksa ne 32 farz denilen bilgiler ile başka bir soru sorulmaz.

  Ayrıca gençlerin öyle önemli ve sevinçli bir günlerinde onları strese sokmak ve tedirgin etmek çok yanlıştır. Bunu zaten imamlar ve hoca efendiler yapmazlar.


 3. 3
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Cevap: Dini nikah yapılırken sorulması gereken sorular


  32 farzı sorar mutlaka ve mutlaka fatiha suresini bilmem gerekiyor bayan erkekten ne kadar altın istediğini hocaya sorarsın hocada erkekten yemin alır erkekte kızda bu bilgileri bilmesine gerek yok benim annem ve babam nikah kıyarken hep annem cevaplamış babam hcbirini cevaplayamamış bilmiyormuş çünkü hoca dönmüş annemden söz almış ölünceye kadar sureleri 32 farzı kocana öğretecekmisin bu yükü üstüne alıyormusun diye yoksa kıymam nikahı dmiş annemde söz vermiş ve nkah kıyılmış ama hala babam öğrenmekte istekli değil annem ölene kadar öğretemezse suç onun emin olmadan kefil olmayın eşinize


 4. Reklam

 5. 4
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yorum: Dini nikah yapılırken sorulması gereken sorular


  Hocam biz erkek arkadaşımla vekalet vererek sahitler esliginde imam nikahi kiydik Fakat bana sormadan nikahi kiyan hoca iliskiye girmeme şartiyla kiyiyorum demis tamam demis kiymislar fakat munasebette bulunduk nikahimiz dusermi hicbir sekilde boşama lafi gecmedi bu sarta dayali nikah dusmusmudur hocaya yeniden nikah kiydirmak istedik durumu anlattik dusmez nikah nikahtir dedi sartlisi sartsizi olmaz dedi acil cevaplarmisiniz kafamiz cok karisik. Saygılar


 6. 5
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,476
  Tecrübe Puanı: 10

  Böyle bir şartla nikah kıyılmaz. Nikah kıyıldı mı artık eşler birbirine helaldir. Vekalet vererek nikah olur ama bu nikah asla gizli nikah olmamalıdır. Şahitler ve nikahı kıyan kişi sizi tanıyor olmalıdır.


 7. 6
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  İMAM NİKAHINDA
  hoca efendi erkek ve kadına ana adını mı yoksa baba adını mı mı sorar.


 8. 7
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,476
  Tecrübe Puanı: 10

  İmam nikahında yani 'Dini nikah' kıyılırken ne anne nede baba isminin söylenme şartı yoktur. Önemli olan nikahı kıyılan kimselerin şahitler tarafından çok açık bir şekilde anında tanınması ve bilinmesidir.


 9. 8
  gy mvç Misafir
  Misafir

  Bizim imam nikahımız kılınıcak yarın
  Ama ikimizde ne sorulur diye hiçbir fikrimiz yok neler sorulur bize bilgi verirmisiniz


 10. 9
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  islamın şartları,namazla alakalı çoğu şeyi soruyor ve bunların hepsini İLMİHAL kitabında bulabilirsiniz... (Kur'an ı Kerim satan mağazalarda İLMİHAL mevcuttur.)


 11. 10
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Hocam ben erkek arkadasimla aileden gizli dini nikah yapmak istiyorum. Ailenin ve kimsenin haberi olmadan. Dini nikah kıyılabilir mi?. İliskiye girilirse günah olur mu?


 12. 11
  ACİLSERVİS Admin
  ACİLSERVİS
  Admin

  Üye No: 1
  Mesaj Sayısı: 3,611
  Tecrübe Puanı: 10

  Senin dediğin gibi bir nikah şekli yok. Gizli nikah geçerli değil. İlişki en büyük günahlardan zina olur.


 13. 12
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Kuran kursuna yazılmak neden ayıp olsun ki değerli kardeşim hepimiz aĺlaha şükür müslümanız kutsal kitabımızı öğrenmenin ayıbı günahı olmaz


 14. 13
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  İyi akşamlar Ben 8 yıldır dul yaşayan bir bayanım 4 tane çocuğum var Hepsi iş yapabilecek konumda lar ve aynı şekilde kendini bir dul olan bir beyle 4 yıldır Bir beraberliğin var çok güzel giden bir ilişkimiz var Onu o kadar çok seviyorum ki onu incitmekten hep korkmuşumdur onunla beni aynı derecede sevdiğine çok eminim Ama geçenlerde ben ona bu ilişkimizi güzel ilişkimizi İmam nikahıyla noktalayalım dediğimde bana o hani tekrar o sorumluluğu almaktan korktuğunu söyledi Çünkü eşinin almıştım ona zaman vermek istiyorum ondan ayrılmak istemiyorum. ben bunu ağlayarak Allah'a yalvararak Allah'ım ne olur hani Bunu onun içine koy bu isteği kendisi bana kendi isteğiyle söylesin çünkü ondan ayrılmak istemiyorum. Ne yapacağımı da bilmiyorum ma İmam nikahına yaklaşmıyor benden ayrılmak da istemiyor Ne yapacağımı bilmiyorum Bana bir yol gösterir misiniz yani bunun çok büyük bir günah olduğunu biliyorum ne yapacağımı da bilmiyorum bu günaha fazla da sürdürmek istemiyorum Çünkü öbür dünyada bu güzel ilişkiyi kötü bir şekilde Allah'ın karşısına çıkmak istemiyorum Ben bu nikahı çok istiyorum bunun günahı nedir bunun için ne yapabilirim ayrılmalımıyım ne yapabilirim bana bir yol gösterir misiniz lütfen


 15. 14
  ACİLSERVİS Admin
  ACİLSERVİS
  Admin

  Üye No: 1
  Mesaj Sayısı: 3,611
  Tecrübe Puanı: 10

  Seven kişi sevdiğini ateşe atmaz. Bu anlatıma göre sadece eğlenip yalnızlığını gideriyor.


+ Yorum Gönder
Git 12 Son